Jump to content


Photo
- - - - -

Recept za uspesne demonstracije u stranim zemljama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
325 replies to this topic

#46 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 27 February 2008 - 14:18

A jel neko od vas koji sada mantrate na skupovima Kosovo je Srbija demonstrirao na nekom od skupova protiv nasilja na Kosovu od strane Milosevica 98me.Ono proterivanje stotina hiljada ljudi ste sigurno protumacili kao meru u potpunoj saglasnosti sa medjunarodnim pravom.


"Idite na Kosovo" je moralo doci od nekog. :rolleyes:

#47 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 February 2008 - 14:34

Mislim da sam gore negde vec rekla sta o tome mislim. Sto manje nas koji saljemo poruku "Ovo je pravno nasilje i tako ne treba svet da funkcionise", toliko vise onih koji urlicu "Kosovo je srce Srbije" i pale brazilsku ambasadu iako sirota zemlja uopste nije priznala nezavisno Kosovo.


Tesko je priznati neke stvari. One masovne grobnice kod Batajnice su takodje pravno nasilje. Nazalost. Istina, presedan je kad jedna drzava izgubi 15% svoje teritorije ali presedan je i kada jedna drzava u XX veku uradi ono sto mo mi uradili. Ni tako ne treba svet da funkcionise. Mi smo samim tim poslali poruku svetu. Zato sve nase poruke svetu sada nisu relevantne. A nisu ni konsekventne.

#48 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 27 February 2008 - 17:41

To sto je bilo i Batajnice i VIII sednice i da ne ponavljam sta ste sve gore nabrojali, ne znaci da je u redu otkinuti parce teritorije jednoj legitimnoj zemlji i dati je narko dilerima i trgovcima belim robljem, koji nisu u stanju ni da orgazuju odvozenje smeca i redovnu isporuku elektricne energije, pa ce taman da stite necija ljudska prava. Obzirom na broj Albanaca i obostranu nespremnost za zajednicki zivot sa Srbima, naravno da je to kad-tad moralo da postane nezavisna drzava, ali ne pre nego sto se resi gomila problema i ne na nelegitiman nacin. Protektorat je mogao da potraje jos izvesno vreme; ionako troskovi medjunarodne zajednice nece u skoroj buducnosti biti manji nego sada.
Cemu uopste sluzi to proglasavanje nezavisnosti i priznavanje iste od strane ostalih? Ozbiljne zemlje priznaju drzavu kojoj je predsednik gerilski vodja s dva razreda osnovne, a premijer optuzen za ratni zlocin. Pa znate sta...
Nekim Srbima je Kosovo veoma vazno, drugima nije. Licno spadam medju ove potonje, ali mi je vazno da znam da svet jos uvek funkcionise po utvrdjenim pravilima, a ne po zakonu sile.

#49 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 27 February 2008 - 17:45

Tesko je priznati neke stvari. One masovne grobnice kod Batajnice su takodje pravno nasilje. Nazalost. Istina, presedan je kad jedna drzava izgubi 15% svoje teritorije ali presedan je i kada jedna drzava u XX veku uradi ono sto mo mi uradili. Ni tako ne treba svet da funkcionise. Mi smo samim tim poslali poruku svetu. Zato sve nase poruke svetu sada nisu relevantne. A nisu ni konsekventne.


Mi cenu za ucinjeno placamo, a placace i nasi unuci. U nase ime su pocinjene grozne stvari, ali da li je odmazda postala medjunarodno pravno sredstvo? Ako jeste, onda se i al-Kaida sluzi pravnim sredstvima. Ali nadam se da ipak nije dotle doslo.

#50 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 27 February 2008 - 18:13

koji nisu u stanju ni da orgazuju odvozenje smeca i redovnu isporuku elektricne energije,


A Srbija je tu na zavidnom, skandinavskom nivou? Nije to bilo pre 50, vec samo pre 10 godina, secam se da je svake zime bilo struje 8 sati dnevno, onih drugih 16 jeste, ali samo za srecnike koji su ziveli oko bolnica i centralnih komiteta SPS i JUL-a. Nikome nije bilo vazno koja su krvna grupa, ali su svi znali koja su strujna grupa.

Ne znam sto se toliko brines za bracu Albance, daj im malo vremena, ko zna, mozda krenu gastarbajteri iz Srbije na Kosovo, ako pocnu da grade, Srbi su dobri zidari.

Niko ne spori da je Kosovo siromasnije cak i od Srbije, pa sta? Sto se tice gerilca predsednika, valjda nece biti gori od Fidel Kastra.

A, ako vec kazes da je moralo da se desi, zar nije bolje da se vec desilo, nego da davi zmija zabu jos 20-30-50 godina. Evo za par meseci, svi ce zaboraviti sta se desilo, idemo dalje, bolje i za nas i za njih..

Edited by down with the sickness, 27 February 2008 - 18:17.


#51 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 27 February 2008 - 19:01

To sto je bilo i Batajnice i VIII sednice i da ne ponavljam sta ste sve gore nabrojali, ne znaci da je u redu otkinuti parce teritorije jednoj legitimnoj zemlji i dati je narko dilerima i trgovcima belim robljem, koji nisu u stanju ni da orgazuju odvozenje smeca i redovnu isporuku elektricne energije, pa ce taman da stite necija ljudska prava. Obzirom na broj Albanaca i obostranu nespremnost za zajednicki zivot sa Srbima, naravno da je to kad-tad moralo da postane nezavisna drzava, ali ne pre nego sto se resi gomila problema i ne na nelegitiman nacin. Protektorat je mogao da potraje jos izvesno vreme; ionako troskovi medjunarodne zajednice nece u skoroj buducnosti biti manji nego sada.
Cemu uopste sluzi to proglasavanje nezavisnosti i priznavanje iste od strane ostalih? Ozbiljne zemlje priznaju drzavu kojoj je predsednik gerilski vodja s dva razreda osnovne, a premijer optuzen za ratni zlocin. Pa znate sta...
Nekim Srbima je Kosovo veoma vazno, drugima nije. Licno spadam medju ove potonje, ali mi je vazno da znam da svet jos uvek funkcionise po utvrdjenim pravilima, a ne po zakonu sile.

Jadna Svedska sta sve trpi. Pa cak jedan u znak zahvalnosti ubio njihovog premijera ;) :rolleyes: :D
Koliko znas toliko i govoris. :huh: :) Zao mi je sto tvoje predrasude i maloumnost hrane tvoju slepu preopterecnost i racizam. Tussen Tak

#52 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 27 February 2008 - 20:44

[quote name='Prishtinasi' date='27.02.2008, 21:01' post='1999114']
Jadna Svedska sta sve trpi. Pa cak jedan u znak zahvalnosti ubio njihovog premijera ;) :rolleyes: :D
Koliko znas toliko i govoris. :huh: :) Zao mi je sto tvoje predrasude i maloumnost hrane tvoju slepu preopterecnost i racizam. Tussen Tak
[/quote

Srbija uopste nije zemlja za primer. Ali to nije opravdanje ostalima da budu jednako losi ili gori.
Kosovo je moralo da postane nezavisno, ali ne ovako rano, ne s tim granicama i ne na ovaj nacin.
Pretpostavljam da se radujes nezavisnosti i ja ti pravo na to ne sporim. Nemoj ni ti meni sporiti pravo da imam svoje misljenje, da budem nezadovoljna ovakvim resenjem i da to svoje misljenje i nezadovoljstvo iskazem na ovom forumu i na javnim demonstracijama.
Rasista nisam, a nisam ni maloumna. Nema nikakvog razloga da me vredjas.
Kaze se "tusen tack", sveznajuci. Tak=krov, plafon

#53 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 27 February 2008 - 20:57

Gde ste bili kada se rusio Vukovar, kada je krvarilo Sarajevo, kada je kolona nesrecnih Krajisnika prolazila autoputem ( kada im nisu dali da udju u Beograd)? Gde ste bili kada su se lesevi prevozili u hladnjacama? Sto onda niste demonstrirali, ovo je pitanje za one koji sada to zele da rade, sada kada izgledaju smesni izvikujuci besmislene parole. Sto se okupljate ispred americkih konzularnih predstavnistava? Sto ne idete pravo mecki na rupu: idite ispred srbijanskih konzularnih predstavnistava i trazite ostavku vlade, premijera, smenu vlasti u Srbiji, hapsenje ratnih zlocinaca, razresenje nerazresenih politickih ubistava novinara? Stvarno ne razumem vas novokomponovane demonstrante: ili ste stvarno zaludjeni, ili nemate nista drugo pametnije da radite. U oba slucaja zalosno.



Kada se rusio Vukovar,bio sam u Srbiji na ulicama i redovno gutao suzavac Miloseviceve policije! Kada je Krvarilo Sarajevo-takodje.O lesevima se nista nije zvanicno znalo ali se naslucivalo sto je u meni samo pojacavalo svest da Milosevic mora sto pre otici i u tu svrhu sam potrosio mnogo,mnogo,mnogo vremena,zivaca,glasnih zica,bio pljuvan od socijalista i julovaca,odbio u bivsoj firmi da potpisem lojalnost politici Milosevica i zbog toga dosao na udar rukovodstva. Novokomponovane demonstrante? Nisam u toj kategoriji jer davno bese kada sam prvi put isao na demonstracije,bese to u ulici Kneza Milosa,preko puta Rumunske ambasade nekoliko sati posle izjave Causeskua "Kad na vrbi rode kruske..." Od tog vremena sam valjda stekao status starog demonstranta a kao takav dajem sebi za pravo da se prikljucim nekom protestu koji je usmeren protiv necega za sta smatram da je lose,u ovom slucaju - NATO... Ti ne smatras tako?

Shvatam sta hoces da kazes i slazem se sa tobom,vidim da je ostrica tvoje pisane reci usmerena protiv "patrijota" koji idu da protestvuju a nisu u stanju da vide dalje od sopstvenog nosa,kao ni da shvate zasto se desava sve sto se desava...Ali mozes li da zamislis da na demonstracijama nisu samo ljudi koji bi da ruse ambasade ili da bilo kome nanose zlo? Mozes li da zamislis da nas je bilo normalnih i svesnih koji duboko pate zbog svega loseg sto se desava Srbiji ili je tvoje razocaranje u tu zemlju toliko veliko da mislis da smo izgubili svako pravo da dignemo glavu i progovorimo...Ako smo zbog poslednjih 20 godina izgubili pravo da progovorimo,ne smatras li da je cena za to placena? Ako ne smatras,sta mislis kada ce biti placena i kada cemo se sa moralne tacke gledista rehabilitovati kao narod? Koji su bili tvoji motivi pokretanja ove teme?

Moguci razlog pokretanja ovog topika vidim u tvom strahu da se ti protesti po Evropi ne pretvore u nesto pogresno sto bi samo jos vise ukaljalo sliku o Srbiji (moze li vise?) i da si imala dobru nameru da edukujes gore pomenute patrijote...Lepo,to govori o tebi da ipak brines o Srbiji i da nisi takva kako bi mogao zakljuciti neki radikal slucajno zalutao na ovaj forum,citajuci ovaj tvoj post na koji odgovaram...

Edited by Mimix, 27 February 2008 - 21:04.


#54 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 27 February 2008 - 22:33

Inspirisana Mimixovim (jos jedan :rolleyes: i sad je stvarno dosta, da ne preteram) osecam i ja potrebu da se izvinim Outcast sto sam njen pocetni post nazvala zlonamernim. Ustvari, ne znam koja joj je bila namera, ali me licno povredio. Zato sto nisam propustila nijedne demonstracije u Srbiji osim legendarnog kontramitinga, od 1989 do moje selidbe u dijasporu 2004. I znam da smo slicna uputstva imali i sledili mnogo puta, narocito kad je bilo najvaznije. Pa i ja sam svoju decu gurala u prve redove, samo sto nisu imali narodne nosnje i hleb i sol u rukama :huh: . Tada su ovi Ratkovi i Radovani fanovi s istim prezirom gledali na takvo nase ponasanje, kao sad vecina ucesnika foruma na moju izjavu da cu da idem na demonstracije u Stockholmu jer mislim da to ima smisla.
Ja cu uvek da idem i demonstriram kad me nateraju da zivim s nepravdom koju ne mogu na drugi nacin da ispravim. Bez obzira da li su zrtve te nepravde pripadnici mog naroda ili pripadnici drugih naroda koje su unesrecili pripadnici moga naroda (ne umem jednostavnije da objasnim, sorry). Od glupih i primitivnih cu da se distanciram tamo, na licu mesta, trudeci se da budem jaca, lepsa, bolja i "mnogobrojnija" od njih, a ne sedeci kod kuce i ostavljajuci im mogucnost da govore u moje ime.

#55 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 February 2008 - 22:52

Inspirisana Mimixovim (jos jedan :rolleyes: i sad je stvarno dosta, da ne preteram) osecam i ja potrebu da se izvinim Outcast sto sam njen pocetni post nazvala zlonamernim. Ustvari, ne znam koja joj je bila namera, ali me licno povredio. Zato sto nisam propustila nijedne demonstracije u Srbiji osim legendarnog kontramitinga, od 1989 do moje selidbe u dijasporu 2004. I znam da smo slicna uputstva imali i sledili mnogo puta, narocito kad je bilo najvaznije. Pa i ja sam svoju decu gurala u prve redove, samo sto nisu imali narodne nosnje i hleb i sol u rukama :huh: . Tada su ovi Ratkovi i Radovani fanovi s istim prezirom gledali na takvo nase ponasanje, kao sad vecina ucesnika foruma na moju izjavu da cu da idem na demonstracije u Stockholmu jer mislim da to ima smisla.
Ja cu uvek da idem i demonstriram kad me nateraju da zivim s nepravdom koju ne mogu na drugi nacin da ispravim. Bez obzira da li su zrtve te nepravde pripadnici mog naroda ili pripadnici drugih naroda koje su unesrecili pripadnici moga naroda (ne umem jednostavnije da objasnim, sorry). Od glupih i primitivnih cu da se distanciram tamo, na licu mesta, trudeci se da budem jaca, lepsa, bolja i "mnogobrojnija" od njih, a ne sedeci kod kuce i ostavljajuci im mogucnost da govore u moje ime.



Kakva nepravda? Da te tuče muž (partner), da li bi i dalje živela sa njim, ili bi ga opustila i otišla? Ili misliš da je OK da te drži u braku nasiljem?

U moje ime niko ne govori, kad imam nešto da kažem onda to kažem sam, ne treba mi glasnogovornik. U ovom slučaju nemam šta da kažem, ne interesuje me.

#56 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 27 February 2008 - 23:07

Nesto me izdaje memorija ali se tih masovnih demonstracija protiv razaranja Vukovara i Sarejeva slabo secam.U secanju su mi onis skupovi na kojima su bili Zarko Korac , Vesna Pesic i mozda jos par stotina ljudi.Nije tu bilo nikakvog suzavca jer Milosevic se nije mnogo uzbudjivao kada demonstrira 300 ljudi.

#57 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 February 2008 - 23:10

sta se desava u becu


dovoljno je videti sliku, ne mora ni da se razume :rolleyes:


Ovo je najlepshe a i najbolji recept za uspeshne demonstracije :huh:
demonstrirash za Kosovo a vicesh "RUSIJA,RUSIJA" :)

In Sprechchören riefen die Demonstranten auch immer wieder "Rusija" (Russland)

Edited by Teja, 27 February 2008 - 23:11.


#58 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 27 February 2008 - 23:11

Kakva nepravda? Da te tuče muž (partner), da li bi i dalje živela sa njim, ili bi ga opustila i otišla? Ili misliš da je OK da te drži u braku nasiljem?

U moje ime niko ne govori, kad imam nešto da kažem onda to kažem sam, ne treba mi glasnogovornik. U ovom slučaju nemam šta da kažem, ne interesuje me.



Pa niko ni ne govori u tvoje ime...A mozes li nam reci u kojim si slucajevima imao sta da kazes i kako si to uradio?

#59 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 February 2008 - 23:13

Pa niko ni ne govori u tvoje ime...A mozes li nam reci u kojim si slucajevima imao sta da kazes i kako si to uradio?


Ja sam par puta ( dok sam bila mlada i luda) ishla sa Kurdima na demonstracije.
Al batalili i oni, pa i ja :rolleyes:

#60 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 February 2008 - 23:13

Pa niko ni ne govori u tvoje ime...A mozes li nam reci u kojim si slucajevima imao sta da kazes i kako si to uradio?



Do decembra 1992 redovno izlazio na izbore i glasao za gradjansku opciju, dok nisam shvatio da nemam vremena.

Posle toga otišao iz kvazidržave i paralelnog sveta u normalan život.