Jump to content


Photo
- - - - -

b92.fm


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#16 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 11 July 2008 - 19:52

Da li je moguće pretraživati plejliste? Ili je jedini način 1,2,3,4,5,...117 pa klikći redom?
Takođe isto pitanje za korisnike? I šta je "hronološki redosled korisnika"?

Kvalitet zvuka odličan, sajt brzo radi, jako mi se sviđa što je organizovano po albumima, pravljenje liste (preko brze liste) se ukapira za 20 sekundi... :ph34r:

Edited by requiem, 11 July 2008 - 20:24.


#17 pigs_from_space

pigs_from_space
  • Members
  • 17 posts

Posted 11 July 2008 - 21:34

Koji browser koristis?
Meni je isti problem pravio sa Operom, Firefox bi trebao da radi.


tacno, opera je krivac. iz explorera se logujem bez problema. ipak, stvar mi se ne cini bas user friendly, tako da se vracam na operu i last.fm. thanks anyway :ph34r:

#18 conspiracy

conspiracy
  • Members
  • 344 posts

Posted 11 July 2008 - 23:01

Vidim da jos neki imaju problem sa pustanjem muzike...meni posle nekoliko odslusanih pesama play iz nepoznatih razloga prestaje da funkcionise....iskljucila sam pop-up blokere i opet nista...ne znam, bas mi je to frustrirajuce posebno kad vidim da u bazi ima fantasticnog materijala...hm, tako ti je to kad hoces nesto da napravis u saradnji sa Telekomom RS...koristim njihov ADSL i usluge mobilne telefonije nazalost

#19 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 12 July 2008 - 00:18

ne znam koji više abrakadabra da upotrebim da bi odslušala bilo šta...do sada u firefox-u nisam uspela da čujem i slovima ništa. :ph34r:

#20 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 12 July 2008 - 08:29

ne znam koji više abrakadabra da upotrebim da bi odslušala bilo šta...do sada u firefox-u nisam uspela da čujem i slovima ništa. :ph34r:


Probaj abrakadabra zvani "isključi popup bloker".

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 12 July 2008 - 08:43

ne znam koji više abrakadabra da upotrebim da bi odslušala bilo šta...do sada u firefox-u nisam uspela da čujem i slovima ništa. :ph34r:

Za ispravno funkcionisanje B92FM audio plejera neophodan je Adobe Flash 10 ili novija verzija.
Preuzmi ZIP fajl

Doduse meni radi i sa nekom verzijom 9-ke (firefox 3), iako izlazi ova poruka.

#22 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 12 July 2008 - 11:15

tacno, opera je krivac. iz explorera se logujem bez problema. ipak, stvar mi se ne cini bas user friendly, tako da se vracam na operu i last.fm. thanks anyway :ph34r:


Na last.fm ne možeš da praviš svoje playliste kao ovde, nego play - pa šta ti puste, a meni i ako imam nalog već više godina i odslušanih preko 10 hiljada pesama redovno puste neku glupost, otprilike od toga što mi puste bar 1/3 banujem. B92 servis je nešto između last.fm i imeem.com, s tim da je uzeto najbolje od oba. Posle jednog dana adaptirao sam se na b92.net potpuno, jedino što mi ozbiljno smeta je loša pretraga koja ne pronalazi numere čije sam nazive se copy/paste uzeo sa nečije playliste (i da sigurno nemam višak spacea i u padajućoj listi sam izabrao pretragu po numeri)...

#23 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 12 July 2008 - 11:41

Probaj abrakadabra zvani "isključi popup bloker".

to je bila prva abrakadabra koju sam uradila a onda sam nastavila sa ćiribućiriba

Za ispravno funkcionisanje B92FM audio plejera neophodan je Adobe Flash 10 ili novija verzija.

jer sa verzijom 9 neće se druži ni u vatrenoj liji 3, uglavnom fala do neba na pomoći,saću se družim sa Wellerom kad ne mogu da stignem na EXIT :ph34r:

#24 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 12 July 2008 - 12:12

Posle jednog dana adaptirao sam se na b92.net potpuno, jedino što mi ozbiljno smeta je loša pretraga koja ne pronalazi numere čije sam nazive se copy/paste uzeo sa nečije playliste (i da sigurno nemam višak spacea i u padajućoj listi sam izabrao pretragu po numeri)...


Ajd daj primer, ja sad probao i sve radi.
Mislim da je u pitanju Lucene search, i to je jedan od najboljih algoritama za pretragu koji postoji. Uputstvo za pravljenje upita imaš ovde: http://lucene.apache...rsersyntax.html. Namenjeno je programerima al osnove se daju skapirati i ako ne pripadaš toj sorti.


jer sa verzijom 9 neće se druži ni u vatrenoj liji 3, uglavnom fala do neba na pomoći,saću se družim sa Wellerom kad ne mogu da stignem na EXIT :D


Hm, ovde radi sasvim normalno sa verzijom 9 jer za 'vake k'o što sam ja verzija 10 i ne postoji :)
Mora biti da su u pitanju podverzije i da kod novijih 9-ki radi takođe.

Ako vam ne radi logovanje u Operi metite liniju:
212.200.191.188 b92.fm

u hosts fajl. Kod luzera koji koriste njinjblouz to je u C:\windows\system32\drivers\etc\hosts, kod normalnog sveta koji koristi OSX, Lindžu ili neki drugi kršten sistem je naravno u /etc/hosts. Valjda se jednom drugari iz 92-ke sete da metu ovo i na svoj DNS server a do tada će se suočavati sa gunđanjem korisnika Opere.

Nego, za Safari još nema rešenja :ph34r:

#25 b92.fm

b92.fm
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 July 2008 - 12:58

Uputstvo za Opera korisnike


1. Budite sigurni da koristite Operu 9 ili noviju (proverava se verzija Help / About Opera)

2. Biramo Tools / Preferences (Ctrl + F12), tab Advaced, iz menija biramo opciju Content, klik na dugme "Manage Site Preferences"

3. Klik na Add, u polje Site unosimo "b92.fm", klik na tab Cookies, biramo "Accept cookies", klik na OK dugme

4. Da bismo bili sigurni da smo dodali sajt, u "Quick find" polju kucamo "fm" (enter) i treba na spisku da se pokazu sajtovi b92.fm i www.b92.fm

5. Ukoliko ti se pojavi na spisku session.b92.fm, izaberite taj sajt i kliknite na Edit dugme. Ukoliko se ne pojavi, klik na Add i u polje Site unosimo session.b92.fm

5. U polju Site nam je sada upisano session.b92.fm, klik na tab Cookies, biramo "Never accept cookies" (!!!), klik na OK

6. Zatvaramo dijalog, klik na Close, pa na OK

7. Login bi trebalo da radi.

Ako ne uspemo ni ovako, treba proveriti i Tools / Preferences / Advanced / Coookis, treba da je izabrano "Accept cookies".

Vise o ovom ponasanju opere mozete procitati na http://74.125.39.104.../yngve/blog/sho
w.dml/267415+Cookie+Monster+Bug+Opera+subdomain&hl=en&ct=clnk&cd=1&client=fi
refox-a

#26 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 12 July 2008 - 13:03

Ajd daj primer, ja sad probao i sve radi.
Mislim da je u pitanju Lucene search, i to je jedan od najboljih algoritama za pretragu koji postoji. Uputstvo za pravljenje upita imaš ovde: http://lucene.apache...rsersyntax.html. Namenjeno je programerima al osnove se daju skapirati i ako ne pripadaš toj sorti.


Juče:
Otvorim http://www.b92.fm/music/R.E.M./albums/
Selektujem Supernatural Superserious
Paste Supernatural Superserious u polje Pretraži B92.fm i u padajućoj listi izaberem Numera
Klik na lupu i ne nađe ništa... i još dosta primera (jedan sam napisao na prethodnoj strani)

Danas:
Sve radi OK. :ph34r:

btw. ne mogu da pronađem ništa od Thindersticks-a, stvarno nema ili me zeza pretraga?

#27 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 12 July 2008 - 13:20

Uglavnom nepotpuna baza je problem , ja sam bio ukucao Status Quo da bi nešto čuo od njih , ali nema ništa , a imali su toliko hitova.

#28 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 12 July 2008 - 15:24

svidja mi se sto moze da se bira sta hoces da slusas, kod last fm me je uvek nerviralo sto ti radio po svom izbroru pusta pesme od izvodjaca koje trazis. ovde moze ceo album, baza je bogata izdanjima slayer-a, meni dosta.

#29 borka

borka
  • Members
  • 15 posts

Posted 12 July 2008 - 20:11

ne mogu da pronađem ništa od Thindersticks-a, stvarno nema ili me zeza pretraga?


ne mozes da pronadjes zato shto se bend zove TINDERSTICKS a ne THINDERSTICKS.

Edited by borka, 12 July 2008 - 20:12.


#30 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 13 July 2008 - 00:02

ne mozes da pronadjes zato shto se bend zove TINDERSTICKS a ne THINDERSTICKS.


E, hvala puno, ne znam odakle mi to "h" na drugom mestu... :ph34r: