Jump to content


Photo
- - - - -

kompjuter - STUDIO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#16 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 December 2008 - 16:46

Preporucujem da kupis dobre slusalice, jer kad pjevas onda to moras da radis sa slusalicama da se ne cuje nista drugo.
Sto se tice zvucnika, Altec je svakako druga liga, generalno su mnogo bolji Logitech i jedno stotka je dovoljna, sasvim solidan zvuk.
Bose bi trebo da bude dobar, ali mislim da je to puno za kompjuterske zvucnike.
Pogledaj ove http://www.moogaudio...e7febe214080f11
u pola cijene od Bose.

#17 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 28 December 2008 - 16:57

Sto se PC zvucnika tice, ako kupujes, ne mogu dovoljno ishvaliti Logitech Z Cinema (cak i da zanemaris SRS TruSurround HD mogucnost istih, to ti ionako nece igrati veliku ulogu pri samom sound editingu, mada itekako moze da pomogne smanjivanje percipirane dubine da ne bi dobio odjek monitora). Doticni se kvalitetom vec granice sa HiFi sistemima po frakciji cene. Jedino imaju mali crossover frequency bleeding u niskim srednjim tonovima, sto se moze primetiti tek kad stavis pored njih pravi HiFi sistem i pustis neku muziku punu basova (mada ima review-a gde su zaista i merili koliki je taj crossover i ispalo je da je sam range u nekih 80-100Hz sto nije toliko strasno obzirom da je vufer kod ovih jebeno kvalitetan), al' cenim da ti se muzicka produkcija nece svoditi na 90% niskih tonova. Ono sto je mnogo dobro kod doticnih je sto imaju izuzetno reaktivno pojacalo tako da laga nema i sve i da iste koristis kao monitore i direktno okrenes ka mikrofonu i namestis direktni out morao bi dobrano da se pomucis da dobijes distorziju.

E sad, ako hoces da ustedis, preziveces i sa Lansingom, samo im obori volume dok ne padne ispod granice probijanja i ako podrzavaju podigni frekventni opseg vufera - vecina vufera, cak i onih losijeg kvaliteta, ce prihvatljivo raditi do 300Hz a obicno su izdrzljiviji pa kad dodje do brujanja - obicno su srednjetonci ti koji bruje i to bas u opsegu od 200 do 300Hz. Ako su sami sateliti poceli da zvece, parce stiropora ispod istih obicno resi problem. Mada ipak, ne bih preporucio da koristis iste kao monitore, mogu glavobolju da ti zadaju.

Sto se kontra pitanja tice - vec ga pomenuh gore - ako mislis da korsitis PC zvucnike kao monitore, nadji one koji imaju najbrzi moguci response (po mogucstvu oni koji rade sound processing u njima samima a od kompa dobijaju sve u digitalnom formatu, poput Z Cinema-e) i to ce raditi bez frke. Ako vec pazaris E-MU 0404, on nenadjebivo brz i kvalitetan izlaz pa mozes i isti koristiti da direktno feedujes kvalitetnije aktivne zvucnike ili monitore preko boljeg pojacala, pa ti u tom slucaju stvarno PC zvucnici ne igraju nikakvu ulogu.

Ako vec imas monitore i neko solidno pojacalo, zakaci ih na E-MU i uzivaj, utrosi parice na kvalitetniji mikrofon.

#18 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 December 2008 - 18:11

Majke mi odustacu, nije shto je komplikovano, inteligentan sam ja :ph34r: , nego treba puno vremena za sve to, a ja ga nemam, yebiga.

Daj Incognito molim te pogledaj ovaj link http://www.futuresho...amp;catid=23833, ne znam koje su to, oznake su razlichite, nemoj samo da mi kazesh da su one od 500 dolara. Bilo bi lepo da su one prve na ponizenju, dobar deal. Kupio sam i dve gitare, ispucao sam se nachisto.

Imam pitanja i za Aleka i za tebe, ali spremam ruchak, zagorece, izvinjavam se.

Edited by down with the sickness, 28 December 2008 - 18:14.


#19 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 December 2008 - 18:14

Znas sta yebes zvucnike, ja imam Logitech Z4, jeftini, a nisu losi. Uzmi dobar majk i to je to.
Koje si kupio gitare ? Odma dvije :ph34r: pun si ko brod :)

#20 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 December 2008 - 18:19

Preporucujem da kupis dobre slusalice, jer kad pjevas onda to moras da radis sa slusalicama da se ne cuje nista drugo.
Sto se tice zvucnika, Altec je svakako druga liga, generalno su mnogo bolji Logitech i jedno stotka je dovoljna, sasvim solidan zvuk.
Bose bi trebo da bude dobar, ali mislim da je to puno za kompjuterske zvucnike.
Pogledaj ove http://www.moogaudio...e7febe214080f11
u pola cijene od Bose.



Evo tek sad videh i ovaj Moog, izgleda interesantno, a i blizu mi je prodavnica, ali da nije malo preslabo, 7 watts po komadu, znachi tu mora da se doda i subwoofer, shto moze da izadje i na 300 dolara zajedno.

#21 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 December 2008 - 18:28

Znas sta yebes zvucnike, ja imam Logitech Z4, jeftini, a nisu losi. Uzmi dobar majk i to je to.
Koje si kupio gitare ? Odma dvije :ph34r: pun si ko brod :)


Ma ja sam ti budala neopevana .... pa kupio sam 2 Epiphonke, shta cu drugo yebiga, jeftino, al' bar da na neshto da lichi.

Elektrichnu sam kupio preko Ebaya, ovde u lokalu, i Fender 15W u Steve's music, mislim negde 350$ sve zajedno, trenutno je kod mog kuma, dao sam njegovom klincu malo da se igra, a ovu akustichnu u KAOS Music, za 170$, sa tunerom.

Vidish imam i akorde na posteru :D , ali nikako da sednem i pochnem ......

Attached Files



#22 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 28 December 2008 - 19:46

Evo tek sad videh i ovaj Moog, izgleda interesantno, a i blizu mi je prodavnica, ali da nije malo preslabo, 7 watts po komadu, znachi tu mora da se doda i subwoofer, shto moze da izadje i na 300 dolara zajedno.

Sto je slabo, neces pravit disko...

Ma ja sam ti budala neopevana .... pa kupio sam 2 Epiphonke, shta cu drugo yebiga, jeftino, al' bar da na neshto da lichi.

Dobre su epifonke, ako je les paul model, meni nekako male, ja sam uzeo meksickog fendera stratocastera, super sam zadovoljan,
ko sto Bajaga pjeva, licno vise volim strat, jer mi lezi takav vrat :ph34r: a cijena negdje je bio oko 300, isto na ebay-u...
i to bijeli, o takvom sam masto kad sam bio klinac, znas crni les paul ili bijeli stratokaster...
a neki dan po prvi put uzmem u ruke jednog telekastera u jednoj radnji, bas mi se dopo isto...

Elektrichnu sam kupio preko Ebaya, ovde u lokalu, i Fender 15W u Steve's music, mislim negde 350$ sve zajedno, trenutno je kod mog kuma, dao sam njegovom klincu malo da se igra, a ovu akustichnu u KAOS Music, za 170$, sa tunerom.

Vidish imam i akorde na posteru :) , ali nikako da sednem i pochnem ......

pa pocni, rucak si valjda do sada zavrsio :D

#23 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 30 December 2008 - 04:14

Dobre su epifonke, ako je les paul model, meni nekako male, ja sam uzeo meksickog fendera stratocastera, super sam zadovoljan,
ko sto Bajaga pjeva, licno vise volim strat, jer mi lezi takav vrat :ph34r: a cijena negdje je bio oko 300, isto na ebay-u...
i to bijeli, o takvom sam masto kad sam bio klinac, znas crni les paul ili bijeli stratokaster...
a neki dan po prvi put uzmem u ruke jednog telekastera u jednoj radnji, bas mi se dopo isto...



Ne, nije les paul, obichna specijalka (chuj ovo - obichna specijalka :) ), ali nije problem da nabavim bolju, samo prethodno da nauchim bar dva akorda.

Evo uzeo sam od ortaka ovaj les paul, potpisan od Jimmy Page-a, ali gre'ota da se svira, 'oce slova da se skinu. Trebalo bi nekim lakom da se predje, da zashtiti.

Nije na prodaju. To je sveta gitara.

A juche sam vratio i ovu moju pochetnicu. Pokushavam svog klinca da zainteresujem, ali slabo ide.

Attached Files


Edited by down with the sickness, 30 December 2008 - 04:35.


#24 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 30 December 2008 - 21:17

hm, ne znam shta si vec sve kupio, ali...

Ja ne bi koristio PC zvuchike, ako vec kupujesh E-MU, ili drugi interface, kao shto i Incognito kazhe, (ja sam kupio pre neki dan Yamaha Audiogram 6 sa Cubase programom - $150, josh nisam raspakovao/instalirao) kupi neko polovno pojachalo, u Torontu si, garant mozhesh naci za pet minuta neki mali NAD za 60-70 dolara (kijiji or pawn shop) a zvuchnike mozhesh i nove. Za mikrofon (novog) nemoj dati vishe od $150. Shure SM58 za vocals i SM57 za gitaru, ovi imaju i jeftinijih verzija/modela.
Inache koristio sam/ koristim ponekad Cakawalk Home Studio - neka stara verzija - Ok je , lako nauchiti. Jedva chekam da instaliram Cubase da vidim shta zna, ova sa Yamaha interface-om je light verzija, inache dobar full version je preo 600 dolara, bilo Steinberg Cubase ili Cakewalk Sonar. Mixer ti uopshte ne treba za ono shto ti hocesh da radish. Ima dosta spravica u samim programima, za sada ce ti to biti dovoljno.

p.s. ustvari ne treba ti ni za gitaru mikrofon, jedino ako hocesh neke pro feedback-e da pravish :ph34r:

Edited by nonick, 30 December 2008 - 21:21.


#25 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 December 2008 - 00:05

hm, ne znam shta si vec sve kupio, ali...

Ja ne bi koristio PC zvuchike, ako vec kupujesh E-MU, ili drugi interface, kao shto i Incognito kazhe, (ja sam kupio pre neki dan Yamaha Audiogram 6 sa Cubase programom - $150, josh nisam raspakovao/instalirao) kupi neko polovno pojachalo, u Torontu si, garant mozhesh naci za pet minuta neki mali NAD za 60-70 dolara (kijiji or pawn shop) a zvuchnike mozhesh i nove. Za mikrofon (novog) nemoj dati vishe od $150. Shure SM58 za vocals i SM57 za gitaru, ovi imaju i jeftinijih verzija/modela.
Inache koristio sam/ koristim ponekad Cakawalk Home Studio - neka stara verzija - Ok je , lako nauchiti. Jedva chekam da instaliram Cubase da vidim shta zna, ova sa Yamaha interface-om je light verzija, inache dobar full version je preo 600 dolara, bilo Steinberg Cubase ili Cakewalk Sonar. Mixer ti uopshte ne treba za ono shto ti hocesh da radish. Ima dosta spravica u samim programima, za sada ce ti to biti dovoljno.

p.s. ustvari ne treba ti ni za gitaru mikrofon, jedino ako hocesh neke pro feedback-e da pravish :D


Hvala. Evo polako slazem kockice i mislim da ce kombinacija biti E-MU i Edirol monitorchici, po preporuci Incognita i Aleka. Odustao sam od komp zvuchnika, kapiram da to nije to. Incognitovi saveti su mi tehnichki izazov, on pominje surround i ja se bash chudim, shta ce mi to, posle ukapiram da su ti zvuchnici u stvari 2+1, izgleda se iznervirao shto sam glupson, pa pobegao sa topika :ph34r: , a bash bi mi trebao da kaze valja li chemu jeftiniji model E-MU 0202, svega 100 $. Hi-Fi sam ostavio zeni i deci (kao i sve ostalo :) ), ali mislim da mi nece trebati, ovo ce biti sasvim ok.

Ostaje da se odluchim za mikrofon, kazu svi po ovim americhkim forumima da tu ne treba nikako shtedeti. Kakav feedback, nisam Hendrix yebote :D . Bice i toga ... jednog dana.

Posle kazu mi smo ovakvi-onakvi ... a bash se lepo druzimo ovde. Pre neki dan naletim na diskusiju nekih Amera na istu temu (ima ih na hiljade, ne mogu sad da je pronadjem) ...... yebote, ispichkarashe se ljudi k'o kod nas na politici :D i to bash oko Sure mikrofona. Te moronu, budalo, a sve neki Recording Engineers, mora da je to neki dvonedeljni kurs :D .

Edit: evo sad sam zaboravio na slushalice, mnogo toga ima ......

Edited by down with the sickness, 31 December 2008 - 01:26.


#26 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 December 2008 - 05:23

Daj Incognito molim te pogledaj ovaj link http://www.futuresho...amp;catid=23833, ne znam koje su to, oznake su razlichite, nemoj samo da mi kazesh da su one od 500 dolara. Bilo bi lepo da su one prve na ponizenju, dobar deal. Kupio sam i dve gitare, ispucao sam se nachisto.


Sori na kasnjenju (mada vidim vec si se snasao), sve nekako da odgovorim pa me odvuku teme `koje zivot znace` tamo na Bolikiti te ispucam svoj skribomanski nagon za zvrljanjem (jebi ga, nije svako kastor) pa zaboravim :ph34r:

U svakom slucaju, Z Cinema su 2.1 zvucnici koji koriste SRS TruSurround HD algoritme za docaravanje dubine zvuka (pritom taj deo radi sam kompjuter tako da sa upgrejdom drajvera moguce da ce se poboljsavati performanse istog) koji tebi generalno i nije vazan, bar kad je rec o muzickoj produkciji (e sad, za occasional gledanje filmova i shibanje 3d igrica doticni feature je itekako sweet). Ono sto je vazno je sto im je neverovatno low latency i close to HiFi quality a cena je prilicno prihvatljiva za ono sto nude (usudio bih se da kazem da podrivaju teoriju zvanu `kol'ko para - tol'ko muzike`). Zbog low latency dela se isti mogu koristiti kao monitori bez da brines o distorziji.

To naravno ako hoces uopste da ti PC zvucnici tome sluze. Ako vec imas monitore (i pristojno pojacalo uz iste), nema apsolutno nikakve potrebe (sem zamene `produvalih` zvucnika novim a cisto multimedijalnih potreba radi) za novim zvucnicima, nakaci pojacalo na E-MU, ustekaj monitore i uzivaj (ili gurni slusalice u E-MU pa ti monitori i ne trebaju).

Incognitovi saveti su mi tehnichki izazov, on pominje surround i ja se bash chudim, shta ce mi to, posle ukapiram da su ti zvuchnici u stvari 2+1, izgleda se iznervirao shto sam glupson, pa pobegao sa topika :) , a bash bi mi trebao da kaze valja li chemu jeftiniji model E-MU 0202, svega 100 $. Hi-Fi sam ostavio zeni i deci (kao i sve ostalo :D ), ali mislim da mi nece trebati, ovo ce biti sasvim ok.


:D ... Iskren da budem, do malopre nisam ni pogledao linak koji si bacio pa nisam ni imao predstavu da si pobrkao moj predlog 2.1 sistema sa 5.1 sistemima zbog pominjanja surround-a. Glede E-MU 0202, mogu da naklapam samo na teoretskom nivou posto isti nisam video `in action`. Kapiram potrebu za ustedom, al' to ionako nije stvar koju ces menjati za dugi niz godina te mi nekako razum (i parcijalna tehnomanija) nalaze da je bolje platiti nesto vise odmah nego brzo otkriti limite jeftinije tehnologije pa onda kupovati novu tehniku da bi mogao da ides na sledeci `nivo`, ili pitati se da l' si napravio dobar puchase uzimajuci non-top-of-the-shelf produkt. Sto nas narod kaze - sirotinja uvek placa dva puta. In terms of technology, 0202 i 0404 nisu previse razliciti tj. 0404 ne nudi mnogo vise opcija od 0202 (bar za ono sto ti planiras da radis sa istima), i kad bi vec imao 0202 a da pritom nisi dosao do tacke gde te sputava tehnologija, ne bi bilo mnogo razloga da predjes na 0404 posto bi razlike u kvalitetu bile ipak minorne da opravdaju dodatno ulaganje. Simply put, kad ostavimo ostalo po strani, sa 0202 dobijes dva ulaza i dva izlaza, sa 0404 dobijes 4 ulaza i 4 izlaza (deli sa dva za stereo). Zato i imaju takve brojeve. 0202 doduse ima jednu prednost u odnosu na 0404 - napaja se preko USB-a pa nema potrebe da uz laptop i interfejs vuces jos jedan adapter (i trazis jos jedan prazan utikac) kad resis da ih poneses negde. 0404 zbog dupliranog broja predpojacala i pojacala jednostavno probija limit koji USB moze da obezbedi sto se tice napajanja te samim tim mora da koristi poseban power supply.

Ako poredimo direktno, pored veceg broja ulaza i izlaza (predpojacala i samih pojacala), ground-lift switches za svaki od ulaza i MIDI interfejsa, 0404 poseduje jedne od najboljih DAC-ova on the market, XTC predpojacala i studio-quality nisku latenciju, tj jitter. Samim tim, output, a narocito input je definitivno viseg kvaliteta, signal-to-noise ratio dolazi vec na profi nivo, mada je pitanje da l' bi razliku u finalnom rezultatu mogao da primetis na icemu sem 10k+ HiFi opremi. Opet, dodatni ulazi/izlazi itekako vrede, i uz malo stezanja kaisa mislim da je pametnija odluka uzeti 0404, ako ni zbog cega drugog ono bar za svaki slucaj.

Ostaje da se odluchim za mikrofon, kazu svi po ovim americhkim forumima da tu ne treba nikako shtedeti. Kakav feedback, nisam Hendrix yebote :D . Bice i toga ... jednog dana.


Kako sound producing predstavlja verovatno jedini segment involving computers koji nisam radio (muziciralo se, doduse, u tinejdzerskim danima al' tad su vladale Amige i Atariji a ovo danas sto se nudi, i to za relativno smesne pare, je bio veci SciFi nego `Beam me up, Scotty`) - za ono sto ide dalje od same uloge kompjutera u toj prici nisam kompetentan. Tako da sto se mikrofona tice, tu zaista ne mogu pomoci. No, bar po onome sto sam se naslusao od ljudi koji se time bave, za mikrofone zaista vazi koliko para - toliko muzike. Kako je rec o ljudima koji se time bave decenijama nemam razloga da im ne verujem. Ono gde ja izigravam advokata, a znajuci kako se zvuk predstavlja u kompjuterskom svetu, je da nikako ne treba stedeti na DAC konverterima - moz' da imas i najbolji majk na planeti zemlji, nece ti nista vredeti ako to digitalizujes integrisanom zvucnom karticom i DAC-ovima (well, ADC-ovima da budemo tehnicki korektni) koji se prodaju za deset centi po chipu a kupuju na kilo na tajvanskim pijacama. Tako da ako vec planiras da ubacis kompjuter u pricu (sto je posve logicno u danasnje vreme) treba napraviti kompromis a u skladu sa budzetom koji si odvojio za ovu ekskurziju. Kao sto vec rekoh E-MU 0404 je my pick, jednostavno nudi toliko toga za zaista smesne novce da ne bih preporucio stednju na tome, a isti ce ti garantovati do gotovo studijske preciznosti da kakav god majk da zakacis dobijes zaista ono sto je taj majk uspeo da `ulovi`.

Edit: evo sad sam zaboravio na slushalice, mnogo toga ima ......


Sto se slusalica tice, tu sam malko emotivan, odnosno tesko da mogu biti objektivan, al' ja vec godinama koristim kao primary audio output - Sennheiser RS-140 - jesu one vise za home appliance nego za profi upotrebu, al' odgovorno tvrdim da stoje na pogresnoj sekciji njihovog sajta, ovo jesu close-to-profi slushalice bar kad je rec o spikerima u istim. Izuzetno kvalitetne, i ako mozes da zivis sa RF hiss-om (koji je zaista minoran, vecina slusalica `za smrtnike` sa kablom ima veci noise i daleko goru reprodukciju) freedom of movement koje ti daju je jednostavno nenadjebiv. Meni su primarno trebale bezicne slushke i you cannot get much better than that. Naravno, svaki audiofil ce reci da je sve bez zice abbomination al' kad uzmem u obzir odnos prakticnosti i kvaliteta, ne bi iste menjao ni za 1k+ studijske slushke. Uostalom, imao sam i Sennheiser HD 280 SILVER i tesko da ja sa svojim netreniranim uvetom mogu da napravim neku razliku izmedju istih (naravno, uzevsi u obzir da su HD 280 SILVER specificno i napravljene kao profi monitoring slushke). Naravno da ima tona slushki out there, BOSS recimo pravi odlicne, al' kao sto rekoh - ne mogu biti objektivan po ovom pitanju pa neka drugi predlazu. Ja cu nastaviti da se kunem u svoj Sennheiser RS-140.

Edited by incognito, 31 December 2008 - 05:32.


#27 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 31 December 2008 - 05:47

Shta da ti kazem, hvala shto si izdvojio vreme, brdo korisnih instrukcija, ali idu praznici pa necu morati da uzmem 7 dana odmora da prochitam i ukapiram :ph34r: . Polse praznika cu u kupovinu, a mozda josh i sutra ako uspem da kidnem s posla malo ranije. Malo cu i da se konsultujem sa prodavcima po malim prodavnicama muzichkih instrumenata. Mogu ti reci da su gotovo svi muzichari i fanatici, tako da bez obzira koliko tehnichkog znanja imaju, iskustvo je tu, sa praktichne strane. U velikim prodavnicama obichno ne znaju ni chemu dotichna stvar sluzi, a vrlo chesto ni engleski :) . Nazalost, situacija je takva da sam trenutno (lol, optimista) na budzetu, pa ce da padne neko krpljenje.

#28 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 December 2008 - 06:04

Eh, a tek mi kompjuterasi sto smo fanatici... Jedini je problem sto za muziku ipak moras da imas tintu talenta da bi uopste neko hteo da te koncipira kao muzicara, dok danas svaka susa moze da prica o kompjuterima iako je tek juce naucila da upali isti bez da upotrebljava benzin i sibicu. A traziti konsalting oko bilo cega u giga-marketima je kao traziti paraplegicaru da ti objasni osnove stepovanja - jednostavno ta dva ne idu zajedno. Good luck with your shopping, either way :ph34r:

#29 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 31 December 2008 - 16:27

Evo uzeo sam od ortaka ovaj les paul, potpisan od Jimmy Page-a, ali gre'ota da se svira, 'oce slova da se skinu. Trebalo bi nekim lakom da se predje, da zashtiti.

Nije na prodaju. To je sveta gitara.

A juche sam vratio i ovu moju pochetnicu. Pokushavam svog klinca da zainteresujem, ali slabo ide.

Cime je pisano po gitari ? Mozda negdje u gitar shop-u da to zastite.


Moj klinac svira bubnjeve, ono svi roditelji guraju djecu u skolu, a ja njega da svira  :) Nije los, sad vidjecemo koliko ce to da ga drzi. Ja mu kazem, svi sviraju gitare, bubnjari su deficitarna roba :D


Ali kolko to kosta, ovo sto ti kupujes nije nista. Neki dan je mijenjo neke koze, moro je kupiti najskuplje  :ph34r:

To naravno ako hoces uopste da ti PC zvucnici tome sluze. Ako vec imas monitore (i pristojno pojacalo uz iste), nema apsolutno nikakve potrebe (sem zamene `produvalih` zvucnika novim a cisto multimedijalnih potreba radi) za novim zvucnicima, nakaci pojacalo na E-MU, ustekaj monitore i uzivaj (ili gurni slusalice u E-MU pa ti monitori i ne trebaju).

E toliko nahvali taj E-MU, da bi ga ja sad kupio  :D Jel taj E-MU USB ili fireware ?


Ja sam prvo uzeo neki M-Audio, bio negdje oko 250, pa sam imao problema da ga prepozna komp, onda ga vratim i uzmem ovaj Edirol. I stvarno sam bio zadovoljan od prve. Poslije ga posaljem jednom rodjaku u Beograd, mali ima bend, reko evo mozete odmah praviti demo snimke. Medjutim kad sam mu ja to poslo, on se ohladio od svirke. I tada uzmem neki Tascam, ime je to veliko, ali to je bilo smece, uzas. Nekako ga se otarasim preko Ebay-a i ponovo uzmem provjereni Edirol, a da sam znao mozda bi i E-Mu :D

Gledo sam neke Fireware M-Audio po Ebay i ono gubio trke u zadnjim sekundama na bidovanju.

Da ne znas gdje bi se moglo za dzabaka naci dobrih loops ritmova ?

 

#30 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 31 December 2008 - 20:05

damn, sad vidim da E-MU ima bolji software bundle od moje Yamahe, napucali jedno deset programa. Wavelab od Steinberg-a je zakon, jest da daju samo light version ali ipak. No mislim da je Cubase AI4 koji ja imam bolji od Cubase LE.

Inache Audigarm 6 ima i compressore i josh neke cake kao mali mixer.

evo za pochetnike:

Posted Image