Jump to content


Photo

poslednji koncert na kom ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#241 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 13 July 2007 - 13:12

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 7 Jul 2007, 18:08) <{POST_SNAPBACK}>
jos da se indijanac vrati


nece on skoro sad.gif

takodje mi drago videti ponovo krntiju smile.gif

#242 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 15 July 2007 - 02:57

Dusko Gojkovic, sinoc, Shinjuku Pit Inn, Tokijo:

Shinjuku Pit Inn gde Dusko obicno svira kad dodje u Tokijo je malecno mesto. ako se stoji u vrh glave moze da stane 200 ljudi. sinoc se sedelo, pa je po moj proceni bilo maksimum 100 dusa. prebrojao sam, bilo nas je cetvoro koji nismo Japanci smile.gif

kako sam sedeo odmah do izlaza iz sobe za bend, kada je bend krenuo ka bini Dusko me pogledao i rekao "Thank you", na sta sam odgovorio sa "Dobro vece", sto ga je, naravno, iznenadilo.

prvi set je (kako je i sam Dusko posle rekao) bio zagrevanje. ipak, odlicno zagrevanje. postava dve trube (druga je Gos'n Hara, Japanac koji cesto svira sa Duskom), bas, bubanj i klavir. ide se od bop-a, preko balada (obrada "Summertime") do latin-jazz-a. nakon sat vremena Dusko najavljuje kracu pauzu.

u povratku kazem "Bravo gospodine Gojkovicu" i Dusko nakon par minuta kao pravi shef izlazi iz sobe za bend i upoznaje se samnom i sa zenom mi. nakon par minuta caskanja pridruzuje nam se jos dvoje nasih ljudi (Jelena koja radi doktorat iz japanskog na temu Haruki Murakami-ja i Nemanja koji ovde radi kao iznenjer i takodje je ozenjen Japankom). narednih desetak minuta pricamo sa majstor-Duskom. kaze da je bend imao sam dan-dva da se uvezba, te da nece da sviraju stvari sa moja dva omiljena albuma "Swinging Macedonia" i "Slavic Mood", jer to Japanci ne bi razumeli. Mislim da nije bas u pravu - ovde je balkanska muzika prilicno poznata i prihvacena, pa bi nasi melosi pomesani sa jazzom dobro prosli. elem, necu da se zalim.

drugi set je bio puno uigraniji i opusteniji. svirao je par svojih kompozicija ("5 o'clock in the morning" i 'Adriatica"), zavrsili su sa pesmom Dizzy Gilespi-a, cijeg se imena ne secam, nazalost. izasli na jedan bis.

malo me je iznenadilo da je Dusko strastveni pusac, jer mi to nikad nije bilo shvatljivo za muzicare koje sviraju duvacke instrumente, ali ocigledno da mu nije problem.

nakon svirke smo jos malo pricali, potpisao mi je obe ploce, uradili par fotki (okacicu kad se vratim kuci), i ostavili ga na milost i nemilost dvadesetak Japanaca koji su strpljivo cekali u redu da im Dusko potpise ploce i diskove.

#243 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 16 July 2007 - 11:43

STONES!

#244 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 19 July 2007 - 21:44

QUOTE(untouchable_23 @ 7 Jul 2007, 17:56) <{POST_SNAPBACK}>
..da si bila na koncertu Obojenog Programa u Nisu desilo bi ti se jos gore wink.gif
budi srecna.. ima i gorih organizatora od tog tamo ph34r.gif


QUOTE(martinj)
ma jok... pokupio organizator pare i nestao u nepoznatom pravcu...


dobro, bre, nislike & nislie - ocel da gukne neko kako se zove taj organizator OP koncerta sto je utekao sa parama u nepoznatom pravcu?

#245 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 21 July 2007 - 20:44

battles -
studio b, brooklyn
sinoc

nas, domaci - bruklinski bend smile.gif

da citiram samog sebe:
'malo sam se razoracao sto nije bilo bolje nego sto sam ocekivao'

zvucali su identicno kao na albumu....
sto je s jedne strane fascinatno, jer nisam ocekivao
da ce sve one zvuke uspeti da izvedu uzivo...
a takodje je i vrlo impresivno koliko su precizni i uigrani...
bez greske... kao masina.

ali s druge strane... malo je razocaravajuce....
jer battles su na albumu nabili toliko ideja u svaku stvar...
da je prava steta sto na mnogima od njih nisu malo vise elaborirali.
na albumu.. kapiram.. nema mesta. ali uzivo se bas moglo.

no... i ovako... bilo mi je bas drago da ih vidim.
onaj tip sa afro frizurom je vodja na sceni... prilicno je harizmatican i simpatican...
ali glavna zvezda benda je bubjnjar.. koji sedi napred, a oni su svi oko njega...
tip dere bubnjeve ko terminator, prosto ne mozes oci da odvojis od njega.

sve us vemu - sasvim ok.

evo, kao ilustracija, kako je to na primer izgledalo u cikagu, pre par meseci:


Edited by kobac, 21 July 2007 - 21:23.


#246 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 July 2007 - 15:54

gogol bordello -
irving plaza, new york
sinoc

nas, domaci - bruklinski bend wink.gif

za one koji znaju stvar 'american wedding' sa novog albuma - ovo je bila prava ciganska svadba smile.gif

bez daljnjeg - gogol bordello je jedan od najjacih zivih bendova koje sam video....
ali ovaj koncert je APSOLUTNO nosila publika.

stigli smo nekih 15 min pre nego sto je pocela svirka...
dj pusta 'bella ciao'... masa skandira, tapse, skace...
atmosfera kao na stadionu.... a koncert jos nije ni poceo smile.gif

to definitivno nikad pre nisam video.

gogol izlazi na scenu, a osecaj je kao da krstarica upljovljava u bazen...
masa se prosto povija pod svakim zvukom sa bine.

par akorda na akusticnoj gitari....i u momentu kad bas bubanj prvi put udari BUUUM...
tako komplet cela sala odskace metar u vis... i ostalo je za istoriju.

od tad pa do kraja... cela sala je jedan mosh pit. ja to nika nisam video.
ljudi su posle 10-15 minuta poceli da prosto ispadaju napolje, izscrpljeni, izbezumljeni,
ozonojeni, iscepani...

kad su se na refrenu 'legalize me' od 'immigrant punk' upalila sva svetla...
nisam znao gde sam... jer to je vise licilo na nekakvu orgiju iz pakla...
gde se individua gubi u masi mesa koja se talasa... poceo sam i ja da skacem..
jer je bilo... il skoci sa svima, il ce u doskoku da te zgaze.

da me ne shvatite pogresno... bar polovina publike je bila zenskog pola...
a bilo je i ljudi 'nasih godina' (jelte)... i rekao bih da je bilo mozda maksimalno 20% rusa i ostalih balkanaca.

da pomenem i bend: odlicni muzicari, jos bolji zabavljaci.
sve se culo kako treba... i harmonika, i violine, i gitare i bubnjevi i dobosi, i vokali, muski, zenski, ruski, engleski,
spanski... i majmunisanje, i koreografija (devojke u raznim kostimima)

ukratko: jedan od najboljih koncerata na kojem sam bio poslednjih godina.

#247 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 22 July 2007 - 16:37

Zanimljivo, s obzirom da im albumi zvuce ko probuseni kondom.

#248 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 July 2007 - 16:54

QUOTE(BG restorani @ 22 Jul 2007, 11:37) <{POST_SNAPBACK}>
Zanimljivo, s obzirom da im albumi zvuce ko probuseni kondom.


gypsy punk je po meni jedan od najboljih albuma koji je izasao poslednjih godina.
ne znam u kom si fazonu... ali tekstovi su genijalni, a fuzija istocno evropskog folka i gitarskog punk-rocka
je izvedena bolje nego igde drugde... a to je sada veoma popularan pravac.

gogol bordello koncerti su rasprodati mesecima unapred, i sad mi je potpuno jasno zasto.

#249 medic

medic
  • Members
  • 140 posts

Posted 23 July 2007 - 08:40

Cypress hill preksinoc.
Kratak opis: jebu kevu!!!

#250 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 02 August 2007 - 12:39

Richard Galliano i Tangarica quintet
Kad je Galiano razvuko pasuljaru (harmonika dugmetara...znam da znate...) to je stvarno bio spektakl, takođe fantastični muzičari u pratnji. Bata Kanda koji na čudan način svira tango sa prizvucima kalipsa, džeza, latina i ko zna čega. Koncert je bio u okviru BELEF-a i zbog kiše je održan u SKC-u (hvala Gazza na pravovremenoj informaciji (topic najave koncerata)). Šteta što nije bila topla letnja noć, pa da se održi na Kališu. Čovek se bogami naložio, kao i publika. Trajalo je skoro do ponoći.

Edited by PedjaB, 02 August 2007 - 12:40.


#251 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 03 August 2007 - 20:21

Ne računajući fijasko RHCP,ja sam se super provela na Scena fest-u u Inđiji na certu Darkwooddub. Skakala sam kao nenormalna,ali imaju minus jer nisu svirali "Regione" i "Ogrebotinu".
smile.gif
Nadam se da će svirati na Jelen Pivo Live Fest-u!

#252 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 03 August 2007 - 20:23

QUOTE(sarište @ 3 Aug 2007, 21:21) <{POST_SNAPBACK}>
Ne računajući fijasko RHCP,ja sam se super provela na Scena fest-u u Inđiji na certu Darkwooddub. Skakala sam kao nenormalna,ali imaju minus jer nisu svirali "Regione" i "Ogrebotinu".
smile.gif
Nadam se da će svirati na Jelen Pivo Live Fest-u!

ima li neki festival a da oni ne sviraju? mozda i u guci, samo da izbace sote mori sote iz repertoara.

#253 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 03 August 2007 - 20:28

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 3 Aug 2007, 21:23) <{POST_SNAPBACK}>
ima li neki festival a da oni ne sviraju? mozda i u guci, samo da izbace sote mori sote iz repertoara.

Znaš šta,nisam imala prilike da ih gledam pre,ali ovaj koncert je bio supeeer,tako da planiram da ih slušam još makar 2-3puta ove godine (ako uspem).Sećam se kako sam se iznervirala prošle godine na EXIT-u jer je neko zeznuo satnicu. Ali,Zapremina tela je trajala 10.mina tako da sam uživala i nadoknadila propušteno!

smile.gif

#254 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 03 August 2007 - 21:18

QUOTE(sarište @ 3 Aug 2007, 21:28) <{POST_SNAPBACK}>
Znaš šta,nisam imala prilike da ih gledam pre,ali ovaj koncert je bio supeeer,tako da planiram da ih slušam još makar 2-3puta ove godine (ako uspem).Sećam se kako sam se iznervirala prošle godine na EXIT-u jer je neko zeznuo satnicu. Ali,Zapremina tela je trajala 10.mina tako da sam uživala i nadoknadila propušteno!

smile.gif

blago tebi.

#255 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 04 August 2007 - 11:48

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 19 Jul 2007, 22:44) <{POST_SNAPBACK}>
dobro, bre, nislike & nislie - ocel da gukne neko kako se zove taj organizator OP koncerta sto je utekao sa parama u nepoznatom pravcu?



pogledaj mejl ;]

Edited by I'm with the pilots, 04 August 2007 - 11:49.