Jump to content


Photo
- - - - -

Čedomir Jovanović - kandidat LDP i DS-a!?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#46 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 20 November 2007 - 19:18

Ma koliko bili ružan, nekulturan i glup fenomen socijalne patologije, kradikali su davno shvatili da neku snagu i uticaj mogu imati samo dok su u opoziciji i naplaćivati „demokratskom bloku“ to što kao baba Roga doprinose i ovoj i ovakvoj mobilizaciji izbornog tela. Bez njih bi odziv na izbore u Srbiji brzo pao na ispod 30 %, a lukavi fašizoid Šešelj ih je davno naučio da bi njihov dolazak na vlast bio početak njihovog definitivne i galopirajuće političke smrti.


Zato sto kradikalni fasisti nemaju pojma o zivotu a ne o ekonomiji. Jedino sto znaju da rade a videlo se to na primeru Novog Sada je da rasipaju novac nasledjen od predhodne vlasti. Njihova politika je politika "hleba od 3 dinara i igara". Na pocetku su to fudbal/kosarka i prozivanje izdajnika, a kako hleba ima sve manje tako "igre" postaju sve brutalnije..

#47 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 20 November 2007 - 19:36

Pa mozes da gledas na ovo i na drugi nacin- ako je cena toga da ljudi (nebitno da li su apstinenti ili glassaci DS-a, ili neke druge stranke) najzad shvate neke stvari to da Toma postane predsednik ja pristajem na tu cenu. Ne mogu vise da slusam "Sta ce biti ako radikali dodju na vlast". Pa neka dodju. Da vidimo i to cudo, pa da ljudima dodje iz dupeta u glavu.
Visoka cena koju mozda moramo da platimo. I sto on kaze, ako moramo daj da bude sto pre pa da idemo dalje.


Ma sta ce bre, ljudi da shvate? Da su ljudi nesto shvatili ne bi radikali imali skoro 30% podrske.
Koliko je ono dugo Milosevic bio na vlasti? 13 godina bese? Da li spreman na to da Srbija izgubi jos 10-15 godina s radikalima na celu? Ako oni dodju na vlast, kakva je uopste garancija da ce posle 4 godine otici?

Ocigledno je da postoji jedan deo ljudi u ovoj zemlji kojima ne "dolazi iz dupeta u glavu" i koji nista ne shvataju, ili koji su, jednostavno, gubitnici tranzicije i nemaju vise sta da izgube. Srecom, oni nisu vecina, ali mogu biti izborna vecina ako im ostatak glasaca to dozvoli.

Stvarno, neki ljudi su skroz nerazumni i imaju prevelika ocekivanja. Od 2000. je krenulo nabolje, polako ali sigurno, bice jos bolje, ne treba se igrati s vatrom...

#48 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 20 November 2007 - 19:39

Pored toga što brkaš ocenu političkog iskustva sa pogledom na svet, šta zapravo još ne razumeš? To da je neko pre tebe shvatio da na savremenoj političkoj sceni nema figure kojoj se može verovati? I onda on treba da skoči sa mosta?!


:rolleyes:

Samo naivan covek veruje bilo kom politicaru, bilo gde!

Shvatam da je neko imao velika ocekivanja, pa se razocarao. Ali, odrastite.

#49 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 21 November 2007 - 07:25

ja licno ne vidim razliku izmedju oni koji celivaju radovana/Ratka i i oni koji celivaju Cedu. I jedni i drugi su prosti, neobrazovani i misle da su sveznajuci.


Razlika je u sitnih i nebitnih nekoliko stotina hiljada upropašćenih biografina koje su iza sebe ostavili R&R.

Dakle, ti koji celivaju Ratka i Radovana celivaju monstruozne ubice i ratne zločince.

Da bi to shvatio ne moraš da si mnogo obrazovan.

Edited by CTPAX, 21 November 2007 - 07:31.


#50 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 November 2007 - 07:47

...Onu dvojicu crnogorsko kockara i jugoslovenskog ratnog zlocinca ne vredi ni spominjati.

uh al je tesko...
ne moze ti nikako preko usana, jel?

ajd polako - "onu dvojicu" sr...sr...sr...sr...srpskih ratnih zlocinaca...

#51 axa

axa
  • Banned
  • 395 posts

Posted 21 November 2007 - 12:39

Da li je realno da čovek(Čeda) koji je bio gost( čest?) u kući vođe najvećeg narko dilera ,sada pokojnog Gospodina ...a( sam priznao!?) koji je kasnije ,posle tih druženja organizovao streljanje njegovog (Čedinog) prijatelja i premijera a našeg samo premijera.Potpuno je sada jasno da 5.10. nije mogao da se desi (?) bez pomoći krimosa i da je neko morao da ih koordinira, nablaže rečeno, i da je eto taj prljavi posao pao na Čedu, te je on iz tog prljavog posla izašao prljavih ruku i čiste duše a i izvesno imućniji nego što je to bio kad je u njega ušao... Sve u svemu mislim da je vreme da konačno revolucija pojede svoju decu , kako ne bi više slušali i gledali koliko puta je bio u zatvoru (u poseti), koliko je bio dobar od otmice , koliko je bogatiji nego što je bio , kako je kupio kuću , s kim ima neobičan a s kim sasvim običan odnos... Očigledno je da je tada ,potrošen, da ne kažem kao šta, mada to odbija da prizna.
Prosto čovek koji je sedeo ,dobrovoljno, u istoj prostoriji sa najvećim narkodilerom Balkana nije podoban za javnu funkciju.

#52 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 November 2007 - 12:49

uh al je tesko...
ne moze ti nikako preko usana, jel?

ajd polako - "onu dvojicu" sr...sr...sr...sr...srpskih ratnih zlocinaca...


jel sr...sr...sr...sr...srpski ratni zlocinac, teže kvalifikacija od običan ratni zlocinac, ili ratni zlocinac opšte prakse

ili samim tim što je srpski, podrazumeva se da je ratni zlocinac.

#53 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 21 November 2007 - 12:56

Ma sta ce bre, ljudi da shvate? Da su ljudi nesto shvatili ne bi radikali imali skoro 30% podrske.
Koliko je ono dugo Milosevic bio na vlasti? 13 godina bese? Da li spreman na to da Srbija izgubi jos 10-15 godina s radikalima na celu? Ako oni dodju na vlast, kakva je uopste garancija da ce posle 4 godine otici?

Ocigledno je da postoji jedan deo ljudi u ovoj zemlji kojima ne "dolazi iz dupeta u glavu" i koji nista ne shvataju, ili koji su, jednostavno, gubitnici tranzicije i nemaju vise sta da izgube. Srecom, oni nisu vecina, ali mogu biti izborna vecina ako im ostatak glasaca to dozvoli.

Stvarno, neki ljudi su skroz nerazumni i imaju prevelika ocekivanja. Od 2000. je krenulo nabolje, polako ali sigurno, bice jos bolje, ne treba se igrati s vatrom...


JA se ni ne nadam da ce da shvati ovih milion radikalskih glasaca, vec da ce onih pedesetak procenata koji inace ne izlaze na izbore shvatiti da moraju da uzmu onaj usrani glasacki listic u ruke i jednom sami sebi odrede sudbinu. O njima ja pricam.
I ne tvrdim da ce to biti sigurno tako, ali akzem AKO je tako- pristajem.

#54 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 21 November 2007 - 13:02

Svi postovi koji su sadrzali vulgarnosti su uklonjeni i nadam se da takvi postovi ubuduce nece biti postavljani.
vladan

#55 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 November 2007 - 13:09

jel sr...sr...sr...sr...srpski ratni zlocinac, teže kvalifikacija od običan ratni zlocinac, ili ratni zlocinac opšte prakse

ili samim tim što je srpski, podrazumeva se da je ratni zlocinac.

nije uopste...
ali oni nijesu pomenuti u postu na koji sam reagovao ni kao običan ratni zlocinac, ni kao ratni zlocinac opšte prakse nego je karadzic nazvan crnogorskim kockarem, a mladic JUGOSLOVENSKIM zlocincem...
mozda bi tebe zadovoljilo da bude BALKANSKI, JUZNOSLOVENSKI, EVROPSKI etc samo srpski ne (ili se vec treba privikavati na njet?)
uh kud krenuh...
kome li ja pricam... :rolleyes:

#56 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 November 2007 - 13:55

nije uopste...
ali oni nijesu pomenuti u postu na koji sam reagovao ni kao običan ratni zlocinac, ni kao ratni zlocinac opšte prakse nego je karadzic nazvan crnogorskim kockarem, a mladic JUGOSLOVENSKIM zlocincem...
mozda bi tebe zadovoljilo da bude BALKANSKI, JUZNOSLOVENSKI, EVROPSKI etc samo srpski ne (ili se vec treba privikavati na njet?)
uh kud krenuh...
kome li ja pricam... :rolleyes:


Video sam ja ono crnogorski i jugoslovenski (obrisao ga Vladan, izgleda), ali mi nekako nije izgledalo vredno komentara.

No svejedno, nema zločin nacionalnost.

#57 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 21 November 2007 - 14:36

Video sam ja ono crnogorski i jugoslovenski (obrisao ga Vladan, izgleda), ali mi nekako nije izgledalo vredno komentara.

No svejedno, nema zločin nacionalnost.


kad si vec vidio i kad "nema zločin nacionalnost" sto si me onda pocastio sa ovim "ili samim tim što je srpski, podrazumeva se da je ratni zlocinac"?

zlocinci imaju nacionalnost, ako zlocini nemaju...ali ajd da i to nije bitno...
zasto poturati neki zlocin drugim nacijama ili ga "prati" generalizacijom?
istovremeno tudji nepogresivo adresirati...

samo zbog toga je bilo ono sr...sr..., a ne zato sto srbi imaju neki monopol na to...

brz i dobronamjeran si ti div...

#58 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 21 November 2007 - 15:20

No svejedno, nema zločin nacionalnost.


Ima, ako je počinjen u međuetničkom ratu.

ili samim tim što je srpski, podrazumeva se da je ratni zlocinac.


Pobogu.

#59 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 21 November 2007 - 17:05

Možda nećeš da razumeš. Kad je Čeda simolizovao politiku DS, DS je pao na 12% podrške u glasačkom telu.

Nešto se ne sećam da se DS ikada toliko nisko kotirao. :rolleyes: Možeš li da navedeš kad je to otprilike bilo?
A sve i da jeste, da li se isključivo Čedi može pripisati zasluga za to? Šta su za to vreme radili drugi članovi stranke i šta je bilo s njima posle isterivanja Čede?

Tadić je došao nekako iz drugog plana, a simpatije glasača ja pokupio upravo "čišćenjem u sopstvenim redovima". Sada stranka, iako u vlasti, ima podršku od oko 30%.

Podrška se može izmeriti samo na izborima. U razna "nezavisna itsraživanja" ne verujem ama baš nimalo. Mada od prošlih izbora nije prošlo baš mnogo vremena, desilo se mnogo toga, tako da mislim da DS čeka vrlo neprijatno iznenađenje na sledećim izborima.

LDP, zajedno sa Čankom, Batićem, Delom bivšeg GSS i neznam s kim još ima oko 5%. Nisu čak mnogo ni otkinuli od DS.

Pa sad, s obzirom da su počeli od nule, da postoje jedva dve godine i da imaju protiv sebe toliko njih, 5% osvojenih glasova i prelazak cenzusa svakako su uspeh koji im mogu osporavati samo zlonamerni. Dakle, svi. :huh:

A, hteo neko da veruje ili ne, neki ljudi nisu hteli da glasaju za DS dok je Čeda u njemu. To meni nije zdrav politički stav, ali znam više takvih ljudi.

Ja ti verujem jer sam siguran da bar 2/3 trećine srpskih glasača ne glasa ni za porogram, ni za stranku nego isključivo za ličnost na čelu stranke (ili protiv nje). Slažem se da je to krajnje glupo i kako ti kažeš - nezdravo, ali to je činjenica iz života Srba.

DS je dozvolila da bude, ili da barem tako izgleda, marioneta u Koštuničinim rukama.

Pa upravo to je glavni problem DS, zbog kojeg je im rejting opada. Nije razlog postojanje Čede, nego njihova pogrešna politika.
Najsvežiji primer: prepucavanje Čede i Miška. Od svih mogućih, samo je DS-ov ministar pravde juče osetio potrebu da podseti Čedu da kada ga Lord Miško optužuje, na Čedi je da dokaže da su optužbe netačne! Alo, bre! Ja sam naivno mislio da onaj ko optužuje mora da dokaže optužbu. Izgleda da taj princip ne važi kod DS-ovog ministra pravde, nego važi da kad te Miško zapljune, na tebi je da dokažeš da te on optužuje bez ikakvog osnova! I šta će sad da ljudi pomisle o DS-u i njegovom kadrovima?

Meni se to nikako ne sviđa, ali ne vidim da bi bilo bolje da je u opoziciji a da su radikali u vladi.

A ja ne vidim da bi bilo gore da su radikali u vladi. Bolje ne bi bilo sigurno, ali ne bilo ni bitno gore. To su radikali dokazali na primeru Novog Sada. Problem s radikalima nije u tome što će loše vladati, jer neće biti ništa gori od ovih sadašnjih. Problem je u tome što oni neće mirno otići s vlasti. Ako treba, ukinuće i izbore. Ali, to stanje imamo otprilke već sada. Po poslednjim vestima, čvrsto je dogovoreno (DS & DSS) da će izbora biti. A možda i neće. Zavisi od bezbednosne situacije.

Možda su mogli da zeznu Koštunicu, pa da ponude koaliciju radikalima. (To bi ustvari bilo dobro da se jednog dana dogodi, mada nije baš verovatno)

Mogli su da zeznu Koštunicu, itekako, samo da je Tadić imao malo više hrabrosti i da se nije upecao na priču kako će ga DSS podržati na predsedničkim izborima. Prošle nedelje videli smo koliko vredi Koštuničino obećanje.

#60 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 21 November 2007 - 18:20

Nešto se ne sećam da se DS ikada toliko nisko kotirao. :rolleyes: Možeš li da navedeš kad je to otprilike bilo?
A sve i da jeste, da li se isključivo Čedi može pripisati zasluga za to? Šta su za to vreme radili drugi članovi stranke i šta je bilo s njima posle isterivanja Čede?

Negde pred kraj Živkovićeve vlade, u kojoj je Čeda bio značajan igrač. (To 12% je bilo neko od istraživanja, ne sećam se ko ga radio, i ne mora da budem u pravu što se brojke tiče, ali rejting DS je bio veoma nizak.
Drugi članovi, kako ko. Za DS nije dobro što je otišla Gordana Čomić, pa ni Živković, pa ni Čeda. Ali nisu mogli da brane glasanje iz Turske, Boris je obećao "istragu i istinu" i pokupio ogromne simpatije. Kao što si se složio, glasači ne glasaju za program, barem ne većina, nego za ljude, a još češće za čoveka, lidera. Tadić se namrštio dva-tri puta, obećao da će da "zavede" poštenje i demokratiju i postigo sasvim solidan ugled, meren brojem glasača.
Nisu u DS bile ideološke ili programske razlike, nego su se sudarile lideske ambicije.

Podrška se može izmeriti samo na izborima. U razna "nezavisna itsraživanja" ne verujem ama baš nimalo. Mada od prošlih izbora nije prošlo baš mnogo vremena, desilo se mnogo toga, tako da mislim da DS čeka vrlo neprijatno iznenađenje na sledećim izborima.

Moguće. Kod nas se mogu za veoma kratko vreme poremetiti odnosi u broju glasača. Valjda je razlog tome veliki broj neopredeljenih, a i ne baš jasni stavovi partija u nekim trenucima. (Mnogi su devedesete glasali za Miloševića, jer su bili iskreno za mir, mnogi u tom momentu za Draškovića, jer je pravi Srbin, obećao je da seče ruke koje nose neke zastave). Olako se opredeljujemo, brzo zaboravljamo. Učimo na greškama, metodom mnogo pokušaja.

Pa sad, s obzirom da su počeli od nule, da postoje jedva dve godine i da imaju protiv sebe toliko njih, 5% osvojenih glasova i prelazak cenzusa svakako su uspeh koji im mogu osporavati samo zlonamerni. Dakle, svi. :huh:

Pazi, ali ako partiju formira bivši popredsednik vlade sa bivšim ministrom, bivšim predsednikom parlamenta i VD predsednika republike, pa naprave koaliciju sa popularnim predsednikom pokrajinske skupštine i (nedefinisanim) Batićem, slabo je to. Morali bi da rade više na svim PR, ne mora Čeda da bude alfa i omega, neka puste malo tu mladost na koju se najviše pozivaju "u prve redove". Šta je tu novo ako imaju više bivših funkcionera nego DSS koja je 7 godina na vlasti.

Pa upravo to je glavni problem DS, zbog kojeg je im rejting opada. Nije razlog postojanje Čede, nego njihova pogrešna politika.
Najsvežiji primer: prepucavanje Čede i Miška. Od svih mogućih, samo je DS-ov ministar pravde juče osetio potrebu da podseti Čedu da kada ga Lord Miško optužuje, na Čedi je da dokaže da su optužbe netačne! Alo, bre! Ja sam naivno mislio da onaj ko optužuje mora da dokaže optužbu. Izgleda da taj princip ne važi kod DS-ovog ministra pravde, nego važi da kad te Miško zapljune, na tebi je da dokažeš da te on optužuje bez ikakvog osnova! I šta će sad da ljudi pomisle o DS-u i njegovom kadrovima?

DS nije oslobođena gluposti. Ni njeni kadrovi.

A ja ne vidim da bi bilo gore da su radikali u vladi. Bolje ne bi bilo sigurno, ali ne bilo ni bitno gore. To su radikali dokazali na primeru Novog Sada. Problem s radikalima nije u tome što će loše vladati, jer neće biti ništa gori od ovih sadašnjih. Problem je u tome što oni neće mirno otići s vlasti. Ako treba, ukinuće i izbore. Ali, to stanje imamo otprilke već sada.

Ne verujem da bi baš tako bilo, ali ne bih ni da proveravam.

Po poslednjim vestima, čvrsto je dogovoreno (DS & DSS) da će izbora biti. A možda i neće. Zavisi od bezbednosne situacije.

Nije Tadić tako naivan. Mogu da ga zeznu samo desetak puta. (Nadam se)

Mogli su da zeznu Koštunicu, itekako, samo da je Tadić imao malo više hrabrosti i da se nije upecao na priču kako će ga DSS podržati na predsedničkim izborima. Prošle nedelje videli smo koliko vredi Koštuničino obećanje.

I dalje se nadam.

LDP bi trebala više da radi na sebi, manje da gleda druge. U opoziciji su. Mnogo je lagodnije. Ne moraju da trče za svakom loptom. Oni sada nisu odgovorni za odluke vlade , parlamenta, predsednika. Dok su opozicija treba da skupljaju simpatije, kad buda na vlasti onda se podrška osipa. Šta bi ako bi ušli u neku vladu sa 5% podrške? Sa koliko bi izašli?