Jump to content


Photo
- - - - -

Problemi


  • Please log in to reply
1486 replies to this topic

#1351 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 19 January 2018 - 00:01

I to govori o tome koliko bi bio dobar moderator, posto ti jesi bio banovan, a ja nisam. Iako tada vise nisam bio moderator.

Inace, sasvim je moguce i desavalo se da moderator bude banovan. Ja sam imao petocifreni broj postova pre nego sto sam postao moderator, i ni na Sportu ni bilo gde drugde nisam koristio svoju poziciju da nekog navucem na tanak led, cak sam i prilikom kaznjavanja uvek bio jako blag.

No dobro, idemo u off, Vasa je apelovao da bi trebalo stati i ja stajem.

Bio bih odlican moderator. Verujem da si i ti bio dobar moderator. To da li je neko bio banovan ili ne nema nikakve veze sa tim kakav bi bio moderator, cak je i bolje da je bio banovan.

Prekidam dalju polemiku. Pozdrav svima!

Edited by A sad, 19 January 2018 - 00:02.

  • 0

#1352 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 January 2018 - 00:06

Ja nikada nisam banovan, a drugi sam po broju postova u istoriji foruma.

 

Iako bi mnogi da me navuku na tanak led. Ne samo na Politici.

 

Jeste argument, i mozda bi ta diskusija i bila zanimljiva (pod uslovom da ostane normalna, u sta sumnjam), ali se slazem sa Vasom da nije za ovu temu.

 

Ako ti postanesh moderator na politici, kao master stalker ovog foruma ............ molim te, uchini mi ogromnu uslugu ....... prvu stvar koju uradish - banujesh mene trajno na moj izrichit zahtev i ostacu ti duzan do groba ........ da ne pomislish da si me ikada u zivotu zainteresovao, ne bih te nikada primetio, ali od takvih sam pobegao pre 18 godina ...... ovo vazi i za sve ostale moderatore koje bez obzira na nesuglasice pohvaljujem za odvratan posao chitanja svih nebuloza :)

 

@ 1:08 - 1:12

 

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 19 January 2018 - 00:07.

  • 0

#1353 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 January 2018 - 00:12

 

 

Ako ti postanesh moderator na politici, kao master stalker ovog foruma ............ molim te, uchini mi ogromnu uslugu ....... prvu stvar koju uradish - banujesh mene trajno na moj izrichit zahtev i ostacu ti duzan do groba ........ da ne pomislish da si me ikada u zivotu zainteresovao, ne bih te nikada primetio, ali od takvih sam pobegao pre 18 godina ...... ovo vazi i za sve ostale moderatore koje bez obzira na nesuglasice pohvaljujem za odvratan posao chitanja svih nebuloza :)

 

 

Nudili mi vise puta jos od Vesne na ovamo, odbijao sam svaki put, tako da ne moras da brines.

 

Drugi deo posta ne vredi komentarisati, same old, same old.

 

Doduse, oni koji ne znaju istoriju bi mogli da se zapitaju kako to onaj ko stalkuje apsolutno nikada ne spusta raspravu na licni nivo i vrlo retko i obraca paznju na onog koga toboze stalkuje, dok ta jadna zrtva stalkovanja redovno ispaljuje ovakve nebulozne postove u cilju da "stalkera" uvuce u blato. :)


Edited by McLeod, 19 January 2018 - 00:13.

  • 0

#1354 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 January 2018 - 00:14

 

 

Ako ti postanesh moderator na politici, kao master stalker ovog foruma ............ molim te, uchini mi ogromnu uslugu ....... prvu stvar koju uradish - banujesh mene trajno na moj izrichit zahtev i ostacu ti duzan do groba ........ da ne pomislish da si me ikada u zivotu zainteresovao, ne bih te nikada primetio, ali od takvih sam pobegao pre 18 godina ...... ovo vazi i za sve ostale moderatore koje bez obzira na nesuglasice pohvaljujem za odvratan posao chitanja svih nebuloza :)

 

@ 1:08 - 1:12

 

Moderatorsko odobravanje postova na deset dana, za početak.


  • 0

#1355 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 08:29

Nisam bio tu, a vratio sam Zizin post ako si mislio na onaj duži.

 

Što se tiče Baneta, mislim da je anjbolje da se obrati Alexu, koji je moderator ekonomije. Zaista mi je čudno kako je taj Orisni mogao da navede čime trguješ osim ako nije slučajno pogodio ili si to ipak negde napisao.

Orisni je to slucajno pogodio.

Drugo, mislim da nije resenje u promeni moderatora vec u promeni stila moderacije. Znaci bez "staljinistickih" cistki vec da se ljudi prvo upozore.


  • 0

#1356 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 January 2018 - 10:10

Molba,​ da se iz podruma izvuče topic na PDF "Istorija i religija" - Komunizam, evo ovaj - http://forum.b92.net...omunizam/page-1


  • 0

#1357 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 19 January 2018 - 20:58

Poslato je adminu samo ne znam kada će je otvoriti. Verujem da će do sutra biti ponovo dostupna.


Edited by DJ_Vasa, 19 January 2018 - 20:58.

  • 1

#1358 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 January 2018 - 04:45

@ cyberwor/L/d

 

Da li mi se u ovom postu obraćaš kao moderatorica ili forumašica? Ja se tebi u nastavku obraćam kao moderatorici: 

 

Bez obzira na to sto ti je perfidno podmenut tekst - preterala si. Spusti malo loptu. 

 

 

 

To sto si se ti napojila iz nekog drugog izvora ne menja ostrasceni nacionalisticki predznak ovome sto pises/zastupas. 

 

 

Koji "ostrašćeni nacionalistički predznak"? Ako napišem da volim Hrvatsku i Srbiju i Kanadu - da li je to po tebi kao moderatorici ostrašćeni nacionalizam i ako da; znaš li koje su definicije nacionalizma? Da li je sramota na ovom forumu, a bez da budeš optužen za nacionalizam, nacizam i fašizam, reći - "Srbija"? Da li je nacizam napisati - "Hrvatska", odnosno da li je službeni stav foruma B92 ili kuće B92 da je Hrvatska nacistička zemlja? Ili ustaška država? Smiju li se u postovima  koristiti pridjevi srpski, hrvatski, francuski, američki? Najozbiljnije pitam. 

 

Verovatno ni sama nisi svesna toga jer, vidim, vrlo lezerno stancujes postove u tom stilu na raznim temama. 

 

 

Da ponovim, da li kršim zakone i pravila  Europske unije, Srbije, B92 kuće ili foruma B92 ako ustvrdim da je komunistički režim zločinački i da su za vrijeme SFRJ počinjene likvidacije i odmazde? Molim te da mi precizno odgovoriš na to pitanje. Ako ne možeš ti, pitanje ću uputiti kući B92 zajedno s pitanjima koje sam postavila iznad. Hvala. 

 

 

A i ovo sto svako malo prekidas pa nastavljas je prilicno recito. Taj impulsivni modus operandi je vec vidjen. 

 

 

A ove "dijagnoze" mi postavljaš  kao forumašica ili moderatorica? Navodno da kao moderatorica brišeš i prepravljaš postove a bez da prije upozoriš - znači li to da si mi ti bez ikakvog prethodnog upozorenja obrisala čitav post? Što se tiče mojih "prekida pa nastavaka" to je reakcija na atmosferu koja je ovdje zbog pojedinih forumaša ultra mrzilačka  - treba se naviknuti na nešto što je suprotno mojim očekivanjima od ovog foruma. Ili otići. Ja još nisam odlučila što ću, mada nije da sam ti dužna objašnjavati svoje postupke. 

 

 

Mislim da je vise forumasa vrlo dobronamerno i argumentovano pokusalo da ti ukaze na neke stvari. 

 

 

Možeš li mi izdvojiti koji točno post je po tebi dobronamjeran i da li tebi ta "argumentacija" podrazumijeva imputiranje da sam nacista/ustaša/ fašista/ zato jer tvrdim da je komunistički režim zločinački?

Usput, kad je netko prozvan i optužen da je fašist, ustaša, nacist, i sl. - da li je to vrijeđanje ili pravo na slobodu govora?


Edited by Ziza, 22 January 2018 - 04:47.

  • 2

#1359 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 January 2018 - 11:46

@ cyberwor/L/d

...

 

Nisam ti obrisala nijedan post, nemam pojma o cemu pricas. Ja kad brisem obicno posaljem PM i kazem zasto. 

Nota bene (!) - nikada nikome nisam prepravljala postove niti mi pada na pamet tako nesto. 

 

Za sve ostalo sto ne pripada ovom topiku a ima veze sa moderacijom obrati se nekom od moderatora preko PM. 


  • 0

#1360 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 January 2018 - 09:43

Interesuje me zasto mi je obrisan post? Ako nije za tu Temu, trebali ste ga prebaciti u npr u temu o EU. Da li se radi o cenzuri, pa se ne smeju postavljati vesti o svadji, i tuci koja je izbila zbog nutelle u Francuskoj? Da je ovo bilo u Rusiji ili kod nas , svi bi ovde vec pisali na nekoliko strana o tome i smejali se.


  • 0

#1361 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 26 January 2018 - 09:54

Interesuje me zasto mi je obrisan post? Ako nije za tu Temu, trebali ste ga prebaciti u npr u temu o EU. Da li se radi o cenzuri, pa se ne smeju postavljati vesti o svadji, i tuci koja je izbila zbog nutelle u Francuskoj? Da je ovo bilo u Rusiji ili kod nas , svi bi ovde vec pisali na nekoliko strana o tome i smejali se.

 

:ajme:

 

Dobio si obavestenje na PM zasto je obrisan tvoj post.

 

Mada, trebalo bi samo da se kaze da vest o tome da su se u Francuskoj kupci u jednoj radnji potukli oko Nutelle nema sta da trazi na pdf-u Politika i topiku World News. 


  • 0

#1362 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 January 2018 - 10:10

Hvala, video sam PM.

Mogla si ga prebaciti u onu potrosacku temu, jer stalno prebacujete negde nesto. Ovako sam stekao utisak da se radi o cenzuri jer je post obrisan.


  • 0

#1363 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 January 2018 - 15:04

Apelujem da se smanji ban bohumilu, 30 dana je previse, on (sasvim ocigledno iz njegovog prethodnog opusa) nije nikakav rasista i fashista, samo je navodio apstraktne primere, a realno Honey Badger ga je navukao. Ja se sa bohumilom ne slazem oko mnogo cega, ali ban je prestrog. Ovde su pojedinci za relativizaciju i umanjivanje Staljinovih zlocina i kineske kulturne revolucije dobijali manje... 


  • 1

#1364 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 26 January 2018 - 15:15

Apelujem da se smanji ban bohumilu, 30 dana je previse, on (sasvim ocigledno iz njegovog prethodnog opusa) nije nikakav rasista i fashista, samo je navodio apstraktne primere, a realno Honey Badger ga je navukao. Ja se sa bohumilom ne slazem oko mnogo cega, ali ban je prestrog. Ovde su pojedinci za relativizaciju i umanjivanje Staljinovih zlocina i kineske kulturne revolucije dobijali manje... 

 

Mislim da je 30 dana malo i da je Bohumilo pravi, opasni fasista. Inteligentan i nacitan lik sa suludim idejama za koje je ovdje imao platformu da propagira. Kao zidar u Minhenskoj kafani.

 

Nije u redu da mi prebacujes sto sam primijetio fasizam u Bohumilovim postovima i ne prilici ti da izigravas forumskog Milisavljevica, ipak je on prvo promovisao rasizam i fasizam, pa tek onda bio 'navucen'.

 

Sram te bilo. Milisavljevicu.

 

 

Apelujem da se ban uveca na 90 dana  trajni jer je najmanje tri puta ponovljeno da su rasizam i fasizam legitimni promovisanje fasizma i rasizma zabranjeno pravilnikom foruma.  


Edited by Honey Badger, 26 January 2018 - 15:16.

  • 1

#1365 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 January 2018 - 15:22

Bohumilu nije prvi put da koketira sa tim idejama. I drugi su ukazivali na to pre nekoliko meseci.


  • 0