Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#2866 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 19 August 2010 - 09:35

sumicus, jesi li ti bese nedavo prozivao i trazio da ti neki od nas napisu koji nam je interes da pisemo na ovoj temi?
jesi li ti bese nedavno kupio stan?

koji je, 'leba ti, tvoj interes da i dalje pises na ovoj temi?


  • 0

#2867 skyscream

skyscream
  • Members
  • 213 posts

Posted 19 August 2010 - 09:50

QUOTE (dekss @ 19.08.2010, 10:35) <{POST_SNAPBACK}>
sumicus, jesi li ti bese nedavo prozivao i trazio da ti neki od nas napisu koji nam je interes da pisemo na ovoj temi?
jesi li ti bese nedavno kupio stan?

koji je, 'leba ti, tvoj interes da i dalje pises na ovoj temi?



Covek se dugo bavio problematikom nekretnina dok je trazio stan. Sada puno toga o kupovini stana zna iz prve ruke pa zeli i sa drugima da podeli to sto zna.

Tu nema nista lose, ja sam isto ovako radio kad sam kupovao kola. Iako sam ih kupio, i dalje pratim neke auto forume i iznosim svoje misljenje o kupovini polovnjaka:) Jednostavno osecas se da o toj oblasti sada dosta znas i da je tvoje misljenje relevantno u nekoj diskusiji. Takodje, podsvesno time branis svoje stavove, jer u podsvesti uvek ostaje zrno sumnje da li si dobro odlucio prilikom kupovine, pa ti stalno treba potvrda. Kako vreme prolazi ovo te polako popusta (ovog se secam iz psihologije za srednju skolu). Moj procena je da period popustanja zavisi od kolicine para koju si spiskao u toj kupovini. O farmerkama razmisljas najvise jedan dan, a o stanu verovatno i do par godina kasnije (ili par desetina ako si kreditni kupac smile.gif)
  • 0

#2868 Jogi

Jogi
  • Members
  • 164 posts

Posted 19 August 2010 - 09:52

QUOTE (Emulator @ 18.08.2010, 13:51) <{POST_SNAPBACK}>
Forumasi, potrebna mi je informacija, vasa procena, koliko se trenutno krece kvadrat u Sumicama, konkretno me zanimaju zgrade u Rimskoj ulici (stara gradnja)? Hvala.

Ja bih ti preporucio do pogledas malo stanove u Strumickoj, blizu je Rimske a mnogo je bolja jer je na vecoj visini u odnosu na Rimsku koja je u rupi, mnogo je manja buka (u stvari nema je) a ispod prozora prava suma, park i sportski tereni, svaka zgrada ima dovoljno parking mesta. Mislim da je trenutna cena oko 1500 +-. Mislim da ce u doglednom periodu ovo postati trazena lokacija - na par koraka su osnovna skola i gimnazija, Dom zdravlja i Sportski centar, prevoz sve trole kroz Vojislava Ilica i svi autobusi koji idu Ustanickom.., kolima jednostavno i brzo do centra... Ova lokacija je neuporedivo bolja od tkz. zgrada Testera (sa desne stran Ustanicke, posmatrano od centra) koje cesto ljudi imaju u vidu kada kazu Sumice.
  • 0

#2869 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 11:10

QUOTE (dekss @ 19.08.2010, 10:35) <{POST_SNAPBACK}>
sumicus, jesi li ti bese nedavo prozivao i trazio da ti neki od nas napisu koji nam je interes da pisemo na ovoj temi?
jesi li ti bese nedavno kupio stan?

koji je, 'leba ti, tvoj interes da i dalje pises na ovoj temi?


Da.
Da. I renoviranje je pri kraju, selim se za koji dan lala2.gif
Pisem samo kada neko pita nesto o necemu o cemu imam pouzdanu informaciju. A iz zbog toga sto leti imam vise vremena nego tokom ostalih godisnjih doba smile.gif

QUOTE (skyscream @ 19.08.2010, 10:50) <{POST_SNAPBACK}>
Covek se dugo bavio problematikom nekretnina dok je trazio stan. Sada puno toga o kupovini stana zna iz prve ruke pa zeli i sa drugima da podeli to sto zna.

Tu nema nista lose, ja sam isto ovako radio kad sam kupovao kola. Iako sam ih kupio, i dalje pratim neke auto forume i iznosim svoje misljenje o kupovini polovnjaka:) Jednostavno osecas se da o toj oblasti sada dosta znas i da je tvoje misljenje relevantno u nekoj diskusiji. Takodje, podsvesno time branis svoje stavove, jer u podsvesti uvek ostaje zrno sumnje da li si dobro odlucio prilikom kupovine, pa ti stalno treba potvrda. Kako vreme prolazi ovo te polako popusta (ovog se secam iz psihologije za srednju skolu). Moj procena je da period popustanja zavisi od kolicine para koju si spiskao u toj kupovini. O farmerkama razmisljas najvise jedan dan, a o stanu verovatno i do par godina kasnije (ili par desetina ako si kreditni kupac smile.gif )


Ima i toga, psihologija je cudna stvar, a ko zna sta ti sve podsvest "rovari" po glavi. I istina je i ovo za auto, i meni se desila slicna stvar sa nekim forumima za kola... tamo sam nasao kasnije i interesantne druge savete po pitanju turizma, saveta za putovanja i sl.

Inace, ovih dana mi se cesto desava da me prijatelji i poznanici pitaju za iskustva i misljenje na temu trzista nekretnina, jer dosta njih razmislja kako da dodje do stana, pa cekaju pravi trenutak, mnogi imaju realne osnove da kupe... Ucestvovanje na ovom forumu mi sada daje dosta novih informacija koje prenosim drugima, da tako kazem, ovde se teorijski potkivam smile.gif
  • 0

#2870 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 11:29

QUOTE (anjeli @ 19.08.2010, 10:32) <{POST_SNAPBACK}>
Dekss je jako lepo opisao prosle nedelje zasto smatra da cene stanova nece skoro prestati da padaju, iako cak nije ubacio u razmatranje politicki moment koji je izuzetno negativan i nece se skoro promeniti. Svejedno, mislim da njegov post mozemo koristiti kao Blueprint stanja nase privrede.

Ono sto bi bilo zanimljivo u ovom trenutku jeste kada bi neko od onih koji smatraju da ce se pad cena zaustaviti u dogledno vreme da napokon odgovori na osnovu cega je dosao do tog zakljucka. Tu prvenstveno mislim na kontrola, a onda i ostale koji su malo manje optimisticni od njega - Barry, summicus, Barba,...


Evo ja da se javim prvi. Koliko vidim i dekss, iako jedan od najpesimisticnijih, ipak govori o prestanku pada cena, samo u daljoj buducnosti mozda u odnosu na mene. Dakle, svi se slazemo da ce cene prestati da padaju samo je pitanje procene vremena kada ce se to desiti.

Mislim da se kod mene vise radi o nekom "osecaju", nagadjanju, i sl. nego o analizi realnih makroekonomskih pokazatelja. Jedina procena koju sam do sada dao na forumu bila je bazirana na veoma jednostavnoj "tehnickoj" analizi dijagrama cena u prethodnih nekoliko godina, dakle prema tempu izduvavanja balona. Takodje, mislim da se po tome ne razlikujem mnogo ni od ekonomskih strucnjaka i kod nas i sire, jer niko ne moze tacno da predvidi sta ce se desiti ove ili sledece godine. Bazicna ljudska potreba za stanovima u BG i vecim centrima Srbije postoji, ponuda je realno slaba, a koliko ce ekonomska kriza, 15-ta u poslednjih 100 godina u Srbiji trajati, videcemo. Kupovali su se stanovi i najgorih 90-ih, kupovace se u vecem obimu uskoro opet, da li za godinu, dve, tri, videcemo, to niko ne moze da predvidi.

Deo odgovora je i deo mog prethodnog posta: dosta ljudi me u poslednje vreme pita za cene stanova, znam nekoliko ljudi koji imaju fin. konstrukciju za kupovinu stana i cekaju da im se uklopi par stvari u zivotu pa da izadju na trziste. Nije to masa, nije to isto kao 2008. ali ta nam masa iz 2008. i ne treba, treba nam nesto realnije ovaj put.
  • 0

#2871 reb0rn

reb0rn
  • Members
  • 158 posts

Posted 19 August 2010 - 12:12

i covek sa 5% grama mozga moze predvideti da ce nam u sledece minimum 2 godine biti gore a kad ce biti bolje e tooo tek niko nemoze ni da nasluti smile.gif
ov krizu nemozemo porediti sa 90tim jer tada nismo tonuli u dugove kao sad posle 10 godina pljacke... takodje ustedjevine ima SAMO 5% gradjana ostali ima da crknu od gladi... ako dodje do vece krize.. a tih 5% vec imaju bar 2-3 nekretnine
  • 0

#2872 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 13:13

QUOTE (reb0rn @ 19.08.2010, 13:12) <{POST_SNAPBACK}>
i covek sa 5% grama mozga moze predvideti da ce nam u sledece minimum 2 godine biti gore a kad ce biti bolje e tooo tek niko nemoze ni da nasluti smile.gif


Pa dobro, videcemo za te dve godine. Samo, ko ce da proceni da li nam je bolje ili losije? smile.gif Mi ovde pricamo o cenama nekretnina, da li ce one doci u ravnotezno stanje za dve godine, to je vec dobro pitanje. E sad, da li ti smes da garantujes da ce i dalje padati za dve godine? Ja ne smem.

QUOTE (reb0rn @ 19.08.2010, 13:12) <{POST_SNAPBACK}>
ov krizu nemozemo porediti sa 90tim jer tada nismo tonuli u dugove kao sad posle 10 godina pljacke... takodje ustedjevine ima SAMO 5% gradjana ostali ima da crknu od gladi... ako dodje do vece krize.. a tih 5% vec imaju bar 2-3 nekretnine


Ja stvarno ne zivim u toj Srbiji o kojoj ti pricas. Ekonomska situacija nije laka ni dobra, ali preterao si, zaista. Ne vidim da 95% ljudi gladuje niti ce gladovati. Zapitaj se da li je IKAD u Srbiji 95% ljudi "crkavalo od gladi"? Sa druge strane, ja imam ustedjevine, a nemam 2-3 nekretnine, takodje i jos pola aktivnih ucesnika ovog foruma. Stvarno je lako napisati post kakav si ti napisao, ko da je prebacen iz Kurira ... svaki dan novi scenario katastrofe...

Edited by sumicus, 19 August 2010 - 13:15.

  • 0

#2873 Batrović

Batrović
  • Members
  • 273 posts

Posted 19 August 2010 - 13:37

Sky, Sumi, koji su to forumi za kola?

Anjeli, ja pit'o kontrola 2 puta. No answer. rolleyes.gif


  • 0

#2874 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 19 August 2010 - 13:41

QUOTE (sumicus @ 19.08.2010, 13:13) <{POST_SNAPBACK}>
Ja stvarno ne zivim u toj Srbiji o kojoj ti pricas. Ekonomska situacija nije laka ni dobra, ali preterao si, zaista. Ne vidim da 95% ljudi gladuje niti ce gladovati. Zapitaj se da li je IKAD u Srbiji 95% ljudi "crkavalo od gladi"? Sa druge strane, ja imam ustedjevine, a nemam 2-3 nekretnine, takodje i jos pola aktivnih ucesnika ovog foruma. Stvarno je lako napisati post kakav si ti napisao, ko da je prebacen iz Kurira ... svaki dan novi scenario katastrofe...


Umesao bih se ovde, iako ovo nije odgovor meni, sa sledecim linkom na moju poruku u ovom thread-u:
http://forum.b92.net...4...t&p=2559532

  • 0

#2875 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 14:01

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 14:41) <{POST_SNAPBACK}>
Umesao bih se ovde, iako ovo nije odgovor meni, sa sledecim linkom na moju poruku u ovom thread-u:
http://forum.b92.net...4...t&p=2559532


Alex, moram da ti kazem da ja spadam u onih 93% sa ulozima manjim od 10,000, a kupih stan. To su ulozi, a ne imovina ljudi, osim toga svako moze da ima uloga koliko zeli i to po raznim bankama. Vecina ljudi i rasporedjuje novac po bankama na taj nacin. Osim toga, koliko jos ljudi drze pare van banaka? Niko ne zna niti moze da sracuna, svakih par godina dodju bankari i osiguravaci pa proracunavaju koliko bi mogli milijardi da izvuku iz Srbije pa diskutuju o slamaricama i koliko bi novcu bilo lepse i ugodnije kod njih na racunu smile.gif Ne osporavam da tvoja racunica u linku koji si dao ima smisla, samo ti kazem nije to sve crno na belo... brojka do koje dolazis na kraju je sigurno premala u odnosu na realnu.

Ima jedna jako tacna stvar u vezi sa gomilom novca: cim ih stavis na gomilu (kao na primer srpski narod u banke svojevremeno), ima jedno desetorica koji intenzivno razmisljaju kako da ti je uzmu. I pre ili kasnije smisle nesto (stara devizna, uvodjenje evra... kriza sovereign debt-a, you guess what's next). E sa stanovima nije taj slucaj, i zato dobar deo naroda u Srbiji kapira stan kao nacin ocuvanja vrednosti. Lepo rece Ilke, nikad ne bi 135,000 EUR u banku osim ako ima znatno vise u nekretninama. Slazem se s njim u potpunosti.

E ko ima herca da stavi toliki novac na gomilu a nema svoju nekretninu, skidam kapu za hrabrost!
  • 0

#2876 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 19 August 2010 - 14:15

QUOTE (sumicus @ 19.08.2010, 14:01) <{POST_SNAPBACK}>
Alex, moram da ti kazem da ja spadam u onih 93% sa ulozima manjim od 10,000, a kupih stan. To su ulozi, a ne imovina ljudi, osim toga svako moze da ima uloga koliko zeli i to po raznim bankama. Vecina ljudi i rasporedjuje novac po bankama na taj nacin. Osim toga, koliko jos ljudi drze pare van banaka? Niko ne zna niti moze da sracuna, svakih par godina dodju bankari i osiguravaci pa proracunavaju koliko bi mogli milijardi da izvuku iz Srbije pa diskutuju o slamaricama i koliko bi novcu bilo lepse i ugodnije kod njih na racunu smile.gif Ne osporavam da tvoja racunica u linku koji si dao ima smisla, samo ti kazem nije to sve crno na belo... brojka do koje dolazis na kraju je sigurno premala u odnosu na realnu.

Ima jedna jako tacna stvar u vezi sa gomilom novca: cim ih stavis na gomilu (kao na primer srpski narod u banke svojevremeno), ima jedno desetorica koji intenzivno razmisljaju kako da ti je uzmu. I pre ili kasnije smisle nesto (stara devizna, uvodjenje evra... kriza sovereign debt-a, you guess what's next). E sa stanovima nije taj slucaj, i zato dobar deo naroda u Srbiji kapira stan kao nacin ocuvanja vrednosti. Lepo rece Ilke, nikad ne bi 135,000 EUR u banku osim ako ima znatno vise u nekretninama. Slazem se s njim u potpunosti.

E ko ima herca da stavi toliki novac na gomilu a nema svoju nekretninu, skidam kapu za hrabrost!


Samo kazem, ovo su cifre posle nedelje stednje, kada u banke udju i pare gastosa i pare domacih i pare svakoga ko se primi na 10% kamate koliko se moglo naci tada.

Ako neko uzme stan na kredit, ne vidim da je sacuvao vrednost. Ne znam koliko ljudi zaista moze da iskesira stan.

Ne znam, ja buducnost gledam ovako, postoje 2 scenaria:
1) Privredna zona EU krece u oporavak u sledecih 2-3 godine - upumpane pare krenu da dizu inflaciju, ECB dize EURIBOR.. U jednom trenutku, podseticu te, FED rate je bio cak 17%. Ako bude pretila velika inflacija u EU, ja mogu da zamislim i dvocifren EURIBOR. Efekat na srpsko trziste nekretnina bice katastrofalan jer ce anuiteti da se utrostruce.

2) Privredna zona EU ne krene u oporavak (japanski scenario) - imamo lagani ciklus deflacije.

U oba slucaja, po meni, pametnije je u ovom trenutku gomilati pare (pametni ce diverzifikovati, pa ce deo u EUR, deo u CHF, deo u CAD, deo u AUD... CAD i AUD spadaju u valute koje ce ojacati kako bude jacala svetska ekonomija jer su to zemlje izvoznici resursa, dok ce EUR, USD i CHF donekle slabiti zbog inflacionih pritisaka).

E sada, ako predvidjas kataklizmicni scenario kraha svih svetskih valuta, onda ti dzaba stan, to je anarhija, ljudi sa puskama na ulicama, a najvise ce da vredi seosko imanje sa hranom.

Ako predvidjas malo racionalnije, onda je ipak razumno stedeti i diverzifikovati kako rekoh gore.

Ono sto, po meni, nije razumno je uzimanje kredita pod srpskim uslovima za sadasnje cene u BGD. Bice ovde tek pada.
  • 0

#2877 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 14:42

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ako neko uzme stan na kredit, ne vidim da je sacuvao vrednost. Ne znam koliko ljudi zaista moze da iskesira stan.


Ti ne vidis, ali mnogi to tako gledaju. Oni kojima je bitnije da imaju stan, nego xyz deviza u banci. Ima i takvih ljudi.

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam, ja buducnost gledam ovako, postoje 2 scenaria:
1) Privredna zona EU krece u oporavak u sledecih 2-3 godine - upumpane pare krenu da dizu inflaciju, ECB dize EURIBOR.. U jednom trenutku, podseticu te, FED rate je bio cak 17%. Ako bude pretila velika inflacija u EU, ja mogu da zamislim i dvocifren EURIBOR. Efekat na srpsko trziste nekretnina bice katastrofalan jer ce anuiteti da se utrostruce.

2) Privredna zona EU ne krene u oporavak (japanski scenario) - imamo lagani ciklus deflacije.

U oba slucaja, po meni, pametnije je u ovom trenutku gomilati pare (pametni ce diverzifikovati, pa ce deo u EUR, deo u CHF, deo u CAD, deo u AUD... CAD i AUD spadaju u valute koje ce ojacati kako bude jacala svetska ekonomija jer su to zemlje izvoznici resursa, dok ce EUR, USD i CHF donekle slabiti zbog inflacionih pritisaka).


I eto tebe u onih 93% sa malim bankarskim ulozima koje nisi racunao u potencijalne kupce stanova smile.gif Doduse 5 uloga otpada na tebe jednog, ali opet uvecavas broj platezno sposobnih... Slazem se ja sa tobom za tekuci trenutak, tu nema spora, cene padaju. Pitanje je samo bilo do kada? Neki misle jos par godina, neki misle jos 15 godina.

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
E sada, ako predvidjas kataklizmicni scenario kraha svih svetskih valuta, onda ti dzaba stan, to je anarhija, ljudi sa puskama na ulicama, a najvise ce da vredi seosko imanje sa hranom.

Ako predvidjas malo racionalnije, onda je ipak razumno stedeti i diverzifikovati kako rekoh gore.


Nista ja ne predvidjam, ni katastrofu ni bilo sta drugo. Samo se zapitaj zasto dolar i evro medjusobno voze rolerkoster u poslednjih nekoliko godina, cas jedan gore, drugi dole, cas obrnuto... i ko od toga ozbiljno zaradjuje? Neko sigurno zaradjuje. A ti u portfoliu, diversifikovanom, imas i jedno i drugo u podjednakim iznosima i kamata ide a ono cas si u dobitku, cas si u gubitku, prevedeno u realnu vrednost (npr. neko dobro koje ti treba a izrazava se u jednoj od valuta).

A da ima onih koji, pored mene, ne veruju u banke i investicione fondove, o tome govori i cena zlata na berzi u poslednje vreme.

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 15:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ono sto, po meni, nije razumno je uzimanje kredita pod srpskim uslovima za sadasnje cene u BGD. Bice ovde tek pada.


Kao sto rekoh, slazem se sa tim, pogotovo sam protiv kredita.

Edited by sumicus, 19 August 2010 - 14:44.

  • 0

#2878 skyscream

skyscream
  • Members
  • 213 posts

Posted 19 August 2010 - 14:58

QUOTE (Batrović @ 19.08.2010, 14:37) <{POST_SNAPBACK}>
Sky, Sumi, koji su to forumi za kola?

Anjeli, ja pit'o kontrola 2 puta. No answer. rolleyes.gif



http://www.cbc.rs/forum/
http://www.opelclub.rs/forum/
  • 0

#2879 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 19 August 2010 - 15:05

QUOTE (sumicus @ 19.08.2010, 14:42) <{POST_SNAPBACK}>
Nista ja ne predvidjam, ni katastrofu ni bilo sta drugo. Samo se zapitaj zasto dolar i evro medjusobno voze rolerkoster u poslednjih nekoliko godina, cas jedan gore, drugi dole, cas obrnuto... i ko od toga ozbiljno zaradjuje? Neko sigurno zaradjuje. A ti u portfoliu, diversifikovanom, imas i jedno i drugo u podjednakim iznosima i kamata ide a ono cas si u dobitku, cas si u gubitku, prevedeno u realnu vrednost (npr. neko dobro koje ti treba a izrazava se u jednoj od valuta).


Ajde samo o ovome da popricamo.. Ja gledam to ovako - ako se ostvari tvoj pesimizam i zlato ode na 5000 USD, na dobitku ce biti AUD i CAD, na gubitku USD i mozda EUR. E sad, ako se to tako desi, ja ne da necu biti na gubitku, nego ce mojih npr. 5000 AUD umesto 3500 EUR vredeti recimo 20000 EUR. Posto je Srbija vezana za EUR, ti koji si kupio stan gubis vrednost, dok ja, koji drzim AUD dobijam vrednost. Ne govorim o tebi licno, pricam uopsteno smile.gif.

Ako se ne ostvari taj pesimizam - ja nisam na gubitku opet, jednostavno cu imati priblizno isti iznos u EUR uvecan za kamate.

Iskreno, ja se donekle slazem sa tobom u smislu nepoverenja u banke, ali domace (ovo ukljucuje i strane koje su ustvari domace). Ja cu sacekati da mi isteknu orocenja i dizem pare jer, znajuci nelikvidnost srpske privrede, nisam siguran da ce banke dobro proci u 2011. godini. Sta cu onda s tim parama.. Pa mozda kupim nekretninu, mozda odem u Svajcarsku i krknem na racun.. Videcemo..

Edited by alexnikolic, 19 August 2010 - 15:06.

  • 0

#2880 sumicus

sumicus
  • Members
  • 214 posts

Posted 19 August 2010 - 15:16

QUOTE (alexnikolic @ 19.08.2010, 16:05) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde samo o ovome da popricamo.. Ja gledam to ovako - ako se ostvari tvoj pesimizam i zlato ode na 5000 USD, na dobitku ce biti AUD i CAD, na gubitku USD i mozda EUR. E sad, ako se to tako desi, ja ne da necu biti na gubitku, nego ce mojih npr. 5000 AUD umesto 3500 EUR vredeti recimo 20000 EUR. Posto je Srbija vezana za EUR, ti koji si kupio stan gubis vrednost, dok ja, koji drzim AUD dobijam vrednost. Ne govorim o tebi licno, pricam uopsteno smile.gif .

Ako se ne ostvari taj pesimizam - ja nisam na gubitku opet, jednostavno cu imati priblizno isti iznos u EUR uvecan za kamate.

Iskreno, ja se donekle slazem sa tobom u smislu nepoverenja u banke, ali domace (ovo ukljucuje i strane koje su ustvari domace). Ja cu sacekati da mi isteknu orocenja i dizem pare jer, znajuci nelikvidnost srpske privrede, nisam siguran da ce banke dobro proci u 2011. godini. Sta cu onda s tim parama.. Pa mozda kupim nekretninu, mozda odem u Svajcarsku i krknem na racun.. Videcemo..


Razumem poentu, no mislim da ipak iziskuje puno hrabrosti da ti bankovni racun bude gro imovine. I jako je stresno:)
  • 0