Jump to content


Photo

poslednji koncert na kom ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#211 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 02 July 2007 - 23:56

Manu Chao - Montreal, Parc Jean Drapeau

2h+ festivalske svirke, red kise red sunca

Edited by Sumo22, 03 July 2007 - 00:09.


#212 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 03 July 2007 - 09:05

s_w.gif piggy.gif s_w.gif
Couleur Café

rege, dab, afro beats + lep pozitivan medjuljudski vibe, zacinjeno sa malo kise, vatrometom i Tanzanijskim djakonijama...sllurp

Edited by Doramar, 03 July 2007 - 09:14.


#213 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 03 July 2007 - 14:05

brodsky quarter, u sali beogradske filharmonije.

estraordineri.

#214 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 03 July 2007 - 17:27

QUOTE(Sumo22 @ 2 Jul 2007, 18:56) <{POST_SNAPBACK}>
2h+ festivalske svirke, red kise red sunca



...red duge, red cekanja

#215 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 04 July 2007 - 12:46

Kenny Garrett , sinoć...

Najavljen kvartet, bio trio. Ok to i nema veze, posle glazgovskih dešavanja, već je kasnio jedan dan, ali slušajte dalje.

Bilo jedno 900-1200 posetilaca koji su svejedno napravili bučan topao doček koncert kreće moćno, a onda...

Pošto pijanista nije došao, mr Kenny seda za dirke i reko bih haos rastura klavir, da se klavir čuo! Ovako sam to ocenio po onome što sam video.

Gospoda iz tehnike nisu povezala ili kako mi je delovalo nisu uopšte postavila mikrofon na klavir! On svira u zanosu već treću stvar i ne obraća pažnju na publiku koja žviždi tehničarima i obezbeđenju. Jedan od posetilaca njake nešto majstor mikseru, a ovog čisto zabole k...

A onda raspad! : Jedna posetiteljka izlazi na binu i mr Garrett-uu na uvo pokušava da objasni da se piano ne čuje i tek tada u haosu od vriske i zviždanja, on pita: Que pasa?

Pojavljuju se majstori da povežu mikrofon i još prave mikrofoniju. Devojku sa bine odvodi obezbeđenje i uopšte neznam da li se vratila. Klavir se nije koristio do kraja koncerta.

Nastavak je bio, onako lakši, uz njihanje, pljeskanje i pevanje kao pod tušem (pevanje publike). Možda i ne deluje po opisu, da je to bio ok koncert, ali je bio. Čak mi je i odgovaralo sat i po sa jednim bisem.

Dug je spisak gluposti tehničara u SC!

Edit: U današnjoj Politici (05.06.'07.) je izvinjenje SC posetiocima, jer kako kažu klavir je ostao na bini za ukras. Pošto jedan član benda nije došao, nisu se mnogo trudili oko klavira, pa je i za njih bilo veliko iznenadjenje kada je Garrett seo za isti!!!

Edited by PedjaB, 05 July 2007 - 09:57.


#216 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 04 July 2007 - 14:34

Iron Maiden (Pepperse ne racunam, to nije bio koncert vredan pamcenja)

Edited by Propast, 04 July 2007 - 14:35.


#217 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 July 2007 - 14:41

QUOTE(Propast @ 4 Jul 2007, 15:34) <{POST_SNAPBACK}>
Iron Maiden (Pepperse ne racunam, to nije bio koncert vredan pamcenja)

ti se bas ubijas od odlazaka na koncerte. ides jednom svake prestupne godine.

#218 propast

propast
  • Members
  • 33 posts

Posted 04 July 2007 - 15:08

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 4 Jul 2007, 15:41) <{POST_SNAPBACK}>
ti se bas ubijas od odlazaka na koncerte. ides jednom svake prestupne godine.


smile.gif moze se reci, ali zavisi sta ti je reper.
U odnosu na moje okruzenje (mame, tate, prezaposleni i sl) ja jos idem i mnogo.
Sa druge strane ja sam slusalac mainstream rock/hard rock/metal muzike (ai u tu sam probirljiv), pa stoga i nema bas mnogo koncerata na koje bih isao.
Ma da meni "zagude" Bowie, AC/DC i U2 jos jednom (a i Queen+Paul Rodgersa ne bih propustio smile.gif) i mogu da prestanem da idem na koncerte.

#219 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 04 July 2007 - 15:27

Vidim da niko nije pomenuo Hladno pivo u somboru 22. juna



" 'Ladno najbolji

Hladno pivo je pokazalo/dokazalo da je trenutno najaktuelniji bend na ovim prostorima. Prepuno dvorište Grašalkovićeve palate i pozitivna atmosfera ovog koncerta su samo potvrda toga. Pošto im je otkazan koncert u Bečeju sva sila ljudi se zaputila prema Somboru. Provereno je bilo ljudi iz Vranja, Užica, Niša, a ove "bliže" gradove - Beograd, Novi Sad, Bečej, Šabac... da i ne pominjem. Neko je negde rekao da je bilo više ljudi sa strane nego iz Sombora.

Project Ramones - standardno dobri. Zapravo - odlični. Za vreme trajanja svirke Ramonesa pričao sam sa Miletom koji je rekao: "Jebote, mislio sam da vam ide muzika sa razglasa. Ovo je u originalu."
...

Članovi benda su koncert ocenili kao "plus 5" i rekli da je bio jedan od boljih.

Sve u svemu odličan koncert koji je potvrdio da ipak postoji bend koji u Somboru može da okupi više od 1.000 ljudi a da ne peva narodnjake. "

http://www.somborsko...o/vesti.html#35

Ja baš idem na koncerte svake prestupne, ali nisam jedino ja oduševljena koncertom.

Edited by sanja025, 04 July 2007 - 15:28.


#220 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 July 2007 - 16:27

QUOTE(Propast @ 4 Jul 2007, 16:08) <{POST_SNAPBACK}>
smile.gif moze se reci, ali zavisi sta ti je reper.
U odnosu na moje okruzenje (mame, tate, prezaposleni i sl) ja jos idem i mnogo.
Sa druge strane ja sam slusalac mainstream rock/hard rock/metal muzike (ai u tu sam probirljiv), pa stoga i nema bas mnogo koncerata na koje bih isao.
Ma da meni "zagude" Bowie, AC/DC i U2 jos jednom (a i Queen+Paul Rodgersa ne bih propustio smile.gif) i mogu da prestanem da idem na koncerte.

ma ok.
nego, kako to nema puno hard/heavy koncerata? mislim da upravo toga, uz neizbezne domace tripercine koje nikako da odu u penziju, ima najvise.

@ sanja025:
sta znam, meni su oni napravljeni da bi ljudi u zagrebu mogli da imaju svoje idijote. doduse, idijoti su vec dugo, otkako su ptica i fric otisli (sto se mene licno tice, jos od prvog lp-ja gde su i ova dvojica), smehotresna olimpijada. na zalost, za takav, ja to zovem bulja-punk, uvek ima boranije da odresi kesu.

#221 sanja025

sanja025
  • Members
  • 118 posts

Posted 04 July 2007 - 18:28

QUOTE
@ sanja025:
sta znam, meni su oni napravljeni da bi ljudi u zagrebu mogli da imaju svoje idijote. doduse, idijoti su vec dugo, otkako su ptica i fric otisli (sto se mene licno tice, jos od prvog lp-ja gde su i ova dvojica), smehotresna olimpijada. na zalost, za takav, ja to zovem bulja-punk, uvek ima boranije da odresi kesu.


kako god, vredelo ih je cuti smile.gif

#222 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 04 July 2007 - 20:47

QUOTE(Pikoleta @ 3 Jul 2007, 12:27) <{POST_SNAPBACK}>
...red duge, red cekanja


bilo je i nemilih scena sto da se krije


#223 dejandjuk

dejandjuk
  • Members
  • 419 posts

Posted 04 July 2007 - 22:15

QUOTE(Propast @ 4 Jul 2007, 15:34) <{POST_SNAPBACK}>
Iron Maiden (Pepperse ne racunam, to nije bio koncert vredan pamcenja)


realno, maiden i pepersi se kolju koji je koncert bio gori. innocent.gif

#224 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 04 July 2007 - 23:35

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 4 Jul 2007, 17:27) <{POST_SNAPBACK}>
ma ok.
nego, kako to nema puno hard/heavy koncerata? mislim da upravo toga, uz neizbezne domace tripercine koje nikako da odu u penziju, ima najvise.

@ sanja025:
sta znam, meni su oni napravljeni da bi ljudi u zagrebu mogli da imaju svoje idijote. doduse, idijoti su vec dugo, otkako su ptica i fric otisli (sto se mene licno tice, jos od prvog lp-ja gde su i ova dvojica), smehotresna olimpijada. na zalost, za takav, ja to zovem bulja-punk, uvek ima boranije da odresi kesu.

Da li bi ih ovako najavljivao i kad bi kojim slučajem njima radio koncerte? Ili bi bilo *legendarni uživo u bg* Naravno da će uvek biti boranije da za njih dreši kesu, drešiću je i ubuduće. Karte im nikad nisu bile skupe, a davali su na bini sigurno više nego mnogi drugi. U svakom slučaju da nisu iskreni ne bi toliko ni trajali.

#225 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 05 July 2007 - 03:06

Queens of the Stone Age
Live from Berlin
Location: Columbiahalle, 04.07.07

samo preko striminga, al osecaj je bio gotovo kao na pravom.

Edited by mokuci, 05 July 2007 - 03:08.