Jump to content


Photo

Sbb kablovski internet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
244 replies to this topic

#241 Dont Fear The Reaper

Dont Fear The Reaper
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 June 2007 - 13:12

A zato SBB mesecima ograničava P2P saobraćaj na bednih 15 - 30 Kb, bez iakkavih objašnjenja, i bez ikakvih odgovora na upite korisnika. Pitanje je da li će sada, kada su ih ovi "kupili" da to prekinu, ili će, najverovatnije da još više krenu sa "pritezanjem".

A ko ih je kupio - možda je Francuz, ali zna kako se muva sa parama - evo kako je "zaradio prvi milion":


http://www.psiru.org...6-U-U-Polit.doc

Multilateral agencies, most notably the World Bank and similar regional institutions, consistently favor privatization as a policy instrument. These institutions are in a powerful position to persuade governments and others to comply with privatization agendas because they are the single most important source of loan finance for infrastructure investment. The World Bank’s equity investment division, the International Finance Corporation (IFC), acts as an equity partner to multinational ventures (it owns 5 percent of the shares in Aguas Argentinas, for example). The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) issued its first loan, of £90 million, for municipal services in Central and Eastern Europe in 1995. The money went, not to a country, but the Lyonnaise des Eaux.6 A few months later, in June 1995, Thierry Baudon left his post as deputy vice-president of the EBRD to join Lyonnaise des Eaux as managing director of international project finance

#242 Stewie

Stewie
  • Members
  • 217 posts

Posted 05 July 2007 - 23:28

Mesec dana korišćenja bez ikakvih problema, posle mnogo poteškoća na početku!

Samo malo brljaju pri uplati... Ti platiš, oni ne evidentiraju,...

Ja platio, a tri dana mi stizalo upozorenje da će mi zamrznuti nalog jer nije plaćeno. ph34r.gif

Dobro, ...

Edited by Stewie, 05 July 2007 - 23:29.


#243 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 08 July 2007 - 23:40

QUOTE(Stewie @ 6 Jul 2007, 00:28) <{POST_SNAPBACK}>
Mesec dana korišćenja bez ikakvih problema, posle mnogo poteškoća na početku!

Samo malo brljaju pri uplati... Ti platiš, oni ne evidentiraju,...

Ja platio, a tri dana mi stizalo upozorenje da će mi zamrznuti nalog jer nije plaćeno. ph34r.gif

Dobro, ...

O, daaa... Cuvena ekspeditivnost sbb-a. Uvek im treba tri dana da proknjize uplatu, a ne daj boze da te uhvati vikend ili praznik. Kuku.
Ruku na srce, bar je brzina downloda veca u poslednje vreme. Pu-pu da ne ureknem.

#244 logotejp

logotejp
  • Members
  • 28 posts

Posted 09 July 2007 - 06:24

narode da li ADSL ili kablovska(Sat-trackt)?

#245 Roki Balboa

Roki Balboa
  • Members
  • 753 posts

Posted 09 July 2007 - 11:59

QUOTE(logotejp @ 9 Jul 2007, 07:24) <{POST_SNAPBACK}>
narode da li ADSL ili kablovska(Sat-trackt)?

Dial up