Jump to content


Photo
- - - - -

Dijete i fitness


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#91 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 19 April 2009 - 00:57

avokado je odlican za flat belly

#92 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 19 April 2009 - 01:56

avokado je odlican za flat belly


da se pritisne? :ph34r:

#93 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 19 April 2009 - 02:40

da se pojede :ph34r:

#94 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 April 2009 - 16:46

Hvala svima na savjetima. Upotrijebit cu sve segmente koji mi se svidjaju. :)

avokado je odlican za flat belly


Ja vec danima u ogromnim kolicinama mlatim po ananasu. Nasla na rasprodaji, u konzervi, komadice ananasa u prirodnom soku bez dodatka secera. Njami. :ph34r:

#95 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 19 April 2009 - 18:38

edit: Krosh>Evo ti jedno suprotno misljenje. Hleb batali.
ma sve hocu da ne uvlacim rat u svaku temu ali ovdje moram. U ratu smo imali u kuci brasna, rize i/ilimakarona i/ili leche. Nikakvih zacina osim soli i minimum,minimum ulja. I poneka konzerva. Stara je odjednom 10 puta manje ulja trosila nego inace. Pravila je svaki dan ogroman domaci hljeb pa bez pretjerivanja ko guma od fice. I nikad ga nije ostajalo za sutradan. Jeo sam po dvije kriske tog hljeba sa 2 tanjira makarona, naravno bez icega. Kriske duzine 30-40 cm 2 prsta debljine. Nakon 3-4 sata ogladnis. Za ne vjerovati. I smrsao sam za pola godine 10-ak kila a majka za godinu 28 kg. Bilo je gojaznih ljudi pred rat koji su uz takvu ishranu smrsali cak 60 kila. Ovo ne izmisljam svaki ce vam Sarajlija to potvrditi izuzev onih koj su imali dobar stek pa se dohranjivali.

Bez namere da ulazim u tvoja secanja iz rata, jer bi svako moje suprostavljanje toj prici bilo problematicno.

Nego evo jedan moj primer: spageta, koje su samo posoljene mogu da pojedem najvise 120gr, dok sa "patentiranim" sosom od pavlake, ulja, pecurki, sunke, vegete i crnog luka moga da pojedem 230gr.

Ostala hrana trazi ugljene hidrate, meso trazi krompir i hleb, povrce trazi pirinac...I covek ni ne primeti koliko energetski uzima kroz UH.

To sto si bio gladan posle 3-4 sata je tipicna posledica insulinskog lucenja posle velike kolicine UH.

@Ziza, ne znam da li ti se neki moj savet svideo, ali evo jos jedan :D :

Voce goji! Kao i vocni sokovi, bili oni sa ili bez secera, ako ti se pije nesto, tu je caj, sok od paradajza ili limunada bez secera(uz iznimku da prilikom, odnosno posle vezbanja, mozes da popijes neki sok, smanjenog energetskog sadrzaja, kao sto su ove vode sa ukusima, samo gledaj da bude neka bez vestackih zasladjivaca).

Sto se tice svezeg voca, secer koji se nalazi u njemu se razlikuje od rafinisanog samo po tome sto je sladji i sto se nesto kasnije razlaze u organizmu, energetski je skoro isti, i u piramidi ishrane, iako voce spada u donji trapez, ono je u "try to limit" kategoriji. Po mojoj proceni, to je do 300gr u vreme dijete, i do 400gr u vreme normalne ishrane.

Po meni su ugljeni hidrati u osnovi 95% slucajeva energetskog suficita kod ljudi, masti mogu biti problem ako se hranis u kafani ili przis tri jaja sa slaninom za dorucak.

Dakle, prekosutra ujutru, umesto da dzem i margarin razmazes po kriski hleba, ti to uradi po WASA tabli. :)

Za svaki reklamni post dobijam hrpu evra. :ph34r:

Edited by Krosh, 19 April 2009 - 18:39.


#96 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 April 2009 - 19:33

@Ziza, ne znam da li ti se neki moj savet svideo, ali evo jos jedan :) :

Voce goji! Kao i vocni sokovi, bili oni sa ili bez secera, ako ti se pije nesto, tu je caj, sok od paradajza ili limunada bez secera(uz iznimku da prilikom, odnosno posle vezbanja, mozes da popijes neki sok, smanjenog energetskog sadrzaja, kao sto su ove vode sa ukusima, samo gledaj da bude neka bez vestackih zasladjivaca).


:ph34r:


[i]
Kraljevski ananas

Zahvaljujući kralju voća, ananasu, gotovo preko noći možemo izgubiti neki suvišni kilogram ili pomladiti kožu.

Objavljeno: 20.06.2008.

Ananas je s pravom kralj voća. I to ne samo stoga što mu je priroda podarila gizdavu krunu od lišća već i zato što sadrži kraljevsku količinu vrijednih sastojaka. Ananas je bogat enzimima, mineralima, elementima u tragovima i vitaminima, te primjerice sadrži kalcij, kalij, magnezij, fosfor, željezo, jod i cink te provitamin A i vitamine E, C i B-grupe, odnosno biotin.

Ne samo što je zdrav već je i pravi kozmetički čarobnjak koji i izvana i iznutra hrani našu kožu, čuva njenu vlažnost, obnavlja je, čisti i sakuplja njene pore. Ananas ima i anti-aging djelovanje. Dokazano usporava proces starenja kože, potiče njenu elastičnost, čini je mlađom, svježijom i sjajnijom. Kako potiče metabolizam, posebno sagorijevanje masnoća, ananas je i vrlo uspješan borac protiv celulita i suvišnih kilograma. K tome, kako općenito potiče imunološki sustav organizma i štiti ga od negativnih posljedica stresa, pogoduje i zdravlju bez kojeg naravno nema ni ljepote ni zadovoljstva.

SOS dijeta
Dva, najviše tri dana, dnevno jedite samo svježi ananas (oko 2 kg ) i pijte njegov svježe istisnuti sok.
Dijeta je idealna za brzopotezno gubljenje nekog suvišnog kilograma uoči događaja na kojem želimo zablistati, ali zato što kao i sve slične dijete može štetiti organizmu, smije se provoditi samo kratko i povremeno.


Jedem ga svaki dan pomalo i mogu ti reci da mi bas prija. :D

Edited by Ziza, 20 April 2009 - 09:28.


#97 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 19 April 2009 - 20:11

mislim da berries daleko vode nad ananasom :ph34r:

Posted Image

#98 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 19 April 2009 - 22:16

Dakle, prekosutra ujutru, umesto da dzem i margarin razmazes po kriski hleba, ti to uradi po

Za svaki reklamni post dobijam hrpu evra. :ph34r:


Nadam se da si se ovo shalio....jerbo hleb je malo dete za namaz (jam&puter).

#99 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 19 April 2009 - 22:25

:ph34r:


[i]
Kraljevski ananas

.............


pod jedan: eset mi javlja neki trojan virus sa linka coolinarke koji si postavila. proveri.

pod dva: beware od tekstova koje pishu diplomirani pedagozi na blogu.

mogao bih da bla-bla o ananas kingu ali reci cu samo da ovu i ovakvu dijetu mogu da sprovedu samo manekenke koje zaradjuju hiljade pa im frka dal' ce do petka da skinu taj 48-mi kilogram na idealnih 47. za ostali populus nepotrebno a pogotovu shto ce da ti se smuchi ananas za ceo zivot.

pretrazi ozbiljnije sajtove za ishranu.

#100 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 19 April 2009 - 22:28

:ph34r:



Kraljevski ananas

Zahvaljujući kralju voća, ananasu, gotovo preko noći možemo izgubiti neki suvišni kilogram ili pomladiti kožu.

Objavljeno: 20.06.2008.

Ananas je s pravom kralj voća. I to ne samo stoga što mu je priroda podarila gizdavu krunu od lišća već i zato što sadrži kraljevsku količinu vrijednih sastojaka. Ananas je bogat enzimima, mineralima, elementima u tragovima i vitaminima, te primjerice sadrži kalcij, kalij, magnezij, fosfor, željezo, jod i cink te provitamin A i vitamine E, C i B-grupe, odnosno biotin.

Ne samo što je zdrav već je i pravi kozmetički čarobnjak koji i izvana i iznutra hrani našu kožu, čuva njenu vlažnost, obnavlja je, čisti i sakuplja njene pore. Ananas ima i anti-aging djelovanje. Dokazano usporava proces starenja kože, potiče njenu elastičnost, čini je mlađom, svježijom i sjajnijom. Kako potiče metabolizam, posebno sagorijevanje masnoća, ananas je i vrlo uspješan borac protiv celulita i suvišnih kilograma. K tome, kako općenito potiče imunološki sustav organizma i štiti ga od negativnih posljedica stresa, pogoduje i zdravlju bez kojeg naravno nema ni ljepote ni zadovoljstva.

SOS dijeta
Dva, najviše tri dana, dnevno jedite samo svježi ananas (oko 2 kg ) i pijte njegov svježe istisnuti sok.
Dijeta je idealna za brzopotezno gubljenje nekog suvišnog kilograma uoči događaja na kojem želimo zablistati, ali zato što kao i sve slične dijete može štetiti organizmu, smije se provoditi samo kratko i povremeno.

link


Povlacim se pred Glorija/Tina/Nedeljni-dodatak dijetama. A Ananasu se izvinjavam sto nisam znao da pere, pije, pegla, usisava, razvrstava bakterije na Gram-negativne i Gram-pozitivne, vraca kroz vreme, a da je kozmeticki carobnjak to sam znao, pa L'Oreal znaci ananas na francuskom.

#101 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 19 April 2009 - 22:48

Povlacim se pred Glorija/Tina/Nedeljni-dodatak dijetama. A Ananasu se izvinjavam sto nisam znao da pere, pije, pegla, usisava, razvrstava bakterije na Gram-negativne i Gram-pozitivne, vraca kroz vreme, a da je kozmeticki carobnjak to sam znao, pa L'Oreal znaci ananas na francuskom.


Ananas je cool jer ima rupu u sredini. Kada ga stavish na ochi (protivu bora) mozes da gledash kroz njega. :ph34r:

#102 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 20 April 2009 - 09:30

pod jedan: eset mi javlja neki trojan virus sa linka coolinarke koji si postavila. proveri.


Da, meni je zeznuo comp i sad imam problema. :ph34r:

Heeeelp! - Vec sam postavila pitanje na PDF informatika, ali mi nitko ne odgovara.

#103 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 20 April 2009 - 12:56

avokado je odlican za flat belly

:ph34r:

Avokado je jako zdrava, ali i jako kaloricna vocka/povrcka (whatever it is). Stoga ga treba prilicno dozirati.

#104 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 April 2009 - 13:10

:ph34r:

Avokado je jako zdrava, ali i jako kaloricna vocka/povrcka (whatever it is). Stoga ga treba prilicno dozirati.



upravo. :)

#105 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 20 April 2009 - 15:51

"Hibernaciona dijeta", cula za nju od prijateljice koja je praktikuje od proshle nedelje: spavas a slabish a caka je u 2 kashike meda koje se pojedu pred zpavanje. Ima objashnjene kako to deluje na metabolizam, na Googl u, ali mi fiziologija nije jaca strana pa nisam ic razumela. Kombinacija med+cimet u tim tekstovima treba da umiri bolove u zglobovima i da smiri gastritis pa cu da probam. Prijateljica kaze da je prvi uocljiv efekat - mirniji san bez cestog budjenja i poboljshan rad creva.