Jump to content


Photo

Opasne i zbunjujuce namere iz EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#1 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 30 November 2007 - 00:51

PAK: DOLAZAK MISIJE EU NA KOSOVO - DUŽNOST


BEOGRAD , 29. novembra (Tanjug) - Šef delegacije Evropskog parlamenta za jugoistočnu Evropu Doris Pak rekla je da Evropska unija sprema misiju za dolazak na Kosovo i da je to dužnost EU, čak i ako za taj angažman ne bude dobila "zeleno svetlo" kroz rezoluciju Ujedinjenih nacija.

"Postoji velika potreba da EU bude na Kosovu", rekla je Pak za sutrašnje "Večernje novosti".

"A, kako je rečeno, nova rezolucija nije potrebna. Sasvim je dovoljna Rezolucija 1244, koja ne kaže da misija EU ne može ući na Kosovo. Zato mislim da naša misija treba da otpočne rad čim UNMIK izađe, jer je to u interesu svih", pojasnila je ona.

Pak je u intervjuu za "Novosti" ocenila i da je Republika Srpska entitet BiH, i da je "pogrešno povezivati rešavanje pitanja Kosova i Republike Srpske".

"I sam Dodik je napisao pismo u kojem kaže da nema povezanosti ova dva pitanja, kao i da referenduma u RS neće biti, jer za to nema potrebe. Ako Dodik to kaže, zašto srpski političari iz Beograda govore suprotno?", upitala se Pak.

Ona smatra i da su Amerikanci uvek bili u vezi sa Balkanom a Rusi nikada i da su Rusi "ovim prostorom počeli da se bave u Savetu bezbednosti, posle bombardovanja Srbije, a Amerikanci su u regionu od samog početka. Tu, ipak, ima male razlike. Evropska unija je ta koja je zainteresovana za ovo pitanje, jer su Srbija i Kosovo u Evropi. To nije komšiluk ni Rusima ni Amerikancima! Rusi kosovsko pitanje koriste kao političko sredstvo da podele EU", smatra Pak.

Na pitanje da ne mislite da Rusija, možda, želi da se poštuje međunarodno pravo, odgovorila je da ne veruje u to, i da je Kosovo specijalni slučaj, "pa nijednu drugu situaciju u svetu ne treba da poredimo sa ovom. Bila bih srećna ako bismo primenili plan Ahtisarija".

Ona smatra da "rezolucija 1244 mora jednom da bude ograničena, jer se rešenje za Kosovo mora naći".

Pak je dodala i da bi joj bilo više drago "kada bismo rešenje dobili pregovorima i jako mi je žao što su današnji političari pod teretom Miloševićevog nasleđa. Ali, činjenica je da ovo vruće pitanje nije rešeno 1999. godine, a u interesu svih u regionu je da se ono reši".

Na pitanje da li je po njoj prava kazna za grehe Miloševićeve vladavine oduzimanje teritorije srpskoj državi, kazala je da je "Milošević vodio zemlju, bio je rat, i posle njega nešto treba i da se izgubi".

Na novinarsku konstataciju da je posle rata doneta Rezolucija 1244 u kojoj stoji da je KiM deo Jugoslavije, sada Srbije, Doris Pak je odgovorila da je "na taj način zaustavljen rat, to nije bila kazna za Miloševićevo ponašanje".

Pak smatra da bi Srbija mogla da potpiše Sporazum o asocijaciji i stabilizaciji sa EU i bez Mladića u Hagu, i dodala da je "takve kriminalce uvek teško naći".

"Oni i dalje imaju načina da se kriju, imaju dobre prijatelje, koji nisu dobri prijatelji Srbiji. A, ako se smatra da Mladić nije kriv, on će imati priliku to da dokaže. Puna saradnja sa Hagom je apsolutno neophodna i srpska vlada je konačno to prihvatila. Dokaz za to je izručenje velikog broja osumnjičenih sudu u Hagu", smatra Doris Pak.


===================

Ja mislim da ovakve izjave vise lice na okupaciju nego na nesto dobro. EU je pre svega ekonomska unija i sa kojim pravom ona moze uci na tudji teritorij bez pristanka drzave?

Doris Pak se vec sprema izazivati sukobe izmedju Rusa i NATO pakta u nasoj zemlji sa tim sto Kosovo vec tretira kao nezavisno i na osnovu toga donosi odluke.

Verujem da ce ovo predsednika Tadica mnogo naljutiti!

#2 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 November 2007 - 01:14

Ja mislim da ovakve izjave vise lice na okupaciju nego na nesto dobro. EU je pre svega ekonomska unija i sa kojim pravom ona moze uci na tudji teritorij bez pristanka drzave?


Šta ti sve napisa.

EU nije samo ekonomska unija jos od početka devedesetih.

Sa kojim pravom? Pa, nisi pažljivo pričitao vest koju si kopirao:

"A, kako je rečeno, nova rezolucija nije potrebna. Sasvim je dovoljna Rezolucija 1244, koja ne kaže da misija EU ne može ući na Kosovo. Zato mislim da naša misija treba da otpočne rad čim UNMIK izađe, jer je to u interesu svih", pojasnila je ona.


EU je već na Kosovu, kroz UNMIK i KFOR. Sad će samo promeniti procenat svog prisustva.

Nego, šta bi ti hteo? Rusija blokira dolazak EU, pošto se pravi blesava, NATO ode, a onda VS konačno udari opet po Kosovu?

Da, svi su ko ludi da to dozvole...

Doris Pak se vec sprema izazivati sukobe izmedju Rusa i NATO pakta u nasoj zemlji sa tim sto Kosovo vec tretira kao nezavisno i na osnovu toga donosi odluke.


Jeee!!! :huh:

Još ima ljudi koji veruju da će da dođu Rusi i ratuju na strani Srbije protiv NATO-a.

Sjajno! Treba vas negovati da u potpunosti ne izumrete.

Verujem da ce ovo predsednika Tadica mnogo naljutiti!


Ako ga naljuti toliko da mu izađe bora na čelu, najebali smo i mi i EU. :rolleyes:

#3 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 30 November 2007 - 01:29

Oni i dalje imaju načina da se kriju, imaju dobre prijatelje, koji nisu dobri prijatelji Srbiji.


Са овим се у потпуности слажем. Морам, додуше, да при томе поставим и питање колики је пријатељ Србије Дорис Пак...

#4 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 30 November 2007 - 06:15

Grdne milijarde EURA, jevropskih poreskih obaveznika se ulazu u balkansku krchmu, ili jamu bez dna.
Zato ce Jevropa da koristi SHTAP, da nestashe mlati po shupku, da smire hormone i da prihvate civilizovani nachin reshavanja problema,
Zato su najbolje STARE DAME IZ JEVROPE,
Boris ne moze da sharmira Doris,
za Voju nema mjesta u stroju, jer on obozava Crvenu Rusku boju,
zato ce Doris Pak,
da Voji nashara shupak.

#5 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 30 November 2007 - 09:43

Znaci EU je po prvi puta u istoriji spremna okupirati i preuzeti upravljanje nad teritorijom jedne drzave i ako za to ne postoji odobrenje Saveta Bezbednosti UN niti saglasnost maticne drzave .

Dobrodosli i srecna vam nova 1941. godina

Edited by Space Cowboy, 30 November 2007 - 09:54.


#6 axe

axe
  • Members
  • 440 posts

Posted 30 November 2007 - 09:57

Znaci EU je po prvi puta u istoriji spremna okupirati i preuzeti upravljanje nad teritorijom jedne drzave i ako za to ne postoji odobrenje Saveta Bezbednosti UN niti saglasnost maticne drzave .

Dobrodosli i srecna vam nova 1941. godina


Sprem'te se sprem'te...., a i garda Cara Lazara. :rolleyes:

#7 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 30 November 2007 - 10:03

Jevropa je upravlja sa drzavama shirom zelene planete, od mnogih je digla ruke, jer je DARA prevrshila MJERU,
sad ce Jevropa da naplati troshkove nestashnim balkancima, malo shtapa, malo SHARGAREPE.

Jevropa je nauchila Afriku da pokolju krave,
i piju njihovo subencionirano "MLEKO" u prahu, kad nema govedi, nema baljega, nema ni poljoprivrede bez vjeshtachkog djubriva, ovo je NEOKOLONIJALIZAM MODERNO JEVROPSKO IZDANJE.

Big brader VAS , samo posmatra, pa vi vidjite shto vam je chinjet.

#8 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 30 November 2007 - 10:06

Sprem'te se sprem'te...., a i garda Cara Lazara. :rolleyes:



cetnika nema nigde , barem ne onih pravih, ovi sarlatani iz garde cara lazara su vise nego smesni, postavlja se pitanje koga okupatori iz EU vide danas u Srbiji kao zamenika i naslednika Milana Nedica i Dimitrija Ljotica, i onda je povratak u "srecnu" 1941. godinu kompletan.

#9 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 30 November 2007 - 10:10

cetnika nema nigde , barem ne onih pravih, ovi sarlatani iz garde cara lazara su vise nego smesni, postavlja se pitanje koga okupatori iz EU vide danas u Srbiji kao zamenika i naslednika Milana Nedica i Dimitrija Ljotica, i onda je povratak u "srecnu" 1941. godinu kompletan.


Velja Selja i Voja Kalashnjikov.

#10 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 30 November 2007 - 10:13

Velja Selja i Voja Kalashnjikov.



ne uklapaju se oni, ulogu milana nedica bi recimo idealno mogao da preuzme cedomir jovanovic.

#11 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 30 November 2007 - 10:16

ne uklapaju se oni, ulogu milana nedica bi recimo idealno mogao da preuzme cedomir jovanovic.

:rolleyes:

#12 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 November 2007 - 11:45

Znaci EU je po prvi puta u istoriji spremna okupirati i preuzeti upravljanje nad teritorijom jedne drzave i ako za to ne postoji odobrenje Saveta Bezbednosti UN niti saglasnost maticne drzave .

Dobrodosli i srecna vam nova 1941. godina

Ja nisam shvatio da se Kosovo protivi dolasku EU, a rezolucija SB UN nije neophodna.

Edited by vladan, 30 November 2007 - 11:45.


#13 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 30 November 2007 - 12:14

Ja nisam shvatio da se Kosovo protivi dolasku EU, a rezolucija SB UN nije neophodna.



Ni 1941. godine se vecina Hrvata recimo nije protivila dolasku nacista i okupaciji Jugoslavije, u Zagrebu su docekani sa cvecem i pesmom, no tome se protivila centralna vlast drzave zvane Kraljevina Jugoslavija sa sedistem u Beogradu.

Druga stvar Kosovo je deo Srbije i ovome sto EU radi ja mislim da se protivi vecina gradjana ove zemlje.

#14 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 30 November 2007 - 12:41

Ni 1941. godine se vecina Hrvata recimo nije protivila dolasku nacista i okupaciji Jugoslavije, u Zagrebu su docekani sa cvecem i pesmom, no tome se protivila centralna vlast drzave zvane Kraljevina Jugoslavija sa sedistem u Beogradu.

Druga stvar Kosovo je deo Srbije i ovome sto EU radi ja mislim da se protivi vecina gradjana ove zemlje.

:rolleyes: A koja je godina trenutno po tebi? 1998.??

bibi

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 30 November 2007 - 13:07

editovan post

A ko ti uopšte kaže da se raduju ponižavanju svog naroda? :rolleyes: Pa prvo niko ko zastupa otcepljenje Kosova uopšte to ne vidi kao ponižavanje svog naroda, bar ga ja tako ne doživljavam.

A nešto se preterano i ne raduje.

Edited by vladan, 30 November 2007 - 13:44.