Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#226 mica1957

mica1957
  • Members
  • 4 posts

Posted 13 July 2008 - 09:26

hvala puno ali ona se mnogo muci i ima velike bolove i povraca krv i mrci joj svest neznam dokle ce ovako da boluje hvala na vasem odgovoru mica
  • 0

#227 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 15 September 2008 - 00:30

Nadam se da je administrator zadovoljan jer je ova tema deifnitivno zmrla,
zahvaljujuci njegovim konstantnim brisanjem postova.
Nadam se da ce i ovaj moj da nestane.
Ne snasla ga muka kao nasa. :) :D :ph34r: :D :D
Hvala
  • 0

#228 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 September 2008 - 05:55

Siguran sam da je moderator uklonio samo besmislene postove, a ako ima bilo sta sto bi trebalo da se prodiskutuje, siguran sam da cemo svi ucestvovati, ukljucujuci tu i moderatora.
  • 0

#229 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 09 November 2008 - 22:12

Postovani!
Moja majka je prije godinu dana operisala tumor na desnoj dojci, poslije operacije primala je hemoterapiju u pet ciklusa a sada koristi samo hormonoterapiju. Juče je radila nalaze krvi na kojima se po prvi put pojavljuju odstupanja van granice normale (do juče su svaki put nalazi bili uredni i u granicama normale).

U daljem tekstu sam prepisao kompletne nalaze i nadam se da ćete moći odvojiti vremena da ovo pročitate i da date vaš komentar, prognoze i preporuke.
UNAPRIJED HVALA!

Makroskopski opis
Biopisija "EX TEMPORE". Maligno.
Primljeni materijal čini dio tkiva dojke pokrivene vretenastim isječkom kože, dimenzija 6x4x2,5 cm, na masnom tkivu dojke nalazi se tumorski nodus promjera 1x0,8 cm, sivkaste boje, čvrste kozinstencije zrakastih rubova (prema kliničkim podacima donji medijalni kvadrant). Za ledeni rez uzmu se dva isječka, za trajne, parafinske blokove još 11 isječaka.

Mikroskopski opis
Mikroskopski, tumorski čvor je građen od neoplastičnih čelija koje su večim dijelom aranžirane u tubule žlijezde, manjim dijelom u vidu infiltrativnih trašaka i solidnih područja. Stromalna komponenta varijabilna, mjestimično celularnija sa fibroblastičnom proliferacijom, mjestimično slabo celularr hijalinizirana.

Zaključak
Infiltrativni duktalni karcinom "desne" dojke, histološkog gradusa 1, (Total score=4 tubularne formacije nuklearni pleomorfizam 2, mitoze 1) po lokarnom širenju -pT1, sa metastazom u 1 limfnom čvoru pl. AJCC IIA, NPI 3,2

IMUNOEKSPRESIJA HER 2 PROTEINA JE 0.

Eksrepsija estorgenskih receptora: skor 7 (bod za procenat imunoreaktivnih tumorskih ćelija -5, bod za intenzitet reakcije -2)

Ekspresija progesteronskih receptora skor 8 (bod za procenat imunoreaktivnih tumorskih ćelija -5, bod za intenzitet imunoreaktivnog bojenja -3)

Konzilijarno odlučeno nastaviti liječenje adjuvantnom sistemskom hemioterapijom po CMF protokolu i hormonoterapijom (Tamoksifen 10mg 2x1).

NALAZI KOJI SU JUČE RAĐENI SU SLEDECI:

WBC 6.5 G/L
LYM 2.2 G/L
Mid 0.8 G/L
Grn 3.5 G/L
Lym 34%
Mid 13% (NORMALNO 2-10%)
Grn 53%
RBC 4.80 T/L
HGB 129 g/L
hct 0.407 L/L
MCV 84.7
MCH 26.9 (normalno 27.0-33.0)
MCHC 316 g/L
RDW 12.2%

PLT 177 g/L
PCT 1.6 mL/L
MVP 9.2 fL
PDW 0.140

glukoza 4.8
ureja 7.1
kreatinin 65

Uk. holesterol 5.0
trigliceridi 1.1
astl 19
altl 19


SH 1.015
PH 7
leu 25/microl
nit: neg
pro: neg
glu: norm
ket: neg
ubg: norm
bil: neg
ery 25/microl

Kako vama izgledaju ovi nalazi i kakve su prognoze, jos jednom napominjem da je operacija bila prije godinu dana i da su nalazi do sada bili uredni.

Unaprijed hvala!
  • 0

#230 Mr. Mojo Risin

Mr. Mojo Risin
  • Members
  • 107 posts

Posted 10 November 2008 - 10:29

1. Rak je psihosomatska bolest.
2. Kao sto apsolutno sve u ovom univerzumu ima svoje uzroke i posledice, tako i ta bolest ima tacno odredjeni trenutak, razlog i mesto na telu gde, zasto i kada nastaje.
3. Medicina se na bavi uzrocima bolesti i njihovim lecenjem, ona samo tretira simptome bolesti, a u slucaju raka, cak i to vrlo kilavo.

Hvala.

edit: gramatika.

Edited by Mr. Mojo Risin, 10 November 2008 - 10:40.

  • 0

#231 Calathea

Calathea
  • Members
  • 3 posts

Posted 10 November 2008 - 13:21

Molim vas da, hitno, ako imate informacija ili znate za neka iskustva kazete nesto o zapper aparatu. Preporucen je osobi koja se dvije godine liejci od tumora testisa, 40 god, prosao je tri operacije i dva ciklusa od po cetiri hemoterapije, ali se sekundarni tumor ponovo vraca. Ako neko zna za nesto drugo sto bi mozda pomoglo, isto tako ga molim za pomoc, moze i na mail calathea@email.co.yu
  • 0

#232 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 10 November 2008 - 15:23

1. Rak je psihosomatska bolest.
2. Kao sto apsolutno sve u ovom univerzumu ima svoje uzroke i posledice, tako i ta bolest ima tacno odredjeni trenutak, razlog i mesto na telu gde, zasto i kada nastaje.
3. Medicina se na bavi uzrocima bolesti i njihovim lecenjem, ona samo tretira simptome bolesti, a u slucaju raka, cak i to vrlo kilavo.

Hvala.

edit: gramatika.


Baš koristan prilog, koji se sastojao od neistinite tvrdnje pod 1, potpuno opšte i bezvredne tvrdnje pod 2 i i delimično tačne tvrdnje pod 3 (Medicina se i te kako bavi uzrocima - npr. uzrok tuberkuloze nije nikakva mistična sila, već bacil koji ima svoje ime i antibiotike koji ga uništavaju; sa rakom je, nažalost, komplikovanije).

Mene samo zanima da li si od onih koji, umesto MEDICINOM, predlažu lečenje raka:
1. meditacijom
2. makrobiotikom
3. homeopatijom
4. magijom

(očigledno se postiže ozbiljni nastup kad se stvari numerišu, pa sam to i ja učinio :ph34r: )

Hvala.
  • 0

#233 Mr. Mojo Risin

Mr. Mojo Risin
  • Members
  • 107 posts

Posted 10 November 2008 - 16:21

....... potpuno opšte i bezvredne tvrdnje pod 2 .......


Poprimajuci razmere epidemije, bolest sama demantuje zvanicnu dogmu o sebi, kao o slucajnoj gresci prirode, besmislenom razmnozavanju poludelih celija isl.

......
Mene samo zanima da li si od onih koji, umesto MEDICINOM, predlažu lečenje raka:
......


Odgovor je uglavnom sadrzan gore pod 1.

4. I zivotinje dobijaju rak.
U istim trenucima, iz istih razloga i na istim mestima kao i ljudi.
Zivotinje ne umiru od raka, osim nekoliko procenata onih koje su svakako na kraju svog bioloskog puta.

Molim.
  • 0

#234 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 10 November 2008 - 17:56

Životinje ne umiru od raka? Nego šta, izleče se same meditacijom?

Umiru još kako.

Razlika je samo u tome što se sve to podvodi pod "crklo, lipsalo, bilo joj vreme". Lečenje se obično ni ne pokušava (bar kod nas), niti se radi obdukcija da se vidi šta se desilo.

A da - razlika je i u tome što ljudi imaju kudikamo duži životni vek od životinja (bar onih koje obično imamo u vidu), što daleko povećava šanse za kancer kod čoveka; mnoge životinje, ako tako može da se kaže, nemaju ni vremena da ga dobiju.
  • 0

#235 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 10 November 2008 - 23:00

4. I zivotinje dobijaju rak.


Koji su to "psihosomatski" razlozi zbog kojih riba dobija rak?
  • 0

#236 Mr. Mojo Risin

Mr. Mojo Risin
  • Members
  • 107 posts

Posted 11 November 2008 - 00:18

Konflikt.
  • 0

#237 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 11 November 2008 - 00:36

Cega sa cim?
  • 0

#238 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 11 November 2008 - 01:58

Hvala na odgovorima,jako su strucni.
  • 0

#239 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 11 November 2008 - 09:56

Kako vama izgledaju ovi nalazi i kakve su prognoze, jos jednom napominjem da je operacija bila prije godinu dana i da su nalazi do sada bili uredni.

Unaprijed hvala!

'vako:

Ne bavim se endokrinom i onko-hirurgijom, niti onkologijom i patologijom tako da ne mogu baš najbolje da protumačim pato-histološki nalaz - to je svakako već uradio onkološki konzilijum koji je odlučio o nastavku lečenja. Ono što mogu pak da kažem je da su laboratorijski nalazi uglavnom u redu i da ona dva odstupanja u krvnoj slici koja su navedena nisu značajna jer su minimalna i verovatno će već sledeći put biti u opsegu normalnosti + što nisu direktno povezani sa osnovnom bolešću. Ono na šta bi pak trebalo obratiti pažnju (a što opet nema nikakve direktne povezanosti sa osnovnom bolešću) je povišena vrednost eritrocita i leukocita u urinu a koje, budući da su ureja i kreatinin u normalnim vrednostima tj. bubrezi su u redu, mogu da ukažu na neku urinarnu infekciju (nisam video rezultat za bakterije u urinu - pregled urina uvek ima tu stavku pa makar bila i negativna).

Edited by srdjann, 11 November 2008 - 10:00.

  • 0

#240 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 11 November 2008 - 10:02

1. Rak je psihosomatska bolest.
2. Kao sto apsolutno sve u ovom univerzumu ima svoje uzroke i posledice, tako i ta bolest ima tacno odredjeni trenutak, razlog i mesto na telu gde, zasto i kada nastaje.
3. Medicina se na bavi uzrocima bolesti i njihovim lecenjem, ona samo tretira simptome bolesti, a u slucaju raka, cak i to vrlo kilavo.

Ja mislim da niko na ovom forumu do sada nije nalupao više gluposti u manje teksta...
  • 0