Jump to content


Photo
- - - - -

Dijete i fitness


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#1 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 October 2007 - 22:42

Nadam se samo da niko neće pitati kako da se izgubi višak kilograma bez dijete i vežbe (ne znam zašto mi je na pamet pala pantljičara...nema veze)

#2 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 17 October 2007 - 22:55

Ima li nešto što je prihvatljivo posle večernjeg fitnessa za utoliti glad? :rolleyes:

#3 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 October 2007 - 23:05

Ima li nešto što je prihvatljivo posle večernjeg fitnessa za utoliti glad? :rolleyes:



...ja mogu da ti dam jedan predlog koji i sam upražnjavam (ali posle dnevnog vežbanja) - dosta tečnosti i beef jerky, ne znam da li treba da objašnjavam šta je to... dugo se žvaće, nema mnogo kalorija, a zasiti

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 October 2007 - 23:07

moj drugar je za desetak meseci smrshao oko 17kg, iskljucivo tako sto je izbacio vecheru, poslednji obrok imao do 18h.
dobro, njemu je pomoglo i to shto je legao u 22h (a ja sam ubedjena da se apetit nocu povecava => je l to tachno?) te za ta 4 sata pred spavanje i ne bi stigao da previshe ogladni.

tek posle toga je pocheo da radi na mishicima, da definishe ono shto mu je preostalo.

kinky, meni uveche (ako sizifovskim naporom volje uspem da prezivim bez pomfrita) chesto legne jabuka ili pomorandza (dok mi na prazan stomak ujutro jabuka legne kao kamen). ili kreni da grickash shtapice shargarepe. to svaki put kad vidim na filmu kazem sebi, e TO cesh da radish, a kad odem na pijacu, od tolkih shargarepa svedem kupovinu na jednu pushlu zeleni i sve tutnem u supu. :rolleyes:

beef jerky

uh, je l to uopshte ima u Srbiji?

#5 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 17 October 2007 - 23:11

...izbacivanje večere je odlična stvar, zamena sa jabukom još bolja ... provereno


uh, je l to uopshte ima u Srbiji?


ne znam da li ima, ali ako i nema možeš sam da napraviš ... traje dugo (nedeljama), pogotovo ako se drži u frižideru


ps. thanx for the tip :rolleyes:

Edited by Mr.Smith, 17 October 2007 - 23:12.


#6 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 17 October 2007 - 23:24

Ma, ja imam problem sa večerom kad idem na fitness u kasnim satima, ostalim danima sam ok :rolleyes: Jbg, dođem kući iscrpljena i mrtva gladna, a opet mi žao da pojedem bilo šta, jer baš i nemam nešto vremena da svarim... pa tako popijem voćni jogurt.

A beef jerky je super, samo ne sećam se da sam viđala po našim hipermarketima, dobro me podseti da obratim pažnju. I nisam neki mesožder, al' uhvati me manija za mesom makar jednom u mesec dana.

#7 Buckyball

Buckyball
  • Members
  • 165 posts

Posted 18 October 2007 - 00:07

Odlazak na spavanje posle fitnesa bez vecera je dusu dalo za katabolizam :huh: Ne radite to, molim vas. Nece vas ubiti malo posnog sira/jogurta/pilecih prsa (birajte namirnice sa sporijim proteinima).

Od 6 popodne do 8 ujutru, pa to je 14 sati bez jela. :rolleyes:

#8 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 18 October 2007 - 01:51

Odlazak na spavanje posle fitnesa bez vecera je dusu dalo za katabolizam :huh: Ne radite to, molim vas. Nece vas ubiti malo posnog sira/jogurta/pilecih prsa (birajte namirnice sa sporijim proteinima).

Od 6 popodne do 8 ujutru, pa to je 14 sati bez jela. :rolleyes:



...da, posle fitnessa mora nesto da se pojede, mada su sporogoreci UH bolji jer ne remete spavanje (mada ni posna piletina i mlečni proizvodi nisu loši) ... jabuka ili slično voće za večeru samo ako se ne vežba ...

ps...našao beef jerky otvoren pre šest meseci... vežbao i sad' ću da ga napadnem... ako me nema sutra, onda znajte - rok za upotrebu otvorneg pakavonja je kraći od šest meseci (ništa nije zeleno, miris je ok...mislim, podnošljiv... ... bele tačkice sa jedne strane, verovatno nema veći značaj...)

#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 October 2007 - 06:21

Od 6 popodne do 8 ujutru, pa to je 14 sati bez jela. :rolleyes:

pa ne do 8 ujutru vec do npr 5.30-6h

#10 sanjanvm

sanjanvm
  • Members
  • 46 posts

Posted 18 October 2007 - 11:11

A ako se ne vežba uveče? Ja npr. ne jedem ništa posle 7 uveče, jedino popijem zeleni čaj bez šećera. Ne znam da li je uopšte ok da se on pije kasno uveče?

#11 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 18 October 2007 - 14:50

...čini mi se da smo to već dotakli ... nešto malo treba pojesti - malo voća ili malo složenih ugljenih hidrata (ubuduće UH :rolleyes: ) ...bilo je još par predloga...

...što se zelenog čaja tiče, on može da sadrži i više kafeina od kafe - koliko će ga biti u šoljici zavisi koliko se dugo list natapa toplom vodom ... alternativa je neki voćni čaj bez kafeina (treba uvek insistirati da proizvod ima etiketu na kojoj može da se proveri sadržaj)

#12 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 18 October 2007 - 16:01

tačno, posle rekreacije uveče obavezno večera i to unutar 1h od zavrsetka iste, neka lagana kombincija sporih uglj.hidrata i proteina, eto baš što reče Buckyball posni sir,jogurt obicni/voćni,piletina a zeleni čaj ja ostavljam za ujutru nekako mi nije za veče..

#13 Buckyball

Buckyball
  • Members
  • 165 posts

Posted 18 October 2007 - 16:34

U stvari, prvi obrok posle treninga (i to odmah posle treninga) trebalo bi da bude kombinacija brzih UH (glukoze) i proteina koji se brzo probavljaju (idealan je whey, to jest protein surutke). Ovo se radi da bi se popunile glikogenske rezerve (koje su, naravno, potrosene). Potrazite u prodavnicama suplemenata. Glukoza moze da se zameni suvim grozdjem, ali ne i saharazom ni medom (zbog nizeg glikohemijskog indeksa). Tek nakon toga (sat-dva kasnije) sledi klasican obrok. Zapamtite da secer (glukoza u ovom slucaju) uopste nije losa stvar ukoliko se unese u pravom trenutku.

#14 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 19 October 2007 - 18:15

pitanje za moderatora, imam nedoumicu da li da otvaram novi topik koji ima veze sa fitnesom (pitanje se tiče opreme tj. gde nabaviti )ili da u okviru topika dijete i fitnes postavim pitanje?

#15 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 19 October 2007 - 18:23

... naravno da može ovde, kao i sve ostalo vezano za fitness ...