Jump to content


Photo
- - - - -

E-books


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#46 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 26 March 2010 - 15:09

@kiklop
prijatelju, ubih se od nerviranja, instalirao sam creator, napravio od 99MB pdf fajla, 14MB prc fajl, i sa calibre-om uzeo da ga pretvaram u epub, i nema šansi, stalno javlja neku grešku.
UPdate-ovao sam i calibre na najnoviju verziju i isto, ne da mi čak ni pretvaranje u bilo koji drugi format.

Gde grešim!!!???


Hmm, ajde postavi taj pdf negde na mrezi pa mi posalji link na PM. Osmotricu tokom vikenda,

#47 djurkash

djurkash
  • Members
  • 8 posts

Posted 28 March 2010 - 18:53

Evo, ako ima nekoga da prati ovu temu zbog istih da upotpunim sa par poruka koje sam razmenio sa kiklop-om, a u vezi sa problematičnim pdf-om i pretvaranjem u epub.

Naime, u pitanju je fajl od 99MB, što za knjigu od 200 str znači da je napravljen od scan-ova svake pojedinačne stranice. Mislio sam da je moguće napraviti i epub od takvog fajla, ali na žalost za pdf koji nije tekstualni, to niej moguće.

Onda sam probao da pomoću OCR softvera uradim prepoznavanje teksta, i iako sam koristio nuance pdf converter proffesional 5.0 koji ima i srpski kao opciju za OCR prepoznavanje, rezultat nije bio zadovoljavajući.

Ovo sve mi je interesantno, pošto na netu ima jako puno pdf knjiga koje su upravo dobijene skeniranjem, a ne od teksta, te bi bilo dobro kada bi postojao neki dovoljno dobar OCR za srpski...

#48 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 29 March 2010 - 12:31

Hmmm, to što pišeš i nije toliko nelogično. Velika je razlika između skena i pravog e-booka...

#49 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 29 March 2010 - 19:46

Najbolji OCR program za ćirilicu je Abby Fine Reader .

#50 djurkash

djurkash
  • Members
  • 8 posts

Posted 30 March 2010 - 09:56

Upravo sam pomoću Abbey Fine Reader-a pokušao da uradim konverziju, i rezultat i nije loš, mada je potrebno utrošiti vremena na bar 1-2 ispravke po stranici.
Ipak u poređenju sa Nuance-om, mnogo je bolji, i ako je knjiga bitna nekome,a pri tom ne sadrži preveliki broj stranica, isplati se potršiti 1-2 sata na ispravke da bi se dobio doc ili neki drugi format koji je moguće pretvarati u epub ili format po želji...

Pozdrav svima...

#51 ilija7777

ilija7777
  • Members
  • 113 posts

Posted 04 April 2010 - 00:48

aaa kad ce neko da uveze neki ebook reader vise....

#52 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 04 April 2010 - 10:51

aaa kad ce neko da uveze neki ebook reader vise....

Ja čekam I-pad. Nadam se da će raditi posao.

#53 djurkash

djurkash
  • Members
  • 8 posts

Posted 04 April 2010 - 17:45

@gagast
baš me interesuje da li ćeš platiti 800 eur za i-pad kada dođe kod nas. Iako sam čuo da stvarčica nije loša, ipak će mnogo koštati (kod nas) a za manje pare se može dopremiti Archos iz Budimpešte...Ipak, sve je to stvar ukusa, ja recimo moram da nerado priznam da spadam u grupu APPLEomrzaca...

Edited by djurkash, 04 April 2010 - 17:45.


#54 ilija7777

ilija7777
  • Members
  • 113 posts

Posted 04 April 2010 - 23:30

ja sam ocekivao da ce biti nesto od ovog novog asus readera, i jos kad sam cuo da ce biti oko 150 dolara... kad morgen, ispada da ga ne rade sa e-ink nego klasicnim tft ekranom/// radije cu da dodam neku paru i da kupim neki eee komp ako me tako nesto bude zanimalo...

#55 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 07 April 2010 - 12:12

Danas sam čitao malo review iPad-a i moram reći, da sam oduševljen. Korektno opisana stvar i korektno ocenjena stvar.

Tek za uvid, da nije neki 'plaćeni' review, nego domaći opis, istina, u slovenskom jeziku.

http://www.zurnal24....izkusnja-166166

Ispod crte - stvar je odlična kao dopuna ili kao gadget za kraćenje vremena.
Lično - obzirom na cenu, ja ga ne bih uzeo. Prvenstveno mi treba e-book reader i samo e-book reader. Sa jedinim dodatkom MOŽDA neki player, da pustim muziku, dok čitam na njemu. Sve ostalo (što dopunjava iPad) mi je bez veze i znam da ostalih mambođamba ne bih koristio više od 1%. što ne znači, da je iPad slab produkt. Štaviše, neki već svršavaju na njega/na njemu. :ph34r:

#56 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 14 April 2010 - 12:52

pojavio se i "iPad killer"


http://hothardware.c...ed-iPad-Killer/

u članku pogrešno tvrde da se ne zna cena - osnovna verzija €449

#57 Em@

Em@
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 May 2010 - 22:19

Ja se zaista cudim da Markov Reader ne cita PDF format!!!

U svoj Sony Reader PRS-700 mi je sasvim svejedno da li
cu da ubacim knjigu u PDF ili Word formatu, sve odlicno
cita i nista ne deformise.

Naravno, knjigu prvo provucem kroz program koji ide uz Reader
a imam ga u kompjuteru i on sasvim lepo i brzo prilagodi format.

Evo i tehnickih podataka PRS-700 i koje formate prihvata:

Model number: PRS-700BC
Features
  • Dimensions (Approx.) : Approx. 5 1/9 x 6 7/9 x 13/32 inches (127.6 x 174.3 x 9.7 mm)
  • Weight (Approx.) : 10 oz. without soft cover
  • Hard Drive : 512MB available Hard Drive space
  • Internet Connection : Broadband suggested
  • Operating System : Genuine Windows® XP (Home Edition/Professional, Media Center Edition, Media Center Edition 2004, Media Center Edition 2005)& Windows Vista® (Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate, Windows® Vista 64-bit Update).
  • Optical Drive : Optical Drive capable of reading CD-ROM
  • Processor : 800MHz Intel® Celeron® class processor or better
  • RAM : 128 MB Minimum
  • USB Port : USB 1.1 or faster USB Port (Optimal with USB 2.0)
  • AC Power : Optional AC Charger requires 120 Volts 60Hz
  • Battery Life (Approx) : Up to 7,500 continuous page turns (or up to two weeks worth of reading)
  • Battery Type : Rechargeable Lithium-Ion
  • Recharging Time : Approx. 4 Hours with USB charging from powered Computer or Approx. 2 Hours when using optional AC wall charger
  • DRM Text : BBeB Book (Marlin), ePub
  • Image : JPEG, GIF, PNG, and BMP
  • Unsecured Audio : MP3 and AAC
  • Unsecured Text : BBeB, ePub, TXT, RTF, Adobe® PDF, Microsoft® Word (Conversion to the Reader requires Word installed on your PC)
  • Gray Scale : 8-Level Gray Scale
  • Resolution : Approx. 170 Pixels Per Inch
  • Screen Size : 6" Measured Diagonally
  • Technology : E Ink® "Electronic Paper"
  • Limited Warranty Term : Limited Warranty - Labor - 90 days from the date of purchase; Parts - 1 Year from the date of purchase. See actual warranty for details.
I dalje mislim da je ovo najkorisnija stvar koju sam u zivotu kupila i ne znam koliko sam samo knjiga procitala od kada imam Reader.

Pozdrav svima,
Em@

Edited by Em@, 12 May 2010 - 22:20.


#58 Em@

Em@
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 May 2010 - 22:34

Marko evo ovde imas link za Software:

http://ebookstore.sony.com/download/

Nadam se da ce ti pomoci u konvertovanju PDF-a.

Pozdrav,

Em@

#59 ilija7777

ilija7777
  • Members
  • 113 posts

Posted 26 July 2010 - 13:46

Sad u inat neću da kupim Sony.
Čudo je koliko ova marketinška đubrad mogu nisko da odu.

#60 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 July 2010 - 10:37

da prvoverim da li sam dobro shvatila: za kindle postoji neki softver s kojim mozes da prebacis pdf fajlove u kindlov format? da li neko zna, koji je to softver i da li se isplati (tj da li radi svoj posao dobro)?

inace, izasla treca generacija kindlova, $139 -$189, cini se da je dobro vreme da se kupi ako nemas pristup jeftinim (papirnim) knjigama.

Edited by Lift Going Up.., 29 July 2010 - 10:43.