Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#2836 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 18 August 2010 - 07:38

QUOTE (vizl @ 17.08.2010, 22:56) <{POST_SNAPBACK}>
Zaboravio si dom zdravlja na 5 minuta (edit: ups sad videh da rece dom zdravlja), skola na 5 minuta, srednja skola gimnazija na 5-10minuta, zemjunska bolnica (ma kakva to bila mesara) u blizini. Veza sa gradom odlicna autobus <10 minuta do zelenjaka sa cekanjem (osim u ranim jutarnjim casovima izmedju 7-8 kada sav normalan svet ide na posao) tongue.gif
Ako volis lud provod na splavovima si za 5 minuta a i gajba ti je u blizini za brz povratak u slucaju da ti se prosreci kece.gif
Ranije bez splavova i novoizgradjenih visepratnica jedno od najboljih ako ne i najbolje mesto za zivot u BG-u. Sada mi samo smetaju splavovi dry.gif
Edit: U svakom slucaju sve sto si rekao... Toliko mi se spava da su ovce pojele pola tvog posta tongue.gif


Slazem se sa svim ocenama ovog kraja, i meni je jedan od omiljenih, mada samo da napomenem da necete u oglasu nikada videti da je stan u Goce Delceva oglasen kao "Retenzija", vec kao "Hotel Jugoslavija", "Goce Delceva" ili eventualno "Stari Merkator". Kad vidite oglas "Retenzija", znajte da je stan 99% sa leve strane ulice Dzona Kenedija. I dalje je to ista ta kvalitetna lokacija, samo napominjem koji se izrazi koriste u praksi smile.gif

A sa desne strane Dzona Kenedija ima veliki broj zgrada u toj oblasti pored Hotela Juge, najrazlicitijih vrsta gradnje i kvaliteta... Dobar deo sam pregledao u prethodnih 7-8 meseci.

U tom delu, moji favoriti su one kockice, ako je dobro odrzavan ulaz. Zgrade imaju po 30-40 godina, a izgledaju odlicno, ima 2.0 stanova jako lepih, a sve su zgrade ususkane u unutrasnjost blokova. Cene odrazavaju ove kvalitete smile.gif

Edited by sumicus, 18 August 2010 - 07:41.

  • 0

#2837 skyscream

skyscream
  • Members
  • 213 posts

Posted 18 August 2010 - 10:37

QUOTE (sumicus @ 18.08.2010, 08:38) <{POST_SNAPBACK}>
Slazem se sa svim ocenama ovog kraja, i meni je jedan od omiljenih, mada samo da napomenem da necete u oglasu nikada videti da je stan u Goce Delceva oglasen kao "Retenzija", vec kao "Hotel Jugoslavija", "Goce Delceva" ili eventualno "Stari Merkator". Kad vidite oglas "Retenzija", znajte da je stan 99% sa leve strane ulice Dzona Kenedija. I dalje je to ista ta kvalitetna lokacija, samo napominjem koji se izrazi koriste u praksi smile.gif

A sa desne strane Dzona Kenedija ima veliki broj zgrada u toj oblasti pored Hotela Juge, najrazlicitijih vrsta gradnje i kvaliteta... Dobar deo sam pregledao u prethodnih 7-8 meseci.

U tom delu, moji favoriti su one kockice, ako je dobro odrzavan ulaz. Zgrade imaju po 30-40 godina, a izgledaju odlicno, ima 2.0 stanova jako lepih, a sve su zgrade ususkane u unutrasnjost blokova. Cene odrazavaju ove kvalitete smile.gif


Ja sam svojevremeno gledao stanove oko hotela Jugoslavija i taj kraj mi je bio jedan od najboljih na NBgd. Cak smo gledali i neke stanove u kockicama, za koje vaze da su vrlo kvalitetne zgrade u tom kraju. Osim paprene cene tog kraja (mislim da je u 2007 godini samo Arena bila skuplja na NBgd), suprugu je odbila cinjenica da pod Kineskom ambasadom jos stoji velika neaktivirana bomba iz 1999. godine sa kojom ne znaju sta da rade. Oduvek sam mislio da ce ova bomba spustiti cenu kvadrata u tom kraju, ali izgleda da osim moje supruge niko nije razmisljao na tu temu smile.gif (ili su racunali da kad do sad nije pukla, nece valjda ni sad smile.gif)

Ono sto sam cuo kao glasine za Retenziju je da kad su obilne padavine i kad se podigne nivo reke da se u kraju oseca smrad kanalizacije. Ovo sam cuo na vise mesta, ali nikad nisam imao potvrdu nekog validnog izvora (prijatelja kojeg poznajem i sl).
  • 0

#2838 Emulator

Emulator
  • Members
  • 19 posts

Posted 18 August 2010 - 12:51

Forumasi, potrebna mi je informacija, vasa procena, koliko se trenutno krece kvadrat u Sumicama, konkretno me zanimaju zgrade u Rimskoj ulici (stara gradnja)? Hvala.
  • 0

#2839 Batrović

Batrović
  • Members
  • 273 posts

Posted 18 August 2010 - 13:47

QUOTE (Emulator @ 18.08.2010, 13:51) <{POST_SNAPBACK}>
Forumasi, potrebna mi je informacija, vasa procena, koliko se trenutno krece kvadrat u Sumicama, konkretno me zanimaju zgrade u Rimskoj ulici (stara gradnja)? Hvala.


#2556518

dec. 2009... "Znam za još jednu prodaju, ali je bila u avgustu, pa sam zaboravio da li je bio 38 ili 40m2. Radi se o sredjenom 1,5sobnom stanu u Šumicama(mislim Rimska). Prodavac(gastos-iseljenik) je tražio 65000e, ali je hteo što pre da završi. Javljali su kreditni kupci, neki su i prihvatili cenu, ali nisu mogli odmah. Jedan kešonja je ponudio 55k, zatim se pojavio drugi sa 58000 i pao je dogovor".

Do balona su cene u tom kraju bile oko 1300e, pa su otišle na 1800-2000e. Vidi na oglasima koliko trenutno traže pa oduzmi 10-15%.....i to je verovatno cena po kojoj se trenutno realizuju prodaje

Lokacija je solidna, ali su to veoma skromne zgrade i spolja i iznutra, pa se nemoj zaletati.

Edited by Batrović, 18 August 2010 - 13:51.

  • 0

#2840 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 18 August 2010 - 20:04

  Gordi,jesi ziv?Ima novih podataka za jul...
  • 0

#2841 Gordon

Gordon
  • Members
  • 433 posts

Posted 18 August 2010 - 20:57

QUOTE (kontrol @ 17.08.2010, 23:18) <{POST_SNAPBACK}>
Apsolutno mi je nelogicno da stan od recimo ,35m2 i stan od 72m2,da se njihov prosek kostanja po m2 vadi tako sto ih saberes kao kvadrate i delis ih sa oglasenim ukupnim cenama,jer dobijes opet veoma nepouzdan podatak,jer ti kvadrati nisu jednaki,da ne objasnjavam zasto.


Evo možda će ti ovaj primer biti plastičniji. Imaš 2 njive. Jedna je 100 ha, cena po hektaru je 2000 Eura.
Druga njiva je 10 ha, cena po hektaru je 3000 Eura. Pitanje glasi: kolika je prosečna cena hektara?

Tebi je logično da je 2500 E?

Matematika i zdrava logika kaže da je 2091 Eura. To što ti radiš je vađenje proseka već uprosečenih cena; taj postupak nije tačan, posebno kada radiš sa malim uzorcima ili prosecima koji su izračunati na veoma različitim osnovama. Kao što je ovaj primer koji sam ti dao sa 2 njive. Ili, kada radiš npr. sa 10 stanova.

Kada radiš sa većim uzorcima cifara, rezultati koje dobijaš korišćenjem ova dva postupka se približavaju, odnosno dobijaš približno slične brojeve.

QUOTE (kontrol @ 17.08.2010, 23:18) <{POST_SNAPBACK}>
To ja mislim,e sad uzeo sami tu tvoju metodu i ispalo je ukupno 972.900 evra/ 560 ukupno m2=1737evra/m2,dakle i dalje se ne poklapa sa cifrom od 1725e/m,2.Nesto nije kako ti tvrdis.


Bilo da se koristi "tvoj" ili "moj" način, dobijaju se prosečne cene koje se razlikuju manje od 1%. Na "moj" način, kada se izračuna prosečna cena NOVIJIH ponuda, cifra je bliža njihovoj cifri u tabeli.

E sad, ono što je poenta cele priče, zašto smo ušli uopšte u celu raspravu. Ti tvrdiš da je Imovina.net nerelevantan/ diskutabilan izvor za praćenje trendova cena zato što cene koje se dobijaju u pretraživanju nisu jednake cenama koje su date u tabeli "Prosečne cene".

Cela poenta koju pokušavaš da zamagliš i izbegneš je sledeća: u tabeli "cene nekretnina" uzimaju se u obzir samo novije ponude, i one se osvežavaju svakog ponedeljka. Zato su prosečne cene u tabeli niže od onih koje dobijaš u pretraživaču. Pretraživač ti izbacuje i ponude stare godinama. Ako se ne slažeš sa ovim objašnjenjem, predlažem ti da pišeš imovini.net.
  • 0

#2842 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 18 August 2010 - 20:58

QUOTE (vladaxy @ 17.08.2010, 08:50) <{POST_SNAPBACK}>
Za 260.000 kvadrata Belvila, prvobitni projektovani troškovi su bili 150 mil. eur tj. oko 580 EUR/kvm. Kad je Hypo preuzeo, odjednom troškovi rastu na 237 mil. eur ili 880 EUR/kvm. Kvalitet izgradnje je verovatno ostao na 580 EUR/kvm. Kvadrat i dalje prodaju po 1950 EUR + PDV i po njima "nemaju prostora za smanjenje cene". Kvadrat lokala je skoro 4.000 EUR/kvm.
Toliko o minimalnim troškovima gradnje i profitima građevinara...

Kako se krecu cene po m2 u Beogradu i kakav je trend ja trenutno ne bih dao vise od 1000 evra/m2 za Belvil.
  • 0

#2843 Gordon

Gordon
  • Members
  • 433 posts

Posted 18 August 2010 - 21:00

QUOTE (kontrol @ 17.08.2010, 23:58) <{POST_SNAPBACK}>
Daj bre,Gordi,nemoj da tripujes,ako nemas sta da pises,nemoj da izmisljas,nisam rekao da oni dobijaju podatke po kojoj ceni se prodaje realizuju,vec sam rekao da mi ove njihove cifre LICE ,odnosno najpribliznije su ciframa po kojima ja mislim da se prodaje realizuju.Nemoj bre da izmisljas.Ja to mislim i to sam napomenuo zato sto su 2 realizacije u Mirijevu,a za koje ja pouzdano znam da su se realizovale i po kojoj ceni su se realizovale po cenama u ovoj tabeli.

Pozdrav i nemoj da gubis kompas.Citaj sta sam napisao,a ne sta ti mislis da sam ja napisao.


Ako liče šta to znači? Da svakog ponedeljka pripremaju cifre koje im "liče"? Šta si hteo da kažeš time što cifre "liče"?
  • 0

#2844 Gordon

Gordon
  • Members
  • 433 posts

Posted 18 August 2010 - 21:25

QUOTE (kontrol @ 18.08.2010, 00:24) <{POST_SNAPBACK}>
Opet tvoja stara boljka,pises nebulozno dugacak post o necemu sto niko nije pominjao.Gde sam ja rekao da su Arena sa Imovine.net i iz halo-oglasa isti rejoni?Nemoj da se trudis da trazis,nigde.Ostalo je tvoj trip,koji ja ne razumem,a to je da volis da pises postove i da navodno pobijas tvrdnje ,a koje niko nije tvrdio.Ne kapiram.
Pozdrav


Gde si rekao? Ipak ću da se potrudim. Šta znači ovo:

"Nije me mrzelo pa sam malo pogledao kolike su prosecne cene na Halo-oglasima,i naravno i tamo su prosecne cene znacajno vise od ovih na ovoj stranici http://imovina.net/statistics/?viewType=ta...ats=163.Naravno na Halo-oglasima sam gledao da racunam tamo gde ima najmanje stanova u ponudi da se nebi smarao previse pa sam uzeo Novi Beograd Arena kao test lokaciju i odmah se vidi da su te prosecne trazene cene znacajno vise od ovih ovde http://imovina.net/statistics/?viewType=ta...0&stats=163."

i ovo:

" E sad ,iskreno da ti kazem ,Gordi,s obzirom na prethodno iskustvo sa tobom,necu moci blanko da ti verujem na rec,izvini,ali moracu da proverim ove tvoje "tvrdnje" u vezi Halo-oglasa,ali ne sada vec kad budem imao vremena,pa ti onda javljam do kakvih sam rezultata dosao.Za sada mogu samo da kazem ono sto sam racunao,a to je Arena NB i prema Halo-oglasima prosecna cena tamo je mnogo veca od prosecne cene u ovoj tvojoj tabeli."

Jedan-na-jedan si poredio prosečnu cenu kvadrata "Kod Arene" u halooglasima i Imovini net, i pošto si dobio različite cifre to si protumačio time da su "prosečne cene" u Halooglasima značajno više nego na imovini.net.

rolleyes.gif

Što se tiče nebulozno dugačkog posta: zaista više nikoga neću ubeđivati da je Imovina.net relevantan izvor za praćenje trendova oglašenih cena. Ako nisi u stanju da jasnom rečenicom definišeš zašto Imovinu.net smatraš nerelevantnom, diskusija na ovu temu je završena pošto su tvoje tvrdnje dokazano pogrešne:

- Cene date u halooglasima i imovini.net skoro 100% poklapaju na velikom i stvarno uporedivom uzorku stanova (NBG).
- Prosečna cena nekretnina na Imovini.net se računa na novijim ponudama i razlikuje se od prosečne cene svih ponuda (neke su stare i godinama).

Edited by Gordon, 18 August 2010 - 21:37.

  • 0

#2845 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 18 August 2010 - 21:34

QUOTE (Gordon @ 18.08.2010, 21:57) <{POST_SNAPBACK}>
Evo možda će ti ovaj primer biti plastičniji. Imaš 2 njive. Jedna je 100 ha, cena po hektaru je 2000 Eura.
Druga njiva je 10 ha, cena po hektaru je 3000 Eura. Pitanje glasi: kolika je prosečna cena hektara?

Tebi je logično da je 2500 E?

Matematika i zdrava logika kaže da je 2091 Eura. To što ti radiš je vađenje proseka već uprosečenih cena; taj postupak nije tačan, posebno kada radiš sa malim uzorcima ili prosecima koji su izračunati na veoma različitim osnovama. Kao što je ovaj primer koji sam ti dao sa 2 njive. Ili, kada radiš npr. sa 10 stanova.

Kada radiš sa većim uzorcima cifara, rezultati koje dobijaš korišćenjem ova dva postupka se približavaju, odnosno dobijaš približno slične brojeve.



Bilo da se koristi "tvoj" ili "moj" način, dobijaju se prosečne cene koje se razlikuju manje od 1%. Na "moj" način, kada se izračuna prosečna cena NOVIJIH ponuda, cifra je bliža njihovoj cifri u tabeli.

E sad, ono što je poenta cele priče, zašto smo ušli uopšte u celu raspravu. Ti tvrdiš da je Imovina.net nerelevantan/ diskutabilan izvor za praćenje trendova cena zato što cene koje se dobijaju u pretraživanju nisu jednake cenama koje su date u tabeli "Prosečne cene".

Cela poenta koju pokušavaš da zamagliš i izbegneš je sledeća: u tabeli "cene nekretnina" uzimaju se u obzir samo novije ponude, i one se osvežavaju svakog ponedeljka. Zato su prosečne cene u tabeli niže od onih koje dobijaš u pretraživaču. Pretraživač ti izbacuje i ponude stare godinama. Ako se ne slažeš sa ovim objašnjenjem, predlažem ti da pišeš imovini.net.


  Gordi,jel se ti namerno pravis blesav ili sta?Ja ti lepo dokazah da je "tvoj" nacin izracunavanja prosecne cene nelogican i da se kao takav i ne primenjuje na Imovina.net vec sam ti dokazao da se koristi prosek vec uprosecenih cena po m2,odnosno ono sto je i meni zdravo logicno,jer je tako izracunata prosecna cena podjednako udaljena od cena koje su date,to je valjda i poenta prosecne cene.OK tebi to nije logicno,ali tvoja logika je pogresna,kao sto sam ti veoma slikovito dokazao.


  Ja mislim da je ova tabela sa uzimanjem u obzir samo POSLEDNJIH cena ,nepouzdana za sliku o cenama,ali da moze da bude koriscena za sliku o trendu,to je OK,evo sad kazem,ali ,ponavljam neoslikava realnu prosecnu oglasenu cenu jer ne uzima sve podatke ,vec samo polovicne.Ovo smo nadam se ,rascistili i razjasnili,jer si ti pokusao da ovom tabelom da kazes nesto sto nije tacno,a to je da ona pokazuje prosenu cenu,a to nije tako ,vec ona pokazuje samo trend.Mozda se meni to samo ucinilo,ali eto ja kazah.

  E sad jos samo da kazem ,prema poslednjim podacima udruzenja Banaka Srbije u julu mesecu,kako sam uspeo na brzinu da izracunam je odobreno oko 9.15 milijardi dinara novih neto stambenih kredita(koristio sam odnos onih indexiranih u Eurima i svajcarcima 50%:50%) iliti po kursu evra od 31.07.2010.godine oko 86.13 miliona evra novih stambenih kredita,sto se po meni i osetilo na prometu.Na brzinu sam racunao,pa sam moZda i malo fulao,ali mislim da je to od prilike to.


Pozdrav

Pardon ,zaboravio sam link http://www.ubs-asb.c..._lancani_FL.pdf

Edited by kontrol, 18 August 2010 - 21:50.

  • 0

#2846 Gordon

Gordon
  • Members
  • 433 posts

Posted 18 August 2010 - 21:36

QUOTE (kontrol @ 18.08.2010, 21:04) <{POST_SNAPBACK}>
Gordi,jesi ziv?Ima novih podataka za jul...


rolleyes.gif
Bitno je da si ti nama došao na teren cifara. Sa dođem ti-dođeš-mi-veruj mi na reč prešao si na diskusiju ciframa. Što je stvarno napredak, pa makar i stalno grešio.
  • 0

#2847 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 18 August 2010 - 21:39

QUOTE (Gordon @ 18.08.2010, 22:25) <{POST_SNAPBACK}>
Gde si rekao? Ipak ću da se potrudim. Šta znači ovo:

"Nije me mrzelo pa sam malo pogledao kolike su prosecne cene na Halo-oglasima,i naravno i tamo su prosecne cene znacajno vise od ovih na ovoj stranici http://imovina.net/statistics/?viewType=ta...ats=163.Naravno na Halo-oglasima sam gledao da racunam tamo gde ima najmanje stanova u ponudi da se nebi smarao previse pa sam uzeo Novi Beograd Arena kao test lokaciju i odmah se vidi da su te prosecne trazene cene znacajno vise od ovih ovde http://imovina.net/statistics/?viewType=ta...0&stats=163."

i ovo:

" E sad ,iskreno da ti kazem ,Gordi,s obzirom na prethodno iskustvo sa tobom,necu moci blanko da ti verujem na rec,izvini,ali moracu da proverim ove tvoje "tvrdnje" u vezi Halo-oglasa,ali ne sada vec kad budem imao vremena,pa ti onda javljam do kakvih sam rezultata dosao.Za sada mogu samo da kazem ono sto sam racunao,a to je Arena NB i prema Halo-oglasima prosecna cena tamo je mnogo veca od prosecne cene u ovoj tvojoj tabeli."

Jedan-na-jedan si poredio prosečnu cenu kvadrata "Kod Arene" u halooglasima i Imovini net, i pošto si dobio različite cifre to si protumačio time da su "prosečne cene" u Halooglasima značajno više nego na imovini.net.

rolleyes.gif

Što se tiče nebulozno dugačkog posta: zaista više nikoga neću ubeđivati da je Imovina.net relevantan izvor za praćenje trendova oglašenih cena. Ako nisi u stanju da jasnom rečenicom definišeš zašto Imovinu.net smatraš nerelevantnom, diskusija na ovu temu je završena pošto su tvoje tvrdnje dokazano pogrešne:

- Cene date u halooglasima i imovini.net skoro 100% poklapaju na velikom i stvarno uporedivom uzorku stanova (NBG).
- Prosečna cena nekretnina na Imovini.net se računa na novijim ponudama i razlikuje se od prosečne cene svih ponuda (neke su stare i godinama).

  Gordi,procitaj moj prethodni post i shvatices da je sve sto si ovde napisao deplasirano.



  • 0

#2848 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 18 August 2010 - 21:49

QUOTE (Gordon @ 18.08.2010, 22:36) <{POST_SNAPBACK}>
rolleyes.gif
Bitno je da si ti nama došao na teren cifara. Sa dođem ti-dođeš-mi-veruj mi na reč prešao si na diskusiju ciframa. Što je stvarno napredak, pa makar i stalno grešio.


  Gordi,sa tobom moram da komuniciram samo na terenu cifara,jer si ti sam sebe ogranicio na taj teren.To je tvoj veliki hendikep,jer trziste nekretnina u Beogradu nije samo oslikano kroz cifre,ali ti to ne razumes pa o tom delu i ne diskutujem sa tobom,vec samo u ciframa.

  Kao sto vidis,ne samo da ne gresim vec uspesno razotkrivam i tvoje male podvale,gde polovicne tabele koje pokazuju trendove,poturas kao "pouzdane" pokazatelje cena u Beogradu.Nije lepo to sto radis,ali sto bi ti rekao,naidje i neko ko se time pozabavi i razotkrije tvoja "kukavicja jaja".Gordi,nemoj da se ljutis ,samo sam realan.

   Nego,ajd' daj komentar na ove cifre o kreditima i sta da se radi...


Pozdrav


  • 0

#2849 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 18 August 2010 - 21:49

QUOTE (BarryWhite1 @ 18.08.2010, 19:58) <{POST_SNAPBACK}>
Kako se krecu cene po m2 u Beogradu i kakav je trend ja trenutno ne bih dao vise od 1000 evra/m2 za Belvil.


Moram da primetim da je ovo prilicno velika promena stava kada si ti u pitanju... Zanima me, sta se promenilo u tvom razmisljanju za poslednjih 6 meseci? Ne zezam, ozbiljno pitam.
  • 0

#2850 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 18 August 2010 - 21:52

QUOTE (BarryWhite1 @ 18.08.2010, 21:58) <{POST_SNAPBACK}>
Kako se krecu cene po m2 u Beogradu i kakav je trend ja trenutno ne bih dao vise od 1000 evra/m2 za Belvil.


   Potpuno se slazem,samo ja za njega ne bih dao 1000 e/m2 ni sad ni pre 2 godine.
  • 0