Jump to content


Photo

CG tablice, godinu dana posle


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
140 replies to this topic

#136 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 18 June 2007 - 20:19

QUOTE(barba1971 @ 18 Jun 2007, 07:20) <{POST_SNAPBACK}>
To bi bilo otprilike kao da neko ode da plati npr. struju, a radnik na salteru nece da primi novac jer nije bas siguran da li ce struja da poskupi ili pojeftini jer treba da se usklade cene sa ostalim propisima i sl.

Posto covek nije platio struju, zbog tudje krivice, nakon par meseci dodju mu radnici EPS-a i iseku mu struju, pri tome ga optuze da je muljator, neposten i slicno.




Pre ce biti da bi bilo 'vako:
Ti ilegalno prikljucis na elektricnu mrezu svoju prikolicu koja stoji na ulici i krades struju godinama... Onda drzava pripreti da ce da pocne da kaznjava takve sto to rade, i onda ti dodjes na drzavni salter i kazes "e, ja sad 'ocu da se "registrujem" da sam legalan."
Radnik na salteru kaze "Ali, gospodine, vi nikako ne mozete da se "registujete" jer ste do sada krali struju a i ne mozete da drzite prikolicu na ulici godinama, kao sto radite."

O kakvoj ti to "tudjoj krivici" govoris? Krivica za situaciju je samo tvoja. TI si taj koji vozi automobil na "ovlascenje", ti si taj koji nisi platio carinu, ti si taj koji nisi platio porez, ti si taj koji zelis da uvezes u Srbiju automobil koji nije EURO 3.
Krivica je tvoja.

#137 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 18 June 2007 - 21:03

QUOTE(SINE QVA NON @ 18 Jun 2007, 21:19) <{POST_SNAPBACK}>
O kakvoj ti to "tudjoj krivici" govoris? Krivica za situaciju je samo tvoja. TI si taj koji vozi automobil na "ovlascenje", ti si taj koji nisi platio carinu, ti si taj koji nisi platio porez, ti si taj koji zelis da uvezes u Srbiju automobil koji nije EURO 3.
Krivica je tvoja.

Tacno je covek vozi auto na ovlascenje, i jel to mozda zabranjeno?
Covece kako vise ne kapiras placeni su i carina i porez. Ali posto ti kazes da nisu, reci mi onda od koga si to prepisao.
Kako je moguce iz jedne zemlje u istu tu zemlju nesto uvesti? Opet cista prepisivacina.
Daj bre nesto svoje reci, pa nema veze ako pogresis tu smo da ispravljamo. Jel tako?

#138 barba1971

barba1971
  • Banned
  • 98 posts

Posted 18 June 2007 - 23:00

QUOTE(CTPAX @ 17 Jun 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
Za boldovano: Pojedeš mi govno u lepinji, bez priloga.


Ja se stvarno izvinjavam. Mnogo sam pogresio sto sam jednom nadarenom sledbeniku Velje Ilica spocitavao da je radikal. Sigurno sam pogresio jer mi je bilo cudno da clanovi ili simpatizeri Nove Srbije budu protivnici preregistracije.

#139 barba1971

barba1971
  • Banned
  • 98 posts

Posted 18 June 2007 - 23:18

QUOTE(SINE QVA NON @ 18 Jun 2007, 21:19) <{POST_SNAPBACK}>
Pre ce biti da bi bilo 'vako:
Ti ilegalno prikljucis na elektricnu mrezu svoju prikolicu koja stoji na ulici i krades struju godinama... Onda drzava pripreti da ce da pocne da kaznjava takve sto to rade, i onda ti dodjes na drzavni salter i kazes "e, ja sad 'ocu da se "registrujem" da sam legalan."
Radnik na salteru kaze "Ali, gospodine, vi nikako ne mozete da se "registujete" jer ste do sada krali struju a i ne mozete da drzite prikolicu na ulici godinama, kao sto radite."

O kakvoj ti to "tudjoj krivici" govoris? Krivica za situaciju je samo tvoja. TI si taj koji vozi automobil na "ovlascenje", ti si taj koji nisi platio carinu, ti si taj koji nisi platio porez, ti si taj koji zelis da uvezes u Srbiju automobil koji nije EURO 3.
Krivica je tvoja.


Izgleda da nisi pazljivo pratio diskusiju, pa ponavljas jedno te isto kao papagaj. Moram, zbog toga, po ko zna koji put da ponovim:

Kupovina auta u CG je do 5. juna 2006. g. bila potpuno legalan proces (sa placanjem svih predvidjenih dazbina prema drzavi samo u smanjenom iznosu), jer je po tadasnjem NAJVISEM PRAVNOM AKTU I SRBIJE I CRNE GORE (ili ako smatras da su ove drzave bile nezavisne onda prema Ugovoru izmedju dve drzave koji je ZNACAJNIJI OD BILO KOJEG PRAVNOG AKTA POJEDINACNE DRZAVE) TRZISTE UNUTAR SCG BILO JEDINSTVENO.

MUP Srbije nije hteo da registruje vozila na nove vlasnike, cak ni uz placanje dodatnih taksi, ali nije hteo ni da sprecava vozenje takvih kola, jer nije dorastao dilemi da li da postuje NAJVISI PRAVNI AKT (MEDJUNARODNU OBAVEZU) - Ustavnu povelju ili da postuje izjave minstra Dinkica (KOJI JE INACE POZNAT PO KRSENJU ZAKONSKIH PROPISA, PA JE CAK I POZNAT PO IZJAVI DA "LOSE ZAKONE NE TREBA SPROVODITI") i visestruko nize pravne akte kao sto je npr. Uredba o uvozu vozila.

#140 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 18 June 2007 - 23:46

QUOTE(dexte @ 18 Jun 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
Tacno je covek vozi auto na ovlascenje, i jel to mozda zabranjeno?


Gle, ti si taj auto DE FACTO kupio. Taj covek, koji ti je dao ovlascenje, je dobio pare (isplacena mu je cena za automobil) za to.
Ti NISI platio porez na promet a morao si da platis porez.

To sto ste vi smislili da radite je kaznjivo. Postoji porez na promet i vi ga svesno i bezobrazno izbegavate.
Tako svi ostali mogu da rade... Ja dam pare nekom za stan a on mi kao izda ovlascenje da jedino ja mogu da taj stan koristim, otodjim, itd... A niko ne plati porez drzavi.
A onda Mika ide legalnim putem i plati nekom pare, pa se sacini kupoprodajni ugovor, i na kraju se plati porez na promet. Legalno i pravedno.
Mozes i da odes u radnju i das pare za bojler i odneses bojler, ali ti nisi vlasnik, nego trazis od radnje da ti da ovlascenje za koriscenje bojlera, otudjenje, itd... . A posto se nije desio promet, drzava ostane bez poreza. To moze u banana drzavama. U sredjenim drzavama - ne moze.

To je ilegalno.


QUOTE(dexte @ 18 Jun 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
Covece kako vise ne kapiras placeni su i carina i porez. Ali posto ti kazes da nisu, reci mi onda od koga si to prepisao.


Nije placena carina u Srbiji. Placena je u Crnoj Gori. Ali ti si de facto kupio (jer si dao novac vlasniku) auto u Crnoj Gori a vozis ga u Srbiji.
Nije placen porez na promet.

I ne kenjaj sa tim "reci mi onda od koga si prepisao". Ne budi bezobrazan.


QUOTE(dexte @ 18 Jun 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
Kako je moguce iz jedne zemlje u istu tu zemlju nesto uvesti? Opet cista prepisivacina.


Koje "jedne zemlje"?
"Srbija i Crna Gora" NIJE bila jedna zemlja nego DVE. Tako se i zvala - drzavna zajednica. A ne - drzava. To je konfederacija.
To je svakom pravniku jasno.
Dalje, Srbija je imala JEDAN carinski sistem a Crna Gora DRUGI. Dakle - DVA carinska sistema. Ako iz jednog carinskog sistem zelis da uvezes nesto u drugi - moras da platis carinu tom drugom (srpskom) carinskom sistemu.


QUOTE(dexte @ 18 Jun 2007, 13:03) <{POST_SNAPBACK}>
Daj bre nesto svoje reci, pa nema veze ako pogresis tu smo da ispravljamo. Jel tako?


Budi dobar.

#141 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 19 June 2007 - 00:08

QUOTE(barba1971 @ 18 Jun 2007, 15:18) <{POST_SNAPBACK}>
Izgleda da nisi pazljivo pratio diskusiju, pa ponavljas jedno te isto kao papagaj.


Ne izgleda.
Ti si zbunjen i potrebno ti je osvezenje.


QUOTE(barba1971 @ 18 Jun 2007, 15:18) <{POST_SNAPBACK}>
Moram, zbog toga, po ko zna koji put da ponovim:

Kupovina auta u CG je do 5. juna 2006. g. bila potpuno legalan proces (sa placanjem svih predvidjenih dazbina prema drzavi samo u smanjenom iznosu), jer je po tadasnjem NAJVISEM PRAVNOM AKTU I SRBIJE I CRNE GORE (ili ako smatras da su ove drzave bile nezavisne onda prema Ugovoru izmedju dve drzave koji je ZNACAJNIJI OD BILO KOJEG PRAVNOG AKTA POJEDINACNE DRZAVE) TRZISTE UNUTAR SCG BILO JEDINSTVENO.



Ne lupetaj bre vise. Dokle ces? Ocigledno je da si laik i da sa tumacenjem prava imas veze k'o bananamen sa strikanjem.

Crna Gora je imala svoj carinski sistem i uvoz u CG ne znaci da si uvezao u Srbiju.

Ustavna povelja nikada nije zazivela. Ustavi Srbije i Crne Gore su bili "jaci" i bili su na snazi. Nikada nisu bili uskladjeni sa ustavnom poveljom. Niko nije nikada opovrgao ijedan clan ustava Srbije ili ustava Crne Gore zato sto nisu bili u skladu sa ustavnom poveljom.
I sam kazes da su u pitanju DVE DRZAVE (oznaceno crvenom bojom).
Srbija je imala jedan carinski sistem a Crna Gora drugi.
Postojala su jedna pravila za uvoz automobila u Crnu Goru, a DRUGA pravila za uvoz automobila u Srbiju. Ako si ti uvezao automobil u Crnu Goru - onda mozes TAMO da ga vozis. Ti NISI uvezao taj auto u Srbiju. Da bi uvezao auto u Srbiju, taj auto mora da bude u skladu sa EURO 3 standardom, da se plati carina, i da se plati porez. Ti nisi ispunio te uslove.
Sta onda 'oces?
Da vozis auto koji nije u skladu sa EURO 3 standardom? E ne moze. Ne mozes da ga uvezes nikako. Zasto bi ti bio povlasceniji od drugih gradjana Srbije? Drugi nisu moglu da uvezu auto koji nije u skladu sa EURO 3 standardom. Zasto bi se tebi dopustilo to?
'Oces da ne platis carinu? Ne moze. Moras da platis PUNU carinu.
'Oces da ne platis porez? Ne moze. Moras da platis porez na promet.



QUOTE(barba1971 @ 18 Jun 2007, 15:18) <{POST_SNAPBACK}>
MUP Srbije nije hteo da registruje vozila na nove vlasnike, cak ni uz placanje dodatnih taksi, ali nije hteo ni da sprecava vozenje takvih kola, jer nije dorastao dilemi da li da postuje NAJVISI PRAVNI AKT (MEDJUNARODNU OBAVEZU) - Ustavnu povelju ili da postuje izjave minstra Dinkica (KOJI JE INACE POZNAT PO KRSENJU ZAKONSKIH PROPISA, PA JE CAK I POZNAT PO IZJAVI DA "LOSE ZAKONE NE TREBA SPROVODITI") i visestruko nize pravne akte kao sto je npr. Uredba o uvozu vozila.



Jedino sto MUP Srbije treba da radi je da oduzima ta vozila, jer ih vi vozite ilegalno. Ta vozila NISU registrovana za voznju po Srbiji. Niste platili nista drzavi Srbiji i ne mozete da vozite te automobile u Srbiji.