Jump to content


Photo
- - - - -

Gde u Grckoj, ostrva konkretnije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 Zero

Zero
  • Members
  • 170 posts

Posted 24 June 2008 - 01:30

A ima li neko neku informaciju o Iosu?


Bio ja prosle godine. Sad... ako ocekujes grcku varijantu Ibize, preskoci Ios i idi na Mykonos. Ios je prilicno malo ostrvo, sa veoma oskudnom vegetacijom (citaj srpzena zemlja), i ne bas spektakularnim plazama.
Medjutim na njega se i ide zbog te neke parti atmosfere, koja je sudeci po mom primeru ipak dosta izvikana. Daklem, matoraca nema uopste, ja sam sa svojih 26 leta bio prilicno mator u odnosu na 18-19 godisnje grke,talijane i australijance koji cine vecinu gostiju. Odnos polova je da ne preteram ali bar 65-35 u korist muskaraca, ostrvo je dosta pristupacnije od mondenskih santorinija i mikonosa, i kada su klopa i izlasci u pitanju. U klubovima se uglavnom pusta jedna te ista house muzika, i to najkomercijalnija verzija. Srba bilo oko 1000 proslog leta, sto je prilicno iznenadjujuce. Celodnevne zurke na plazama, o kojima ces slusati u agencijama, ne postoje.

#17 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 24 June 2008 - 10:06

Ako vam je do zurki, dobrog provoda, i sigurnog "score"-a idite u Hersonisos na Kritu...

#18 MTodorovic

MTodorovic
  • Banned
  • 38 posts

Posted 18 August 2008 - 13:21

A ako zelis da pored provoda obidjes i neki istorijski spemenik posvecen velicini srpskog naroda, predlazem Krf, jer je blizu Srpska kuca, ostvo Vido, plava grobnica i td..

Posted Image

Ostrvo Vido

Edited by MTodorovic, 18 August 2008 - 13:22.


#19 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 September 2008 - 11:09

Vladane ne znam da li si bio, ostrvo je malo i prelepo, medjutim plaze... nije to to. Ima dosta da se pesaci, tj. penje :ph34r:

Ako se kupas u Kalderi - unutar ostrvskog prstena.
Medjutim, na spoljnom obodu ostrva su kilometrima duge plaze od crnog vulkanskog peska, a iz samog mesta do tamo autobus je dvadesetak minuta. Osim toga, iznajmiti skuter ili auto nije (bilo nekada) preskupo.

#20 borrse

borrse
  • Banned
  • 59 posts

Posted 29 September 2008 - 18:55

1. Santorini
2. Rodos
3. Crete
4. Zakyntos

#21 jazzns

jazzns
  • Members
  • 14 posts

Posted 16 January 2009 - 18:48

Sto se Grcke tice, preporucujem samo ostrva.
Priobalni deo je kao na Adi da se letuje, osim sto je voda slana.
Dakle, mojih par predloga:
1. Skiatos
2. Zakintos
3. San Torini (mirno ali najlepse ostrvce)
4. Tasos

#22 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 21 January 2009 - 00:35

Da li je neko isao kolima na Krit ? Ima li takvih iskustava, imam neku varijantu najma cele kuce na duze

#23 rafiki

rafiki
  • Members
  • 172 posts

Posted 21 January 2009 - 13:58

Sto se Grcke tice, preporucujem samo ostrva.
...
4. Tasos

Vidi sa da dugo nisi bio na Tasosu :ph34r: Sad je tamo gore nego na Adi.

Umesto Tasosa, ja bih stavio Pelion, i to jugozapadnu stranu...

#24 Pink

Pink
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 April 2009 - 23:05

Da li neko ima informacije kako je u mestu Agios Georgios juzni na Krfu? :ph34r:

#25 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 18 June 2009 - 12:12

Mene isto interesuje Krf. Ako neko moze da napise kakvo mu je bilo iskustvo , onako generalno.
Pravim kombinaciju da kolima obidjem Francusku i Italiju , pa bih iz Brindisija hvatao trajekt za Krf. Onda sam mislio da nadjem neko lepo mesto u Grckoj na 10-ak dana , a posto trajekt svakako pristaje na Krf pomislih da ne gubim vreme nego se tu odmah i stacioniram.

#26 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 18 June 2009 - 14:08

Pre par godina bio je drugar sa devojkom i nisu mogli da prehvale. Ima svašta, dešava se puno toga. Čak ima i Aqualand, sa sve toboganima i kojekakvim zezarijama i prođe dan dok kažeš keks... A ima i drugih ponuda, pa bih ti svakako preporučio.

#27 mitadj

mitadj
  • Members
  • 1 posts

Posted 18 June 2009 - 19:58

Nekada, pre okupacije Čeha, Poljaka, Slovaka...pa i Srba, išao sam na Tasos. Plaže su bile prelepe. tamo mi je dete proplivalo u dve i po godine. Bilo je puno malih plaža, do kojih si morao da se malo pomučiš, ali je vredelo. Nažalost, čujem da su neke od njih upropaštene.

U okolini Volosa, kada se prodje Kala Nera ima lepih plaža, na primer Abovos. A Milopotamus, do koje se stize preko planine za oko 45min od Kala Nere je blue flag plaža i prelepa je.

Preko puta Volosa su tri ostrva - Skijatos, Skopelos i Alonisos. Na ovo poslednje planiram da idem jer sam čuo sve najbolje.

I na kraju, preporučujem Sitoniju, jer ima prelepih plaža. Najlepša na kojoj sam do sada bio je Kavurotripiti blizu Sartija (imena su u mojoj slobodnoj interpretaciji). Blizu nje je i orangebeach, takodje divna plaža.

Bio sam i na Krfu, za mlade ima dobrog provoda, ako mozete da svarite Engleze. I naravno Waterland na Krfu je super! Kao u Turskoj, samo bez turaka!!!

#28 amy_w

amy_w
  • Members
  • 179 posts

Posted 17 May 2011 - 10:22

Najlepse ostrvo u Grckoj a pritom ne tako komplikovano za stici je Kefalonija.
Iako je blizu Lefkade i Zakintosa, ne moze da se poredi... od sadrzaja skoro nema nista, 2 gradica Argostoli i Lixuri ali je zato ubedljivo najlepse mesto na kom sam bila.
Turisti je bas i mnogo ne zasedaju, bas zbog manjka sadrzaja, tako da je vrlo verovatno da cete se naci sami na najlepsim pescanim plazama sa divnim morem.
Kola su naravno obavezna, dosta je veliko ostvro,tako da svaki dan treba ici na novu destinaciju. Kad se vratite sa Kefalonije npr u Solun, dozivecete civilizacijski shok i shvaticete koliko je buka jedna grozna pojava.

#29 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 18 May 2011 - 18:09

Bio sam prosle godine na Kefaloniji, Agia Efimia sa dva drugara, isli smo u soptvenoj reziji, to je mesto koje nase agencije jos nisu otkrile tako da uopste nije bilo nasih ljudi B-) i bilo nam je extra :)

Preporuka za izlet do Itake :)

Ovde godine mastam o Krfu, ide mi se opet u Aqua Park :P Totalno ludilo :o :D

#30 AnnieCler

AnnieCler
  • Members
  • 11 posts

Posted 22 May 2011 - 19:43

Zakynthos, ali NIKAKO Laganas. Mopre na plazi u Laganasu je gore nego na Dunavu, mutno i prljavo, plaza blatnjava, sede jedni drugima na glavi. Nadjite neko mirno mestasce pa odatle kolima po najlepsim plazama Zakynthosa. Ko hoce ludi provod i pijane Britance, lepo se provedite u Laganasu :)