Jump to content


Photo
- - - - -

GP Brazila


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#61 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 21 October 2007 - 19:59

Uf, ovo je preslo i moje najsmelije nade i kombinacije! Ne mogu jos uvek da poverujem da su Alonso i Luis sve prokockali?! Alonso totalno bezvoljan, a Hamilton (moram to reci) ispao glup, koji andrak se gurao, izletao, forsirao, gresio...
Ali do poslednjeg kruga je bilo nade i za Alonsa i za Hamiltona, mogao je nekim cudom Masa odustati, ili Kimi - prvak Alonso, a mogli su se cuknuti Kubica i Rozberg - prvak Luis.
Ipak, sve cestitke Ferrariju na taktici, a narocito na brzoj voznji u poslednjim krugovima kad su se mnogi pitali zasto forsiraju? Forsirali su da bi drzali Luisa krug iza sebe i kad prodju cilj Luis ima krug zaostatka, i ne moze obici Kubicu i Rozberga cak i da se ovi sudare u poslednjem krugu.
15 pobeda Kimija, 15 titula Ferrarija! Napokon je i Kimi imao malo srece (treca sreca) a Onaj od gore vidi sve pa je nagradio najbrzeg vozaca danasnjice!
Sve u svemu, uz danasnju pobedu Milosa Pavlovica dan za slavlje.

#62 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 21 October 2007 - 20:06

Na zadnjoj trci Alonzo se borio za titulu.

Ja bas nesto to i nisam primetio...vozio je skroz preko k****...

#63 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 21 October 2007 - 20:09

Cestitke Kimijevim navijacima, zasluzio je titulu, ali odlucujuci momenat je bilo Fonzovo preticanje Hamiltona, posle toga za malog nadobudnog sve je krenulo nizbrdo. Potpuno nerazumna voznja, umesto da taksira kao cetvrti i da na kraju kasira titulu sve je uspeo da **ebe. Za sledecu sezonu ce mu valjda obezbediti nekoga za psiholosku i takticku pripremu pre trke.

#64 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 21 October 2007 - 20:15

Tacno tako Alonso je doveo Hamiltona u poziciju da se bori za titulu i nevjerovatno mi je milo sto im se ono desilo i sto je Kimi uzeo titulu jer imam osjecaj da su Alonsu sabotirali bolid, ipak mi djeluje nemoguce da bude minut sporiji na kraju i da mu najbrzi krug bude vise od pola sekunde sporiji od onog malog.


Ovo je i meni bilo izuzetno sumnjivo. Izgleda da je jedina timska taktika bila kako napraviti Hamitona prvakom. I ona je srecom pukla po svim savovima.

prvak je bolji i talentovaniji vozac :rolleyes:

#65 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 21 October 2007 - 20:18

Cestitke Kimijevim navijacima, zasluzio je titulu, ali odlucujuci momenat je bilo Fonzovo preticanje Hamiltona, posle toga za malog nadobudnog sve je krenulo nizbrdo. Potpuno nerazumna voznja, umesto da taksira kao cetvrti i da na kraju kasira titulu sve je uspeo da **ebe. Za sledecu sezonu ce mu valjda obezbediti nekoga za psiholosku i takticku pripremu pre trke.

Pa nije mogao da taksira kao cetvrti kad mu je crk'o bolid. Izgubio je 30 sekundi pokusavajuci da ga vrati u brzinu, cak i da nije proplivao k'o saran posle starta to bi ga dotuklo. S obzirom na sve nije ni vozio lose.

Nego, gde su sada dezurni teoreticari zavere da kazu kako je Meklaren namerno sabotirao Hamiltona ovaj vikend? Prvo ono sa gumama u cetvrtak i rizikovanje kazne pa cudni tehnicki problemi sa dosad savrsenim Meklarenom i cudna taktika sa 3 zaustavljanja? Ron Denis namestao Fernandu da osvoji titulu, a? :rolleyes:

#66 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 21 October 2007 - 20:22

Ovo je i meni bilo izuzetno sumnjivo. Izgleda da je jedina timska taktika bila kako napraviti Hamitona prvakom. I ona je srecom pukla po svim savovima.

prvak je bolji i talentovaniji vozac :rolleyes:

Svoj najbolji krug je Hamilton napravio na novim mekanim gumama nakon onog kratkog stopa - znaci lagani bolid. Alonzo je uvek imao tezi bolid ili starije gume, ali je zato stao jedan put manje (cirka 25 sekundi prednosti).

A sta je cudno da je minut sporiji od Ferarija? Pa taman toliko je Ferari bio sporiji od Meklarena u Monaku. Crveni su odradili savrsen posao danas.

#67 AreOut

AreOut
  • Banned
  • 584 posts

Posted 21 October 2007 - 20:23

Da, to je vidis 2 minuta razlike :rolleyes:

#68 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 21 October 2007 - 20:28

Pa nije mogao da taksira kao cetvrti kad mu je crk'o bolid. Izgubio je 30 sekundi pokusavajuci da ga vrati u brzinu, cak i da nije proplivao k'o saran posle starta to bi ga dotuklo. S obzirom na sve nije ni vozio lose.

Nego, gde su sada dezurni teoreticari zavere da kazu kako je Meklaren namerno sabotirao Hamiltona ovaj vikend? Prvo ono sa gumama u cetvrtak i rizikovanje kazne pa cudni tehnicki problemi sa dosad savrsenim Meklarenom i cudna taktika sa 3 zaustavljanja? Ron Denis namestao Fernandu da osvoji titulu, a? :rolleyes:


Ovo bi bila najgluplja odluka u f1 svih vremena... Ali ne zvuci lose :huh:

#69 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 21 October 2007 - 20:35

ahhhhhhh konacno!!!!
Posted Image

#70 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 21 October 2007 - 20:59

Ne razumem sto se kritikuje Hamilton. Ok, napravio je gresku sto je pokusao da obidje Alonza, ali to je normalno za mladog vozaca koji ne vozi bas na siguricu. Upravo zato mi se i svidja Hamilton - sto ne taktizira mnogo, nego vozi. A titulu nije izgubio Hamilton, vec Meklaren sa onim problemom oko menjaca (30-40 sekundi +10 mesta), posto sam siguran da bi uspeo da predje jednog od dva BMW-a tokom cele trke, ako se ima u vidu da je pored Kimija i Mase bio ubedljovo najbrzi na stazi, dok mu je kolega taksirao.
Zato se slobodno moze reci da je Ferari profitirao od tehnickih poteskoca Meklarena (kao sto je ranije Meklaren), a ne od gresaka Hamiltona, koji je verovatno najmanje gresio od svih tokom cele sezone. Cak i ono katastrofalno izletanje u Sangaju je bila pre svega greska tima oko guma, ali boks Meklarena je vec cuven po losoj taktici i losim zivcima.
U svakom slucaju, Kimi je zasluzio, imao je neverovatnu drugu polovinu sampionata, najvise pobeda i konacno mu se i sreca nasmesila. Da je Hamilton uzeo titulu, postao bi mozda suvise arogantan i umisljen, a ovako ce se morati potruditi i pokazati da ume da razvije novi bolid za sledecu sezonu bez pomoci Alonza.
Najveci gubitnik sezone je sigurno Alonzo, medju mnogima je postao omrznut, ukljucujuci i nekih top-timove, a sada se vraca u Reno koji trenutno ipak nije klasa kakva je bio. Jedva cekam sledecu sezonu. :rolleyes:

#71 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 21 October 2007 - 21:06

Još samo kratko o Hamiltonu, sve je sam syebao, nikad više se neće ponoviti šansa da udje u istoriju. Neverovatno neodgovorno, da radi za mene, otpustio bih ga.

Ne znam da li je neko pomenuo ali Hamilton je uspeo za samo dve trke da prokocka neverovatnih 17 bodova. Alonso zasluzeno ostaje najmladji sampion u istoriji.

#72 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 21 October 2007 - 21:10

17 bodova je decija igra za tvoju magiju svemocni nas Weberu... :rolleyes:

#73 MeMyself&I

MeMyself&I
  • Members
  • 196 posts

Posted 21 October 2007 - 21:35

Poserem se na sport u kome je dozvoljeno ono sto je uradio ferrari danas. Sramota

#74 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 October 2007 - 21:37

Poserem se na sport u kome je dozvoljeno ono sto je uradio ferrari danas. Sramota



'Ajde ti lepo idi piši na ragbi ili fudbal.

#75 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 21 October 2007 - 21:40

Poserem se na sport u kome je dozvoljeno ono sto je uradio ferrari danas. Sramota



A e aj idi u persun i vidi da li smo tamo? :rolleyes: