Jump to content


Photo
- - - - -

Bira se najmoćniji na planeti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1392 replies to this topic

Poll: Kandidati (357 member(s) have cast votes)

Ko ce biti buduci kandidat za predsednika kod Republikanaca?

  1. Rudi Djuliani (40 votes [14.23%])

    Percentage of vote: 14.23%

  2. Majk Hakebi (33 votes [11.74%])

    Percentage of vote: 11.74%

  3. Mit Romnej (9 votes [3.20%])

    Percentage of vote: 3.20%

  4. Dzon Mek-Kejn (199 votes [70.82%])

    Percentage of vote: 70.82%

Ko ce biti kandidat na strani Demokrata?

  1. Hilari Klinton (64 votes [23.10%])

    Percentage of vote: 23.10%

  2. Barak Obama (202 votes [72.92%])

    Percentage of vote: 72.92%

  3. Dzon Edvards (11 votes [3.97%])

    Percentage of vote: 3.97%

Vote Guests cannot vote

#1321 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 November 2008 - 00:04

Ne znam otkud radost ovde u Srbiji njegovom dolasku na celo USA. On je nesumnjivo promena na bolje za svoje sugradjane, ali njegova ekipa, kako cujem , imace u sastavu i Holbruka, Klintonove kadrove, plus provereno "srbofilskog" :ph34r: potpredsednika. Za nas tu leba nema, bolje da se ne lozimo , jos ce nam hebati kevu kad budemo hteli da se uskoprcamo.

Nisu Biden ili Holbruk mrzitelji Srba i Srbije vec samo kretenske politike koju je Srbija vodila 90tih a koliko vidim ima jos uvek onih koji se koprcaju.E sad vama sto se koprcate je svejedno ko ce da pobedi jer za svoje nenormalne ideje na Zapadu nikada necete da dobijete podrsku osim mozda kod Le Pena i Paula

#1322 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 November 2008 - 00:24

Nisu Biden ili Holbruk mrzitelji Srba i Srbije vec samo kretenske politike koju je Srbija vodila 90tih a koliko vidim ima jos uvek onih koji se koprcaju.E sad vama sto se koprcate je svejedno ko ce da pobedi jer za svoje nenormalne ideje na Zapadu nikada necete da dobijete podrsku osim mozda kod Le Pena i Paula

a na koga mislis s tim ?

#1323 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 November 2008 - 00:30

a na koga mislis s tim ?

Pa na sve one koji se koprcaju pa je Biden srbomrzac.

#1324 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 November 2008 - 00:43

Pa na sve one koji se koprcaju pa je Biden srbomrzac.

Taman posla. Pa svi znaju da im je naklonjen, sto se politike tice, privatno, nije ni bitno

#1325 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 06 November 2008 - 01:51

Polu-afro-amerikanac je pleonazam, u nedostatku bolje reci. Ili si afro-amerikanac ili nisi. Valjda si hteo da potenciras da nisu izabrali pravog crnca, vec "mesanca", pa je otuda istorijska pobeda manja.

1. Probaj ipak da nađeš nedostajuću bolju reč pošto o pleonazmu nema govora.
2.Ako pričamo o američkom i rasizmu generalno, istorijska pobeda je daleko veća, da ne bih ponavljao već napisano citiraću:

...moze mo slobodno reci da je Amerika pobedila.Koja Amerika?Pa ona koja je prihvatila realnost da Amerika postala jedan melez od drzave, time sto je izabrala jednog mulata. Nije trebao da pobedi jedan belac, a bogami ni crnac, nego bas ovo nesto sasvim trece.Up yours KKK,up yours... :ph34r:


Što se mene tiče, u nekoj daljoj budućnost svi će ljudi izgledati kao Obama ili osoba sa naslovnice Tajma (sem ako svetske imperije spreče budućnost nekom od potencijalnih kataklizmi) pa je prema tome Obamina pobeda simbolički upravo pobeda budućnosti. Naravno, postavlja se pitanje šta će Obamina pobeda doneti suštinski a ne simbolički. Imam utisak da će ne baš naročito ružičasta realnost vrlo brzo zameniti euforiju.

#1326 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 06 November 2008 - 08:24

Ne znam otkud radost ovde u Srbiji njegovom dolasku na celo USA. On je nesumnjivo promena na bolje za svoje sugradjane, ali njegova ekipa, kako cujem , imace u sastavu i Holbruka, Klintonove kadrove, plus provereno "srbofilskog" :) potpredsednika. Za nas tu leba nema, bolje da se ne lozimo , jos ce nam hebati kevu kad budemo hteli da se uskoprcamo.



loši su ti izvori...ljiljana smajlović je jedina,JEDINA,osoba na svetu koja tvrdi da holbruk ima bilo kakve ozbiljne šanse za mesto u administraciji...jedini Klintonov kadar koji se pominje je njegov ministar finansija...Obama sigurno neće imati previše klintonovih ljudi,bez obzira šta srpska analitička kasta izmišlja i tripuje,prvenstveno zato što on ne želi da bil i hilari imaju bilo kakav ozbiljan uticaj..i ja mogu da razumem zašto bi neki ljudi u jednoj maloj državici hteli da imaju pažnju najveće svetske sile,ali mislim da bi za sve njih bilo mentalno zdravije da pređu preko toga,gotovo je,prošlo je pre deset godina...


World's Worst - Kristol, Limbaugh, O'Reilly
Youtube Video ->Original Video

Countdown: Campaign Comment Nov. 5, 2008
Youtube Video ->Original Video
"...and a hope that you will continue with me as we walk the even longer path now clear and unmistakable, just there at the horizon"



Palin Didn't Know Africa Is A Continent, Says Fox News Reporter(VIDEO)

carica :ph34r:


Jesse Jackson Explains His Tears For Obama


Franken, Dems, Have Recount History On Their Side

#1327 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 06 November 2008 - 10:34

Nisam mislio na to da se desila neka ogromna drustvena promena. Stavise, upravo gledam CNN i pokazali su opredeljnje glasaca po okruzima. Na mapi cele USA okruzi su male tackice. Kod Klintona je bas mnogo plavih, kod Kerija nesto manje, a u Obaminom slucaju sve je crveno. Dakle, u svim tim okruzima, od Teksasa pa do istocne obale, Obama je puko' iako je odneo pobedu na nivou cele drzave. To sto je prosao gore od dva prethodna demokratska kandidata navodi samo na rasno pitanje.


Ako imaš elektorski sistem, apsolutno ti nije potrebno da "court"-uješ sve glasače. Kao što sasvim sigurno znaš, ideja je da (1) svoje glasače potvrdiš, (2) svoje glasače izvedeš na birališta, (3) juriš neopredeljene i (4) one koji su se opredelili za tebe, teraš da izađu na birališta.

Ovo je taktika koju primenjuje i Demokratska i Republikanska partija. [D] tačno znaju da bi bilo gubljenje energije juriti glasače po rančevima Texasa ili prigradskim naseljima najvećeg broja gradova. Kod Clintona je bilo toliko mnogo plavih jer je on bio guverner iz Arkanzasa, prilično konzervativan demokrata u trenutku kada se kandidovao. On je mogao da juri kauboje. Obama je polu-čamuga (iz ugla kauboja) koji je mogao obećati rančerima i sedam devica dnevno, i ustavne promene koje dozvoljavaju nošenje haubica u lov, pa opet ne bi te okruge učinio plavim.

On (tačnije Plouffe i Axelrod) ciljali su tačno one okruge u swing states-ima koje su mogle da im donesu 1 glas više. Ništa više i ništa manje od toga.

edit: zaboravih da pomenem Gora, dakle u tim okruzima od Teksasa pa do istocne obale, Obama je prosao gore od sva tri prethodna Demokratska kandidata. :ph34r:


Ne znam odakle ti ovo. Obama je uzeo Floridu, možda Severnu Karolinu, Virdžiniju, Ohajo i verovatno Indijanu; više nego Gore/Lieberman, a Kerry/Edwards su uzeli još jednu ili dve države manje.


odličan govor.
patetičan taman koliko treba.
afirmativan koliko treba.
ohrabrujući.
lični.
primeren.


Nudim Puppy za Belu Kuću!

Ovako, ceneci sa strane, imam utisak da u konkurenciji sa Obamom, pa cak i sa tetka Hilari, republikanci nisu ni imali mnogo izbora osim da pronadju nekog liberalnijeg iz svojih redova. Kapiram da su izabrali nekog od ekstrema koje si ti pomenula, tek bi onda doziveli fijasko.


Po meni, bilo je bolje da su terali konzervativnu priču. Idealan kandidat na ovim izborima bio bi nekadašnji heroj McCain-a, Colin Powell, ali on očigledno nije hteo trčati trku (mada bi bilo ludilo gledati dva afro kandidata). On je bio u stanju da se distancira od Busha, pametniji je dva puta od McCaina samog, a pet puta od McCain/Palin kombinacije.


To se nikad neće desiti, bar ne mirnim putem. Obamina administracija neće zahtevati kreiranje jedinstvene BiH. Na Dejtonski sporazum se danas u Americi gleda kao na uspešan model za kraj rata i stabilizaciju duboko podeljenih država. Bajden, Holbruk i ekipa koja je učestvovala u pravljenju Dejtonskog sporazuma predlaže podelu Iraka na kurdski, šiitski i sunitski deo po modelu BiH.


Dakle, "stručnjak" Montgomeri je uspešno pustio buvu da bi se Dodiku počele tresti gaće. Ja bih pitao Montgomerija koliko je puta dobijao bilo kakve instrukcije od Predsednika, a koliko puta su mu instrukcije slali senior advisors za Balkan. Apsolutno sve ostaje isto, samo bismo mogli da se nadamo da će nova administracija biti malo kompetentnija i da će donositi pametnije odluke - jedino što je Montgomeri u pravu, to je da Dejtonski sistem ne funkcioniše.

#1328 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 06 November 2008 - 13:15

Mislim da je vreme da popricamo koji veliki izazovi cekaju Obamu i koje ce ljude za resavanje tih izazova izabrati. Ram Emanuel je vec pre izbora kruzio kao resenje za sefa staba Bele kuce. Ko ce biti ostali ljudi oko Obame? Ministar finansija recimo.
Problemi su mnogi: ekonomska kriza, Iran, Irak, Avganistan itd.
Otvoricu novu temu o tome veceras ukoliko me neko od vas ne preduhitri.....

#1329 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 November 2008 - 14:47

Mislim da je vreme da popricamo koji veliki izazovi cekaju Obamu i koje ce ljude za resavanje tih izazova izabrati. Ram Emanuel je vec pre izbora kruzio kao resenje za sefa staba Bele kuce. Ko ce biti ostali ljudi oko Obame? Ministar finansija recimo.
Problemi su mnogi: ekonomska kriza, Iran, Irak, Avganistan itd.
Otvoricu novu temu o tome veceras ukoliko me neko od vas ne preduhitri.....

Sto se finansija tice u igri su Paul Volcker i Robert Rubin

#1330 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 06 November 2008 - 16:26

Što se mene tiče, u nekoj daljoj budućnost svi će ljudi izgledati kao Obama ili osoba sa naslovnice Tajma (sem ako svetske imperije spreče budućnost nekom od potencijalnih kataklizmi) pa je prema tome Obamina pobeda simbolički upravo pobeda budućnosti. Naravno, postavlja se pitanje šta će Obamina pobeda doneti suštinski a ne simbolički. Imam utisak da će ne baš naročito ružičasta realnost vrlo brzo zameniti euforiju.

Pored ekonomije postoje i drugi parametri koji su vazni za razvoj drustva. Za Obamu su glasali mladi ljudi sto znaci da Amerika evoluira u tolerantnije i multikulturno drustvo. U zadnjih desetak godina Amerikanci su bili isfrustrirani i pesimisti (kai i ti sada!), medjutim, pobeda Obame predstavlja nadu i inspiraciju za mnoge Amerikance. Do sada Amerika je ubila dva simbola (Martin Luter Kinga i Dzona Kenedija) koji su pokusali da promene americko drustvo. Nadam se da to nece biti slucaj i sa Obamom. Sto se tice promena, ne treba ocekivati promene na pocetku njegovog mandata jer do promena se ne dolazi preko noci. Medjutim ja licno verujem da on moze nesto da uradi. Zamisli neko ko je crnac (ili melez) i koji je dosao do pozicije predsednika. To znaci da je ta osoba imala dosta neprijatnih iskustava koja je uspela da prevazidje. Takva osoba je sigurno dovoljno sposobna da uradi nesto dobro za Ameriku a i za svet. Medjutim, nije iskljuceno da njega samo zanima licna karijera i da ce se na tome zaustaviti.

#1331 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 November 2008 - 16:28

loši su ti izvori...ljiljana smajlović je jedina,JEDINA,osoba na svetu koja tvrdi da holbruk ima bilo kakve ozbiljne šanse za mesto u administraciji...jedini Klintonov kadar koji se pominje je njegov ministar finansija...Obama sigurno neće imati previše klintonovih ljudi,bez obzira šta srpska analitička kasta izmišlja i tripuje,prvenstveno zato što on ne želi da bil i hilari imaju bilo kakav ozbiljan uticaj..i ja mogu da razumem zašto bi neki ljudi u jednoj maloj državici hteli da imaju pažnju najveće svetske sile,ali mislim da bi za sve njih bilo mentalno zdravije da pređu preko toga,gotovo je,prošlo je pre deset godina...


Ovo ti je danasnja vest sa B92. Mozda Smajlovicka sad radi kod njih.

Za mesto državnog sekretara pominju se demokratski senator iz Masačusetsa Džon Keri, bivši diplomata Ričard Holbruk, odlazeći republikanski senator Čak Hejgel i bivši demokratski senator iz Džordžije Sem Nan.

Bivša dva savetnika nekadašnjeg predsednika Bila Klintona najverovatniji su kandidati za mesto savetnika za nacionalnu bezbednost - Džejms Stajnberg i Suzan Rajs.


U svim malim drzavicama oci su uvek, i kad nisu izbori , uprti u velike svetske sile , sad pogotovo, svako nesto ocekuje

#1332 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 06 November 2008 - 16:36

Ovaj dogadjaj se moze opisati kao skoro pa revolucionaran.

Da je neko pre npr. cetiri godine rekao da ce se sledeci americki predsednik zvati Hussein i da ce biti crnac, taj bi bio hospitalizovan.

Nego, zanima me sta bi se dogodilo da je Obama svoj govor odrzan nakon sto je objavljena njegova pobeda, zavrsio sa "Hasta la victoria siempre"?

Edited by monahan, 06 November 2008 - 20:09.


#1333 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 06 November 2008 - 16:39

Dakle, "stručnjak" Montgomeri je uspešno pustio buvu da bi se Dodiku počele tresti gaće. Ja bih pitao Montgomerija koliko je puta dobijao bilo kakve instrukcije od Predsednika, a koliko puta su mu instrukcije slali senior advisors za Balkan. Apsolutno sve ostaje isto, samo bismo mogli da se nadamo da će nova administracija biti malo kompetentnija i da će donositi pametnije odluke - jedino što je Montgomeri u pravu, to je da Dejtonski sistem ne funkcioniše.

Mislim da Dejtonski sistem funkcionise i to mnogo bolje nego sto se misli i ne vjerujem da ce se tu bilo sta vise mijenjati.

#1334 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 November 2008 - 16:42

Meni je ovako, nakon izbora, osim misli o Obami, interesantna tema koliko je Mekejn saplitan od strane sopstvene stranke u kampanji

#1335 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 06 November 2008 - 17:41

Ako imaš elektorski sistem, apsolutno ti nije potrebno da "court"-uješ sve glasače. Kao što sasvim sigurno znaš, ideja je da (1) svoje glasače potvrdiš, (2) svoje glasače izvedeš na birališta, (3) juriš neopredeljene i (4) one koji su se opredelili za tebe, teraš da izađu na birališta.

Ovo je taktika koju primenjuje i Demokratska i Republikanska partija. [D] tačno znaju da bi bilo gubljenje energije juriti glasače po rančevima Texasa ili prigradskim naseljima najvećeg broja gradova. Kod Clintona je bilo toliko mnogo plavih jer je on bio guverner iz Arkanzasa, prilično konzervativan demokrata u trenutku kada se kandidovao. On je mogao da juri kauboje. Obama je polu-čamuga (iz ugla kauboja) koji je mogao obećati rančerima i sedam devica dnevno, i ustavne promene koje dozvoljavaju nošenje haubica u lov, pa opet ne bi te okruge učinio plavim.

On (tačnije Plouffe i Axelrod) ciljali su tačno one okruge u swing states-ima koje su mogle da im donesu 1 glas više. Ništa više i ništa manje od toga.



Ne znam odakle ti ovo. Obama je uzeo Floridu, možda Severnu Karolinu, Virdžiniju, Ohajo i verovatno Indijanu; više nego Gore/Lieberman, a Kerry/Edwards su uzeli još jednu ili dve države manje.


Da ne citiram ceo post.

Naravno da je bitno pobediti u jednoj drzavi kako god. Ono sto analize pokazuju je da je npr. Obama ojadio McCain-a medju neopredeljenim biracima, a narocito junosama koji prvi put izlaze na izbore. Nesto mislim da je to upravo postigao jer je sasvim "drugaciji" od McCain, pa sam zato i rekao da bi mi bilo logicno da Republikanci pronadju kandidata koji bi medju takvim biracima postigao bolji rezultat, jer sa McCainom to nije islo.

A ovo za istocne drzave (na jugu) sam video na CNN-u. Ako pogledas mapu, izuzimajuci Floridu na kojoj je bilo tesno, sve ostalo su uzeli konzervativci.

Ne mogu da nadjem tu mapu na CNN-u, ali evo ti ove dve (jedva ih iskopah). Ova foksova ima i okruge, a ova na Yahoo ima rezultate prethodnih izbora ali ne po okruzima. Sustina je da po okruzima u drzavama u kojima je Obama izgubio kao sto su Arkanzas, Luizijana, Alabama, Tenesi....je losije prosao od sva tri prethodna Demokratska kandidata, a s'obzirom da je sveukupno pobedio, jedini razlog koji analiticari mogu da pronadju lezi u boji koze.

http://elections.fox..._map/index.html

http://us.lrd.yahoo......&SECTION=HOME