Jump to content


Photo
- - - - -

Ko je smestio Čedomiru Jovanoviću


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#61 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 01 December 2007 - 14:17

Pa imali smo epizodu do prekjuce i videli sta je Ceda spreman da uradi - slucaj B92.

Ja te, bre, pitam da li čeda sprečava neku visokokvalitetnu ličnost da u delo sprovede tvoj cunning plan? Da li je tupom kašikom nekoga preklao, pa zauzeo mesto koje sada zauzima? U celoj ovoj priči smešno je što baš ti Čedomira krunišeš za lidra građanske opcije, lošeg, ali opet... Ja ga nikada tako nisam posmatrao.

eto, na ovog boldovanog sam mislio.


Ma Bebler se malo zbunio i ne prati fabulu radnje, ne pazi šta citira ni u kom je kontekstu to napisano A ljubitelj književnosti,. eto ti sad...

Ali, uvek postoji drugi i bolji,

A ja odmah na početku kažem: dajte mi takvog, odmah menjam partiju. Dotle...

#62 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 01 December 2007 - 14:26

Ljudi čak i kada imaju bolji izbor ne naprave ga, jer, udobno im je tu gde jesu, imponuje im status, blizu su kantini... Novi izbor znači novu borbu sa novim ljudima. Nisu LDPovci baš toliki čistunci što se izbora i pravljenja izbora tiče kakvim se pokušavaju prikzati. To su empirijski dokazala i neka skorašnja dešavanja.

#63 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 01 December 2007 - 14:53

Ja te, bre, pitam da li čeda sprečava neku visokokvalitetnu ličnost da u delo sprovede tvoj cunning plan? Da li je tupom kašikom nekoga preklao, pa zauzeo mesto koje sada zauzima? U celoj ovoj priči smešno je što baš ti Čedomira krunišeš za lidra građanske opcije, lošeg, ali opet... Ja ga nikada tako nisam posmatrao.



... a ja ti kazem da Ceda napada i ono sto je defakto dobro i progresivno - ako ga to na bilo koji nacin licno ugrozi, pa ti navedem skorasnji (nicim izazvani) primer sa medijem B92. I ti ponovo istu pricu, kao da nisam nista ni napisao.

A ja odmah na početku kažem: dajte mi takvog, odmah menjam partiju. Dotle...


Savrseno mi je sve jedno u kojoj si ti partiji - ne moras da je menjas ako ti je do lidera - u tom slucaju si u pravoj.
Mene brine cinjenica da Chedu (ne LDP, Chedu) dosta ljudi percipira kao jedinu mogucu licnost koja moze da povede Srbiju u gradjanske reforme. To je onespokojavajuce. Da se od Licnosti pokret (opcija) i ne vidi.
Kakva je korist od toga? I ko ima koristi od toga?

edit: kako mislis "Bebler se zbunio"? Nismo na partijskom sastanku, samo razgovaramo ovde. Ne vidim neki skriveni kontekst. Ti ga vidis? Ajd' da cujemo.

Edited by CowBoy, 01 December 2007 - 15:54.


#64 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 01 December 2007 - 18:31

... a ja ti kazem da Ceda napada i ono sto je defakto dobro i progresivno - ako ga to na bilo koji nacin licno ugrozi, pa ti navedem skorasnji (nicim izazvani) primer sa medijem B92. I ti ponovo istu pricu, kao da nisam nista ni napisao.

Ne, ti ponavljaš isti miks predrasuda i sumanutih cunning planova za razvoj građanske opcije. Nisi baš to zasnovao na valjanim argumentima, za izložene sam rekao da su kontradiktorni.

Mene brine cinjenica da Chedu (ne LDP, Chedu) dosta ljudi percipira kao jedinu mogucu licnost koja moze da povede Srbiju u gradjanske reforme.

edit: kako mislis "Bebler se zbunio"?

Koliko je to dosta ljudi? Među članovima LDP, to ti je max 40%. Za biračko telo, malo. Opet stereotipi. Tu ništa ne mogu.


A Bebler se zbunio oko mnogo toga. Konkretno se u ovom slučaju zbunio oko toga koga citira i koga zbog tog citata napada. Zna on to, ali se zbog jednog editovanog posta zakrvio samnom shvatajući me kao default LDP neprijatelja koji zavodi medijski teror po nalogu CK. Neka ga.

#65 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 01 December 2007 - 19:35

...
Mene brine cinjenica da Chedu (ne LDP, Chedu) dosta ljudi percipira kao jedinu mogucu licnost koja moze da povede Srbiju u gradjanske reforme. To je onespokojavajuce. Da se od Licnosti pokret (opcija) i ne vidi.
Kakva je korist od toga? I ko ima koristi od toga?

A ti opet (izgleda) ne shvataš ono što je već mnogo puta rečeno. Sasvim je svejedno ko je formalno na čelu te građanske opcije u Srbiji, biće izložen istoj satanizaciji. Haranga na Čedu je utoliko identična onoj na Đinđića pre njegove eliminacije. Nakon atentata na Đinđića, mnogi su iskreno prihvatili da je medijski linč koji je tome prethodio bio u funkciji državnog udara, ali tada je bilo kasno. Neki, doduše, nisu shvatili ni do danas, a neki su opet sasvim zadovoljni ishodom.
Da nije na čelu LDP, Čedomir Jovanović bi bio jednostavno zaboravljen. Da je neko drugi, bila bi drugačija retorika, ali ne manje agresivna.
Ono gde Jovanović greši kao lider partije je što nema zamenika/naslednika/broja dva koji je retorikom žustriji od njega, u odnosu na kojega bi on moga da se predstavi kao umerena varijanta. Ali, u tome je grešio i njegov politički učitelj. Ili bar, nije stigao da ga stvori.

#66 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 December 2007 - 20:32

Zanimljivo razmisljanje... :rolleyes:

#67 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 01 December 2007 - 23:07

Što bi rekli drugovi komunisti --- nije važna ličnost, nego program !

#68 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 02 December 2007 - 00:56

Ja bih samo da pojasnim sledeće: to što polemišem sa pripadnicima i simpatizerima LDPa ne znači da u potpunosti negiram sve što oni pokušavaju da proklamuju kroz svoju politiku.

Ja sam u početku LDP video ovako:



Međutim kako se očekivanja nisu ispunila, jednostavno ne vidim LDP više kao pokretačku snagu i kontratežu režimu Vojislava Koštunice.

#69 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 December 2007 - 02:12

Chedi je potrebna neka Chedna prinseza, koja je politichko nevinashce, i koja ne zamuckuje u verbalnim duelima.

Tesko je naci zamjenu za Gospodina Djindjica, takvi se ne radjaju chesto na balkanskim prostorima.

Naci zamjenu, kojoj su i ruke i savjest chiste kao suza, za kapetana broda, a Cheda neka se drzi kormila, on je operativac.

#70 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 02:25

Ono gde Jovanović greši kao lider partije je što nema zamenika/naslednika/broja dva koji je retorikom žustriji od njega, u odnosu na kojega bi on moga da se predstavi kao umerena varijanta. Ali, u tome je grešio i njegov politički učitelj. Ili bar, nije stigao da ga stvori.


Vecinski vlasnici privatnih preduzeca, koja se u 'tranzicionim' zemljama nazivaju 'partijama', nemaju nikakvog interesa da pripremaju sebi naslednika medju drugim suvlasnicima sa manjim udelom u vlasnistvu. Otuda i bonapartisticki (predsednicki) organizacioni model svih partija - model koji je po definiciji nedemokratski. A upravo je njegov politicki ucitelj objavio da je 'stranka' isto sto i 'preduzece'.

#71 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 02 December 2007 - 02:45

..A ti opet (izgleda) ne shvataš ono što je već mnogo puta rečeno. Ali, u tome je grešio i njegov politički učitelj. Ili bar, nije stigao da ga stvori.


I?
A shta sa tim da nekima ne treba C.J. a moraju da ga brane, opstanka radi

...
@Kastor N e P r a t i s
Jel znas sve stha je rekao politicki uchitelj

#72 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 02 December 2007 - 03:12

Vecinski vlasnici privatnih preduzeca, koja se u 'tranzicionim' zemljama nazivaju 'partijama', nemaju nikakvog interesa da pripremaju sebi naslednika medju drugim suvlasnicima sa manjim udelom u vlasnistvu. Otuda i bonapartisticki (predsednicki) organizacioni model svih partija - model koji je po definiciji nedemokratski. A upravo je njegov politicki ucitelj objavio da je 'stranka' isto sto i 'preduzece'.


Tacno samo to se zove pluralizam.

Posle svega procitanog i napisanog imam utisak da je topik otvoren ne za diskusiju vec da se stvori slika kako je zeki Rodgeru (moja originalna ideja) neko namestio nesto.

Moj Stav je da je zeki Rodgeru smestio sam zeka Rodger. Zasto ? Zato sto je los plivac, a ajkula ima mnogo.

Problem zeke Rodgera je sto nemoze da proda ono sto prodaje. Uostalom bice "mozda" izbora pa ce imati svoju poslednju sansu u ovom sastavu (LDP). Ako progura, ima sanse u nekim drugim izborima da se izbori za nesto jace. Ako dozivi fiasko, optuzice svoje partijske saborce za licni i partijski neuspeh.

Sto bi stari rimljani rekli: Ljudski je gresiti, ali jos ljudskije je optuziti drugog. :rolleyes:

#73 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 02 December 2007 - 03:36

Moj Stav je da je zeki Rodgeru smestio sam zeka Rodger. Zasto ? Zato sto je los plivac, a ajkula ima mnogo.


Are you going to close the beaches?

#74 zbrlj

zbrlj
  • Members
  • 142 posts

Posted 02 December 2007 - 03:57

Što bi rekli drugovi komunisti --- nije važna ličnost, nego program !

Drugovi komunisti bi rekli: Važne su tri stvari - organizacija, organizacija i organizacija.

#75 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 02 December 2007 - 12:49

Chedi je potrebna neka Chedna prinseza, koja je politichko nevinashce, i koja ne zamuckuje u verbalnim duelima.

Tesko je naci zamjenu za Gospodina Djindjica, takvi se ne radjaju chesto na balkanskim prostorima.

Naci zamjenu, kojoj su i ruke i savjest chiste kao suza, za kapetana broda, a Cheda neka se drzi kormila, on je operativac.


To i ja, (ali zlonamerno) tvrdim, Milovane.


A ti opet (izgleda) ne shvataš ono što je već mnogo puta rečeno. Sasvim je svejedno ko je formalno na čelu te građanske opcije u Srbiji, biće izložen istoj satanizaciji. Haranga na Čedu je utoliko identična onoj na Đinđića pre njegove eliminacije. Nakon atentata na Đinđića, mnogi su iskreno prihvatili da je medijski linč koji je tome prethodio bio u funkciji državnog udara, ali tada je bilo kasno. Neki, doduše, nisu shvatili ni do danas, a neki su opet sasvim zadovoljni ishodom.
Da nije na čelu LDP, Čedomir Jovanović bi bio jednostavno zaboravljen. Da je neko drugi, bila bi drugačija retorika, ali ne manje agresivna.


Opet ponavljas svakidasnju jadikovku - da drugacije ne moze, da od nas nista ne zavisi, da Cheda mora da bude zrtva (ili bilo ko ko bi ga zamenio) ... dalje, to poredjenje harange koja je vodjena protiv Djindjica (premijera) i ove koja se vodi protiv Cede (cenzus snage, gde drzavni udar nije ni na vidiku) ... sve sami stereotip i opsta mesta, sto rece Zabalujev. Haranga se tu ne vodi sbog njegove politicke moci, vec zbog onoga sto on o nekim ljudima zna. I to je njegov najveci politicki kapital, i ujedno njegov najveci usud u daljem politickom napredovanju.

Ono gde Jovanović greši kao lider partije je što nema zamenika/naslednika/broja dva koji je retorikom žustriji od njega, u odnosu na kojega bi on moga da se predstavi kao umerena varijanta. Ali, u tome je grešio i njegov politički učitelj. Ili bar, nije stigao da ga stvori.


Ako je to jedina greska koju vidis kod Chedomira, onda moram da primetim da poneke postove pises, za razliku od vecine koje postujes, sa ruzicastim naocharama preko ociju. Ok, jeste lepsa slika ali ako nem je do objektivnosti ... stvarno ne razumem.

A i sta ce mu zamenik - da posle sa njim mora da se krvi oko plena.

Edited by CowBoy, 02 December 2007 - 12:54.