Jump to content


Photo

CG tablice, godinu dana posle


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
140 replies to this topic

#106 barba1971

barba1971
  • Banned
  • 98 posts

Posted 17 June 2007 - 08:41

QUOTE(CTPAX @ 16 Jun 2007, 18:49) <{POST_SNAPBACK}>
Ah, premijer Pi*kunica...

Ne bi me čudilo da opet daju za pravo bahatim mrsomudima kao što ste vi. ... populistička pi*ka.
... prejebo ......uvezenu kršinu ... karaš državu.


Kada neko toliko izgubi zivce da pocne da vredja i psuje to je jasan znak da vise nema argumenata kojima bi potkrepio svoj stav tj. izgubio je u polemici.

#107 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 17 June 2007 - 10:42

evo, radi drzava nesto na temu nezakonitog uvoza vozila smile.gif

QUOTE
BATROVCI, 15. jun 2007.
Policija je jutros na graničnom prelazu Batrovci, u vezi sa nezakonitim uvozom motornih vozila, privela šefa smene ispostave i devet carinika, saopštio je MUP Srbije (FoNet)





#108 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 17 June 2007 - 14:22

QUOTE(barba1971 @ 17 Jun 2007, 09:41) <{POST_SNAPBACK}>
Kada neko toliko izgubi zivce da pocne da vredja i psuje to je jasan znak da vise nema argumenata kojima bi potkrepio svoj stav tj. izgubio je u polemici.


I to je sve što si ti imao primetiti iz cele moje kilometarske skribomanije? Smetaju ti dva i po otvorenija termina? Tebi, koji misliš da si iznad zakona?

Da, na mnoge stvari sam u ovoj Smrdiji odavno oguglao, ali i dalje gubim živce na pojavu muljatora koji misle da zakon i pravila služe da bi ih oni preskakali i zaobilazili ili žbirova koji misle da su uradili nešto pametno kad su prejebali državu time što su zakinuli na porezu. Zbog takvog mentaliteta je Srbija to što jeste i zbog toga smo do guše u govnima.

A kada se, kao vi, mrsomudi kurčevito pojave i krenu da drže lekcije i zaurlavaju za svojim pravom da nastave da muljaju i potkradaju, e onda tek zapenim.

Da, ja sam radio po zakonu i poprilično pizdim na one koji ne rade po zakonu, a posle urlaju kad ih država savata. Isto tako pizdim i kad stojim u redu, pa se pojavi majmun koji bi prekoreda, a nije ni trudan, ni sakat.

Podsećate me na one nelegalne taksiste koji su ladno napravili protest kad je država krenula da ih ukine. Nema veze što 90% taksista radi u skladu sa zakonom, ovi kradu što od države, što od mušterija, i onda još naprave protest kad država kaže "dosta".

E, takve bih bagerom gazio.

Ipak, najgrđe od svega je kad se ti karakteri pojave i požale na pregrub jezik tokom rasprave.

QUOTE(dexte @ 16 Jun 2007, 20:26) <{POST_SNAPBACK}>
Konaco nesto konkretno :
Da preskocimo zakone, ako zatreba neko ko je za to strucnjak ce da prelomi, ja i ti se tu ne slazemo i tacka.
Znaci moze preregistracija ali pod uslovom da platim par hiljada eura, jel? Pa nece moci. Krsina je ono zbog cega ti "mirno spavas", a tebe je druze prej... drzava (tacnije vozi Misko u njeno ime, i u svoj dzep), pa kad uporedis svoj auto i "isti takav" na CG table, prosto ne mozes da verujes kako si se zaj... i sad ti kao od mene stitis drzavu, ma nemoj mi kasti.


Ja sam već rekao šta bih vam radio - oduzimao bih vam kola ako nisu registrovana, a vas bi papreno kažnjavao.

A ako vam se pored svega dozvoli nelegalna preregistracija , onda bi vam ogulio kožu s leđa, morali biste da krševe koje vozite platite dva puta više nego da ste ih uzeli u skladu sa zakonima, pa biste posle počeli da uzimate i fiskalni račun pri kupovin žvaka na trafici, samo da se slučajno ne dogodi da država u nečemu što ima veze sa vama bude zavrnuta za koju paru.

Sređene države imaju vrlo efikasne metode obračuna sa takvima kao što ste vi. Zbog toga su i sređene.

Edited by CTPAX, 17 June 2007 - 14:33.


#109 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 June 2007 - 16:07

QUOTE(barba1971 @ 15 Jun 2007, 21:41) <{POST_SNAPBACK}>
Upadas u kontradikciju...

Kako da ih prodaju ako nisu legalna (ne zadovoljavaju EURO 3, nisu registrovana i nije placena carina)?

To bi bila otvorena otimacina.

Ne upadam u nikakvu kontradikciju. Ne lupetaj.

Da ih prodaju tamo gde su ih kupili, u Crnoj Gori, ili gde god hoće, šta me briga gde će da ih prodaju. Ako ih ne prodaju, treba država da im oduzme i da se pobrine za prodaju.

#110 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 June 2007 - 16:12

QUOTE(bsbsbsbs @ 15 Jun 2007, 14:51) <{POST_SNAPBACK}>
Tresko,

Ako sam dobro razumeo, ti si pravnik zar ne? Ako jesi, molio bih te da mi odgovoris na nekoliko pitanja:

1. Da li je do juna 2006. godine DZ SCG bila jedinstvena drzava?
2. Da li je Ustavna povelja pravni akt vece snage od zakona, ili je obrnuto?
3. Da li je vlasnik vozila osoba koja je upisana u saobracajoj dozvoli ili osoba koja je kupila auto?

Hvala.

1. Nije. Jedino što je bilo jedinstveno, bili su spoljni poslovi, i odbrana. Ostalo, svaka vaška obaška.

2. Nije. Ustavna povelja uopšte nije Ustav kako bi neki da protumače(jer im tako odgovara), već neka vrsta Ugovora. Na stranu što Ustavna povelja ostavlja članicama da skoro sve oblasti uredjuju vlastitim Ustavima i Zakonima.

Znam našta ciljaš, ali slabo ti je to.

3. Po Zakonu važi OBORIVA PRETPOSTAVKA da je vlasnik ona osoba koja je u saobraćajnoj dozvoli upisana kao vlasnik. No, kako rekoh to je oboriva pretpostavka. To u praksi znači, da ako policija ili neko treći misli da je stvarni vlasnik neko drugi(recimo onaj ko vozi auto na punomoć), može da se potrudi i to dokaže. U tom slučaju(a dešavalo se već), utvrdjuje se da je stvarni vlasnik odgovoran i za krivično delo-navodjenje na overavanje neistinitog sadržaja.

E, vidiš, ja da sam u Policiji, jurio bi sve vas iz grupe "lukavih" baš po tom osnovu.

#111 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 June 2007 - 16:14

QUOTE(CTPAX @ 17 Jun 2007, 15:22) <{POST_SNAPBACK}>
I to je sve što si ti imao primetiti iz cele moje kilometarske skribomanije? Smetaju ti dva i po otvorenija termina? Tebi, koji misliš da si iznad zakona?

Da, na mnoge stvari sam u ovoj Smrdiji odavno oguglao, ali i dalje gubim živce na pojavu muljatora koji misle da zakon i pravila služe da bi ih oni preskakali i zaobilazili ili žbirova koji misle da su uradili nešto pametno kad su prejebali državu time što su zakinuli na porezu. Zbog takvog mentaliteta je Srbija to što jeste i zbog toga smo do guše u govnima.

A kada se, kao vi, mrsomudi kurčevito pojave i krenu da drže lekcije i zaurlavaju za svojim pravom da nastave da muljaju i potkradaju, e onda tek zapenim.

Da, ja sam radio po zakonu i poprilično pizdim na one koji ne rade po zakonu, a posle urlaju kad ih država savata. Isto tako pizdim i kad stojim u redu, pa se pojavi majmun koji bi prekoreda, a nije ni trudan, ni sakat.

Podsećate me na one nelegalne taksiste koji su ladno napravili protest kad je država krenula da ih ukine. Nema veze što 90% taksista radi u skladu sa zakonom, ovi kradu što od države, što od mušterija, i onda još naprave protest kad država kaže "dosta".

E, takve bih bagerom gazio.

Ipak, najgrđe od svega je kad se ti karakteri pojave i požale na pregrub jezik tokom rasprave.
Ja sam već rekao šta bih vam radio - oduzimao bih vam kola ako nisu registrovana, a vas bi papreno kažnjavao.

A ako vam se pored svega dozvoli nelegalna preregistracija , onda bi vam ogulio kožu s leđa, morali biste da krševe koje vozite platite dva puta više nego da ste ih uzeli u skladu sa zakonima, pa biste posle počeli da uzimate i fiskalni račun pri kupovin žvaka na trafici, samo da se slučajno ne dogodi da država u nečemu što ima veze sa vama bude zavrnuta za koju paru.

Sređene države imaju vrlo efikasne metode obračuna sa takvima kao što ste vi. Zbog toga su i sređene.

Pa, nemoj tako de će ti duša, barba je to zbog dece, nije zbog sebe:



#112 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 17 June 2007 - 16:39

QUOTE(Tresko @ 17 Jun 2007, 17:12) <{POST_SNAPBACK}>
1. Nije. Jedino što je bilo jedinstveno, bili su spoljni poslovi, i odbrana. Ostalo, svaka vaška obaška.

2. Nije. Ustavna povelja uopšte nije Ustav kako bi neki da protumače(jer im tako odgovara), već neka vrsta Ugovora. Na stranu što Ustavna povelja ostavlja članicama da skoro sve oblasti uredjuju vlastitim Ustavima i Zakonima.

Znam našta ciljaš, ali slabo ti je to.

3. Po Zakonu važi OBORIVA PRETPOSTAVKA da je vlasnik ona osoba koja je u saobraćajnoj dozvoli upisana kao vlasnik. No, kako rekoh to je oboriva pretpostavka. To u praksi znači, da ako policija ili neko treći misli da je stvarni vlasnik neko drugi(recimo onaj ko vozi auto na punomoć), može da se potrudi i to dokaže. U tom slučaju(a dešavalo se već), utvrdjuje se da je stvarni vlasnik odgovoran i za krivično delo-navodjenje na overavanje neistinitog sadržaja.

E, vidiš, ja da sam u Policiji, jurio bi sve vas iz grupe "lukavih" baš po tom osnovu.


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#113 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 17 June 2007 - 17:13

QUOTE(CTPAX @ 17 Jun 2007, 15:22) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam već rekao šta bih vam radio - oduzimao bih vam kola ako nisu registrovana, a vas bi papreno kažnjavao.

A ako vam se pored svega dozvoli nelegalna preregistracija , onda bi vam ogulio kožu s leđa, morali biste da krševe koje vozite platite dva puta više nego da ste ih uzeli u skladu sa zakonima,

Nemoj monogo da pizdis jerbo nikako nije dobro za zdravlje.
Posto ste svi extra pravnici : ne postoji nelegalna preregistracija...
Krsevi, krsevi i krsevi su razlog sto si ti svog ljubimca krsica platio koliko si platio (min 33% vise od svake moguce-normalne i realne cene i nasao si krivca za svoju frustraciju, a lepo sam ti rekao nisam kriv ja nego vozi Misko ), pa bi onda da meni deres kozu s ledja i tako stitis drzavu, i da pomenutom misku strpas u dzep jos par miliona evrica. Nece da moze druskane.

#114 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 June 2007 - 17:21

QUOTE(bsbsbsbs @ 17 Jun 2007, 17:39) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Trebao sam da znam da si retardiran. Moja greska.

#115 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 17 June 2007 - 17:31

Ej ljudi polako! Pa nije cilj foruma da se vredjamo i ponasamo kao mala deca, vec da argumentovanom diskusijom branimo neke nase vrednosti i stavove.

Tresko, tvoj odgovor da SCG nije bila jedinstvena drzava, pokazuje tvoj stav koji je suprotan situaciji koja je postojala, i pokazuje da si spreman da napises sve samo da bi dokazao da si u pravu. Ajde spusti loptu malo, tako se ne vodi diskusija.

#116 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 17 June 2007 - 18:28

Slusaj vamo...

Najbolje je da svi vratite vozila Crnoj Gori a da odstetu trazite od vlade Srbije. Kad se sve sabere oni su vas zeznuli kojekakvim obecanjima a mi cemo nekako preraditi ta vozila.

#117 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 17 June 2007 - 18:30

QUOTE(CTPAX @ 17 Jun 2007, 15:22) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam već rekao šta bih vam radio - oduzimao bih vam kola ako nisu registrovana, a vas bi papreno kažnjavao.

Posto su kola registrovana, ajmo dalje sta bi nam ardio?

#118 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 17 June 2007 - 18:32

U Srbiji? unsure.gif

#119 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 17 June 2007 - 18:34

QUOTE(Tresko @ 17 Jun 2007, 17:07) <{POST_SNAPBACK}>
Ne upadam u nikakvu kontradikciju. Ne lupetaj.

treba država da im oduzme i da se pobrine za prodaju.

Vrlo zanimljivo nekontradiktorno. Da ih drzava oduzme, pa ti da kupis? Hmm.

#120 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 17 June 2007 - 18:40

QUOTE(Tresko @ 17 Jun 2007, 17:12) <{POST_SNAPBACK}>
2. Nije. Ustavna povelja uopšte nije Ustav kako bi neki da protumače(jer im tako odgovara), već neka vrsta Ugovora. Na stranu što Ustavna povelja ostavlja članicama da skoro sve oblasti uredjuju vlastitim Ustavima i Zakonima.

E, vidiš, ja da sam u Policiji, jurio bi sve vas iz grupe "lukavih" baš po tom osnovu.

New momenat u raspravi "neka vrsta Ugovora". Vrlo zanimljivo, ali netacno : mada ti mozes da je tumacis kao novinski clanak?

Sva sreca za tebe, pa i za mene da ti nisi u policiji.