Jump to content


Photo
- - - - -

b92.fm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#46 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 15 July 2008 - 15:46

To se i meni događa , pa prvo deinstaliram stari plejer pa onda instaliram njihov da bi slušao.


Raspakuj "uninstall_flash_player.exe" na c:\ (kako bi ga lakške pronašao ako se ne snalaziš u konzoli), zatvori browser, otovri command prompt (Start -> Run -> kucaš cmd pa enter, c: pa enter, cd\ pa enter), i sada kada si u root folderu c:\ u kojem se nalazi "uninstall_flash_player.exe" kucaj "uninstall_flash_player /clean", naravno bez navodnika. Nakon toga klik na close (kad završi clean proces), pa restart kompa.
Dalje, pokreni "flashplayer10_install_activex_070208.exe", pa kad završi, klik na colse, pa zatim isto sa "flashplayer10_install_plugin_070208.exe". Nakon ove dve instalacije restart kompa. Trebalo bi da radi.
Inače to što nudi B92 u zip fajlu se može skinuti i sa Adobe sajta, dakle nije to njihov plejer, nego isto Adobe-ov.

#47 dman

dman
  • Members
  • 18 posts

Posted 15 July 2008 - 16:10

@kaubojac,ma hajde :ph34r:
ulogovan sam,ne boj se,ali kazem ti NE REAGUJE! ,a ako u ie pokusam [dok nisam ulogovan],izbaci mi onu poruku da se ulogujem,kad se ulogujem,dugme mi se pomeri ispod,a iznad ima txt koji me pita [wtf!?!] da li imam ili ne flash,kad pritisnem da imam,samo nestane play dugme

edit:sad je proradilo :) [u ff ,ie nisam ni probao,nije mi bitno]
kako?ovako
prvo sam otisao na b92.fm,pritisnuo play,izbacio mi je da se ulogujem,ulogovao se i moze da svira :D))

edit opet:cudno,malo radi malo ne,tj. malo malo pa nece uopste da bufferuje pesme

a sto se tice njihovog flash-a,kad instaliram activex ,onda kao da ni nemam flash,izbaci mi samo txt da skinem,a kad instaliram plugin ,onda mi pukne firefox...

edit:evo slike kao prilog :D
sa activex
Posted Image

onda kliknem da skinem plugin sa ovog linka u txt-u,i kad instaliram ga,desi se ovo [sto se desi i sa starom verzijom koju inace koristim]
Posted Image

a ako ucitam plugin [bilo da je prvo i activex ucitan,ili samo plugin],desi se da prsne firefox,odnosno:
Posted Image

Edited by dman, 15 July 2008 - 18:20.


#48 b92.fm

b92.fm
  • Members
  • 2 posts

Posted 15 July 2008 - 19:32

Bagova i nedostataka smo svesni ali je moguće da smo nešto propustili i vaši komentari su više nego poželjni.

Radimo intezivno na poboljšanju svih funkcija sajta, uvođenju novih i otklanjanju uočenih problema. Budite sigurni da će se sajt konstantno razvijati.

NAPOMENA: postoji niz mogućih razloga zašto imate neki problem. Međutim oni najvažniji preduslovi za konforno slušanje muzike i surfovanje sajtom su da imate internet konekciju od 512K (optimalno) i Adobe Flash plejer 10

Edited by b92.fm, 15 July 2008 - 22:49.


#49 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 16 July 2008 - 14:38

Ok, evo onda par sugestija.

Kada se sastavlja playlista, mislim da bi bilo bolje da se nove pesme dodaju na kraj brze liste jer je to nešto na šta smo verujem svi navikli koristeći desktop playere. Problem se javlja kasnije, kod playlista koje su duže od nekih 20tak pesama, dialog u kojem je prikazana lista ne može da se resizeuje tj. maximizuje, pa da bi se jedna pesma premestila sa dna liste na početak potrebno je više puta je pomerati do gornje ivice, skrolovati listu na gore, opet uzimati pesmu, itd. Kod dužih lista sa više pesama kojima je potrebno izmeniti redosled to postaje previše zamorno. Rešenje, ako je moguće napraviti autoscroll gore-dole kada se pesma draguje ka gornjoj ili donjoj ivici liste, ili pak omogućiti resize dialoga sa playlistom pa da se pesma može drag & dropovati uz jedan ili dva poteza.

U delu "Sve moje plejliste" kada se izabere neka playlista, gore pored play dugmeta sa desne strane se nalazi ikonica sa minusom koja briše (trajno?) plejlistu. Slučajno sam kliknuo na taj minus i nestade mi lista koju sam sastavljao 45 minuta, a da pre toga nije bilo pitanja da li sigurno želim da obrišem!!

Dok slušam plejlistu i odlučim da (u toku slušanja) obrišem neke pesme iz liste (preko medijateke) plejer posle završene trenutne pesme izgubi pravilan redosled pesama, potrebno ga je zatvoriti, pa plejlistu ponovo otvoriti kako bi redosled pesama bio ispravan.

#50 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 16 July 2008 - 19:20

Evo i moje najnovije sugestije: bilo bi dobro u desnom delu playera u kojem se sada nalaze komšijske liste dodati mogućnost pretraživanja ostalih playlista, tj dodavanje onih zvezda-thumbs up-itd ikonica kako se ne bi za tu akciju ponovo pokretao browser. I dalje ne znam zašto je problem dodati dugme za pauzu i scroll pesme/emisije. Opcija "zapamti me" reklo bi se ima kratko pamćenje, pošto svaka on/off akcija na kompu traži novo logovanje. Već standaradno, search opcija loše radi. Nemoguće je naći korisnika, barem meni to nije pošlo za rukom. Toliko za sada.

Edited by Spirit, 16 July 2008 - 19:25.


#51 PetarS

PetarS
  • Members
  • 57 posts

Posted 16 July 2008 - 21:21

Ja imam dva problema, ne znam da li jos neko?
Prvi: Dok slusam neku plejlistu cesto se desi da ukoliko hocu da promenim pesmu, prestane da radi jednostavno se ukoci i nece da pusti vise nista, pa moram da zatvorim Explorer potpuno i otvorim sve ponovo.
A drugi je sa medijatekom, ne mogu da snimam nove plejliste, na pocetku je funkcionisalo, nekoliko plejlisti sam snimio i vise nece, medijateka kad je otvorim se ukoci samo i ne reaguje, mogu samo da je zatvorim :ph34r:

#52 lena lovich

lena lovich
  • Members
  • 530 posts

Posted 19 July 2008 - 08:27

Kada ćete da namestite pauzu i motanje faljova napred-nazad?
Npr. kad slušam neku emisiju koju pratim, moram da je slušam u cugu, a ako prekinem iz bilo kog razloga onda mi jedino preostaje da krenem sve iz početka.
Glupo, zar ne...

Edited by lena lovich, 19 July 2008 - 08:28.


#53 ogabric

ogabric
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 July 2008 - 23:15

Ja imam sledeci problem. Kada sam otvorio nalog pokusao sam da napravim nekoliko play listi i sve je super funkcionisalo. Cak sam imao i komsije. Kada sam na brzoj listi sakupio 30-ak pesama, obrisao sam celu brzu listu i sada na nju ne mogu da dodam ni jednu pesmu. Kada god kliknem na + pored neke pesme nista se ne dogodi. Brza lista ostaje prazna. Jedino sto mogu da uradim je da neciju playlist-u u potpunosti ubacim na brzu listu i da od pesama sa te liste pravim neku moju playlist-u. Sada imam ukupno 3 playliste (od kojih je jedna necija) a izgubio sam i komsije :-(.

Ima li leka za ovo? Koristim Firefox, isprobao sam i sa IE ali ne radi.

#54 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 01 August 2008 - 22:48

najgore je to što se mora svaki čas menjati tj. instalirati nanovo plugin odn activex ako se nešto drugo hoće raditi na internetu a za to je potreban stari Adobe flash player , pa restartovati FF i opet sve nanovo za instaliranje - deinstaliranje plugina.

#55 pixiclerk

pixiclerk
  • Members
  • 17 posts

Posted 16 September 2008 - 11:22

Da li neko zna sta znaci, na profilu korisnika, onaj broj u zutoj liniji, odmah ispod avatara?

#56 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 September 2008 - 11:30

broj korisnika koji su kliknuli na tvoj profil?

#57 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 September 2008 - 23:07

ovo sa flesh plejerom je neverovatan b92 fuckup. ceo svet koristi devetku, samo oni morali biti pametni da ubace desetku, koja pritom i ne shljaka.

#58 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 18 September 2008 - 22:43

Stvarno čista glupost.

#59 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 02 November 2008 - 18:12

Konačno u funkciji pause dugme :ph34r:

Nego, vezano za profile, koja je poenta upisivanja detalja ako je nemoguće te detalje videti? Mislim na mesto stanovanja, interesovanja itd

#60 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 December 2008 - 18:40

samo da pohvalim Tim koji je predano radio 3 godine i isporuchio naj user UNfriendly softver na svetu.