Jump to content


Photo
- - - - -

Recept za uspesne demonstracije u stranim zemljama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
325 replies to this topic

#16 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 25 February 2008 - 01:13

Meni se nesto cini da sve te demonstracije koje se odrzavaju i koje ce se odrzati u raznim gradovima sveta ma kako pitome bile uopste nece poslati tu poruku koju nasi celnici zele da posalju. Lost in translation. Svet barata cinjenicama a mi se jos nismo vratili iz boja na Kosovu.



Upravo i ja baratam cinjenicama...uopste nemam problem sa tim sto je Kosovo otislo svojim putem jer je Srbija pokazala da nije u stanju da kao drzava obezbedi normalan zivot dole.Nisam zbog toga ni isao na protest vec zbog toga da porucim Ircima da se ponekad zapitaju u koje sve svrhe se koristi njihov aerodrom "Shanon" i da se zapitaju koliko je dobro i humano sve sto NATO radi kojekuda po svetu.Moj protest je usmeren protiv nasilnistva ma sa koje strane dolazilo...
Ima jos jedan razlog - Da porucim Evropi da ima i normalnih Srba i da nisu svi fajteri i pljackasi...

Edited by Mimix, 25 February 2008 - 01:18.


#17 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 February 2008 - 04:31

Dablin...


mnogo uspesno. bravo. evo irska vec izjavila da nece priznati, a state department vec brise ime kosova s 'list of countries.'

#18 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 25 February 2008 - 10:57

šta se dešava u beču?
kažu, "mladi" srbi porazbijali izloge albanskih vlasnika, onda "mladi" albanci zapalili srpsku zastavu, pa došli redari i sve ih rasterali

#19 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 25 February 2008 - 11:01

sta se desava u becu


dovoljno je videti sliku, ne mora ni da se razume :rolleyes:

#20 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 25 February 2008 - 11:07

ok, u skladu je sa preporukom iz uvodnog posta. deca su na čelu kolone
al gde im je cveće? :rolleyes:

#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 February 2008 - 13:15

Upravo i ja baratam cinjenicama...uopste nemam problem sa tim sto je Kosovo otislo svojim putem jer je Srbija pokazala da nije u stanju da kao drzava obezbedi normalan zivot dole.Nisam zbog toga ni isao na protest vec zbog toga da porucim Ircima da se ponekad zapitaju u koje sve svrhe se koristi njihov aerodrom "Shanon" i da se zapitaju koliko je dobro i humano sve sto NATO radi kojekuda po svetu.Moj protest je usmeren protiv nasilnistva ma sa koje strane dolazilo...
Ima jos jedan razlog - Da porucim Evropi da ima i normalnih Srba i da nisu svi fajteri i pljackasi...


Ja sam razumela da se sve belosvetske demonstracije povodom skorasnjih dogadjaja vode pod parolom "Kosovo je Srbija". A ti nemas problema sa tim sto je Kosovo otislo svojim putem (kako velis) i porucujes neke druge stvari Ircima (da li to proizilazi iz parola?).

Sto se tice poruke Evropi (i svetu) da ima normalnih Srba to je malo problematicno. Neka se odrzi 100 demostracija po raznim gradovima i neka samo na jednim bude incidenata (kao u Becu) taj ce jedan incident baciti u zasenak sve ostalo. Zato je najbolje da se mi urazumimo, zasucemo rukave i radimo kako treba pa ce kad za to dodje vreme svet da vidi kakvi smo. Nista od demonstracija.

#22 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 25 February 2008 - 14:02

huh, dobro je, kod mene tih demonstracija za odbranu nam tekovina kosovskog boja nije bilo :huh:.

(ustvari, nisam bila ovde ovih dana :rolleyes: , ali nisam ni cula niti videla da ih je bilo te zakljucujem da nije).

#23 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 25 February 2008 - 20:22

Поштовани сународници,

У неколико тачака дајемо вам сугестије поводом огранизације скупова како би слика коју шаљемо у свет била, достојанствена, мирољубива и прихваћена на прави начин.


Ja sam nekako izbegavala da otvorim ovaj topic (imam puno posla pa izbegavam izazove) a evo danas ga konacno otvorih, pa da prilozim i ja nesto iz svoje zemlje boravka.
Ovde su jos prvi dan nakon priznavanja bile demonstracije. Evo prva slika koju sam nasla pokazuje da demonstranti nisu stavili decu s pogačom u prvi red :rolleyes:

Po podacima iz medija, 250 mladih ljudi, clanova organizacije "Autonomní nacionalisté Střední Čechy" (Autonomni nacionalisti Srednje Češke) se okupilo da demonstrira protiv proglasenja Kosova u 14h.
U 16h su pocele druge demonstracije, tamo se okupilo oko 300 i verovatno malo Čeha. Izgleda da je gomila ljudi pogresno ukapirala da su to sve jedne iste demonstracije. Najcesce su fotografije pomesane.

Galerija slika na linku:
<a href="http://www.denik.cz/multimedia/galerie/293...tml?section=1,1" target="_blank">http://www.denik.cz/multimedia/galerie/293...tml?section=1,1</a>

Obratite paznju na neke od parola, nisu imali dobrog savetnika za srpski :huh:


Edit: dodavala info

Attached Files


Edited by wegga, 25 February 2008 - 20:32.


#24 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 25 February 2008 - 21:18

bilo i ovde...chicago...njih oko 300, nisam licno bio ali ovako po potriJotskim izvorima se prepricava ko da ih je bilo 3 hiljade...no nikakvih izgreda ovde nije bilo...posle su se samo svi prebacili na fudbalsku utakmicu (mali fudbal) united serbs Vs zrinjski (hrvati)...e tu je vec bilo svakakvih likova...sve sa crnim shubarama, crnim zastavama i sl, ali su ostali tuzni, posto je hrvatskih navijaca doslo samo oko 50 i to sve neki stariji ljudi, kojima nije bilo do prepucavanja (sem pokoji srednji prst, i smejanje kao odgovor na skandiranje "kosovo je srbija" i sl)....cuo posle da je bilo i manje tuce napolju...nista bitnije...kazu prave demosntracije i sledeci vikend...

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 February 2008 - 21:23

Da nece mozda kod Dupage Fairgroundsa?

#26 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 25 February 2008 - 23:48

Ja sam razumela da se sve belosvetske demonstracije povodom skorasnjih dogadjaja vode pod parolom "Kosovo je Srbija". A ti nemas problema sa tim sto je Kosovo otislo svojim putem (kako velis) i porucujes neke druge stvari Ircima (da li to proizilazi iz parola?).

Sto se tice poruke Evropi (i svetu) da ima normalnih Srba to je malo problematicno. Neka se odrzi 100 demostracija po raznim gradovima i neka samo na jednim bude incidenata (kao u Becu) taj ce jedan incident baciti u zasenak sve ostalo. Zato je najbolje da se mi urazumimo, zasucemo rukave i radimo kako treba pa ce kad za to dodje vreme svet da vidi kakvi smo. Nista od demonstracija.



Parola koju sam ja drzao ne pominje Kosovo vec NATO...Ne vidi se na slici (zaklonjena je) ali cu ovih dana pogledati fotografije jos nekih ucesnika i eventualno je okaciti ako je nadjem. Kada kazem da nemam problema sto je Kosovo otislo,to ne odgovara sasvim istini. Imam problem ali se taj problem ne svrstava u kategoriju mrznje prema bilo kome.Moj problem je prvenstveno u kategoriji besa,ozlojedjenosti, razocaranosti prema sopstvenom narodu koga smatram odgovornim za situaciju u kojoj se nalazi. Takodje,ovo sto Amerika i NATO rade po svetu zestoko se kosi sa mojim poimanjima demokratije i covecnosti,kao i iskrene zelje da se nekom narodu pomogne...Nasilje radja nasilje,vazda bilo...U ovoj drugoj tacki se nalazi moj primarni razlog odlaska na demonstracije,prikladnije bi bilo reci - protest... Izricanje sopstvene istine coveku daje osecaj covecnosti i taj protest je bio prilika da uradim upravo to - da kazem svoju istinu kroz parolu koju sam drzao u ruci.Ako je neko video dobro je,ako nije onda nista...Vrlo rado cu ici na demonstracije Iraca protiv vojnog koriscenja NATO pakta aerodroma Shanon ukoliko budu uskoro ponovo organizovane....

Edited by Mimix, 25 February 2008 - 23:50.


#27 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 26 February 2008 - 00:16

Da budem potpuno iskren:
Sve ovo sto se desava ovih dana me uzdrmalo vise nego sto sam mislio da ce,ne zivim u Srbiji vec sest godina ali emotivno se nisam distancirao od ljudi kojizive tamo,valjda onaj ko ne voli sopstvenu naciju ne moze voleti ni druge.Sve ovo me podsetilo da ipak nisam prevazisao osecaj nacionalne pripadnosti u onoj meri u kojoj sam mislio.Volim za sebe da kazem da sam gradjanin Evrope i sveta i zelim sebe da dozivljavam na taj nacin ali ipak...Voleo bi da pomognem Srbiji i ozlojedjen sam sto u medjunarodnoj politici ne vidim ni trunku emocije i zelje da se Srbiji pomogne da prevazidje ovo stanje u kome se nalazi vec previse dugo,iako znam da pre svega Srbija sama sebi mora pomoci.
Plasim se da ce ostati (vec je) na zacelju svih evropskih tokova razvoja.Plasim se da ce prevagnuti nacionalizam i nekakav povredjen ponos nad zeljom za napredkom.Plasim se za bezbednost Cede i jos nekih ljudi koji su u manjini ali su jako bitni jer predstavljaju svetle tacke.
Mozda sam i zbog svega ovoga isao na protest,da sretnem druge normalne srbe,da vidim da ih ima i malo povratim nadu u neku bolju buducnost za nas...

#28 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 26 February 2008 - 22:19

Ja sam razumela da se sve belosvetske demonstracije povodom skorasnjih dogadjaja vode pod parolom "Kosovo je Srbija". A ti nemas problema sa tim sto je Kosovo otislo svojim putem (kako velis) i porucujes neke druge stvari Ircima (da li to proizilazi iz parola?).

Sto se tice poruke Evropi (i svetu) da ima normalnih Srba to je malo problematicno. Neka se odrzi 100 demostracija po raznim gradovima i neka samo na jednim bude incidenata (kao u Becu) taj ce jedan incident baciti u zasenak sve ostalo. Zato je najbolje da se mi urazumimo, zasucemo rukave i radimo kako treba pa ce kad za to dodje vreme svet da vidi kakvi smo. Nista od demonstracija.


Cyber, demonstracije u nasoj novoj domovini se vode pod parolom "Sverige, erkänn inte Kosovo", u podnaslovu "Rädda FN". Bice kako bude, jer ih organizuju dva golobrada momka koji jedva nabadaju materinji jezik. Da ih organizujemo ti i ja, bile bi sigurno bolje. Ko nam je kriv?
Ali nadam se i da golobradi organizatori nece slediti Outcast-ina uputstva jer su krajnje zlonamerna.
Naravno, da ce i Sverige da prizna Kosovo i to 4.marta, ali je dobra prilika da pokazemo sve ono sto je i Mimix :rolleyes: pokusao. I ja cu zato da budem u Stockholmu 1.marta. Da si ti bila u Gtb pre neki dan, bio bi jedan pripadnik ND manje, a jedna normalna osoba vise. Ovako je 2:0 za njih. Na mora se postici krajnji cilj, ali se mora poslati poruka. Kakva, zavisi od nas....

Edited by vilhelmina, 26 February 2008 - 22:24.


#29 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 26 February 2008 - 22:56

Da nece mozda kod Dupage Fairgroundsa?


:rolleyes: daily plaza part2

Edited by scepa, 26 February 2008 - 22:57.


#30 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 February 2008 - 23:38

Cyber, demonstracije u nasoj novoj domovini se vode pod parolom "Sverige, erkänn inte Kosovo", u podnaslovu "Rädda FN". Bice kako bude, jer ih organizuju dva golobrada momka koji jedva nabadaju materinji jezik. Da ih organizujemo ti i ja, bile bi sigurno bolje. Ko nam je kriv?
Ali nadam se i da golobradi organizatori nece slediti Outcast-ina uputstva jer su krajnje zlonamerna.
Naravno, da ce i Sverige da prizna Kosovo i to 4.marta, ali je dobra prilika da pokazemo sve ono sto je i Mimix :rolleyes: pokusao. I ja cu zato da budem u Stockholmu 1.marta. Da si ti bila u Gtb pre neki dan, bio bi jedan pripadnik ND manje, a jedna normalna osoba vise. Ovako je 2:0 za njih. Na mora se postici krajnji cilj, ali se mora poslati poruka. Kakva, zavisi od nas....



Kakva poruka, zar nije tvoja i moja poruka, i gomile ostalih iseljenika, jasna da ne može jasnija biti, što smo otišli zauvek iz tog ludila, i što se nećemo vratiti. Šta ti iz polarnog kruga imaš zajedničkog sa Kosovom, osim toga što te je vidovdanska politika isterala iz Srbije, kao i mene. Ja mogu samo da ponovim (Sheridan ili Recycle bin, mislim), hvala im, meni je odkad sam otišao život x puta bolji.

Ja na takvu demonstraciju nikad u životu neću otići.