Jump to content

Photo
- - - - -

Čedomir Jovanović - kandidat LDP i DS-a!?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#16 montenigerns

montenigerns
  • Banned
  • 67 posts

Posted 19 November 2007 - 03:11

Razumješ ti muraše odlično što sam ja rekao i kako ga svaki normalan čovjek doživljava.Aj malo se oraspoloži i učini si život malo bar zanimljivijim osim što ubacuješ te pošalice samome sebi smješne.Nemaju i ne igraju nikakvu ulogu osim ako su toliko zanimljive na samo tebi svojstven način.

#17 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 November 2007 - 03:25

Razumješ ti muraše odlično što sam ja rekao i kako ga svaki normalan čovjek doživljava.Aj malo se oraspoloži i učini si život malo bar zanimljivijim osim što ubacuješ te pošalice samome sebi smješne.Nemaju i ne igraju nikakvu ulogu osim ako su toliko zanimljive na samo tebi svojstven način.

pa sad...
nijesam bas siguran da ga oni koji su normalni bas tako dozivljavaju...
misticno mi je od malih nogu njegovo unapredjenje u cara, a isto mi nije jasno do dana danasnjeg sto su od njega nacinili nekakvu velicinu koja se slavi toliko...
al ajde...

#18 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 November 2007 - 04:01

Kako sto, pa utalio se sa Tvrtkom da opljacka, porobi i oslepi dojucerasnjeg velikog prijatelja i saveznika (odgovarao mu dok su kidisali na Mrnjacevice) Nikolu Altomanovica... Zabijanje noza u ledja je vazda bila disciplina koja se cenila na ovim prostorima... Ono, doduse, nije ni Nikola bio cvecka :) ... Proglasavati srednjovekovne vladare sa ovih prostora velikanima je najblaze receno naivno, ono sto smo vidli od 'vladara' sa ovih prostora u proteklih 20 godina je macji kasalj u odnosu na ono sto je bilo tad kad je bilo mnogo vise sitnih, lokalnih vladarcica, svako spreman da drugome gurne klip u tockove. No to je vec tema za Srdjanov pdf :rolleyes:

p.s. Inace, da ne ostanem nedorecen, od njega je nacinjena velicina koja se toliko slavi prvenstveno sto je izdejstvovao da se skine anatema sa SPC :huh:

Edited by incognito, 19 November 2007 - 04:03.

#19 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 19 November 2007 - 07:26

Слажем се. Мислим да је Чедомир Јовановић Демократској Странци учинио највећу услугу тиме што ју је (на сву срећу) напустио, а себе је уједно осудио на изборну популарност коју данас има СПС.

Tacno. LDP tu vrsi nekakvu funkciju "korisnog idiota" za DS. Njima je otisao jedan deo glasaca DS, ali oni prikupljaju i glasove koje DS ne moze da uzme, ovakav kakav je. DS medjutim "otklonom" Cede & ekipe prikuplja glasove koje s njima ne bi mogao (tj. bivse glasace DSS i slicnih stranaka), i dobija mnogo vise nego st o gubi (kao sto smo videli na proslim izborima). DS moze u koaliciju sa DSS, LDP koaliciju sa DSS ne bi prihvatila. Dakle jedini moguci koalicioni partner LDP je DS. Ukoliko DS ojaca toliko da im nije potreban DSS, oni mogu da racunaju na LDP (i evt. G17+) da im "dopune" do vecine. LDP bi to prihvatio bez razmisljanja jer je to bolje od varijante DS-DSS. U svakom slucaju DS je na vlasti, ili sa DSS ili sa LDP (pa imaju i oni "koalicioni potencijal"!), dok dolazak LDP na vlast zavisi iskljucivo od rezultata DS.

Btw, ako kojim slucajem Ceda udje u 2. krug (sto se nece desiti, al ajde) imacemo Tomu grobara za predsednika.

#20 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 19 November 2007 - 10:05

Tacno. LDP tu vrsi nekakvu funkciju "korisnog idiota" za DS. Njima je otisao jedan deo glasaca DS, ali oni prikupljaju i glasove koje DS ne moze da uzme, ovakav kakav je. DS medjutim "otklonom" Cede & ekipe prikuplja glasove koje s njima ne bi mogao (tj. bivse glasace DSS i slicnih stranaka), i dobija mnogo vise nego st o gubi (kao sto smo videli na proslim izborima). DS moze u koaliciju sa DSS, LDP koaliciju sa DSS ne bi prihvatila. Dakle jedini moguci koalicioni partner LDP je DS. Ukoliko DS ojaca toliko da im nije potreban DSS, oni mogu da racunaju na LDP (i evt. G17+) da im "dopune" do vecine. LDP bi to prihvatio bez razmisljanja jer je to bolje od varijante DS-DSS. U svakom slucaju DS je na vlasti, ili sa DSS ili sa LDP (pa imaju i oni "koalicioni potencijal"!), dok dolazak LDP na vlast zavisi iskljucivo od rezultata DS.

Btw, ako kojim slucajem Ceda udje u 2. krug (sto se nece desiti, al ajde) imacemo Tomu grobara za predsednika.

Potpuno tačno, DS je samo profitirao odlaskom Čede i zbog LDP-a raste koalicioni potencijal DSa.

Ja lično ne bih imao veliki problem da Čeda bude predsednik (mada je to nerealno), glasaću za Tadiće u oba kruga :rolleyes: , ali kada bi nekim slučajem Čeda i Toma bili u drugom krugu ne bih imao nikakvu dilemu, čak bi i aktivno ubeđivao sve koje znam, da podrže Čedu, ali ipak je to u domenu naučne fantastike.

#21 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 19 November 2007 - 10:42

Tacno. LDP tu vrsi nekakvu funkciju "korisnog idiota" za DS.

Pa što ih onda tako besomučno pljuju gde god stignu, uključujući i na ovom forumu?

Njima je otisao jedan deo glasaca DS, ali oni prikupljaju i glasove koje DS ne moze da uzme, ovakav kakav je. DS medjutim "otklonom" Cede & ekipe prikuplja glasove koje s njima ne bi mogao (tj. bivse glasace DSS i slicnih stranaka), i dobija mnogo vise nego st o gubi (kao sto smo videli na proslim izborima).

:rolleyes: Pa, ovaj, hmmmm... ne razumem ja baš najbolje ovu tvoju kalkulaciju. S jedne strane, DS gubi glasove u korist LDP-a (s čime se slažem), a s druge strane, istovremeno time više dobja nego što gubi?! Kako, odakle namiče razliku? Ili hoćeš da kažeš da glasovi koje LDP usrkava više slabe druge stranke nego što slabe DS, pa je u konačnoj računici DS opet na dobitku?
Hmmm... malo verovatno. Glavni izvor glasova za LDP je DS i nešto malo G17. Drugog nema jer znajući profil "narodnjačkih" glasača (da o radikalskim i ne govorimo) ne izgleda mi verovatno da će neko ko je do juče glasao za Koštunicu, Velju ili Palmu, sada najednom da se toliko presaldumi pa da počne da glasa za Čedu. :) No way, Čeda prosto nije njihov stil i nikad neće biti.
DS grdno greši što pokušava da preuzme glasače drugih stranaka. Mnogo veću i lakše "crpivu" rezervu glasova ima u onima koji su neodlučni ili apstiniraju. Njih treba da animira i motiviše a ne da podilazi hardcore narodnjacima.

DS moze u koaliciju sa DSS,

Može, naravno. Ali uz astronomsku cenu, koju već plaća. Neki njihovi glasači će se navući na pričice tipa "mi to radimo za dobro Srbije" ili "mi to radimo da radikali ne bi zgrabili vlast", ili "preuzimamo odgovornost, bla, bla, bla..." Ali kod ozbiljnog procenta njihovih dosadašnjih glasača to NEĆE proći i oni će ili abstinirati, ili otići LDP-u. DS se ovakvim kalkulacijama igra vatrom, na kojoj se vrlo lako može opeći.

LDP koaliciju sa DSS ne bi prihvatila. Dakle jedini moguci koalicioni partner LDP je DS. Ukoliko DS ojaca toliko da im nije potreban DSS, oni mogu da racunaju na LDP (i evt. G17+) da im "dopune" do vecine. LDP bi to prihvatio bez razmisljanja jer je to bolje od varijante DS-DSS. U svakom slucaju DS je na vlasti, ili sa DSS ili sa LDP (pa imaju i oni "koalicioni potencijal"!),

Ah, najzad neko u DS-u počinje da uviđa da LDP i nije baš tako "propala i bezvredna stranka" (citiram više puta ponovljeni post na ovom forumu, a autora ne treba da navodim), već i da ima čak i izvestan "koalicioni potencijal". Dobro je, napredujemo...

dok dolazak LDP na vlast zavisi iskljucivo od rezultata DS.

Da. Ja u tome ne vidim ništa loše. LDP je mala stranka i tako će i ostati. DS trenutno (nadam se!) vodi krajnje pogrešnu politiku. Ali to ne znači da je to "propala i bezvredna stranka" s kojom ne treba imati ništa.
U politici i male stranke imaju svoje mesto i krajnje je glupo gledati nekoga s visine i potcenjivati ga samo zato što je "mali". U zavisnosti od odnosa snaga, taj "mali" može da stekne veliku moć. Uostalom, šta da pričamo, svedoci smo kako veliki DS igra pipirevku tačno onako kako mnogo manji DSS svira.

Zaboravio si da iza boldovanog pljucneš tri puta (ovako: pu, pu, pu) da ne prizoveš maler... :huh:
Ali sa ili bez pljuckanja, imaćemo mi Tomu za preCednika i s Tadićem u drugom krugu. Najviše zbog apstinencije DS-ovih glasča koji Tadića vide kao čoveka čijim daljincem upravlja Koštunica. Ako Tadić namerava da pobedi Tomu, moraće da napravi ozbiljan "sanitarni otklon" od Koštunice. Koliko vidim, zasad nema ni nagoveštaja o tome.

#22 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 19 November 2007 - 11:23

pa sad...
nijesam bas siguran da ga oni koji su normalni bas tako dozivljavaju...
misticno mi je od malih nogu njegovo unapredjenje u cara, a isto mi nije jasno do dana danasnjeg sto su od njega nacinili nekakvu velicinu koja se slavi toliko...
al ajde...

Najbolji je nejaki ali pravi Car Uroš. Onaj falš Laza je ionako jedan veliki luZer.

#23 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 19 November 2007 - 12:34

Pa što ih onda tako besomučno pljuju gde god stignu, uključujući i na ovom forumu?

:rolleyes: Pa, ovaj, hmmmm... ne razumem ja baš najbolje ovu tvoju kalkulaciju. S jedne strane, DS gubi glasove u korist LDP-a (s čime se slažem), a s druge strane, istovremeno time više dobja nego što gubi?! Kako, odakle namiče razliku? Ili hoćeš da kažeš da glasovi koje LDP usrkava više slabe druge stranke nego što slabe DS, pa je u konačnoj računici DS opet na dobitku?

Možda nećeš da razumeš. Kad je Čeda simolizovao politiku DS, DS je pao na 12% podrške u glasačkom telu. Tadić je došao nekako iz drugog plana, a simpatije glasača ja pokupio upravo "čišćenjem u sopstvenim redovima". Sada stranka, iako u vlasti, ima podršku od oko 30%.
LDP, zajedno sa Čankom, Batićem, Delom bivšeg GSS i neznam s kim još ima oko 5%. Nisu čak mnogo ni otkinuli od DS.
A, hteo neko da veruje ili ne, neki ljudi nisu hteli da glasaju za DS dok je Čeda u njemu. To meni nije zdrav politički stav, ali znam više takvih ljudi.

Hmmm... malo verovatno. Glavni izvor glasova za LDP je DS i nešto malo G17. Drugog nema jer znajući profil "narodnjačkih" glasača (da o radikalskim i ne govorimo) ne izgleda mi verovatno da će neko ko je do juče glasao za Koštunicu, Velju ili Palmu, sada najednom da se toliko presaldumi pa da počne da glasa za Čedu. :) No way, Čeda prosto nije njihov stil i nikad neće biti.
DS grdno greši što pokušava da preuzme glasače drugih stranaka. Mnogo veću i lakše "crpivu" rezervu glasova ima u onima koji su neodlučni ili apstiniraju. Njih treba da animira i motiviše a ne da podilazi hardcore narodnjacima.

Slažem se, ali zar to ne važi i za LDP.

Može, naravno. Ali uz astronomsku cenu, koju već plaća. Neki njihovi glasači će se navući na pričice tipa "mi to radimo za dobro Srbije" ili "mi to radimo da radikali ne bi zgrabili vlast", ili "preuzimamo odgovornost, bla, bla, bla..." Ali kod ozbiljnog procenta njihovih dosadašnjih glasača to NEĆE proći i oni će ili abstinirati, ili otići LDP-u. DS se ovakvim kalkulacijama igra vatrom, na kojoj se vrlo lako može opeći.

Ah, najzad neko u DS-u počinje da uviđa da LDP i nije baš tako "propala i bezvredna stranka" (citiram više puta ponovljeni post na ovom forumu, a autora ne treba da navodim), već i da ima čak i izvestan "koalicioni potencijal". Dobro je, napredujemo...

Da. Ja u tome ne vidim ništa loše. LDP je mala stranka i tako će i ostati. DS trenutno (nadam se!) vodi krajnje pogrešnu politiku. Ali to ne znači da je to "propala i bezvredna stranka" s kojom ne treba imati ništa.
U politici i male stranke imaju svoje mesto i krajnje je glupo gledati nekoga s visine i potcenjivati ga samo zato što je "mali". U zavisnosti od odnosa snaga, taj "mali" može da stekne veliku moć. Uostalom, šta da pričamo, svedoci smo kako veliki DS igra pipirevku tačno onako kako mnogo manji DSS svira.

Zaboravio si da iza boldovanog pljucneš tri puta (ovako: pu, pu, pu) da ne prizoveš maler... :huh:
Ali sa ili bez pljuckanja, imaćemo mi Tomu za preCednika i s Tadićem u drugom krugu. Najviše zbog apstinencije DS-ovih glasča koji Tadića vide kao čoveka čijim daljincem upravlja Koštunica. Ako Tadić namerava da pobedi Tomu, moraće da napravi ozbiljan "sanitarni otklon" od Koštunice. Koliko vidim, zasad nema ni nagoveštaja o tome.

DS je dozvolila da bude, ili da barem tako izgleda, marioneta u Koštuničinim rukama. Meni se to nikako ne sviđa, ali ne vidim da bi bilo bolje da je u opoziciji a da su radikali u vladi. Možda su mogli da zeznu Koštunicu, pa da ponude koaliciju radikalima. (To bi ustvari bilo dobro da se jednog dana dogodi, mada nije baš verovatno)

#24 Gavrilo

Gavrilo
  • Banned
  • 617 posts

Posted 19 November 2007 - 15:44

A je l' moze kontra pitanje? Navedi bar 3 slavna pretka koji su kao takvi bili priznavani i u narodu za njihovog vakta.

Ali ce zato Ceda cim dobije izbore i nakon visedecenijske vladavine, biti priznat. Naravno, period njegove vladavine ce biti ispisan zlatnim slovima i uokviren dijamantima.
Mislim da je Cedina kampanja nista drugo nego pokusaj da isisa jok kojeg glasaca DS-a, razocaranog akutelnom koalicijom/kohabitacijom/popustljivoscu prema DSS-u....(ma izaberite sami :rolleyes: )

Edited by Gavrilo, 19 November 2007 - 15:44.

#25 mexico

mexico
  • Members
  • 43 posts

Posted 19 November 2007 - 16:21

Nema razloga u 2. krugu glasati za Tadica, kao 2004. g. Mislim da je za definitivno priblizavanje DSS i SRS , a zatim ( vrlo brzo ) za pad njihovog rejtinga mnogo bolje da pobedi Toma N. Znaci u 1. krugu za Cedu J. , a u 2. bojkot.

#26 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 19 November 2007 - 16:24

Potpuno tačno, DS je samo profitirao odlaskom Čede i zbog LDP-a raste koalicioni potencijal DSa.

Ja lično ne bih imao veliki problem da Čeda bude predsednik (mada je to nerealno), glasaću za Tadiće u oba kruga :huh: , ali kada bi nekim slučajem Čeda i Toma bili u drugom krugu ne bih imao nikakvu dilemu, čak bi i aktivno ubeđivao sve koje znam, da podrže Čedu, ali ipak je to u domenu naučne fantastike.

pročitaj intervju sa Montgomerijem u jučerašnjem Danasu :rolleyes:
čovek kratko i opušteno opisao kako Zapad zauzima stav i kako vidi današnju Srbiju

Edited by BeatrisDal, 19 November 2007 - 16:30.

#27 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 19 November 2007 - 16:38

Mislim da je Čeda poslednja šansa za ovu Srbiju. Samo on može da se izdigne iz svih mitomanskih pogleda na svet ovdašnje populacije i odvede nas na pravi put. Svojim beskompromisnim stavom o svim suštinskim stvarima za ovu državu može da uspešno izvede posustalu državu. Karizma, lucidnost, iskustvo, um, okruženost pravim ljudima...Šta mu još treba?
Pravi čovek!

#28 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 19 November 2007 - 16:43

Mislim da je Čeda poslednja šansa za ovu Srbiju. Samo on može da se izdigne iz svih mitomanskih pogleda na svet ovdašnje populacije i odvede nas na pravi put. Svojim beskompromisnim stavom o svim suštinskim stvarima za ovu državu može da uspešno izvede posustalu državu. Karizma, lucidnost, iskustvo, um, okruženost pravim ljudima...Šta mu još treba?
Pravi čovek!

apsolutno se slazem sa tobom,mogao bi covek da igra malo i na kartu sa Kosovom ali je mnogo iskren pa nece...u svakom slucaju mlad je i ima vremena za njega

#29 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 19 November 2007 - 23:06

Meni se cini vrlo zanimljivim mec Cheda vs Misko.
Nesto mi govori da nijedan ne koristi corke i da ce to biti zanimljiv boks mec do zadnjeg gonga.

#30 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 19 November 2007 - 23:40

Nema razloga u 2. krugu glasati za Tadica, kao 2004. g. Mislim da je za definitivno priblizavanje DSS i SRS , a zatim ( vrlo brzo ) za pad njihovog rejtinga mnogo bolje da pobedi Toma N. Znaci u 1. krugu za Cedu J. , a u 2. bojkot.

Ucestvujem na izborima odkad postoje (ranije je to bilo glasanje) i dosadilo mi je da biram manje zlo. Ako bude bio neko kome mogu da pruzim sansu bude a ako ne onda nista.