Jump to content


Photo
- - - - -

b92.fm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#1 pcmaniac

pcmaniac
  • Members
  • 40 posts

Posted 24 June 2008 - 17:47

šta se dešava sa b92.fm? stalno mi pokazuje
Forbidden

You don't have permission to access /homepage.php on this server.
i zašto ne postavite da b92.net redirektuje na www.b92.net i b92.fm na www.b92.fm?!

#2 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 24 June 2008 - 21:14

šta se dešava sa b92.fm? stalno mi pokazuje

Forbidden

You don't have permission to access /homepage.php on this server.

Valjda jos nije poceo s radom.
Koliko sam ja procitao, pocece za vreme Exita.

#3 pcmaniac

pcmaniac
  • Members
  • 40 posts

Posted 24 June 2008 - 21:18

mogli su onda staviti neki placeholder, kad već objavljuju u vestima :ph34r:

#4 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 09 July 2008 - 12:01

Ja se registrovao i prvo što mi je zasmetalo je da nije bilo moguće registrovati korisnika Spirit nego spirit. A to spirit je već bilo zauzeto ali to je druga priča. Pokušavam da dokučim kako to sve izgleda, pravljenje play liste mi deluje malo zamšeno(*), ali valjda će biti jasnije kad proradi play jer se za sada kliknom na to dugme ništa se ne dešava. I da, dobio sam pismo od Telekoma u kojem me kao adsl korisnika obaveštavaju da sa izabranim korisničkim imenom i lozinkom mogu da se logujem i na b92.fm E pa, ni to ne šljaka.

(*) konkretno: ako želim da neku playlistu dopunim još nekom pesmom izgleda da to neću moći već ću tu pesmu morati da stavim na novu playlistu - iz brze liste mogu da napravim samo novu a ne i da selektovanu pesmu ubacim na neku postojeću listu (pitanje za D. Restaka)

#5 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 09 July 2008 - 12:32

Ja se registrovao i prvo što mi je zasmetalo je da nije bilo moguće registrovati korisnika Spirit nego spirit. A to spirit je već bilo zauzeto ali to je druga priča.


Meni se čini da je fora u tome da je to samo login name kao kad se loguješ na neki server i da ako hoćeš velika slova i sl. treba da uneseš ime ili nickname u profilu.

Pokušavam da dokučim kako to sve izgleda, pravljenje play liste mi deluje malo zamšeno(*), ali valjda će biti jasnije kad proradi play jer se za sada kliknom na to dugme ništa se ne dešava. I da, dobio sam pismo od Telekoma u kojem me kao adsl korisnika obaveštavaju da sa izabranim korisničkim imenom i lozinkom mogu da se logujem i na b92.fm E pa, ni to ne šljaka.


Kod mene play dugme radi sve u 32, Kod tebe verovatno ne radi zato što se plejer otvara u popupu, a ti verovatno imaš neki popup bloker. Probaj da ga isključiš pa vidi da li svira. A radi i nick/password - ja se nisam ni registrovao na b92.fm nego na s'oproštenjem nadlanu.com :D. I normalno se logujem. Tamo piše da bi trebalo da može da se loguje sa nickom sa bloga b92 al zamalo :ph34r:

Ovo drugo, za playlistu: kažeš "Sve moje plejliste" pa sa desne strane "Dodaj u plejlistu iz" pa izabereš Brza lista, pa selektuješ šta dodaješ u izabranu plejlistu i onda imaš dole "Prebaci izabrane levo". Jes malo konfuzno, mada sa druge strane liči malo i na Norton commander sa ova dva panela.

Što se tiče sviranja lepo radi, al je prilično veliko tako da će trebati neko vreme da provalimo šta sve tu ima. Reklo bi se da ima jako puno muzike mada ima i gomila pobrojanih albuma koji ne mogu da se puste, valjda 92-ka nema prava za njih.

Pljuc: media library ne radi u Safariju :D :)

Edited by Ajvoks, 09 July 2008 - 12:37.


#6 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 09 July 2008 - 13:44

Ne, definitivno mi ne radi play, koristim IE 6

Hvala za ovaj info oko dopunjavanja postojeće playliste. Radi.

edit: bilo bi dobro da se omogući download pesama kao na iTunes-u. 5 za evro :ph34r:

Edited by Spirit, 09 July 2008 - 13:50.


#7 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 09 July 2008 - 14:19

Ne, definitivno mi ne radi play, koristim IE 6


Hm, da - ti misliš na ovaj plejer koji se otvori na naslovnoj. Taj stvarno ne radi a ne kapiram ni čemu služi. Al ima drugi: idi na traženje muzike i pronađi nešto što može da se pusti (ima play dugme pored imena albuma). Klikneš na play dugme i tad se otvara popup i radi i plejer.

#8 Goku777

Goku777
  • Members
  • 45 posts

Posted 10 July 2008 - 19:59

Ja sam se ponadao da cu moci da dodajem svoje stvari... Nema nigde trance muzike, to mi smeta :ph34r:

#9 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 July 2008 - 20:55

radi




:ph34r:

#10 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 11 July 2008 - 07:41

Ni meni nije play radio sinoc ali je jutros proradio i sad sam happy. :ph34r:

#11 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 11 July 2008 - 08:33

Instalirao sam novi flash player i sad radi ok.
Nego, kad slušam neku emisiju, npr Stand by:
- ne postoji spisak pesama kao kod klasične playliste
- ne postoji mogućnost pauziranja, ako se klikne na stop emisija kasnije kreće od početka
- ne postoji rewind i forward opcija na playeru

U nadi da će te pročitati i moje pismo srdačno vas pozdravljam :ph34r:

Edited by Spirit, 11 July 2008 - 08:37.


#12 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 11 July 2008 - 17:08

@Spirit, slažem se, meni je zabagovala konekcija na pola emisije i nisam imao volje da je slušam ponovo od početka, fast forward je neophodno da se omogući...

Takođe jedna veoma bitna stvar radi loše, pretraga, u pitanju je apsolutna pretraga, tj. potrebno je uneti pun i doslovan naziv numere ili izvođača! Probao sam da tražim par izvođača i pesama, ali neuspešno, posle sam na tuđim playlistama video da te pesme postoje u bazi... Npr. ako tražim "svi na pod! feat. zoja" onda je OK, pronalazi, ali ako tražim "svi na pod!" ne pronalazi ništa...

Edited by requiem, 11 July 2008 - 17:10.


#13 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 11 July 2008 - 18:10

Usability = 0.

Totalno neintuitivno.

Epic fail.

#14 pigs_from_space

pigs_from_space
  • Members
  • 17 posts

Posted 11 July 2008 - 19:00

registrujem se jutros, dobijem e-mail potvrdu, aktiviram nalog ali nikako ne uspevam da se ulogujem. svaki put me vraca na stranicu za registraciju. malocas otvorim novi nalog, kako bih iskljucio mogucnost moje greske prilikom prve registracije. posle uspesne registracije, problem i dalje stoji. any idea? :ph34r:

#15 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 11 July 2008 - 19:38

registrujem se jutros, dobijem e-mail potvrdu, aktiviram nalog ali nikako ne uspevam da se ulogujem. svaki put me vraca na stranicu za registraciju. malocas otvorim novi nalog, kako bih iskljucio mogucnost moje greske prilikom prve registracije. posle uspesne registracije, problem i dalje stoji. any idea? :ph34r:

Koji browser koristis?
Meni je isti problem pravio sa Operom, Firefox bi trebao da radi.