Jump to content


Photo

sunovrat LDP-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 22 June 2008 - 13:11

razocarao me je ceda..ne mogu da verujem svojim ocima sta sve radi ne bi li dobio mrvicu vlasti.. niko ga ne zove, ponasaju se prema LDP-u kao prema gubavcima, dok se ceda end komp. i dalje besramno nude i prodaju nam trulu pricu o manjem zlu, evropskom putu sa SPS-ovcima i slicno..nikada vise moj glas za LDP..ode i poslednja nada

#2 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 22 June 2008 - 17:24

Nije to rekao sto si ti napisao, nego je receno ovo:

Kako se navodi u saopštenju stranke, Glavni odbor LDP-a se na to odlučio zbog približavanja Srbije Evropi kroz ratifikaciju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, a razlozi su i smena premijera Vojislava Koštunice i sprečavanje dolaska na vlast Srpske radikalne stranke.


"Za nas nema razlike između SPS-a, SRS-a i DSS-a, ali pružamo priliku Demokratskoj stranci da se u većoj meri nego do sada distancira od pogrešne politike DSS-a", kaže se se u saopštenju LDP-a.


Sto znaci da se udbina koalicija SRS-DSS-SPS ne bi napravila, u ovoj situaciji je potrebna koalicija sa Milosevicevim Savezom komunista sa promenjenim imenon, i da su danas Milosevicevi komunisti manje zlo od samog SRS/DSS. Posto proevropska koalicja nema 126 poslanika i da bi Kostunicu i radikale za par godina bacili na smetliste istorije,( kad ce zemlja vec biti u EU i bolji standard zivota mnogi ce osecati i tog mracnog lika Kostunice nece ni biti na srpskoj politickoj sceni ), trenutna koalicja sa SPS-om je neophodna radi visih ciljeva, a to je priblizavanje Srbije Evropi i evropskim civilizovanim vrednostima i naravno njihovim fondovima za nerazvijene. Da ti dodje SRS-DSS-SPS na vlast, za pet godina Srbija onako izolovana i pod uticajem mracnih ex-KGB gazda ce ti izgledati kao Severna Koreja i Kuba, a ne kao neka evropska zemlja, sto je LDP konacno shvatio i ne zeli da drmaju vise proevropski camac. Ovo je samo dokaz koliko se proevropski blok sa razlicitih politickih opcija udruzuje za bolju i perspektivniju evropsku buducnost zemlje i da je LDP konacno prestao da pljuje po DS-u:

LDP: Za ZES-SPS, zbog viših ciljeva!! A ti visi ciljevi su Srbija u EU!!!

#3 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 22 June 2008 - 17:34

Po meni ovo samo pokazuje da polako sazrevaju, a ne da se sunovraćuju...

#4 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 22 June 2008 - 17:50

Po meni ovo samo pokazuje da polako sazrevaju, a ne da se sunovraćuju...

Upravo tako.

#5 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 22 June 2008 - 18:35

Ako ce uz pomoc SPSa (kao proteze, a ne kao "partnera" koji moze da ucenjuje kako mu se prohte) ZES pribliziti Srbiju EU, dugorocno ukloniti sa vlasti Kostunicu, pokazati mu put prema kombiju iz koga je dosao na vlast, a istovremeno i udaljiti seseljevce na bezbednu razdaljinu od republicke vlasti, onda je podrska LDPa tom "projektu" sasvim prirodna i pozeljna!

LDP ne mora glasati za izbor te vlade (to, uostalom, nije ni nuzno), pogotovu ne za pojedina potencijalna kadrovska resenja koja se pominju u carsiji i tabloidima (da se ja pitam, ja ni pod razno ne bi razgovarao o prepustanju MUPa Dacicu... :ph34r: ), ali svakako treba da podrzi sve zakone i poteze vlade koji Srbiju vode ka EU!

Uostalom, iz LDPa su se po tom pitanju oglasaili odmah posle izbora i sve drugo, osim takvog pristupa, bilo bi neracionalno i kontraproduktivno! S te strane, najnovije saopstenje iz LDPa nije nikakvo iznenadjenje!

Dakle, kome nije bas milo sto se LDP poneo logicno i politicki zrelo, neka se priseti razocaranih faca Kostunice i Nikolica i bice mu valjda malo lakse! Malo li je? :)

Edited by Nesh, 22 June 2008 - 18:37.


#6 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 June 2008 - 18:36

razocarao me je ceda..ne mogu da verujem svojim ocima sta sve radi ne bi li dobio mrvicu vlasti.. niko ga ne zove, ponasaju se prema LDP-u kao prema gubavcima, dok se ceda end komp. i dalje besramno nude i prodaju nam trulu pricu o manjem zlu, evropskom putu sa SPS-ovcima i slicno..nikada vise moj glas za LDP..ode i poslednja nada

LDP je odlično prošao s obzirom da smo jedva prešli cenzus pod ovakvim referendumskim, sinergetskim i drugim uslovima, ima dobru poziciju za kritiku buduće vlade i definisanje jasne politike, priliku da ojača infrastrukturu, sve to bez odustajanja od principa, ideala i sl. što se može i videti iz saopštenja GO. Razlika je jasna: DS nas ubeđuje da je žaba ukusna, LDP kaže da je odvratna, dok DS guta tu žabu. Seti se i da prošle godine nismo, iako smo imali priliku, blokirali formiranje vlade putem opstrukcije u skupštini. Ostaviću tebi da razmisliš zašto. Sada nemamo priliku ni to da uradimo, ali imamo priliku da se prikažemo kao partija sa jasnom politikom koja zahteva bezuslovno pristupanje EU itd. što je čist zicer, s obzirom na predstojeća priključenija Tadić-Dačić vlade. U ponašanju LDP ne vidim ništa što bi bilo odstupanje od onoga što nas razlikuje od drugih partija. jebiga, stara dobra vremena su stara dobra vremena. Neću možda više imati priliku da skandiram "Mladića u Hag" i sl. ali mogu da se angažujem na decentralizaciji, socijalnoj politici itd. Ti vidi gde ćeš se pronaći.

Ako ce uz pomoc SPSa (kao proteze, a ne kao "partnera" koji moze da ucenjuje kako mu se prohte) ZES pribliziti Srbiju EU, dugorocno ukloniti sa vlasti Kostunicu, pokazati mu put prema kombiju iz koga je dosao na vlast, a istovremeno i udaljiti seseljevce na bezbednu razdaljinu od republicke vlasti, onda je podrska LDPa tom "projektu" sasvim prirodna i pozeljna!

Jasno. Pa zalažemo se za bezuslovno pristupanje EU. Znači, nema ali, ako u tome pripomogne Dačić.

Edited by Zabalujev, 22 June 2008 - 18:39.


#7 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 June 2008 - 18:47

Glup komentar. To je jedino sto u ovim uslovima mogu da urade kao kada smo glasali za tadica iako nam se ne svidja sta radi jer on umesto tome na mestu predsednika otvara vece mogucnosti na izborima za koje smo znali da ce uslediti. Mozemo da se ljutimo sto nas je u tu situaciju doveo ali od ljutnje nema nista, izbor je jasan. Mozda se u buducnosti to pokaze kao greska (primer kostunica) ali to sada ne mozemo znati.

#8 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 22 June 2008 - 19:37

Prognoza za LDP trenutno ne izgleda ruzicasto, ali dobro izbori su daleko.

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 June 2008 - 19:46

Nikako se ne slazem sa inicijalnom tezom.
Nedavno sam imao cast i zadovoljstvo da razgovaram s Vesnom Pesic, ciji glas u Politickom savetu LDP-a sasvim sigurno ima veliku tezinu, i ona mi je ukazala na neke stvari, koje sam ja u svojoj "talibanskoj cistoti" previdjao: Srbija je ovakva, kakva jeste. Manje od polovine biraca se opredelilo za kakvu-takvu (Tadicevski kilavu, nemustu i kastriranu) proevropsku orjentaciju. Mi moramo da idemo sitnim koracima i po cenu razlicitih kompromisa, dok se u Srbiji ne stvori kriticna masa sveta koji se "zaimao". Kad do toga dodje, a to ce biti za nekoliko godina, vise "nebesnjacke" opcije nece imati prolaz - od toga se 'leb ne jede. Onaj ko je osetio zadovoljstvo "imati", ne glasa za Srbiju koja ce jesti korenje.
Uostalom, to je ona iznela i u poslednjem "Pescaniku".

#10 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 22 June 2008 - 20:42

U ponašanju LDP ne vidim ništa što bi bilo odstupanje od onoga što nas razlikuje od drugih partija. jebiga, stara dobra vremena su stara dobra vremena. Neću možda više imati priliku da skandiram "Mladića u Hag" i sl. ali mogu da se angažujem na decentralizaciji, socijalnoj politici itd. Ti vidi gde ćeš se pronaći.

Ne zajebavaj, nego aj' da osnivamo frakciju :ph34r:

#11 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 20:43

Upravo tako.

Potpis.
Ovo je znak politicke odgovornosti i zrelosti LDP-a, i ne samo LDP-a, vec i stranaka koje su s njom u koaliciji, pre svega SDU-a.
S obzirom na to da je, na sve mane DS-a, svaka Vlada, u kojoj je DS po defaultu demokratska, makar u njoj bili SPS-PUPS-JS.
Nisam za koncept nacionalnog pomirenja sa SPS-om, PUPS-om, JS-om, DSS-om, NS-om i radikalima, ali je, u nedostatku lustracije i zabrane tih stranaka posle 5.oktobra, taj koncept jedino moguc ako zelimo demokratsku vlast i priblizavanje EU.
@ Zabalujev-potpis.
@ Zagor-aj ponudi neko bolje resenje, majke ti!S obzirom na to da je ovo jedino moguce resenje u kom Srbija kako-tako ostaje demokratska.Posle 45 godina komunisticke diktature proletarijata, 10 godina fasisticke diktature nacije i 8 godina neoliberalne diktature trzista, Srbija mora da nadje meru izmedju otvorenog trzista i prava obespravljenih radnika.
Ako ce SPS-PUPS-JS u vlasti sa DS-om doneti zakone kojima se sprecava mobbing i ageism i lookism pri zaposljavanju i poboljsava polozaj penzionera u ovoj zemlji, ja nemam nista protiv toga.
Uostalom, proslo je 8 godina od 5/10, niti je bilo lustracije, niti je bilo zabrane gorepomenutih stranaka u kontekstu nacionalnog pomirenja.Sad treba da, da prostis, pojedemo govna, koja smo sami napravili. :ph34r:
@ vladan-ako vec tako pricas, vracaj se u domaju, a ne da moralishesh iz Dija Sere. :)

Edited by uros_s78, 22 June 2008 - 20:50.


#12 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 22 June 2008 - 20:58

Sad treba da, da prostis, pojedemo govna, koja smo sami napravili. :ph34r:

Prijatno, samo se ti sluzhi... hvala, ja ne mogu :D

@ vladan-ako vec tako pricas, vracaj se u domaju, a ne da moralishesh iz Dija Sere. :)

:D
Shta napadash cohoveka, pa rekao je takoreci isto shto i ti...


elem, Uki, gde ti nestade onaj zdravi revolucionarni & talibanski duh (sa sve koncentracionim logorima) koji je nekada shirio nadu i veru u bolje sutra diljem Foruma nam ?

Edited by zagor, 22 June 2008 - 21:01.


#13 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 21:07

Prijatno, samo se ti sluzhi... hvala, ja ne mogu :D

Pa sluzicemo se svi, ne brini se.
A ja ne krivim SPS-PUPS-JS, koji su posledica, za to, nego DOS-Reforme Srbije, koji je uzrok. :D
Kriviti SPS & co. za ovo je kao kriviti NATO za intervenciju 1999, a ne pominjati Miloseviceve zlocine. :ph34r:

elem, Uki, gde ti nestade onaj zdravi revolucionarni & talibanski duh (sa sve koncentracionim logorima) koji je nekada shirio nadu i veru u bolje sutra diljem Foruma nam ?

To nisu bili koncentracioni, nego denacifikacioni logori u mom predlogu.
A kao drugo, ako vec idemo na revolucionarni und talibanski duh, aj svima zabranimo da se bave politikom sem Zarku Koracu, Vesni Pesic, Nenadu Canku, Goranu Svilanovicu, Borki Pavicevic i Vojinu Dimitrijevicu. :)

Edited by uros_s78, 22 June 2008 - 21:10.


#14 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 June 2008 - 21:13

Ne zajebavaj, nego aj' da osnivamo frakciju :D

Dovoljno je jedno (neuspešno :ph34r: ) formiranje frakcije za ceo život, ima sad ovih mlađih :) Ja sam prodao ideale i principe za bedne upravne odbore i sad prelazim u fenseraj. :D

#15 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2008 - 21:15

Dovoljno je jedno (neuspešno :ph34r: ) formiranje frakcije za ceo život, ima sad ovih mlađih :D Ja sam prodao ideale i principe za bedne upravne odbore i sad prelazim u fenseraj. :D

To je tacno i moja pozishn. :D
Ziveli fenseraj i neshnl rikonsilijejshn! :D
Btw, Zabi, al smo komundzare... :)

Edited by uros_s78, 22 June 2008 - 21:19.