Jump to content


Photo
- - - - -

Dijete i fitness


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#16 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 19 October 2007 - 19:09

fala za odgovor, treba da menjam patike za trčanje a volela bih da probam neki Asics model ali nisam sigurna koje sportske prodavnice ih prodaju...

#17 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 08 November 2007 - 00:18

el moze za neuke mini lista tih sporih UH-a
i zasto se preporucuju kombinacije UH + povrce ili UH + meso, ima neke veze sa varenjem ?

#18 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 08 November 2007 - 13:53

žitarice uglavnom,su u grupi tzv 'sporih' UGH, spisak namirnica po visini glikemskog index-a

Edited by lena21, 08 November 2007 - 13:54.


#19 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 12 January 2008 - 16:44

Moj otac je jedan obrok totalno izmenio.
on za dorucak jede samo sveze voce( iako u vecim kolicinama).
zatim skoro u potpunosti izbacio hleb i sve vrste testnina i uspeo za 2 godine na zdrav nacin da skine oko 20 kg.
Napominjem da covek ima 66 godina. i da je imao vise od 105 kg.
Inace on je prehrambeni tehnolog i razume se koja namirnica ima kolko kalorija.
Kaze da 1 kg mesa ima isto kalorija ko kilogram testa.( pa vidi cega mozes vise da pojedes??)
Inace sto se tice raznih preparata ja sam samo za one provrene koji su na prirodnim bazama.
Licno koristim Calivitine preparate i mogu reci da su dobri. Za preporuku.

#20 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 January 2008 - 05:29

Izbacite pivo iz zivota i to dosta pomaze.Nakon operacije sam morao da prekinem sa pivom i samo to mi je odnelo 5 kg. plus smanjenje rezervne gume oko struka.

#21 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 January 2008 - 09:56

U ovu temu se dibidus ne razumem... Ni u dijetu ni u fitness... ;) Šta ću? Niko nije savršen... 0:)



Oženio sam se u super velter kategoriji, a sada variram od poluteške do lakoteške u zavisnosti od broja noćnih sati rada u mesecu...

Kao mali bio sam mršav i žilav (kao Dunadan na dečijoj fotki u visokoj travi pored nekih zgrada-za trenutak sam pomislio da sam to ja :D), a supruga mi je rekla tek sa 37-38g, da tek tada počinjem da se popunjavam i ličim na pravog muškarca...

Nikad nije kasno... ;)

Uglavnom ne večeram kasno, nikad posle 21h i to ne previše, onoliko koliko sam gladan... Doručak parče peciva iz pekare tek toliko da ne manjkam do ručka...
A ručak je već problem jer ga slažem dugo i obilno, a to baš ne valja.... Šta ću slatko mi... ;)

Noću kad radim, oko ponoći pojedem sendvič ili laki roštilj u restoranu...



Fitness, onaj klasični rekreativni o kome je reč, ne upražnjavam. Ne mogu ni da trčim, ni da plivam, ni da radim vežbe i dižem tegove sam sa sobom... :huh:

Ako može neko međusobno takmičenje, ili igra, onda može... 0:) Ali ne pada mi napamet da se takmičim sam sa samim sobom... Valjda ne volim da gubim... :rolleyes:

E sad ako se to računa u fitness, šetam kučence svaki dan, jerbo to nikom od ukućana ne pada na pamet, Decu sam lepo vaspitao, pa kad ih zamolim da idu u prodavnicu oni fino kažu:-Sad ću tata... Tu ja onda kažem još jednom autoritativno, zatim viknem, Jako! da komšiluk čuje moju preku narav, a onda se obučem i siđem sam. Fitnessa radi... :)
Dalje kad mi padne mrak na oči, pravim veliko spremanje, pranje prozora, tepiha i meblova... Tu me samo ukućani mole da im prethodno najavim tačan datum i vreme svoje rekreacije kako bi izašli i prespavali kod drugarica... Nema smisla da mi ometaju rekreaciju i valja me pustiti da se slobodno razmašem onako kako samo ja znam...

To je uglavnom sve... Nemam problema ni sa kilažom ni sa rekreacijom... -_-

Edited by dare..., 13 January 2008 - 09:58.


#22 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 13 January 2008 - 13:56

pitanje je ozbiljno: jel postoje dijete za povecanje telesne mase? pri tome ne mislim na neke tablete i sl, nego na nesto provereno i prirodno sto vodi povecanju telesne mase.
elem, jedem sve i u svako doba, i kasno uvece itede. cokoladu jedem svakodnevno, bez sira kriziram.
ali ako slucajno, zbog nedostatka vremena itede, preskocim samo jedan rucak, ja vec sledeceg dana imam 1kg manje (nije sala).
uvek, ama bas uvek otkad znam za sebe mi je tel masa u rasponu od 48 do 52 (168 visina). ne vezbam po teretanama (smor mi je to nevidjeni), ali jesam dosta aktivna: dosta se krecem, mentalno takodje prilicno zaokupljena, jako cesto putujem...elem u spidu sam nekom non stop.
cak sam radila i test na oboljenje tiroide, ali sve je ok. metabolizam mi je ocigledno jako brz (a to se valjda i genetski nasledi, verovatno vuce jos od dede koji je bio kost i koza u pravom smislu te reci).
elem, ne zalim se ja sad nesto, nego zbog dodatno izuzetno ubrzanog stila zivota poslednjih meseci, vec dugo stojim na toj granici ispod 50 i to me malo nervira.
verovatno bih mogla da krenem da se ozderavam, ali mislim da to cak ni ne bi vodilo zeljenom cilju jer ne bih jednostavno mogla da varim i samo bih mucila sebe.
pa mi palo napamet da pitam, mozda neko nesto zna.

#23 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 13 January 2008 - 18:54

pitanje je ozbiljno: jel postoje dijete za povecanje telesne mase? pri tome ne mislim na neke tablete i sl, nego na nesto provereno i prirodno sto vodi povecanju telesne mase.
elem, jedem sve i u svako doba, i kasno uvece itede. cokoladu jedem svakodnevno, bez sira kriziram.
ali ako slucajno, zbog nedostatka vremena itede, preskocim samo jedan rucak, ja vec sledeceg dana imam 1kg manje (nije sala).
uvek, ama bas uvek otkad znam za sebe mi je tel masa u rasponu od 48 do 52 (168 visina). ne vezbam po teretanama (smor mi je to nevidjeni), ali jesam dosta aktivna: dosta se krecem, mentalno takodje prilicno zaokupljena, jako cesto putujem...elem u spidu sam nekom non stop.
cak sam radila i test na oboljenje tiroide, ali sve je ok. metabolizam mi je ocigledno jako brz (a to se valjda i genetski nasledi, verovatno vuce jos od dede koji je bio kost i koza u pravom smislu te reci).
elem, ne zalim se ja sad nesto, nego zbog dodatno izuzetno ubrzanog stila zivota poslednjih meseci, vec dugo stojim na toj granici ispod 50 i to me malo nervira.
verovatno bih mogla da krenem da se ozderavam, ali mislim da to cak ni ne bi vodilo zeljenom cilju jer ne bih jednostavno mogla da varim i samo bih mucila sebe.
pa mi palo napamet da pitam, mozda neko nesto zna.


Dijeta koja sadrzi dosta ugljenih hidrata + weight gainer suplementi (uzimaju ih uglavnom dizaci tegova, ali i drugi sportisti: jedan napitak vjerovatno ima 500-600 kalorija).

#24 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 21 January 2008 - 07:43

Ne znam je li pitanje za ovde ili za novi topik, ali kontam da je odgovor verovatno banalan, pa da ne otvaram novu temu, kad vec ima veze sa rekreacijom. Dakle: jak ostar bol u donjem delu abdomena, sa leve strane pri pokusaju trcanja? toliko jak da moram da stanem, hodam polako, ako eventualno probam da potrcim vrati se vrlo brzo i probode jos jace sa svakim 'doskokom' na levu nogu, a kad se vratim kuci i sednem treba sat, dva da potpuno nestane. I da, ne bavim se nikakvim sportom i kondicija mi je nula. sad kao krenula na plivanje (gde osecam samo klasican umor) i pokusavam da trcim ali ovo je bas intenzivno. nije u gornjem delu abdomena i ne lici na onaj sto ga uzrokuju ligamenti kojima dijafragma drzi organe (citala sad po netu :rolleyes: ), znam taj - nije taj. desavalo se i ranije kada sam pokusavala da kao trcim rekreativno...Zasto se javlja?

#25 a.n.a.

a.n.a.
  • Members
  • 45 posts

Posted 09 February 2008 - 15:29

Moj otac je jedan obrok totalno izmenio.
on za dorucak jede samo sveze voce( iako u vecim kolicinama).
zatim skoro u potpunosti izbacio hleb i sve vrste testnina i uspeo za 2 godine na zdrav nacin da skine oko 20 kg.
Napominjem da covek ima 66 godina. i da je imao vise od 105 kg.
Inace on je prehrambeni tehnolog i razume se koja namirnica ima kolko kalorija.
Kaze da 1 kg mesa ima isto kalorija ko kilogram testa.( pa vidi cega mozes vise da pojedes??)
Inace sto se tice raznih preparata ja sam samo za one provrene koji su na prirodnim bazama.
Licno koristim Calivitine preparate i mogu reci da su dobri. Za preporuku.



Ja bih dodala - voce pre dorucka, pospesuje rad metabolizma.

A za veceru salata od svezeg povrca, sa belim mesom ili kuvanim jajetom, zacinjena samo - maslinovim uljem.
I naravno, najkasnije u 6pm.

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 February 2008 - 02:43

Samo kretanje.Ako dnevno prepesacis 10 km onda snicla za veceru nije problem.Ako ceo dan provedes u fotelji i jogurt ti se zalepi za dupe.

#27 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 10 February 2008 - 20:35

Ne znam je li pitanje za ovde ili za novi topik, ali kontam da je odgovor verovatno banalan, pa da ne otvaram novu temu, kad vec ima veze sa rekreacijom. Dakle: jak ostar bol u donjem delu abdomena, sa leve strane pri pokusaju trcanja? toliko jak da moram da stanem, hodam polako, ako eventualno probam da potrcim vrati se vrlo brzo i probode jos jace sa svakim 'doskokom' na levu nogu, a kad se vratim kuci i sednem treba sat, dva da potpuno nestane. I da, ne bavim se nikakvim sportom i kondicija mi je nula. sad kao krenula na plivanje (gde osecam samo klasican umor) i pokusavam da trcim ali ovo je bas intenzivno. nije u gornjem delu abdomena i ne lici na onaj sto ga uzrokuju ligamenti kojima dijafragma drzi organe (citala sad po netu :rolleyes: ), znam taj - nije taj. desavalo se i ranije kada sam pokusavala da kao trcim rekreativno...Zasto se javlja?


Mozda da ipak steknes neku kondiciju pa da nakon toga krenes da trcis. Kao prvo, trcanje uopste nije toliko jednostavno i lako. Vecina ljudi ne trci pravilno i mislim da time sebi nanose vise stete nego koristi.
Ja licno ne trcim (to mi je bilo i najmrskije u skoli. Stizala bih poslednja na cilj i obavezno bi mi se nakon toga povracalo!) jer imam osecaj da ce mi se zglobovi raspasti.

E sad sto se tice tih bolova u donjem delu abdomena mogu da ti kazem kako je bilo u mom slucaju. Desilo mi se par puta da, kada bih imala upalu jajnika, ako potrcim (za autobusom npr.) osetim bol na tom konkretnom mestu. Naravno, ne kazem da je to i kod tebe slucaj. Mozda da ipak odes kod lekara?

#28 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 10 February 2008 - 20:58

Sto se tice pesacenja, ono je zaista sjajno. Mislim da se za jedan sat malo brzeg hoda prepesaci oko 5 kilometara. Sat ujutru, sta uvece.
Negde sam procitala da razlika izmedju dva setanja od po sat treba da bude oko 12 sati...tako se najlakse ubrzava metabolizam.
Probajte. Meni je tesko da izdrzim i taj jedan sat setnje dnevno. Pogotovu kad je lose vreme ili radim jogu. Joga je iz nekog sasvim drugog sistema razmisljanja, pa me zbunjuje kad je upraznjavam istog dana kad i setnju.

#29 a.n.a.

a.n.a.
  • Members
  • 45 posts

Posted 11 February 2008 - 16:32

Samo kretanje.Ako dnevno prepesacis 10 km onda snicla za veceru nije problem.Ako ceo dan provedes u fotelji i jogurt ti se zalepi za dupe.


Tacno. Mada je, ipak, zdravije imati dobru salatu za veceru nego sniclu sa koznakakvimprilozima.

#30 natasab

natasab
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 February 2008 - 20:29

Poz svima...nemojte mi se smejati, ali imam pitanje.

Mozete li mi ista reci o stetnosti/ne stetnosti recimo pecenih paprika (onako kao salata, sirce, ulje.... ) ili recimo crno luk. Koliko i da li su stetni za organizam.

Hvala!