Jump to content


Photo

Opasne i zbunjujuce namere iz EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#106 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 January 2008 - 23:42

Stvarno ste bili hrabri moram da priznam Delibashici pucaju iz automatskog oruzja na vas a vi goloruki i neobuceni jurisate
na kucu ne obaziruci se na tolike rafale,i naravno pri tom uspete da zapalite i kucu i auta i sve pazeci da slucajnu kucu koja se bukvalno dodiruje sa njihovom ne ostetite.
Sta reci da li je smesno ili zalosno stvarno ne znam,jos samo kad bi se dogovorili da li su probili policiju i sisli u grad ili
su se razbezali po okolinim naseljima pa da vidimo to junastvo.

Nisam rekao da su rafali doshli iz kuce Delibashica ..ne podmeci...on je pucao pishtoljem.
E sada o junashtvu ne znam shta da ti kazhem...bio sam mlad, neozhenjen, frustriran i verovatno hrabriji nego shto sam sada...a sa policijom smo se zhestoko tukli.. to je istina.

#107 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 11 January 2008 - 23:44

Trebao si onda da pitas tvog cenjenog caleta,kako su vojna lica pucal na mase radnika GIK Ramiza Sadikua sa svojih terasa u Lenjinovoj ulici krajem marta 1981 godine.(Zgrada iznad AutoMakedonije)Video Pristevac svojim ocima.Tvoj je cale bio u pravu.Bilo je mnogo pucanja ,ali u mase.
Pucalo se i iz kuce Delibasica preko puta sportske hale "25 Maj"na studene koji su izlazili iz menze.Pucalo se i na Vranjevcu od strane milicija ,takodje u mase.Naravno u obe mase koije su bile naoruzane .... transparentima
Pucalo se do 9.juna 1999 godine.Nikada se vise na Kosovu nece pucati.


Nije tacna ni jedna tvoja tvrdnja.

Prvo, znam hiljadu miliona posto da vojska ni na koga nije pucala u Pristini, to je cista propagnda. Delibasici su se branili, sto bi neko iz svog dvorista pucao na nekog ko izlazi iz menze, cujes li ti sam sebe? Ispred moje zgrade je bilo barikada, prolazili su tenkovi i rusili te barikade. Ali bez minicije su bili vojnici, video sam svojim ocima, tenk se zaustavio kad nije od mase mogao da prodje a demonstanti su se popeli na njega i mahali zastavama. Tenk se nije ni pomerio dok policija nije dosla i raterala ih, pa mogao je covek sve da ih pogazi da je hteo. A u mase kao mase nije pucala ni policija, nego je medju studentima bilo i nekih sa malo drugacijim zadatkom, sa orzjem, koji su se kao picke krili iza te dece i pucali na policiju. Sta je trebalo da radi policija, majke ti?

A sto se tice pucanja na Kosovu, to ni ja ne zelim, ni tamo ni nigde.

Edited by pera zdera, 12 January 2008 - 00:05.


#108 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 11 January 2008 - 23:52

Nije tacna ni jedna tvoja tvrdnja.

Prvo, znam hiljadu miliona posto da vojska ni na koga nije pucala u Pristini, to je cista propagnda. Delibasici su se branili, sto bi neko iz svog dvorista pucao na nekog ko izlazi iz menze, cujes li ti sam sebe?

Shto bi neko pobio civile u Suvoj Reci..recimo..cujesh li ti sebe?

#109 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 12 January 2008 - 00:31

Nauci srpski, ako ces vec da se vucaras po srpskom forumu. (,,E, tu ide 95% tvojih postova." bi trebala da glasi recenica da ju je srocio pismen covek...)


meni srpski nije maternji, pa bih te molio da imas vise strpljenja sa mnom. a ja sam mislio "eto" a ne "e, tu". kao ono, "eto dolaze i ovi majmuni na ovom forumu pa ce sve biti lepsije.."


Pljuni na onog ko te zadojio takvom mrznjom.


pa i pljujem. zove se srpska drzava i njena policija, armija, itd., kao ekstenzija te drzave.


Znas ti Q... Da znas ne bi i danas pravdao ono sto su zlocinci albanske narodnosti cinili.


sta ti je to sad albanska narodnost?

Dok se ja zgrazavam nad ratnim zlocinima, koje su moji sunarodnici cinili po ratistu, ti si 'ladno dosao ovde da podhebavas srpski narod i srpske zrtve proglasavas homoseksualcima koji su se natakli na kolac.


sifra: martinovic. ali dozvolicu da si pijan sljivovicom pa se "zgrazavas" i po internetu.


,,Homoseksualci sa flasama na dupetu"?! (Uzgred ja nisam bas bio siguran u kome je polozaju covek bio nataknut na kolac, ali vidim da ti dobro poznajes gradivo. Osmanlijska skola.)


da, ja sam proto-osmanlija. ako ne znas o cemu govorim, mozes da citas. sifru sam ti vec dao.

Dosao si ovde, gde jos ima ljudi koji bi da saslusaju drugu stranu i da nadju neki kompromis i umesto da to koliko-toliko postujes (jer ne verujem da bih ja mogao da dodjem na neki albanski forum, kazem nesto nalik tome sto si ti rekao i zadrzim se duze od pet minuta), ti seres po necijoj toleranciji.


nisam ja ovde dosao po nikakav "kompromis." to je recnik dragog kalasnjikova i ja s njim nemam nista. ja sam ovde dolazio, nesto pre tebe, da govorim s ljudima i diskutujem. ako ti nije volja, mozes slobodno da ne otvoris ovaj topic.

Da si mi ti ziv i zdrav. Al' dva Kosova ne bi mogla da izlece takvu zatucanost. Dzaba je.


hvala, hvala. uvek uzimam to kao kompliment kad dolazi iz nekoga koji pece sljivovicu po metropolama sumadije.

#110 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 12 January 2008 - 00:54

Shto bi neko pobio civile u Suvoj Reci..recimo..cujesh li ti sebe?


Da, zasto bi?

#111 Milanne

Milanne
  • Members
  • 133 posts

Posted 12 January 2008 - 01:02

Nisam rekao da su rafali doshli iz kuce Delibashica ..ne podmeci...on je pucao pishtoljem.
E sada o junashtvu ne znam shta da ti kazhem...bio sam mlad, neozhenjen, frustriran i verovatno hrabriji nego shto sam sada...a sa policijom smo se zhestoko tukli.. to je istina.


Rekao si nesto sto me zanima, a do sada nisam mogao da pitam ni jednog Albanca sa Kosova.

Pomenuo si to ,,isfrustriran". Na sta konkretno mislis? Ne opstu situaciju nemastine koja je bila u celoj zemlji, na policiju na Kosovu ili na sve onako skupa?

#112 Milanne

Milanne
  • Members
  • 133 posts

Posted 12 January 2008 - 02:25

meni srpski nije maternji, pa bih te molio da imas vise strpljenja sa mnom. a ja sam mislio "eto" a ne "e, tu". kao ono, "eto dolaze i ovi majmuni na ovom forumu pa ce sve biti lepsije.."





pa i pljujem. zove se srpska drzava i njena policija, armija, itd., kao ekstenzija te drzave.



To nije u redu. Mozes da pljujes po ondasnjim institucijama i vlasti, jer pljuju i Srbi, posto je ta vlast i jednima i drugima stvorila dovoljno problema.

sta ti je to sad albanska narodnost?


Pripadnici albanskog naroda.

sifra: martinovic. ali dozvolicu da si pijan sljivovicom pa se "zgrazavas" i po internetu.


Hmmm... Potrazio. Nisam siguran da li se radi o istom slucaju, ali neka bude.

Slucaj nikada nije rasvetljen, tako da se ne zna zvanicna verzija i u svakom slucaju je neumesno izvrgavati ruglu to sto je neko mucio starca. Sumnjam da bi ti bilo smesno da su Srbi tvom matorom uradili isto.


da, ja sam proto-osmanlija. ako ne znas o cemu govorim, mozes da citas. sifru sam ti vec dao.


Ukoliko je to taj slucaj, izvinjavam se, jer je uvreda besmislena.

nisam ja ovde dosao po nikakav "kompromis." to je recnik dragog kalasnjikova i ja s njim nemam nista. ja sam ovde dolazio, nesto pre tebe, da govorim s ljudima i diskutujem. ako ti nije volja, mozes slobodno da ne otvoris ovaj topic.


Kad kazem ,,kompromis", mislim na neku sredinu (daleko od toga da je zlatna) izmedju krajnje razlicitih i suprotstavljenih pogleda i interesa srpske i albanske strane u ovom trenutku, koja je potrebna da bismo mogli da komuniciramo.

hvala, hvala. uvek uzimam to kao kompliment kad dolazi iz nekoga koji pece sljivovicu po metropolama sumadije.


Da se ne ponavljam. U svakom slucaju, ne pijem, ne pecem rakiju, a od Sumadije sam daleko.

#113 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 12 January 2008 - 03:08

Slucaj nikada nije rasvetljen, tako da se ne zna zvanicna verzija i u svakom slucaju je neumesno izvrgavati ruglu to sto je neko mucio starca. Sumnjam da bi ti bilo smesno da su Srbi tvom matorom uradili isto.


zvanicna verzija je da je covek bio homoseksualac i da se flasa razbila kad ju je "utovario" u nevidjena mesta. svako normalan u SFRJ '80 bi to negirao i rekao da ga je neko napao.. lakse je ziveti i preziveti tako nego kao homoseksualac.

no, otom potom, poenta je da je krajnje neposteno reci da su albanci krivi za svaki akt vandalizma/napada/ubistva koji je ikad pogodio srbe. isto vazi, naravno, i za drugu stranu.

#114 Milanne

Milanne
  • Members
  • 133 posts

Posted 12 January 2008 - 04:00

zvanicna verzija je da je covek bio homoseksualac i da se flasa razbila kad ju je "utovario" u nevidjena mesta. svako normalan u SFRJ '80 bi to negirao i rekao da ga je neko napao.. lakse je ziveti i preziveti tako nego kao homoseksualac.

no, otom potom, poenta je da je krajnje neposteno reci da su albanci krivi za svaki akt vandalizma/napada/ubistva koji je ikad pogodio srbe. isto vazi, naravno, i za drugu stranu.


Ovde imas svedocenje coveka koji je istrazivao ceo slucaj u vreme kada se je dogodio.

http://findarticles....n32/ai_14182722

Ta ,,zvanicna verzija" je bila na Kosovu i u Sloveniji. Autor clanka sumnja da se je radilo o samozadovoljavanju zbog toga sto slucaj nije ponovo otvoren cetiri godine kasnije, nakon reaneksije Kosova 1989. Medjutim, postoji i mogucnost previda ili poostravanja medjunacionalnih tenzija.

Tako da je tvoj stvar sta ces od toga da odaberes.

#115 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 12 January 2008 - 11:14

Nauci srpski, ako ces vec da se vucaras po srpskom forumu. (,,E, tu ide 95% tvojih postova." bi trebala da glasi recenica da ju je srocio pismen covek...)


Znaci li to da pismeni ljudi su samo oni koji besprekorno znaju srpski jezik i da ti imas nula tolerancije cak i na manje gramticke greske. Bolje bi bilo da se fokusiras na ono sto je napisano a ne kako je napisano. A primetio si da na forumu ima i Srba koji prave daleko vece greske pri pisanju. Hoces li i njih upozoravati na te greske? A ovo sto si ti korigovao ne samo da si pogresno uradio nego si totalno izgubio znacenje te recenice. Ipak ima vise logike ono "eto idu 95% tvojih postova" sto je Unbeliever napisao, s tim sto je trebalo biti "ide" umesto "idu" ali to ne menja znacenje recenici.

#116 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 12 January 2008 - 11:24

Ovde imas svedocenje coveka koji je istrazivao ceo slucaj u vreme kada se je dogodio.

http://findarticles....n32/ai_14182722

Ta ,,zvanicna verzija" je bila na Kosovu i u Sloveniji. Autor clanka sumnja da se je radilo o samozadovoljavanju zbog toga sto slucaj nije ponovo otvoren cetiri godine kasnije, nakon reaneksije Kosova 1989. Medjutim, postoji i mogucnost previda ili poostravanja medjunacionalnih tenzija.

Tako da je tvoj stvar sta ces od toga da odaberes.


Autor clanka isto kaze da nije imao prilike dobiti izjave od samog Martinovica.

Nego pazi ovo:
After being interviewed by a Yugoslav People's Army colonel, Martinović reportedly admitted that his injuries had been self-inflicted in a botched attempt at masturbation. Public investigators reported that "the prosecutor made a written conclusion from which it appears that the wounded performed an act of 'self-satisfaction' in his field, [that he] put a beer bottle on a wooden stick and stuck it in the ground. After that he sat 'on the bottle and enjoyed'.

Daleko pouzdaniji izvor:
http://en.wikipedia....rdje_Martinović

A isto je tvoja stvar sta ces od svega ovoga ti da odaberes.

#117 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 12 January 2008 - 11:49

Dosao si ovde, gde jos ima ljudi koji bi da saslusaju drugu stranu i da nadju neki kompromis i umesto da to koliko-toliko postujes (jer ne verujem da bih ja mogao da dodjem na neki albanski forum, kazem nesto nalik tome sto si ti rekao i zadrzim se duze od pet minuta), ti seres po necijoj toleranciji.


A kome se trebamo zahvaliti sto nas Albance "tolerisu" na forumu?

Ako stvarno zelis znati sta bi bilo kad bi ti pisao bilo sta na nekom albanskom forumu, onda nauci albanski pa cu ti ja dati linkove albanskih foruma. Do tada zajebi tu hipotetiku vec jednom.

#118 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 12 January 2008 - 19:53

Da, zasto bi?


bili krivi najverovatnije..pogotovu zhene i deca

#119 Milanne

Milanne
  • Members
  • 133 posts

Posted 14 January 2008 - 09:36

Znaci li to da pismeni ljudi su samo oni koji besprekorno znaju srpski jezik i da ti imas nula tolerancije cak i na manje gramticke greske. Bolje bi bilo da se fokusiras na ono sto je napisano a ne kako je napisano. A primetio si da na forumu ima i Srba koji prave daleko vece greske pri pisanju. Hoces li i njih upozoravati na te greske? A ovo sto si ti korigovao ne samo da si pogresno uradio nego si totalno izgubio znacenje te recenice. Ipak ima vise logike ono "eto idu 95% tvojih postova" sto je Unbeliever napisao, s tim sto je trebalo biti "ide" umesto "idu" ali to ne menja znacenje recenici.


Zapravo, daleko od toga da sam netolerantan, ali se je radilo o nesporazumu izmedju mene i Unbelievera zbog koga sam se izvinio coveku, tako da dolivas ulje na vec ugasenu vatru.

#120 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 14 January 2008 - 09:43

Zapravo, daleko od toga da sam netolerantan, ali se je radilo o nesporazumu izmedju mene i Unbelievera zbog koga sam se izvinio coveku, tako da dolivas ulje na vec ugasenu vatru.


Pa ne bi tolerantan covek rekao: Nauci srpski, ako ces vec da se vucaras po srpskom forumu. pogotovu ne nekome ko odlicno zna srpski,
Daj mi link tvog posta gde si se izvinio Unbelieveru pa da se i ja tebi izvinim.