Jump to content


Photo

Sbb kablovski internet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
244 replies to this topic

#211 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 22 May 2007 - 08:44

QUOTE(gotivac @ 22 May 2007, 06:27) <{POST_SNAPBACK}>
Uopšte se ne radi o tome.
Iako mi do jutros takodje nisu radili torenti (jutros kada sam pošao na posao, vidim krenulo a ne zna se dokle će), ne radi se ni o kakvom namernom isključivanju.
Insajderska informacija kaže da se najverovatnije radi o loše podešenom load balacingu na ruterima u čvorištu sa Telekomom. Lako je bilo proširiti kapacitete i dodati još jedan ruter, no je teško podesiti kad ne umeš. Ne znam što za takve stvari ne angažuju nekog spolja, nego se blamiraju ovako kako se blamiraju.


And we have a winner. Mozda wink.gif

Moj savet ljudima koji zele da se povezu na internet:
1. ADSL
2. Cable (PTT) / wireless (ako nije na 2.4 Ghz)
3. Wireless na 2.4 Ghz / Cable (SBB)
4. Modem u slucaju da volite da mucite sami sebe
Da biste izbegli nerviranje u vezi kablovskog interneta proverite prvo kod suseda kako im u funkcionishe net (da li imaju prekide i koliko cu cesti da li imaju probleme sa protokom). Recimo opste je poznato da neki delovi grada Chikaga imju velike probleme kad je kabloski operater SBB u pitanju a opet postoje delovi grada u kojima kablovski internet radi besprekorno wink.gif Svako ko je na staroj telefonskoj centrali i predje na SBB netje se pokajati makar imali prekide i od po par sati dnevno tongue.gif

Edited by vizl, 22 May 2007 - 08:58.


#212 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 22 May 2007 - 14:25

Kako se naplaćuju potrošeni (primljeni, poslati) megabajti?
Koliko koštaju?
Ja sam tek sad na probnom i trošim megabajte koje ću morati platiti, pa me zanima koliko će koštati.
Potrošio sam oko 600mb

#213 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 22 May 2007 - 16:07

Ko ti je rekao da ćeš morati da platiš probni net? blink.gif
Koliko ja znam to je besplatno.

#214 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 22 May 2007 - 16:17

QUOTE(martinj @ 20 May 2007, 20:45) <{POST_SNAPBACK}>
kod ADSL provajdera dl konstantno ide oko 50kb (512 flat paket). Na SBB 2mb paketu dl ide 300kb par minuta pa je narednih sat vremena 4-6kb pa skoci na 30-40kb na neko vreme pa ga neko vreme nema... (ftp download sa istog sajta)...

jos jednom kazem, stoka monopolisticka, izbegavati u sirokom luku...

p.s. spomenuo ovde neko vredjanje inteligencije korisnika od strane takozvane SBB tehnicke podrske.
to je izgleda jedino za sta je ta takozvana tehnicka podrska obucena...



u krugu precnika 400 metara oko moje kuce postoje 4 zgrade u kojima postoje uslovi za kablovski internet... na severu, zapadu i jugu...

Odluči šta želiš - prvo kažeš da ih treba izbegavati, a onda se ljutiš što neće da te prikopčaju...

Inače, izgleda da stvarno jako zavisi od tih instalacija i čvorišta, jer kod mene (i u mom kraju) SBB internet radi skoro savršeno, dok kod nekih stalno ima problema, tako da je bolje da te ne priključe, nego da te priključe pa da si nezadovoljan.

#215 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 22 May 2007 - 21:05

Velikom broju korisnika su danas u toku dana proradili torenti ( meni, Medak 3 oko 19-20h), još ne kao ranije, ali ide nekako...

Dobar deo još očekuje da ih "ogreje sunce"

Naravno, bez ikakvog obaveštenja, šta se dešavalo proteklih 5 dana.
Super odnos prema korisnicima. yucky.gif

Nažalost, nemamo bolje, osuđeni smo na njih...

#216 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 22 May 2007 - 21:49

Ne znam, ja sam kod ozloglašenog ADSL provajdera, koji otprilike jedini ima zvanično objavljene razlike u paketima (tj. ko hoće da srče - tačnije, da nema filtriranja protoka po prioritetima - plaća duplo više). U neku ruku, mogu da se složim sa takvom politikom, pošto je svaki link ograničenog kapaciteta, i time se štite korisnici koji koriste samo http i ftp. Ali je to bar jasno istaknuto, tehnička podrška je dobra i nema prekida.

Usput, nemam tih problema sa filtriranjem, pošto mi u kraju preovlađuje kabl smile.gif

Što se tiče SBB i lokala, meni to znači koliko i Usenet, dakle ništa. Mac sw, vektorski clipart, fontovi i malo opskurnija muzika, to je sve što mi treba, tako da sam ograničen na privatne torrent trackere i Soulseek.

#217 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 22 May 2007 - 23:53

QUOTE(namcor @ 22 May 2007, 17:17) <{POST_SNAPBACK}>
Odluči šta želiš - prvo kažeš da ih treba izbegavati, a onda se ljutiš što neće da te prikopčaju...

Inače, izgleda da stvarno jako zavisi od tih instalacija i čvorišta, jer kod mene (i u mom kraju) SBB internet radi skoro savršeno, dok kod nekih stalno ima problema, tako da je bolje da te ne priključe, nego da te priključe pa da si nezadovoljan.


Kazem da ih treba izbegavati zato sto im je pristup selektivan... Ja zivim u kuci... Oko mene, stambene zgrade imaju uslove, ja ih nemam... Iz svog dvorista vidim prozor svog dobrog druga (200-300m vazdusne linije) koji vec godinama ima internet (imao dok se nije pojavio ADSL)...

Code koji sam postovao je star neke dve godine i iz vremena dok sam se jos nadao da postoji neka, minimalna sansa da je sbb profesionalna firma koja brine o korisnicima... Ono sto ja hocu od njih je da:

1. Stoka monopolisticka ne vredja moju inteligenciju.
2. Ako sam vec prinudjen da koristim njihove usluge, dobijem ono za sta sam platio.
3. Ako imam neku zamerku na njihove usluge ili neko tehnicko pitanje (posto sam vec prinudjen da ih koristim, na srecu samo na poslu), uvek imam KVALIFIKOVANU TEHNICKU PODRSKU, a ne da na moja pitanja odgovaraju priucene sekretarice i nazovi inzinjeri...

Svi potpisujemo isti ugovor, zar ne?
Pogledaj cene za TV. Zasto se cene u gradovima razlikuju? Zasto poslednja promocija koju reklamiraju na svom takozvanom info kanalu ne vazi za kraljevo i valjda uzice?

I na kraju, pogledaj njihov forum i koliko ima postova i topica na delu za zalbe korisnika, a koliko odgovora "tehnicke podrske" i onda malo prouci te odgovore...

#218 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 23 May 2007 - 00:09

QUOTE(martinj @ 23 May 2007, 00:53) <{POST_SNAPBACK}>
Iz svog dvorista vidim prozor svog dobrog druga (200-300m vazdusne linije) koji vec godinama ima internet (imao dok se nije pojavio ADSL)...



Evo rešenja. Kupite i ti i drugar po wireless mrežnu karticu, stavite ruter kod njega, uzmite 512 kbps i delite troškove i vezu. Isplatiće vam se obojici, plus što će jedan moći da ima na raspolaganju ceo band kada drugi ne vuče ništa. Plus ćete imati lokalnu mrežu. smile.gif

Edited by gotivac, 23 May 2007 - 00:10.


#219 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 23 May 2007 - 14:00

QUOTE(Freddy @ 22 May 2007, 17:07) <{POST_SNAPBACK}>
Ko ti je rekao da ćeš morati da platiš probni net? blink.gif
Koliko ja znam to je besplatno.

Dobro nije bitno neću sada platiti, ali ću morati kasnije. Zanima me samo cena?

#220 Ser_DrinxALot

Ser_DrinxALot
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 May 2007 - 15:44

Za SBB nemam lepih reči. Jedan sam od armije nezadovoljnih korisnika. Na njihovom forumu ima više reklamacija nego na forumu indijske željeznice.
To je velika firma sa apsolutnim monopolom gde se većina radnika ponaša kao da radi u državnoj firmi pre 20 godina.
Dve godine sam čekao da mi uvedu internet, a imao sam potpuno novu kablovsku mrežu i udaljen sam bio 5 metara od ulaza gde su svi imali internet....
Sitnih smetnji ima bar jednom nedeljno.
Krupnijih skandaloznih smetnji, prekidanja, ometanja i filtriranja ima na svakih pola godine.
Korisnički servis ne bih ni spominjao. Manje - više ljubazni mladi operateri nikad ništa ne znaju i ne mogu da pomognu osim da vam resetuju konekciju posle već legendarnih replika: "Jel imate firewall" i "Pokušajte da resetujete modem". Tako sam prošle godine 6 (slovima: šest) meseci po 10 puta dnevno morao da gasim i palim modem.
Terenske servisere ne poznajem jer ne postoji mogućnost dogovora kada gospoda dolaze. Ne zna se da li dolaze pre podne, posle podne, sutra, preksutra.
Klijent je prinuđen da nepomično lapi kod kuće čekajući...

Ako vam je ostala još trunka samopoštovanja - nemojte ni pomišljati na SBB.

ps
Trenutno je peti dan neobjašnjivog filtriranja torrnet saobraćaja. Niko se naravno ne oglašava. Korisnički servis nema pojma šta se dešava...
Da je ovo iole neka država, inspekcije mesec dana ne bi izlazile iz njihovih prostorija i na kraju bi se jedino mogli baviti okopavanjem krompira po zatvorima...

#221 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 23 May 2007 - 16:05

Ja sam imao neki manji rešiv problem, i zvao call centar. Ni dobar dan, a operater mi je zamrznuo nalog. Kada se problem rešio, kvar otklonio, dvo i po sata nisam mogao da dobijem operatera ( inače jedan operater samo radi). ,,Vi ste drugi po redu,, , ,,Vi ste prvi po redu,, , ,,Isključujemo vas, jer je prošlo 10 min,,. Tako bi bilo svaki put. I onda sam posle mnoogo muka dobio operatera.

#222 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 30 May 2007 - 20:11

Sada opet imam problem i stvarno više nemam komentara!!!
Već nekoliko dana čekam da me pozovu i provere šta je u pitanju. Pre neki dan bio je jedan radnik i on je rekao da je pola grada ostalo bez interneta nakon gmrljavine i sevanja. Kaže ,,puknu,, neki pojačivači na čvoru. Pošto u mom okruženju nema više korisnika internet usluga SBB, jedino sam ja uložio reklamaciju. Radnik je rekao da će me zvati za već sutra, ali evo još ne zovu. Prošlo je tri dana. Pitam se da li će se uopšte rešiti taj problem?

#223 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 30 May 2007 - 20:23

Буди упоран. Зови. Смарај.

#224 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 30 May 2007 - 23:29

http://www.blic.co.y...tvo.php?id=4710

#225 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 31 May 2007 - 00:51

QUOTE(Zeka Peka @ 30 May 2007, 21:23) <{POST_SNAPBACK}>
Буди упоран. Зови. Смарај.


Zvao ja i smarao 2 godine... Ne vredi...

Stoka ostaje stoka...

edit: Pade mi sad na pamet jos jedna vrsta pritiska...
Za par dana bi trebalo da odem da platim TV pa mislim da im trazim fiskalni racun... I ako ne dobijem isti, da zovem inspekciju sa lica mesta i sacekam da dodju...

Da li to mozda pomogne?

Edited by martinj, 31 May 2007 - 00:59.