Jump to content


Photo
- - - - -

Sajam knjiga (iz godine u godinu...)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 29 January 2008 - 20:10

Ko zna obojicu ni reuma mu teško ne pada.

#32 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 29 January 2008 - 21:31

:rolleyes:

ala ste duhoviti po litu večeras

#33 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 30 January 2008 - 09:42

To je sve deo specijalnog rata protiv srpskog pdf-a literatura...

#34 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 05 October 2008 - 13:35

Informacije, utisci, preporuke za RS Int. Book Fair 08...

http://www.beogradsk...latin/home.html


53. Međunarodni beogradski sajam knjiga odrzace se od 20. do 26. oktobra 2008.

Ove godine zemlja počasni gost je Japan. Sajam ce otvoriti japanski pisac Nacuki Ikezava.

Školski dan je u četvrtak, 23. oktobra.

RADNO VREME PRIREDBE ZA POSETIOCE:
20. oktobra 2008. od 14:00 do 21:00 čas
21. - 26. oktobra 2008. od 10:00 do 20:00 časova


(Neka neko doda cenu ulaznica ako zna)



Nacuki Ikezava:
http://mojbeograd.ty...ki-ikezava.html

Izdavacka kuca Laguna na sajmu:
http://www.b92.net/k...p;nav_id=318031

#35 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 19 October 2008 - 22:38

http://blic.co.yu/kultura.php?id=61211

Školski dan je 23. oktobar, a poslednjeg dana manifestacije ambasador Japana svečano će predati Otvorenu knjigu ambasadoru Grčke, zemlji počasnom gostu narednog, 54. sajma knjiga. Radno vreme je od 10 do 20 časova, cena pojedinačne ulaznice je 220, a za grupne posete 150 dinara (cena parkinga je 80 dinara na sat).

Knjigoljupci uzivajte.

#36 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 23 October 2008 - 13:58

HALA XIV
UL. VASKA POPE
ŠTAND #1969


petak, 24. oktobar, od 12 do 13h, i od 16 do 18h.

Posted Image

NJENA TRANZICIJA - roman Darka Kovačevića

Dok svi oko nje konzumiraju “vinjak za doručak, bensedine za marendu”,
junakinja romana “Njena tranzicija” Darka Kovačevića nastoji da vrati
osećaj reda u sopstveni uzdrmani život.




#37 gimnazijalka

gimnazijalka
  • Members
  • 127 posts

Posted 04 December 2008 - 22:24

Prilicno sam zadovoljna sajmom , mada cene i nisu nesto snizene. Skoro pa da su i ostale regularne. Imala sam priliku da upoznam Isidoru Bjelicu, koja je inace, po mom misljenju skroz gotivan lik! Sve naj, naj o njoj.. Toliki publicitet a i dalje uspeva da ostane svoja. Bravo Isidora, samo nastavi da stvaras. Prave vrednosti uspevaju i traju zauvek

#38 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 December 2008 - 02:29

Imala sam priliku da upoznam Isidoru Bjelicu, koja je inace, po mom misljenju skroz gotivan lik! Sve naj, naj o njoj.. Toliki publicitet a i dalje uspeva da ostane svoja. Bravo Isidora, samo nastavi da stvaras. Prave vrednosti uspevaju i traju zauvek

uh, sad mi zao shto nisam bila :ph34r:

#39 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 January 2009 - 07:22

uh, sad mi zao shto nisam bila :D

:) :D
Da ne otvaram novu temu, radi se o sajmu u Domu sindikata. Bila sam vise puta, trazeci od izdavaca da mi donesu jednu knjigu iz knjizare ( na kraju se ispostavilo da je rasprodata :D ). Receno je da rade do 31. 1. 2009., a na televiziji sam cula da je sajam otvoren do 15. 1. ?
Juce sam kupila drugarici na poklon "Veliki recnik stranih reci i izraza" Ivana Klajna i Milana Sipke za 5000 RSD, trece dopunjeno i ispravljeno izdanje, a redovna cena je 7900 RSD
http://www.prometej....s/view.php?id=1
Zaista lep popust, pa ako neko ima u planu kupovinu ovog recnika, eto prilike.
Jos uvek postoji i 2. izdanje ( najnovije je 3. ), a prodaju se po istoj ceni, s tim je drugo izdanje nesto siromasnije i koliko sam shvatila uz njega je isla dopuna u vidu knjizice (koju vam ne pominju :ph34r: ), a u 3. izdanju sve je preradjeno i ubaceno u 1 knjigu.
Na standu Paideje sam, jos ranije kupila nekoliko zanimljivih knjiga za po 100 RSD.
Popusti se krecu od 20 %, pa navise.
Edit : 2. i 3. izdanje se razlikuju se i po tome sto 3. izdanje ima kartonsku kutiju u koju se ubacuje knjiga. Prometej ima svoj stand, pa je najsigurnije da odete tamo. I druge knjige Klajna i Sipke ( Kultura govora, Zanimljiva gramatika, Zasto se kaze ?, Price o recima, Recnik jezickih nedoumica ) se prodaju sa popustima. :D

Edited by Uma, 09 January 2009 - 07:34.


#40 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 April 2009 - 02:15

Opet ja, sa zakasnjenjem, ali ne i prekasno, ostalo je jos desetak dana do zavrsetka sajma u Domu sindikata.

ponedeljak, 30. mar 2009, 18:09 -> 19:32

Uskršnji sajam knjiga u Domu sindikata

Otvoren tradicionalni Uskršnji sajam knjiga. Izložena dela 46 izdavačkih kuća. Sajam traje do 18. aprila
http://www.rts.rs/pa... sindikata.html

#41 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 10 April 2009 - 14:48

Pojma nisam imala o ovome, a obavezno cu posetiti. Uma, hvala na informaciji! :ph34r: :) :D

#42 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 April 2009 - 17:52

Pojma nisam imala o ovome, a obavezno cu posetiti. Uma, hvala na informaciji! :ph34r: :) :D

Ja se setila da se približava Uskrs, pa rekoh da potražim informaciju na netu. Nisam bila, ako obiđeš sajam prva javi ima li nešto zanimljivo :D .
Nema na čemu :D

#43 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 21 April 2009 - 12:22

Evo jos nekih novosti delom vezano za Sajam koji je Uma pominjala. Ja nazalost nisam otisla, ali eto, ispade da jos ima prilike :ph34r:

Pokloni i popusti za dan knjige

Četvrtak je poslednji dan Uskršnjeg sajma knjiga u Domu sindikata...
Povodom obeležavanja Svetskog dana knjige u četvrtak će biti organizovan niz zanimljivih akcija. Poznata lica će se igrati bibliotekara, Institut Servantes će poklanjati knjige, a izdavači su pripremili specijalne popuste.

NASLOVI - Već tradicionalno, u Biblioteci grada će vas u ulozi bibliotekara dočekati poznate face iz sveta umetnosti i politike – Slađana Milošević, Gordan Kičić, Ljubica Arsić, Ana Franić, Dejan Pantelić, Radmila Hrustanović, Jelena Tomašević, Gorica Nešović, Dragan Ilić, Dragana Ognjenović... Oni će od 11 do 13 sati u sklopu akcije „Mi smo u biblioteci“ usluživati čitaoce, davati predloge za čitanje i razgovarati o knjigama.
Ove godine, Danu knjige priključiće se i Zadužbina „Dositej Obradović” svečanom akademijom „Dositejevi darovi” u Kolarčevoj zadužbini (u 20 sati). Zainteresovani će moći da dobiju besplatne karte ako donesu neku knjigu na poklon.
Nemački Gete institut će u svojim prostorijama organizovati čitalački maraton „Prevođenje kao kulturna razmena”, a Institut Servantes je ovim povodom obezbedio specijalne poklone za ljubitelje knjige. Naime, Beograđani od 13 sati, ispred Instituta će moći da dobiju knjigu poezije Kubanca Hosea Martija, a u 18 sati knjigu Silvije Monros-Stojaković pod nazivom „Nastaviće se”.
Četvrtak je i poslednji dan Uskršnjeg sajma knjiga u Domu sindikata, gde su ponuđena izdanja sa sajamskim popustom, a izdavačke kuće planiraju i posebne akcije za sam Dan knjige.
– Otvorićemo Kuću za čitanje u Dositejevoj 13, u večernjim satima, od 21 sat pa do ponoći. Ljudi će moći da dođu i prelistaju knjige nezavisno od toga da li su članovi našeg čitalačkog kluba, kao i da kupuju naša izdanja sa specijalnim popustom od 30 odsto za izdanja do 2007. godine i 25 odsto za novija izdanja – kaže Marija Asanović iz kuće „Geopoetika”.
„Laguna” je napravila spisak od 100 naslova i svako ko kupi knjigu sa spiska, dobija još jednu na poklon, dok oni koji kupe dve mogu da odaberu čak tri naslova. Akcija traje do 1. maja.
Kuća „Dereta” će slediti primer kolega iz Barselone, koji su i započeli tradiciju obeležavanja Dana knjige, pa će svakoj dami koja u četvrtak kupi neko njihovo izdanje, pokloniti po cvet.

Političari promoteri književnosti
Knjiga urugvajskog pisca Eduarda Galeana, koju je venecuelanski predsednik Ugo Čavez poklonio predsedniku SAD, naglo se popela na peto mesto najprodavanijih knjiga internet knjižare Amazon. To je zaprepašćujući skok knjige „Otvorene vene Latinske Amerike: Pet vekova pljački kontinenta“, koja je bila na 54.295. mestu po prodaji u ovoj internet knjižari, pre nego što je Čavez u nedelju Obami poklonio izdanje na španskom. Galeanova knjiga govori o tome kako su strani interesi dominirali Latinskom Amerikom i opterećivali taj kontinent još od španskih osvajanja.

Akcije izdavača za Svetski dan knjige
Geopoetika 25 odsto popusta na nova, 30 na starija izdanja
Laguna poklon knjiga uz svaki kupljeni naslov
Kreativni centar 20 odsto popusta



#44 Tom_YU

Tom_YU
  • Members
  • 11 posts

Posted 25 October 2009 - 19:10

Zdravo.

Zanima me jedna stvar oko sajma knjiga.
Na sajtu beogradskog sajma knjiga piše da je svečano otvaranje u 18:00h. Međutim, na sajtu mikro knjige sam našao takođe da je svečano otvaranje u 18:00h, ali i da se sajam za posetioce otvara u 14:00h.
Da li neko ima informacije povodom otvaranja sajma za posetioce?

P.S. Dolazim sutra u Beograd samo zbog toga, pa moram da znam od koliko počinje, jer se isti dan vraćam.

Edited by Tom_YU, 25 October 2009 - 19:12.


#45 Badenac

Badenac
  • Members
  • 480 posts

Posted 22 October 2013 - 17:44

Samo da osvezim temu .

Sajam knjiga  2013 - utisci?

Moj najaci utisak jeste da je ove godine ekonomska kriza najace udarila po sajmu.Imam utisak da je manje standova,da je manje novih knjiga(izuzimam prevode bestselera) i da ne postoji dominantana tema kao sto je to bilo slucaj na proslim Sajmovima.

Pozitivan utisak su klinci koju su dosli da gledaju knjige cak i u nedelju,pored lepog vremena i Ade u blizini.Isto tako,moj utisak je da polako jaca trend razdvajanja izdavackih kuca na one koje forsiraju popularne naslove i zanr teme i one koje se bave "tezim" temama,s tim da je i ova druga grupa isto toliko posvecenja komercijalnom efektu svog rada koliko i prva.