Jump to content


Photo

Sbb kablovski internet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
244 replies to this topic

#1 Starke

Starke
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 November 2006 - 19:33

Hteo bih da se prikljucim na sbb-ov kablovski internet pa me interesuje koji paket da uzmem ( koji preporucujete ) i interesuje me kakva je razlika izmedju FlatLight-a i FlatHome-a?
Svaka preporuka dobrodosla!
Hvala unapred!

#2 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 25 November 2006 - 23:44

ja imam SBB vec skoro godinu dana i prezadovoljan sam.
FlatLight paket iskljucivo radi kroz proxy,a FlatHome omogucava sve internet servise.Ja koristim 384/192 i 768/384 u lokalu.Zavisi zasta ti treba,ali ti ne bi preporucio da uzimas ispod 256

#3 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 26 November 2006 - 04:25

Drugim rečima sa Light-om gubiš mogućnost peer-to-peer konekcije, koja ti je glavni izvor skidanja filmova, serija, i ostalog sa neta.

Dakle, Home 256 ili više...

#4 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 26 November 2006 - 09:42

QUOTE(Ajant23 @ 26 Nov 2006, 05:25)
Drugim rečima sa Light-om gubiš mogućnost peer-to-peer konekcije, koja ti je glavni izvor skidanja filmova, serija, i ostalog sa neta.

Dakle, Home 256 ili više...



bas tako

#5 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 26 November 2006 - 11:58

Pre mesec dana se priključio na FlatHome 128 i mogu da ti kažem da mi komp "vrišti" za 256Kb/s.

FlatLight te zeza i za skidanje sa npr, xxxa, zbog proxy-ja. Skoro uvek bar neko ko ide preko istog proxy-ja nesto skida sa rapida, pa on i tebe i njega vidi kao jednu IP i onemogućava ti "dupli" download.

"Plus" SBB-a je lokal,
a "minus" cena, jer sada mnogi nude ADSL 256/64 po otprilike istoj ceni kao SBB FH128/64.
Znači, imaš isti upload, a duplo brži download.

Odluči sam.

#6 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 26 November 2006 - 15:51

QUOTE(Rusty_Oz @ 26 Nov 2006, 12:48)
Pa vi ljudi zivite u pre-istoriji. Ovde gde sam, nema nista ispod 55Mbps ADSL.
Fiber optic pretplata je na 100 Mbps.



Aha, nasao si se iz dijasere da kakis....

#7 belier

belier
  • Members
  • 26 posts

Posted 26 November 2006 - 16:14

Sbb u poslednjih par meseci pruza izuzetno losu uslugu.

Pokusaj da udjes na njihov forum, i da vidis buljuke "PREZADOVOLJNIH" KORISNIKA U delu foruma -internet : PROBLEMI U RADU...
STECI CES NAJREALNIJU SLIKU!!!

#8 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 26 November 2006 - 16:15

QUOTE(Starke @ 25 Nov 2006, 19:33)
Hteo bih da se prikljucim na sbb-ov kablovski internet pa me interesuje koji paket da uzmem ( koji preporucujete ) i interesuje me kakva je razlika izmedju FlatLight-a i FlatHome-a?
Svaka preporuka dobrodosla!
Hvala unapred!


Jа од скоро имам флат 256 хоме, и за сада немам никавке примедбе. Има и хуб за Сбб корснике, и ту је проток 512 кб/с. Може да се паралелно скида са хуб-а и нета, што је за наше услове сасвим добра брзина. Иначе цена је 1750 дин.

#9 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 26 November 2006 - 16:19

QUOTE(belier @ 26 Nov 2006, 16:14)
Sbb u poslednjih par meseci pruza izuzetno losu uslugu.

Pokusaj da udjes na njihov forum, i da vidis buljuke "PREZADOVOLJNIH"  KORISNIKA U delu foruma -internet : PROBLEMI U RADU...
STECI CES NAJREALNIJU SLIKU!!!


I, mene to uvek začudi. Niko nije toliko negativan prema SBB ko ljudi na njihovom sopstvenom forumu. huh.gif

Moja iskustva sa SBB-om su izvanredna. Baš izvanredna.

Edited by Ajant23, 26 November 2006 - 16:20.


#10 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 26 November 2006 - 18:16

Ja takodje imam sjajna iskustva sa SBB-om

#11 belier

belier
  • Members
  • 26 posts

Posted 26 November 2006 - 18:41

Ako malo procitate sta ti nezadovoljni ljudi pisu i zbog cega su toliko ogorceni, bice vam malo jasnije.

I ja sam korisnik sbb-a.
Sve se moze reci za njih , ali ne i da daju ono sto su obecali i ono sto za svoj novac treba da dobijes.

U toku dana mi se milijardu puta presece veza, protok info je ekstremno los, citajte tamo teme o protoku, pingovima, brzina je katasrofalna.
Kad ih zovnem i pozalim se, nailazim na razlicite vrste odgovora, od koji su neki totalno suludi tipa:"KOD NAS pokazuje da je s vasom vezom sve u redu i da imate net!""
Da ne nabrajam....

Mene to i ne dotice previse , jer ne radim nista previse bitno sa netom, ali ljudi kojima net treba u nekoj formi koja je profi, miiiislim...sta reci?

#12 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 26 November 2006 - 18:52

SBB = dundjeri. rolleyes.gif

#13 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 26 November 2006 - 19:09

QUOTE(belier @ 26 Nov 2006, 18:41)
Ako malo procitate sta ti nezadovoljni ljudi pisu i zbog cega su toliko ogorceni, bice vam malo jasnije.

I ja sam korisnik sbb-a.
Sve se moze reci za njih , ali ne i da daju ono sto su obecali i ono sto za svoj novac treba da dobijes.

U toku dana mi se milijardu puta presece veza, protok info je ekstremno los, citajte tamo teme o protoku, pingovima, brzina  je katasrofalna.
Kad ih zovnem i pozalim se, nailazim na razlicite vrste odgovora, od koji su neki totalno suludi tipa:"KOD NAS pokazuje da je s vasom vezom sve u redu i da imate net!""
Da ne nabrajam....

Mene to i ne dotice previse , jer ne radim nista previse bitno sa netom, ali ljudi kojima net treba u nekoj formi koja je profi, miiiislim...sta reci?


Ne znam šta da kažem... Nudim svoja iskustva. Da čovek zna da ima i dobra strana medalje.

A, što se servisnog telefona tiče, i sa njim sam imao odlično iskustvo.

#14 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 26 November 2006 - 19:17

Izuzecu su uvek moguci.

Generalno, njihove usluge su katastrofalne, pojacane viskom neprofesionalnosti.

#15 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 26 November 2006 - 21:33

ja imam flat 128 i koristim i p2p2 i sve ostale usluge, ovih dana trebam da se nakacim i na lokal pa se vidimo tongue.gif .... e, da .. sto se lokala tice ... da li su u lokalu samo korisnici NS, BGD .... mislim jedan lokal za NS jedan za BGD ili je na nivou cele zemlje?