Jump to content


Photo

Povratak :)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
261 replies to this topic

#31 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 07 October 2006 - 17:30

Pricu o ribama sam danas cula i ovako jos odusevljena moram da je podelim sa svakim ko milom ili silom ovde cita tongue.gif

Pa kaze... Otiso Justin da kupi ribice za bazencic koji je imao u novoj kuci. (To ovde zovu "fish pond", nesto kao oni bazencici gde ture fontanu u sredinu, znaci plitak bazen koji nije za kupanje nego samo za zlatne ribice. Kaze kad je kupovao kucu agent je turio svoje ribice u bazencic i kad je prodao - ribice u teglu i kuci, a Jastin moze da se slika).

Elem, otisao je da kupi ribice. Osacovao je neke male (ko za normalan akvarijum). Kaze mu prodavacica - a koliki ti je akvarijum? Kaze on to nije akvarijum, vise je fish pond, znaci puuuuuuuno vode smile.gif Kaze mu prodavacica pa nisu ti te male ribice dobre, uzmi ove vece. Sto da uzmem vece? Male ribe se ne osecaju dobro/sigurno u velikom akvarijumu. Ubio bi ih toliki prostor.

Male ribe idu u mali akvarijum a velike u veliki.

Taman tako.

#32 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 October 2006 - 17:32

Jel' to Sveti Justin Celijski?

#33 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 07 October 2006 - 17:36

Jok. www.justinherald.com

#34 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 07 October 2006 - 17:42

Ma mnogo ti dobra ta prica. I nadasve poucna.

#35 Kum Djole

Kum Djole
  • Members
  • 78 posts

Posted 07 October 2006 - 19:37

QUOTE(Viloticka @ 7 Oct 2006, 12:30)
Male ribe se ne osecaju dobro/sigurno u velikom akvarijumu. Ubio bi ih toliki prostor.

Male ribe idu u mali akvarijum a velike u veliki.

Taman tako.


I?
Da ja probam da tumačim ili ćeš ti da objasniš paralelu?

#36 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 08 October 2006 - 11:10

QUOTE(Bata.Ilich @ 6 Oct 2006, 11:31)
Da, poznaje grad i situaciju - moz' da pocne da taxira kad god pozeli...


QUOTE(Bata.Ilich)
Sta on tu ima od poznavanja grada? Jedino u geografskom smislu da zna gde da se pojavi za intervju. Zar uopste mislis da neko ko "poznaje situaciju" (*kao veliki plus*) uopste postavlja ovakvo pitanje oko povratka na forumu?


laugh.gif duhovito zaista laugh.gif

sto se tice samog pitanja povratka, cinjenica da neko sam sebi postavlja to pitanje govori o tome da mu nije ( iz bilo kog razloga) preterano dobro tamo gde jeste.
samo to cesto moze da bude prolazna faza a povratak je ipak veliki korak, pa moze da se desi da se posle pokajes. ako mozes da se vratis nazad, onda to i nije toliki problem ( moja sestra i njen muz su bili napravli jedan takav eksperiment povratka u Beograd, pa su se nepunuh godinu posle vratili ipak nazad- u Kanadu).
sa druge strane, ako imas skroz jasno zbog cega zelis da se vratis u Bgd (a ne da odes iz Kanade) onda ce ti najverovatnije biti ok...sve je relativno..

eto, doprinela i ja svojim mudrim mislima tongue.gif resavanju tvoje dileme.

#37 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 October 2006 - 13:22

QUOTE(Kum Djole @ 7 Oct 2006, 20:37)
I?
Da ja probam da tumačim ili ćeš ti da objasniš paralelu?


stvarno je dosta komplikovano.

#38 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 08 October 2006 - 14:28

Za Kuma Djoleta:

Veliki akvarijum je, na primer: Kanada smile.gif <------ gde se velike ribe osecaju komotno wink.gif

A mali akvarijum je, na primer, Srbija smile.gif <----------gde se male ribe osecaju komotno wink.gif

Pa ti sada vidi kom ce se jatu privoleti laugh.gif

#39 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 October 2006 - 14:36

Sve neke velike ribet'ne, bog te vid'o. sleep.gif

#40 Kum Djole

Kum Djole
  • Members
  • 78 posts

Posted 08 October 2006 - 14:53

QUOTE(outcast @ 8 Oct 2006, 09:28)
Za Kuma Djoleta:

Veliki akvarijum je, na primer: Kanada  smile.gif <------ gde se velike ribe osecaju komotno  wink.gif

A mali akvarijum je, na primer, Srbija  smile.gif  <----------gde se male ribe osecaju komotno  wink.gif

Pa ti sada vidi kom ce se jatu privoleti  laugh.gif


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Kao, sve je relativno, a sva mudrost u stvari stane u jednu rečenicu! rolleyes.gif
Video sam u "Melbourne Aquarium" jednog bakalara od 35 kila, nabili ga u mali akvarijum, i on šta će, samo pluta i čeka da crkne - a ajkule i raže se brčkaju u dve 'iljade kubika.

#41 Carlos

Carlos
  • Members
  • 335 posts

Posted 08 October 2006 - 15:14

QUOTE(Indy @ 8 Oct 2006, 16:36)
Sve neke velike ribet'ne, bog te vid'o. sleep.gif

Kad si već u tom f'zonu, kaže se "vel'ke" biggrin.gif tongue.gif

#42 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 October 2006 - 15:16

Ja pricam bosanski sa surcinskim akcentom tongue.gif

#43 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 09 October 2006 - 05:49

QUOTE(Kum Djole @ 3 Oct 2006, 21:47)
Već 5.5 godina sam u Kanadi, bio sam u Beogradu 2003. u decembru i gotovo celo ovo leto, vraćam se na proleće... Baš me nešto zanima kakav je odnos povratnika i iseljenika wink.gif ...ili recimo, broj povratnika koji nisu pali u depresiju posle nekog vremena..  biggrin.gif I ajd' da pitam - ima li nekog ko vidi smisao u povratku u Srbiju?


Kume, ne znam sta ti bi da se vracas.........situacija u Srbiji je sve gora.........ja ne vidim smisao povrtka u Srbiju , nikad vise..........sasvim mi je lepo u Kanadi, ne zalim se.......

Pomenuo si cini mi se, americki san..........to u principu ne postoji, jedna velika zabluda, cista utopija, onaj ko je mislio da ce odlaskom u USA ili Kanadu naci taj isti san, prevario se u samom pocetku.
Kanada je odlicna zemlja za zivot, pruza neogranicene mogucnosti, samo covek treba malo da koristi zdrav razum i ne naseda na propagandu koja besumucno melje i svakodnevno ispira mozak prosecnom coveku.........
Ok, ima ovde nekih nelogicnosti ali ........ne postoji idelana drzava..........sve u svemu, sve lepo funkcionise.

Ali ako ne mozes da se uklopis i osecas se usamljeno, onda sa srecom u Srbiji........u svakom slucaju, pretpostavljam da imas kanadski pasos, pa uvek mozes da biras.........

Ovde je bilo par primera ljudi koji su se vracali u Srbiju i opet je napustali, znam i ja dosta takvih slucajeva..........u Srbiji nema buducnosti........nikakve pare me tamo ne bi vratile jer mi smisao zivota nije u materijalnim vrednostima, pobegao sam od zlih ljudi, iskvarenih sistema vrednosti, primitivizma, .........spisak je dugacak.........

Edited by Klika, 09 October 2006 - 06:05.


#44 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 09 October 2006 - 08:42

Pa sad... Nije bas situacija "sve gora".. Ako se setis kako je bilo pod Milosevicem, onda ne moze nikako da bude "sve gore".
Bice da se pomera na bolje. Ali sporo. Ja bio u avgustu u Bg i to je moje zapazanje.

I ja inace znam ljude koji su se "vracali" pa onda kopali i nogama i rukama da pobegnu odatle...
U Srbiji zaista nema buducnosti... Na zalost za narednih 50 godina... i za ono u vezi sa zlim ljudima, iskvarenim sistemom vrednosti, primitivizmom - si potpuno u pravu. Na zalost.

#45 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 09 October 2006 - 09:11

ja da sluchajno moram da se vratim u bgd trebalo bi mi jedno dve godine za kulturnu reintegraciju, i pitanje je dal bi mi uspela. ph34r.gif a znam jezik...
meni je tamo sve sve egzotichnije svaki put kad odem. kad prepoznam neshto od starog predratnog beograda skoro da se iznenadim. sve se menja, a srbija se menjala u nekom drugom smeru od ovih ovde.

koliko chovek moze da se zatruje drugim nachinom komunikacije za pet prekookeanskih godina, pitanje je sad?

chovek hoce neshto da da od svog iskustva, da ga podeli sa onima shto ga nisu imali.
vec kako diskutuje mi se svidja. da to kao nachin razgovora prenese na pet domorodaca, pa da mu dizemo spomenik.
red u beogradu izgleda (i oduvek je izgledao) ovako: kad stanesh u njega, ne znash ni otprilike koliko cesh dugo stajati jer ne znash koliko ce ljudi da uskochi sa strane. svi u redu cute na uskakanje. onaj koji uskache nikoga ne pita dal moze da uskochi.
i bolje da cute. jer ako progovore odma su na intimnosti sa medjusobnim majchinskim polnim organima, i polnim organima lokal-politichkog i medjunardnog masonskog vrha.

u holandiji se red poshtuje kao svih deset bozijih zajedno.
samo ako pretty please zamolim sve koji stoje u redu da stanem pre njih, imam samo jednu stvar (samo jednu, dve je vec neukusno, ako nisu iste), velikodushno ce me propustiti. najbolje mi je da to uradim sa osmehom, spontano, uz mahanje istim artiklom iznad glave, da svi vide. ako neko od pozadi nije video, nece biti lenj da vikne pitanje.
red se chuva neizlazenjem iz reda. ako izadjesh, svi ce se praviti da nisi ni bio tu. i tu moram da zamolim onog iza mene dal bi me pustio da izadjem. pustice, nije skot. u devedeset posto sluchajeva. u deset nece. tada se obichno pojavljuje spasilac (onaj iza njega) koji dobija priliku da bude exra velikodushan.

klesh kultura prosto
u srbiji red ne cuvaju oni shto su u redu i ne poshtuju oni shto su van reda. red je opcionalna stvar. u holandiji svako je budni chuvar svog mesta u redu, i tako i celoga reda, i kad izadjesh iz reda ne postojish vishe.
a?

ja imam iskustvo nametanja svojih kulturnih fazona (neshto shto znam da je bolje kod nas, imam oba iskustva, pa stvarno znam, nije da meni lezi pa zato) ovima ovde. teshko se vata. cool.gif uvati se pa se otrese. ima da se radi. dugorichan projekat.
a lakshi su od nashih. nash svet sve najbolje zna. kod nas je sve najbolje ili najgore, ali je naj. ili nema potrebe, ili nema shanse. kako protiv "naj"? mogao bi da javi kako mu ide.