Jump to content


Photo
- - - - -

Priče o psima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#151 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 12 May 2015 - 14:10

Nije greska. I ja sam zato dosao, pa ne bih zeleo da odvracam novopridosle od kazivanja svojih porodicnih prica. Nadam se da ce ih biti jos - ima tu i nekih drugih kuca, zar ne?

 

Kuca ima, divnih prica ima, ali ne vise za ovaj forum- sa ove teme odlazim i zalim sto sam uopste ista napisala...

Hvala svima, i u pravu ste svi...

Ovo je bila extra pouka...



#152 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 12 May 2015 - 14:16

Vredelo bi da umes i da nisi u ovom konkretnom slucaju neko ko je u poziciji da pravda nepotrebno kinjenje i ubijanje osecajnih bica. 

 

Tako da si potpuno u pravu - ne vredi ti da se raspravljas. 

 

Pokusaj barem da nesto naucis dok si tu. 

 

Umem i u dobroj sam poziciji za raspravu, ali ne zelim ni da se raspravljam ni da se pravdam...

 

Naucila sam ja da nisu svi isti i da ne treba trositi reci na ogranicenost, a pritom dozvoliti da ti vredjaju inteligenciju.

 

No, kao sto rekoh zbogom...

 

Verujem da ti imas bolje price o svojim kucnim ljubimcima, pa ti pricaj a ja cu da ucim, nemam pametnija posla...



#153 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 12 May 2015 - 14:38

A da pre nego sto odem sa ove teme, samo sam htela jos nesto da razjasnim.

 

Svi ste napali mene jer mi je pas bio nakratko vezan u dvoristu ( da jos jednom ponovim kretko vereme dok je izgradnja njegove kucice i ogradjenog prostora bila u toku, da se razumemo radi se o dvoristu na selu gde ima i dosta drugih zivotinja i normalno je da svaka ima svoj ogradjeni prostor), a pritom niko ne reaguje na price o izivljavanju nad zivotinjama u azilima,o  kinjenju i uzasnim nacinima dresure...

 

Pretpostavljam da vi svoje pse kada izvodite u setnju ne vezujete ( tj. ne stavljate povodac?) ? A ako im stavljate povodac, molim vas da objasnite zasto im stavljate povodac? Tim objasnjenjem shvaticete i zasto je pas bio trenutno vezan.

 

Imamo i macke i njih ne vezujemo :) a znate li zasto? Da li mackama stavljate povodac kada ih vodite u setnju? A zasto stavljate povodac psima, a mackama ne?

 

Vi svoje pse drzite u stanu ( ogradjen prostor)-nas pas je bio u sopstvenom ogradjenom prostoru sa sopstvenom kucicom koji je mozda i kao vas stan.

Vi svoje pse vodite u setnju sa povodcem oko vrata-nas pas slobodan ide u setnju i neograniceno trci u velikom poljima sve dok mu ne dosadi.

Vas pas se potom vraca u ogradjeni prostor ( stan, gde ne moze da vrsi nuzdu kada zeli, gde ne moze da radi sta zeli)- a nas u sopstveni boks i sopstvenu kucicu.

 

I kao sto rekoh svi ste u pravu i mnogo ste humaniji od nas...



#154 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 May 2015 - 15:37

 Da li mackama stavljate povodac kada ih vodite u setnju? A zasto stavljate povodac psima, a mackama ne?

 

 

i macke imaju povodac za setnju...inace se to ne zove setnja vec nosenje macke u rukama ili u transporteru

 

a sto se tice pasa, nije poenta u ogradjenom prostoru, vec u tome zasto se zivotinja vezuje,

naravno u tvom slucaju je sigurno moralo tako da bude, ali i kada mora tako, postoje neka pravila o vezivanju kojih se treba pridrzavati ... zato ne vidim razlog da napustis temu zbog vezivanja.

 

inace planiram da donesem servala, pa zasto da ga donesem ako cu da ga vezujem? zamisli da tebe neko veze zato da mu ne pobegnes...



#155 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 12 May 2015 - 15:53


Pretpostavljam da vi svoje pse kada izvodite u setnju ne vezujete ( tj. ne stavljate povodac?) ? A ako im stavljate povodac, molim vas da objasnite zasto im stavljate povodac? Tim objasnjenjem shvaticete i zasto je pas bio trenutno vezan.


U NL moras da vodis psa na povodcu. Inace drotovi mogu da pisu kaznu od € 90. Ovo je zbog ljudi koji ne vole ili se boje pasa, a ne zbog krave ili kokoske. Ali zato ima prostora i mjesta koji su odredjeni i gdje psi mogu da budu slobodni i da rade sta hoce. Osim toga ne mogu da zamislim da mi pas vrsi nuzdu u dvoristu. I da, placamo porez od € 100 godisnje jer imamo psa. Za taj novac dobijamo uredjena mjesta gdje psi mogu da budu psi i nece smetati onima koji ih ne zele u blizini.

edit: sto se dresure tice, kolacici za pse cuda rade ;)

Edited by Trn, 13 May 2015 - 06:34.


#156 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 12 May 2015 - 19:58

... ne zelim ni da se raspravljam ni da se pravdam...

 

Svako ima svoju zbirku nedolicnih postupanja i postupaka.

Mozes da budes mirna utoliko sto se u toj prici ti nisi bas puno pitala za tudju slobodu. Medjutim, od tebe zavisi da li ces da protivrecis samoj sebi. Mislim da je bolje da tu pricu (ne i pokojnu kucu) zaboravis i ostanes u slobodnoj razmeni iskustava i pogleda. Ako si u normalnim studentskim godinama, verovatno ces sa jos dosta pasa imati posla. 

 

... ne bih zeleo da odvracam novopridosle...

 

... u osvrtima na ovu divnu pricu...

 

... divnih prica ima, ali ne vise za ovaj forum...

 

Spoiler



#157 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 12 May 2015 - 20:49

Verujem da ti imas bolje price o svojim kucnim ljubimcima

 

Onima koji umesto mozga imaju lovacku pastetu zivotinje su ili kucni ljubimci, ili meta, ili hrana, ili zabava, ili odeca, ili obuca......takve samo zanima sta su njima zivotinje i takvi nemaju sposobnost da uvide... sta su oni zivotinjama. 



#158 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 May 2015 - 05:58


Imamo i macke i njih ne vezujemo :) a znate li zasto? Da li mackama stavljate povodac kada ih vodite u setnju? A zasto stavljate povodac psima, a mackama ne?

 

U Svedskoj je zabranjeno izvoditi psa u setnju bez povoca, a vlasnik je naravno obavezan da skuplja kake za njim. Ogradjenih prostora za slobodno trcanje ima, ali ne mnogo i ne na svakom cosku, pa svakako neces tamo pustiti pudlu ako vec ima neki veseli rotvajler. Za macke je jedino obavezno cipovanje, kao i dobri uslovi za zivot. Inace mogu da setaju (i kake) gde god hoce. Ali objasni ti to ovima....

 

Ljudi ponekad polaze od sebe, pa misle ako je njima udobno u stanu, bice i psu. Mrak mi padne kad vidim da neko tako drzi hiperaktivnog psa kao sto je haski i sve tvrdi da ga dovoljno seta. Medjutim, sta je to dovoljno, odlucuje on sam, a ne pas.

Seoskim psima kretanje mora da bude ograniceno, i to je jednostavno tako. Boks nije nista drugo nego kavez i ako se radi o samo jednom psu, retko ce biti bas prostran. U tom slucaju pas ima veci radijus kretanja ako je vezan, a posebno ako mu lanac nije fiksiran, vec se npr krece po zici. Da ne govorim o mogucnosti da vidja ljude koji prolaze, neko ga i pozdravi, dok onaj nesretnik u stanu po 10 casova dnevno ne vidi zivu dusu, dok vlasnici ne dodju s posla. Ali oni valjda misle da ce gledati televiziju, pa mu nece biti dosadno.



#159 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 12:45

i macke imaju povodac za setnju...inace se to ne zove setnja vec nosenje macke u rukama ili u transporteru

a sto se tice pasa, nije poenta u ogradjenom prostoru, vec u tome zasto se zivotinja vezuje,
naravno u tvom slucaju je sigurno moralo tako da bude, ali i kada mora tako, postoje neka pravila o vezivanju kojih se treba pridrzavati ... zato ne vidim razlog da napustis temu zbog vezivanja.

inace planiram da donesem servala, pa zasto da ga donesem ako cu da ga vezujem? zamisli da tebe neko veze zato da mu ne pobegnes...





Edited by IKIKI, 14 May 2015 - 13:38.


#160 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 13:30

 

a sto se tice pasa, nije poenta u ogradjenom prostoru, vec u tome zasto se zivotinja vezuje,

naravno u tvom slucaju je sigurno moralo tako da bude, ali i kada mora tako, postoje neka pravila o vezivanju kojih se treba pridrzavati ... zato ne vidim razlog da napustis temu zbog vezivanja.

 

inace planiram da donesem servala, pa zasto da ga donesem ako cu da ga vezujem? zamisli da tebe neko veze zato da mu ne pobegnes...

 

Zivotinja je bila trenutno vezana i to je moralo u tom trenutku moralo da bude tako. Mi naravno nismo za vezivanje,i treba poci prvo od sebe, da jesmo zar bismo se maltili oko izgradnje boksa i kucice? Sada imamo 4 psa i svaki ima svoj prostor. Ne napustam ja temu zbog vezivanja, vec zato sto su ljudi propustili poentu price, a da nastavim da se raspravljam oko ovakvih stvari nisam dosla na ovu temu...



#161 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 13:52

Svako ima svoju zbirku nedolicnih postupanja i postupaka.

Mozes da budes mirna utoliko sto se u toj prici ti nisi bas puno pitala za tudju slobodu. Medjutim, od tebe zavisi da li ces da protivrecis samoj sebi. Mislim da je bolje da tu pricu (ne i pokojnu kucu) zaboravis i ostanes u slobodnoj razmeni iskustava i pogleda. Ako si u normalnim studentskim godinama, verovatno ces sa jos dosta pasa imati posla. 

 


 


 


 

 

Hvala :) ja i jesam mirna i ne smatram da sam kontradiktorna. Nisam u studentskim godinama vise, i nakon te kuce imali smo jos jednu, a sada jos 4 divne i blesave :)



#162 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 13:55

U Svedskoj je zabranjeno izvoditi psa u setnju bez povoca, a vlasnik je naravno obavezan da skuplja kake za njim. Ogradjenih prostora za slobodno trcanje ima, ali ne mnogo i ne na svakom cosku, pa svakako neces tamo pustiti pudlu ako vec ima neki veseli rotvajler. Za macke je jedino obavezno cipovanje, kao i dobri uslovi za zivot. Inace mogu da setaju (i kake) gde god hoce. Ali objasni ti to ovima....

 

Ljudi ponekad polaze od sebe, pa misle ako je njima udobno u stanu, bice i psu. Mrak mi padne kad vidim da neko tako drzi hiperaktivnog psa kao sto je haski i sve tvrdi da ga dovoljno seta. Medjutim, sta je to dovoljno, odlucuje on sam, a ne pas.

Seoskim psima kretanje mora da bude ograniceno, i to je jednostavno tako. Boks nije nista drugo nego kavez i ako se radi o samo jednom psu, retko ce biti bas prostran. U tom slucaju pas ima veci radijus kretanja ako je vezan, a posebno ako mu lanac nije fiksiran, vec se npr krece po zici. Da ne govorim o mogucnosti da vidja ljude koji prolaze, neko ga i pozdravi, dok onaj nesretnik u stanu po 10 casova dnevno ne vidi zivu dusu, dok vlasnici ne dodju s posla. Ali oni valjda misle da ce gledati televiziju, pa mu nece biti dosadno.

 Upravo o tome sam i pricala.

Zao mi je sto takvi ljudi smatraju da su humani, a u stvari samo nanose patnju psu...



#163 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 13:57

Onima koji umesto mozga imaju lovacku pastetu zivotinje su ili kucni ljubimci, ili meta, ili hrana, ili zabava, ili odeca, ili obuca......takve samo zanima sta su njima zivotinje i takvi nemaju sposobnost da uvide... sta su oni zivotinjama. 

 

Aman ostavi se više lovaca, tema je o psima bez obzira ko im je gazda ( ovde je pomenuto da je gazda lovac, jer se radi o lovačkoj rasi psa-nemački kratkodlaki ptičar)



#164 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 May 2015 - 15:13

samo nas je strah da ako danas neko veze psa, sutra ce muza, zenu, dete...nista vise ;)



#165 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 14 May 2015 - 17:02

Aman ostavi se više lovaca, tema je o psima...

 

Je l', a ko su psihopate koje vrse masovne odstrele pasa po ulicama Srbije?  :wicked: