Jump to content

Photo
- - - - -

Ko je smestio Čedomiru Jovanoviću

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#91 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 02 December 2007 - 23:57

Nenad Canak - secesionisti, nacionalisti (ime dodajte po volji: Madjarski, Srpski, Evropski, Vojvodjanski itd...u zavisnosti od trenutka)

Vladan Batic - Srpski Demohriscani (znaci desno orijentisani zbog onog hriscani i Srbi u imenu; Setite se slogana za samostalnu Srbiju)

Vesna Pesic - "gradjanska opcija", pritom uvek i u svim sistemima je zivela daleko bolje od velike vecine gradjana, znaci marginalac.

Zarko Korac - Smatram da ni on nezna gde je, ali uzimajuci u obzir bogatu razno-stranacku pripadnost (marginalac)

Cedomir Jovanovic - Nadrealista, zeli da ostvari nemoguce a pritom nepripada ni levoj ni desnoj opciji.

2. Zakljucak

LDP = Frankenstajn ili mission imposable.

Voislav Kostunica - bio marginalac a sad vidite sta je.

Dragan Jočić - obijac trafika a sad ....

Velimir Ilic ......

.............

Ako ovi prvi nemaju sansu a drugi su je dobili onda ne preostaje nista drugo nego preko vode do slobode.

Edited by rory, 02 December 2007 - 23:59.

#92 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 03 December 2007 - 00:03

Uvijek se klonim polovnih auta i polovnih politichara,
nikad ne znam, ko je sve cheshkao hemoride o shofersko sjedishte.

#93 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 03 December 2007 - 00:35

Uvijek se klonim polovnih auta i polovnih politichara

A da nema novih auta da se kupi jahao bi magarca pretpostavljam i to novog? Za par meseci ce izbori i moze se zaokruziti samo ono sto je na papiru. Mozda se pojavi neka replika Nikole Šećeroskog do tada.

#94 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 03 December 2007 - 03:41

Posle svega procitanog i napisanog imam utisak da je topik otvoren ne za diskusiju vec da se stvori slika kako je zeki Rodgeru (moja originalna ideja) neko namestio nesto.

Moram da kažem da mi to nije bila namera pošto ja lično nemam ništa protiv Čede Jovanovića niti LDP-a, pogotovo zbog toga što ne verujem da će on u bliskoj budućnosti biti u mogućnosti da na bilo koji način učestvuje u vlasti u našoj zemlji.
Pre će ovo biti sagledavanje naše stvarnosti pošto se ovakve stvari mogu desiti(a več su se i dešavale) svakom našem političaru a Čeda je je samo trenutno u žiži interesovanja zbog ovakvog dogadjaja.
Nemam ja potrebu da takvu sliku stvaram pošto mislim da ona postoji od ranije samo je sad izašla na videlo, a čini mi se da upravo i ova diskusija o tome to i potvrduje.
I ja takodje mislim da je "zeka Rodger" sam sebi smestio ali uvek moraju u jednoj priči postojati dve strane a ja mislim da je druga strana Brut ili više njih a za njihovo postojanje mislim da je zaslužan sam Čeda.
Hteo sam da kažem još nešto.Neka moja "neozbiljnost",
da je tako nazovem,je možda moj odbrambeni mehanizam protiv svega što se trenutno dešava na našoj političkoj sceni. Sve naše stranke su nažalost liderske tako da baš zbog tog liderstva mislim da one (ONI) nisu u stanju da realno razmišljaju o pravljenju moderne države, već više paze kako će opstati i ostati gazde u svojoj kući. Zaokupleni time okupljaju oko sebe podanike i svima su mnogo bitniji upravni odbori, moć, privilegije koje donosi vlast. Da li je to naša stvarnost? Opet mislim da jeste, a kada će se to promeniti ne znam.

Ovo sad nema veze sa Čedom ali on je bio govornik da je nosilac neke nove ideje o stvaranju moderne Srbije i novih sistema vrednosti pa se pitam da li ga ovi dogadjaji i sve što je uradio u zadnje vreme demantuju, pošto optužbe na njegov račun stižu i iz medija za koje se može reći da su objektivni, ali i iz same stranke.
Ideja LDP-a jeste dobra ali je pitanje da li je izvodljiva u ovim današnjim prilkama i liderstva koje je mislim prisutno tamo(mada se to odnosi manje više na sve stranke).
I komunizam je na papiru bio dobar sistem ali sistem ne prave napisani programi već ljudi koji ga sprovode a to se puno puta razlikuje od onog što stoji u samom programu.

Pošto nisam nikad bio član a ni veleki simpatizer neke stranke mogu sa olakšanjem da mislim i ukazujem na neke po meni negativne pojave u društvu ali na sve a ne selektivno. Normalno da moja razmišljanja ne moraju da budu tačna već subjektivna ma koliko se ja trudio da budem objektivan.
Zašto Čeda u naslovu a ne drugi? Upravo zbog toga što mislim da LDP može sa svojom idejom dovesti do napretka Srbije.
Koliko se Čeda uklapa u ovaj koncept i da li možda neko drugi......????

#95 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 03 December 2007 - 03:47

Nenad Canak – promucurni „cirkusant“ i korisni provokator, koji ume da zabija efektne golove,

Vladan Batic – iskusni brzomisleci pragmatik

Vesna Pesic – ideoloski konzistentna, istrajna, zbog kultivisanosti i razoruzavajuce spontanosti u nastupu „probavljiva“ i za neopredeljene birace

Zarko Korac – ideoloski „zilot“, u najpozitivnijem smislu reci. Usamljenik na politickoj sceni, s devicanskim moralnim integritetom.

Cedomir Jovanovic – elokventni fanatik neiscpne energije, ogromne motivacije, prijemcive retorike, sposoban da pokrene mase.

#96 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 03 December 2007 - 03:58

Nenad Canak – promucurni „cirkusant“ i korisni provokator, koji ume da zabija efektne golove,

Vladan Batic – iskusni brzomisleci pragmatik

Vesna Pesic – ideoloski konzistentna, istrajna, zbog kultivisanosti i razoruzavajuce spontanosti u nastupu „probavljiva“ i za neopredeljene birace

Zarko Korac – ideoloski „zilot“, u najpozitivnijem smislu reci. Usamljenik na politickoj sceni, s devicanskim moralnim integritetom.

Cedomir Jovanovic – elokventni fanatik neiscpne energije, ogromne motivacije, prijemcive retorike, sposoban da pokrene mase.

Ima jedan pojam, zove se "entropija slucajne promenljive", Claude Shannon smislio. E pa ta entropija vas koji opevaju kvalitete Cedinih izabranika je jednaka nuli. Da je stavio samog djavola na medju svoje ljude bilo bi nesto tipa "Veoma pragmatican, kontroverzan, ali generalno posten i moze mu se verovati".

#97 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 03 December 2007 - 05:35

:rolleyes: @ Odmor :huh:

@ rory

Voja, Velja, Jocic....slican spisak se moze napraviti za svaku partiju ne samo za LDP...to je ono sto je tragicno ali najbolje i najslikovitije je to Milovan opisao "Uvijek se klonim polovnih auta i polovnih politichara".

Ovde je sve polovno i iluzorno je pitati; koliko ima sati ? kada nema vise vremena !

Postoji jedan drugi thread na temu "da su izbori sutra, za koga bi...". Tragedija je sto cu morati kao prosli put sa boljeg od dva losa.

Neko je napisao da C.J. moze da pokrene mase itd. Iskreno par puta sam ga slusao i pokusavao da duboko u sebi osetim da li reagujem na njegovu "fantasticnu" retoriku. Nisam osetio nista, cak ni bes prema njemu ili mrznju, a daleko da sam osetio da me njegove reci pokrecu na akciju.

Nije jos vreme da se govori zasto se stvari odvijaju lose za njega, i bilo bi nekorektno prema postovacioma lika i dela. Samo mogu da rezimiram, da sve ono sto je skupljao i gradio tokom poslednje 2 godine je otislo niz vodu iz glupog razloga sto Miskovic nece da razgovara sa njim zadnjih 6 meseci, a jos manje da finansira LDP.

Izgleda da je open letter, gazda Miska postiglo pravi efekat. Mali od palube se upecao i izfrustrirano se upleo u sopstvenu mrezu. Meni se cini da zeka Rodzer nerazume koliko je to 1.000.000.000 $ koje ima gazda Misko.

Da bi ljudi mogli bolje da sagledaju razloge zbog kojih je navodno US pustio zeku Rodzera niz vodu, treba da razumeju koliki je 1$ za ljude u USA, i to bez razlike od najsiromasnijeg do najbogatijeg. Ja nemam reci kojim bi to mogao da opisem, ali je veci od kuce.

Verovatno zeka Rodzer ni nezna, koliko government u Vasingtonu kosta jedan dan US Embassy in Belgrade, e zato nece da ih niko zaje***, zato je zeka Rodzer pusten niz vodu.

A gazda Miska ce oni da respektuju, jer njih ne interesuje odakle je njegov kapital, za njih je taj kapital legit, a to je vlada u kojoj je zeka Rodzer bio sef poslanicke grupe omogucila i tu je tacka stavljena za sva vremena. Gazda Misko njima moze da bude samo partner i to ako oni odluce da to odgovara njihovim interesima i agendama.

Ko ima malo vremena neka se proseta, putem web-a do Forbsove liste, pa ce da vidi da je gazda Misko bio borac protiv Milosevica, a usput mozete da pogledate na istom tom Forbsovom sajtu sta se desilo gazda Cepteru, zato sto nije bio dobar.

Samo u zemlji Srbiji bi moglo nekog da iznenadi da US pruzi podrsku SRS na primer u nekoj buducnosti. Samo Srbi misle da ih neko mrzi ili voli.

Jedan ruski general, tadasnji ministar odbrane je svojevremeno 1999 (u vreme Kumanovskog sporazumu) Miri Adanji Polak na pitanje tipa "Da li Rusi vole Srbe, zato sto Srbi vole Ruse", odgovorio: "Veliki narodi vole samo sebe". To se odnosi na svaku mocnu i jaku drzavu.

Ja bih citirao velikog mislioca, koga izuzetno uvazavam i postujem kao istorijsku licnost:

Vinston Chercil - " Engleska nema prijatelje, niti neprijatelje, Engleska ima samo svoje interese"

#98 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 03 December 2007 - 06:11

:rolleyes: @ Odmor :huh:

@ rory

Voja, Velja, Jocic....slican spisak se moze napraviti za svaku partiju ne samo za LDP...to je ono sto je tragicno ali najbolje i najslikovitije je to Milovan opisao "Uvijek se klonim polovnih auta i polovnih politichara".

Ovde je sve polovno i iluzorno je pitati; koliko ima sati ? kada nema vise vremena !

Postoji jedan drugi thread na temu "da su izbori sutra, za koga bi...". Tragedija je sto cu morati kao prosli put sa boljeg od dva losa.

Neko je napisao da C.J. moze da pokrene mase itd. Iskreno par puta sam ga slusao i pokusavao da duboko u sebi osetim da li reagujem na njegovu "fantasticnu" retoriku. Nisam osetio nista, cak ni bes prema njemu ili mrznju, a daleko da sam osetio da me njegove reci pokrecu na akciju.

Nije jos vreme da se govori zasto se stvari odvijaju lose za njega, i bilo bi nekorektno prema postovacioma lika i dela. Samo mogu da rezimiram, da sve ono sto je skupljao i gradio tokom poslednje 2 godine je otislo niz vodu iz glupog razloga sto Miskovic nece da razgovara sa njim zadnjih 6 meseci, a jos manje da finansira LDP.

Izgleda da je open letter, gazda Miska postiglo pravi efekat. Mali od palube se upecao i izfrustrirano se upleo u sopstvenu mrezu. Meni se cini da zeka Rodzer nerazume koliko je to 1.000.000.000 $ koje ima gazda Misko.

Da bi ljudi mogli bolje da sagledaju razloge zbog kojih je navodno US pustio zeku Rodzera niz vodu, treba da razumeju koliki je 1$ za ljude u USA, i to bez razlike od najsiromasnijeg do najbogatijeg. Ja nemam reci kojim bi to mogao da opisem, ali je veci od kuce.

Verovatno zeka Rodzer ni nezna, koliko government u Vasingtonu kosta jedan dan US Embassy in Belgrade, e zato nece da ih niko zaje***, zato je zeka Rodzer pusten niz vodu.

A gazda Miska ce oni da respektuju, jer njih ne interesuje odakle je njegov kapital, za njih je taj kapital legit, a to je vlada u kojoj je zeka Rodzer bio sef poslanicke grupe omogucila i tu je tacka stavljena za sva vremena. Gazda Misko njima moze da bude samo partner i to ako oni odluce da to odgovara njihovim interesima i agendama.

Ko ima malo vremena neka se proseta, putem web-a do Forbsove liste, pa ce da vidi da je gazda Misko bio borac protiv Milosevica, a usput mozete da pogledate na istom tom Forbsovom sajtu sta se desilo gazda Cepteru, zato sto nije bio dobar.

Samo u zemlji Srbiji bi moglo nekog da iznenadi da US pruzi podrsku SRS na primer u nekoj buducnosti. Samo Srbi misle da ih neko mrzi ili voli.

Jedan ruski general, tadasnji ministar odbrane je svojevremeno 1999 (u vreme Kumanovskog sporazumu) Miri Adanji Polak na pitanje tipa "Da li Rusi vole Srbe, zato sto Srbi vole Ruse", odgovorio: "Veliki narodi vole samo sebe". To se odnosi na svaku mocnu i jaku drzavu.

Ja bih citirao velikog mislioca, koga izuzetno uvazavam i postujem kao istorijsku licnost:

Vinston Chercil - " Engleska nema prijatelje, niti neprijatelje, Engleska ima samo svoje interese"

Zbog svega navedenog i još ponečeg ja sam sada u Kanadi

#99 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 03 December 2007 - 10:41

Elokventni fanatik koji zamuckuje u svakoj recenici? Za energiju i motivaciju se slazem, kao i za retoriku - samo je pitanje u kom pravcu su ti kvaliteti usmereni, a ono o masama ne mogu ni da komentarisem - Vuk Draskovic je bio ( nekoliko puta) bolji™

@Lenon: word, narocito poslednja dva pasusa :rolleyes:

Edited by CowBoy, 03 December 2007 - 11:11.

#100 solar

solar
  • Members
  • 102 posts

Posted 05 December 2007 - 21:21

OK, da se vratim na sam naslov...

Ko je smestio CH.J. ?

NIKO.
Sam sebi smeshta kao nikad.
Dozvoljava da ga izvozaju novinari, pravi im penale...

Nadam se da ce da se izvuce usled sposobnosti Srba da brzo zaboravljaju recheno...