Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#241 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 11 November 2008 - 10:05

Postovani!
Moja majka je prije godinu dana operisala tumor na desnoj dojci, poslije operacije primala je hemoterapiju u pet ciklusa a sada koristi samo hormonoterapiju. Juče je radila nalaze krvi na kojima se po prvi put pojavljuju odstupanja van granice normale (do juče su svaki put nalazi bili uredni i u granicama normale).

Srdjanov odgovor sasvim je korektan i tesko da bi mu nesto trebalo dodati; treba slediti savete onkoloskog konzilijuma za dojku. Posebno napominjem da laboratorijski nalazi u krvi nemaju nikakvu prognosticku vrednost.

1. Rak je psihosomatska bolest.
2. Kao sto apsolutno sve u ovom univerzumu ima svoje uzroke i posledice, tako i ta bolest ima tacno odredjeni trenutak, razlog i mesto na telu gde, zasto i kada nastaje.
3. Medicina se na bavi uzrocima bolesti i njihovim lecenjem, ona samo tretira simptome bolesti, a u slucaju raka, cak i to vrlo kilavo.

Hvala.

edit: gramatika.

Ovo je vrlo opasno sarlatanstvo, koje moze da kosta zivota one koji boluju od izlecivih formi maligne bolesti.
  • 0

#242 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 November 2008 - 12:28

Prethodni post odlicna je ilustracija zastrasujuceg neznanja i ocajanja, koje pokazuje kuda vodi neznanje. Nazalost, ako je suditi prema napisanom, doticna nesrecna zena umire i pitanje konacnog kraja vrlo je blisko.
Sto se tice morfijuma i morfinskih derivata, to je problem koji jednostavno ne mogu da razumem; licno sam se osvedocio, kada je moja vlastita ujna umirala od raka pluca sa metastazama u kostima, a kolege me ubedjivale kako morfin ne moze da resi pitanje njenog bola, ali ce izazvati zavisnost.
Nije istina da postoji bol koj morfin (i derivati) ne uklanja, a sto se zavisnosti tice, s jedne strane, pokazano je da se ne razvija u slucajevima vrlo jakog bola, a s druge, kakav je znacaj kad bi se cak i razvila zavisnost, ako je osobi koja umire ostalo jos nekoliko nedelja. Morfin je jedino kontraindikovan kod akutnog spazmodicnog bola.
Cak i smrt mora da bude dostojanstvena - a to znaci bez bola.


Mojoj svekrvi koja je umirala u starackom domu oduzimani su sedativi ( celog zivota je patila od nesanice) da ne bi
postala zavisna.Zena sa 80 godina. Ludjaka ima svuda.
  • 0

#243 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 November 2008 - 13:12

Bilo mi je zadovoljstvo da procitam prvi post koji je postavila Evi i koji zraci optimizmom i spremnoscu za borbu sa tom teskom, ali pobedivom bolesti.
Rezultati lecenja karcinoma ovarijuma, uhvacenog u ranoj fazi, dobri su (trenutno ne raspolazem procentima o petogodisnjem prezivljavanju), a hemoterapija je samo jos dopunska profilakse sa ciljem da se i mala mogucnost lokalnog recidiva ili rane metastaze iskljuci.
Sto se ishrane tice, ne postoji posebna ishrana, koja bi se preporucivala bolesnicima sa malignom bolescu, kao sto ne postoji ni ishrana za koju se pouzdano moze tvrditi da je stetna.
Ishrana treba da je dovoljno raznovrsna i u principu, za glavne obroke vazi standardno pravilo: 25% obroka treba da su belancevine (meso ili riba), 25% da su ugljeni hidrati (hleb, testenine, ali i pirinac), a 50% voce i povrce. Treba imati tri dnevna obroka i po mogucnosti jos dva medjuobroka izmedju; jabuku, bananu, pomorandzu, jogurt i sl., ali ne pola table cokolade.
Posebno zelim da napomenem da fetisizacija ishrane nema opravdanje; to sto je cvekla crvene boje ne znaci da ima povoljno dejstvo na krvnu sliku.
Normalna, uravnotezena ishrana, normalan nivo radnih aktivnosti, normalan odnos rada i odmora, odgovarajuce lecenje preporuceno od strane onkologa i, sto je najvaznije, zivotni optimizam i ubedjenost u mogucnost da se bolest pobedi najbolji je put da se to i zaista desi.
Ja sam sasvim siguran da cete se Vi ponasati na ovaj nacin i sasvim sam siguran da ce doci i taj dan kada cete reci: "Ja sam bila bolesna od karcinoma jajnika."


I ja to zelim Evi iz sveg srca.

Moja prijateljica je umrla od ovog karcinoma. I sama je bila lekar,internista. li kako su lekari zapravo jako nemarni kada je
njihovo sopstveno zdravlje u pitanju, nije nikada isla na neke preglede, sama je jadnog dana zakljucila da nesto sa jajnikom
nije u redu.Posle operacije sve je bilo jasno a to "sve" je znacilo da joj nema spasa.Ona je to razumela,odbila je hemoterapije,
umrla je uz velike doze morfijuma. Ja nisam znala da je ovaj karcinom tako zao, a zao je jer nema nikakvih simptoma.
Kada se simptomi pojave onda je vec i kasno .Uglabnom mi je ta njena bila bolest , a i smrt bila povod da redovno idem
na ultrazvuk kod svog ginekologa.
  • 0

#244 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 November 2008 - 13:21

Zivotinje ne umiru od raka, osim nekoliko procenata onih koje su svakako na kraju svog bioloskog puta.

Vid' djavola.
  • 0

#245 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 11 November 2008 - 14:02

Vid' djavola.


Zar i on? :ph34r:

Macke i psi naravno oboljevaju i umiru od raka bash kao i ljudi.
Kuje ( a verovatno i mace zenskog pola) koje nisu sterilisane
obicno umiru od karcinoma materice ili cak i karcinoma dojke.

Mushki kucovi i macovi jako cesto imaju karcinom prostate,
ili kao moj Otelo karcinom testisa. Nego niko ne vodi statistike
pa to i ne igra nikakvu ulogu.
  • 0

#246 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 11 November 2008 - 14:24

Pokusavate da polemisete sa budalastinama.
  • 0

#247 Mr. Mojo Risin

Mr. Mojo Risin
  • Members
  • 107 posts

Posted 12 November 2008 - 10:51

......
Ovo je vrlo opasno sarlatanstvo, koje moze da kosta zivota one koji boluju od izlecivih formi maligne bolesti.


Da, oni koji decenijama tapkaju u mraku troseci stotine milijardi necega godisnje samo na tzv. istrazivanja i koji pod pojmom "lecenje" podrazumevaju odsecanje delova tela, trovanje bojnim otrovima i zracenje, usput tvrdeci da greske prirode postoje, jer ogrnuti ludjackim kosuljama celularne patologije i nosa zabodenog u celije, delove belancevina i viruse vec vekovima ne mogu da shvate da ljudsko bice, pored tela, ima i mozak, psihu i dusu, odgovorne za bolesti kao i za sve ostalo u zivotu, baveci se samo organima i posmatrajuci coveka samo kao nekakvu gomilu belancevina, ne pruzajuci nikakvo objasnjenje o uzrocima oboljenja, stalno upozoravaju na opasnost od sarlatanstva.
Opasnost za one koji boluju od izlecivih formi?
Bolnica za krpanje ostavlja okrutnoj sudbini ove sa neizlecivim formama?

5. Uprkos mnogobrojnim pokusajima niko nikada nije izolovao, niti na ikakav drugi nacin dokazao postojanje celije raka u arterijskoj krvi, one koja je navodno odgovorna za nastajanje sekundarnog tumora, tzv. metastaza.

Edited by Mr. Mojo Risin, 12 November 2008 - 10:53.

  • 0

#248 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2008 - 11:28

pa da, svi lekari su glupi, uskih pogleda i samo bi da mlate pare i igraju se sa sudbinom pacijenata. samo i jedino ti ljudsko telo poznajes kao ni jedan lekar ovoga sveta i to svoje dragoceno znanje prenosis bolesnima, pretpostavljam, za dzabe?

pa gde si bio do sad?
i sto ljudi i dalje umiru kad si tu?
  • 0

#249 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 November 2008 - 11:29

Ovo moze biti teza za nekakvu misticnu sektu, ali za normalan svet, ovo je sarlatanstvo.
  • 0

#250 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 November 2008 - 11:32

kakva je postoperativna prognostika metastaze raka debelog creva.?
  • 0

#251 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 November 2008 - 12:40

Zavisi od toga da li je samo jedna, solitarna metastaza i od toga koliko je osnovna bolest pod kontrolom.
  • 0

#252 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 12 November 2008 - 16:39

Da li je moguc nastavak lecenja sa utvrdjenom metastazom, jer nije primenjeno ni zracenje ni hemioterapija?
  • 0

#253 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 November 2008 - 18:13

Da li je moguc nastavak lecenja sa utvrdjenom metastazom, jer nije primenjeno ni zracenje ni hemioterapija?

Pitanje mi nije sasvim jasno.
  • 0

#254 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 November 2008 - 05:44

... ljudsko bice, pored tela, ima i mozak, psihu i dusu, odgovorne za bolesti kao i za sve ostalo u zivotu...

Tebi je, izgleda, vaznije da propagiras tezu da je covek vise od svog tela, nego da se obolelima pomogne na nacin koji je najdelotvorniji. To je ne samo sarlatanstvo, nego i stremi ka fundamentalizmu (kao oni koji odbijaju medicinsku pomoc da ne bi oponirali knjigama starostavnim). Pri tome, uopste ne pokazujes interes za neverovatne uspehe moderne medicine. Sta vredi vakcina protiv raka, npr, ako nije na duhovnoj bazi? Budale, trose stotine milijardi necega, umesto da se sluze gotovo besplatnim sredstvima, kao sto su viskovi, tihovanje, i sl.

+ And, Mr Mojo, do shut up:

Nearly one in five cancer drugs entering development now reach the market, a remarkably good success rate given the high level of failures in other disease areas, British researchers said on Friday .

A study by Cancer Research UK, based on 974 cancer drugs starting initial Phase I clinical trials since 1995, calculated there was an 18 percent probability that those in human tests would make it to commercial registration.

http://news.yahoo.co..._cancer_drugs_1

Edited by Indy, 14 November 2008 - 16:22.

  • 0

#255 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 December 2008 - 12:24

Cancer Research UK je charity koji redovno pomazem, jer smatram da ima izvanredne rezultate i radi odlican posao.
  • 0