Jump to content


Photo

sunovrat LDP-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#16 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 22 June 2008 - 21:18

To nisu bili koncentracioni, nego denacifikacioni logori u mom predlogu.

Mozhesh li ovo malo da elaborirash ?

Dovoljno je jedno (neuspešno :ph34r: ) formiranje frakcije za ceo život, ima sad ovih mlađih :D Ja sam prodao ideale i principe za bedne upravne odbore i sad prelazim u fenseraj. :D


Znao sam :)

Nish', onda mi jedino preostaje da probam u Ukiju "probuditi" stari talibanski plam. Pozheli mi srecu...

#17 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 22 June 2008 - 21:22

sunovrat LDP-a

Sto je babi milo, to joj se i snilo

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 21:22

Mozhesh li ovo malo da elaborirash ?

Pa ne bih pravio sapune od SPS-ovaca,DSS-ovaca, SRS-ovaca JUL-ovaca und ostalih, nego bih ih, s tim konceptom, naterao da plate za zlocine i osete empatiju sa zrtvama.
A to nije isto.

Znao sam :ph34r: Nish', onda mi jedino preostaje da probam u Ukiju "probuditi" stari talibanski plam. Pozheli mi srecu...

Nema shanse, i ja sam se profensirao. :)
Nisam ja Pera und Cece, za talibanstvo se obrati njima. :D

#19 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 22 June 2008 - 21:23

Ne znam o cemu vi dumate, ali LDP-u je ovo poslednji put da sa pozicije moralne cistote dobacuje do 5%. Sada su se malo "uprljali" pa ce morati na drugi nacin da nadomeste birace. Licno uopste ne znam sta LDP nudi, osim prihvatanja nezavisnosti Kosova. Ekonomski program je na nivou Ron Paula i vec je predstavljen, a zadovoljava nekolicinu profesora ekonomije sa Filosofskog fakulteta.

Jedini skok rejtinga moze da bude ako DS zestoko uprska stvar, ili da Srbija dodje u poziciju da se od nje trazi da prizna Kosovo, a DS na to ne pristane.

#20 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 21:25

Ne znam o cemu vi dumate, ali LDP-u je ovo poslednji put da sa pozicije moralne cistote dobacuje do 5%. Sada su se malo "uprljali" pa ce morati na drugi nacin da nadomeste birace. Licno uopste ne znam sta LDP nudi, osim prihvatanja nezavisnosti Kosova. Ekonomski program je na nivou Ron Paula i vec je predstavljen, a zadovoljava nekolicinu profesora ekonomije sa Filosofskog fakulteta.

Jedini skok rejtinga moze da bude ako DS zestoko uprska stvar, ili da Srbija dodje u poziciju da se od nje trazi da prizna Kosovo, a DS na to ne pristane.

Nije mi jasno kako ljudi na ovom forumu ne vide da je LDP politicki odgovorniji nego ikada.
Ja im skidam kapu i nadam se da ce podrzavati ovu Vladu glede puta Srbije ka EU.

#21 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 June 2008 - 21:26

Dovoljno je jedno (neuspešno ) formiranje frakcije za ceo život, ima sad ovih mlađih Ja sam prodao ideale i principe za bedne upravne odbore i sad prelazim u fenseraj.

Kad ovo postane uobicajena praksa sunovrat ldp-a ce biti kompletan. A istovremeno i novi pocetak :ph34r:

#22 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 21:29

Kad ovo postane uobicajena praksa sunovrat ldp-a ce biti kompletan. A istovremeno i novi pocetak :ph34r:

S tom razlikom sto Zabi ima sta da proda. :)

#23 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2008 - 21:30

@ vladan-ako vec tako pricas, vracaj se u domaju, a ne da moralishesh iz Dija Sere. :ph34r:


Koji li je tebe obad pecnuo?

#24 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 June 2008 - 21:31

Znao sam :ph34r:

Nish', onda mi jedino preostaje da probam u Ukiju "probuditi" stari talibanski plam. Pozheli mi srecu...

Srećno! :)
More, samo opušteno, biće materijala za razvlačenje žuto-crveno/plavo/bele koalicije koliko hoćeš, pa neće svaka nepodopština moći doveka da se pokriva sa "bolje i to nego da budu radikali". Evo, ja jedva čekam da vidim šta Obradović planira za obrazovanje srpčadi, kako Krka misli da uskladi starinsku soc.pravednost sa održivim razvojem (izazov je i za mlađe)... E sad, to naši treba da počnu da koriste na pravi način i da se izjašnjavaju o konkretnim pitanjima i nude alternativu. što je domaći zadatak. Pa onda Korać nek malo više izlazi za govornicu i priča o socijali, Vesna nek, pored regularnih tema, malo upotrebi svoj socliberalni arsenal... Uh, otvara se toliko mogućnosti, toliko ova vlada daje prilike za konstruktivnu kritiku i nuđenje alternative koja bi od LDP mogla da napravi nešto što nije samo sakupljač otpadaka od DS, jedino što to od nas zavisi, pa me najviše i brine. No, novo vreme, novi izazovi, a šta ja radim povodom toga, čuće se :D

#25 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 June 2008 - 21:37

Kad ovo postane uobicajena praksa sunovrat ldp-a ce biti kompletan. A istovremeno i novi pocetak :)



S tom razlikom sto Zabi ima sta da proda. :D

A vi baš ne umete da se zezate :ph34r:

Koji li je tebe obad pecnuo?

Stvarno, Uroše, biraj mete, dovoljno mi je emocija na ovom topiku, još samo fali tvoja energija da začini stvari... :D

#26 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 22 June 2008 - 21:39

će da prsne čedaj... taman da se poštedim šetanja do glasačkog mesta...

#27 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 22 June 2008 - 21:39

Nije mi jasno kako ljudi na ovom forumu ne vide da je LDP politicki odgovorniji nego ikada.


A ja mislio da je u pitanju zesca medijska blokada.E idealisto :ph34r:

#28 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 22 June 2008 - 21:48

Nije mi jasno kako ljudi na ovom forumu ne vide da je LDP politicki odgovorniji nego ikada.
Ja im skidam kapu i nadam se da ce podrzavati ovu Vladu glede puta Srbije ka EU.


Koji ljudi? Ako mislis na mene, nepristojno je obracati se u trecem licu. :ph34r:

Uostalom, uopste ne mislim da se CJ u ovoj situaciji poneo politicki neodgovorno.

#29 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 22 June 2008 - 22:12

PUPS - Širi dalje !

Youtube Video ->Original Video

lol

#30 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 22 June 2008 - 22:34

Da li ste culi vi sta je govorio Srdja Popovic u Pescaniku ? Covek je potpuno u pravu. Ova vlada je potrebna iz samo jednog razloga- zbog ratifikacije sporazuma sa Evropom. I to je cela istina. I ono sto je govorila Vesna Pesic. Jednom je Srdja takodje rekao - To ti je kao u partiji karata- dobio si odredjene karte i igraj s njima..to je tako ui u zivotu...sta sad treba- da predas partiju, daprekines igru..ne, igraj s kartama koje si dobio... eto, to su politicari. Oni moraju to da rade. Glavni odbor LDPa je doneo jedinu mogucu odluku i to je to. Nije to nikakav sunovrat LDPa. Bojim se da se LDP-u spremaju druge stvari za sunovrat-ukoliko na njih ne budu obratili paznju. Sasvim druge stvari.

Evo Srdje Popovica, retkog pametnog, a potpuno svesnog situacije u kojoj se nalazimo.."nasi" su uglavnom malo sludjeni..

Srđa Popović: Ja mislim da je izraz restauracija pogrešan. 2000. godine sišao je sa vlasti Milošević, a ostao je netaknut njegov aparat. Ja mislim da Koštunica nije bio kandidat DOS-a. Njega je kandidovala druga strana, to jest Miloševićevo okruženje, koje je rešilo da žrtvuje Miloševića, da sačuva sve ostalo. To je smisao onoga o čemu se 2000. govorilo, da Koštunica jedini može da pobedi. Pa Koštunica jedini može da pobedi zato što ga je kandidovalo Miloševićevo okruženje, a DOS pristaje na njega, ne obrnuto. I ja mislim da je cela epizoda sa Đinđićem bio jedan herojski, ali slab i naivan, pokušaj da se Srbija menja. Ja mislim da je Vojislav Koštunica tu odigrao ključnu ulogu. On je od početka trojanski konj stare politike i starog režima. Glasovi koje je on u ogromnom broju dobio i podrška koja je bila 80 odsto posle pada Miloševića, sve to je on polako isporučio radikalima i SPS-u i na kraju je morao potpuno da otkrije svoje karte, da uđe u koaliciju sa radikalima i da bude poražen. Tako da nema smisla govoriti o nekoj restauraciji.

Dačić je u skupštini, a kasnije na grobu Miloševićevom, dva puta ponovio - ne znam zašto ste nas skidali sa vlasti, kada ste na kraju došli na našu politiku. I Koštunica to uopšte ne sme da komentariše, jer je to tačno. Politika koju je vodila vlada koja još uvek postoji, našla se na kraju na pozicijama Miloševićeve politike. Tako da ja ne bih govorio o restauraciji, ja bih govorio o jednom krakotrajnom, kažem herojskom, ali naivnom pokušaju da se nešto u Srbiji pomeri. Nešto je i pomereno i ta osnovna stvar koja je pomerena je bilo zacrtavanje strategije ulaska u Evropsku uniju. To je do dana današnjeg jedina stvarna i velika tekovina Đinđićeve vladavine koja je preživela, ali sada se i oko nje lome koplja. Sprečavanje približavanja Evropskoj uniji je trebalo da bude konačna pobeda Koštunice i stranaka starog režima. To je je bitka kojoj danas prisustvujemo.

Smatram da je potrebna koalicija DS-a sa SPS-om iz jednog jedinog razloga, a to je ratifikacija sporazuma o pridruživanju. Ja u takvu vladu uopšte ne verujem, mislim da su snage i dalje podeljene fifti-fifti i da ta vlada neće moći da opstane. Njen jedini realni uspeh može biti ta ratifikacija. Sve ostalo je i dalje u vazduhu, snage su izjednačene. Kada bi ova druga strana došla na vlast, ni njima ne bi bilo lako. Ovde ne može da postoji efikasna vlada, jer će svaka imati strahovitu opoziciju. Nepomirljivost ta dva bloka je takva da se ona može završiti samo pobedom jednog od njih, nikako drugačije. Kako, ne znam, ali kompromis između te dve pozicije nije moguć i to će uvek stvarati nestabilne vlade. A kako god se ovo svršilo, brzo ćemo imati nove izbore.



http://www.b92.net/i...p;nav_id=304411

Edited by shivaja, 22 June 2008 - 22:35.