Jump to content


Photo
- - - - -

Gde u Grckoj, ostrva konkretnije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#1 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 03 June 2008 - 07:59

Dakle sta bi preporucili, da su dobre pescane plaze, da je "mirno" za odmor, ali i da se nesto desava uvece.
Najradije bih Krit ali nisam siguran gde je najbolje na Kritu za odmor, za provod znam, Malia i Hersonisos, ali za odmor sa lepim plazama?
Hvala!

#2 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 03 June 2008 - 17:55

Ako hoces da se odmaras idi u Elundu, fenomenalno, mirno letovaliste sa prelepim plazama inace u ovo letovalistu se godinama odmarao i S. Milosevic, dok ukoliko zelis malo dinamicniji grad onda ti preporucujem Agios Nikolaos. Inace kroz Agios ces svakako morati da prodjes i ako se odlucis za Elundu. Ja sam tamo bio 1998. pa se vise ni ne secam toliko puno detalja, jedino znam da bar tada nije bilo uopste nasih turista, sto se meni veoma dopadalo. To su ta dva najpopularnija letovalista na Kritu. Inace ja sam se ove godine opredelio za Zakintos, tacnije za Laganas pa ako neko ima iskustva sa ovim letovalistem bio bih mu veoma zahvalan ukoliko bi prosledio koju informaciju.

#3 Il Pirata

Il Pirata
  • Members
  • 191 posts

Posted 03 June 2008 - 18:09

Najlepsa, ali i najdalja i najkomplikovanija plaza na Kritu je Elafonissis, kao da si na Maldivama. Najpametnije je da iznajmish auto i sam vozis do nje. Tamo ti je opustanje i odmor zagarantovano...
http://www.arcipelag...iRobKajak43.JPG

Edited by Il Pirata, 03 June 2008 - 18:15.


#4 drdrdr69

drdrdr69
  • Members
  • 17 posts

Posted 03 June 2008 - 23:56

Najlepsa, ali i najdalja i najkomplikovanija plaza na Kritu je Elafonissis, kao da si na Maldivama. Najpametnije je da iznajmish auto i sam vozis do nje. Tamo ti je opustanje i odmor zagarantovano...
http://www.arcipelag...iRobKajak43.JPG

Tasos-blizu Soluna+mirno+lepo /-Mali problem je mozda trajekt

#5 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 04 June 2008 - 06:11

Kakva su vam iskustva sa Rodosom, koje mesto bi preporucili?

#6 paradajz

paradajz
  • Members
  • 81 posts

Posted 10 June 2008 - 11:02

Iznenada se pojavila varijanta za put na Zakintos, treba da se odlucim do danas poslepodne.

Varijanta je Argasi ili Alikanas, sta predlazete?

Odakle polaze brodovi za Shipwreck beach?

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 June 2008 - 15:13

Santorini; kazu mi da je postao preskup, ali je raj na zemlji.

#8 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 12 June 2008 - 17:43

A Mykonos? Pokusavam da nadjem neki trajekt od Soluna(dokle imam prevoz) do Mykonosa, al mi nesto ne ide.. ima neko neki savet?

#9 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 13 June 2008 - 08:35

Santorini; kazu mi da je postao preskup, ali je raj na zemlji.

Vladane ne znam da li si bio, ostrvo je malo i prelepo, medjutim plaze... nije to to. Ima dosta da se pesaci, tj. penje :ph34r:

#10 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 13 June 2008 - 08:36

btw, zar niko nema neki savet sto se Rodosa tice ?

#11 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 13 June 2008 - 13:53

rodos je super, samo zavisi sta trazis pa tako i u koji deo/hotel da ides. najbolje pregledaj po agencijama na netu.

ima puno toga lepog da se vidi, od antickih nasledja do prirode za setnju, tako da valja iznajmiti auto - nije skupo, a tek moped je jos jeftiniji.

ja sam bio u falirakiju, ima super pescanu plazu, malo je penzionerska - plicak veliki, ali ti to mesto ne mogu bas preporuciti jer uvece sve zvrji i tresti, najvise zbog pijanih klinaca engleza koji su mesto potpuno okupirali.

sam grad rodos je jako lep, ali su tu plaze manje i uglavnom sljunkovite. pored njega, makar u nekom obilasku treba pogledati i lindos, puno iskopina, ostaci akropolja i tako to.

na samom jugu ostrva imas takodje plaze koje su surfer`s paradise zbog ukrstanja 2 mora pa dolaze ljudi iz celog sveta zbog velikih talasa.

#12 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 13 June 2008 - 15:26

Evo i ja da dam preporuku za Rodos, ako mozes da ides neces pogresiti.
Stvarno gomila raznog sadrzaja - kultura, istorija, religija, soping, izlasci i naravno predivno more.
Preporuka za smestaj je sam grad Rodos. Dovoljno je veliki za sve (oko 100k u sezoni) a iz njega je sve prilicno blizu motorom, kolima pa i solidnim javnim prevozom. Izbegavati zapadnu obalu tj mesta kao sto su Ixia, Ialisos, Kremasti zbog stvarno jako vetra i visokih talasa. Iako je tamo boja mora perfektno tirkizna, istocna obala je za smestaj super.
Od plaza preporucujem Tsampiku, Agathi golden sands i spomenuti Prasonisi.
Izleti - obavezno Lindos i susedno ostrvce Symi. Naravno detaljan obilazak starog grada je obavezan takodje, posebno palate, ima toliko toga da se vidi jer je ovo najveci nastanjeni stari grad u Evropi.

Pitaj slobodno jos...:ph34r:

#13 valhalla

valhalla
  • Members
  • 85 posts

Posted 15 June 2008 - 17:49

Krit je jedinstven...Autentican.
Bila sam na skoro svi kikladskim ostrvima ali mi se Krit mnogo vise svidja.
Mada ako nemas neki sopstveni prevoz onda bolje neko manje ostrvo.
Najzanimljuvija plaza na Kritu je ispod tvrdjave FRANGOCASTELO (jugozapadni deo ostrva)... beli pesak,tirkizno, neverovatno toplo more, nema guzve, plicak.

#14 blesava

blesava
  • Members
  • 2 posts

Posted 16 June 2008 - 06:46

A ima li neko neku informaciju o Iosu?

#15 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 23 June 2008 - 19:54

A ima li neko neku informaciju o Iosu?


Istina je da sam bio pre 12 I 13 godina,ali ne verujem da se situacija promenila.Nema dece,nema matoraca > 35.Preporučljiv je čoporativnom odlasku istospolnog društvaceta. :ph34r:

Znači, plaže i prirodne lepote nisu imperativ.

Edited by headhunter, 23 June 2008 - 19:54.