Jump to content


Photo

'Srpska Vojska' ili 'Vojska Srbije'


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
228 replies to this topic

Poll: Za koju ste varijantu imena nase vojske? (90 member(s) have cast votes)

Za koju ste varijantu imena nase vojske?

  1. Srpska Vojska (39 votes [43.82%])

    Percentage of vote: 43.82%

  2. Vojska Srbije (50 votes [56.18%])

    Percentage of vote: 56.18%

Vote Guests cannot vote

#211 цијепам_дрва

цијепам_дрва
  • Members
  • 50 posts

Posted 07 June 2006 - 22:43

QUOTE(Cruella De Ville @ 7 Jun 2006, 22:28)
hajde, hajde, pa i otisak prsta je validan potpis
rolleyes.gif

edit:
pod premudrim kalasnjikovljevim vodjstvom, za sto godina ce da stignu i do klesanja srBskih klinova smile.gif


Poštovana/i,

moj komentar "potpisa" stanovitog Uros_s78 je u isključivoj vezi sa mojom ozbiljnom sumnjom da se iza tog nicka krije polupismeni pripadnik SRS,a NIKAKO sa sadržajem Vašeg posta,koji je pomenuto biće "potpisalo",sa čijim sam sadržajem saglasan.

S poštovanjem,

LeChuck
Monkey Island
Srbija

#212 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 June 2006 - 22:46

QUOTE(LeChuck @ 7 Jun 2006, 23:43)
Poštovana/i,

moj komentar "potpisa" stanovitog Uros_s78 je u isključivoj vezi sa mojom ozbiljnom sumnjom da se iza tog nicka krije polupismeni pripadnik SRS,a NIKAKO sa sadržajem Vašeg posta,koji je pomenuto biće "potpisalo",sa čijim sam sadržajem saglasan.

S poštovanjem,

LeChuck
Monkey Island
Srbija

DSS-ovac, malo se bolje informisi! biggrin.gif Vidi se da nisi obavesten, kao predsednik ti...Ako vec hoces da znas, ja sam clan SDU-a...

#213 цијепам_дрва

цијепам_дрва
  • Members
  • 50 posts

Posted 07 June 2006 - 22:53

Ah, i nepismen i neduhovit.The list goes on...

Ne,ti sigurno nisi član SDU-a,u SDU je pristojan svet,a dugo beše i moja sjajna drugarica...

#214 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 07 June 2006 - 22:55

unsure.gif idem ja da spavam...

#215 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 June 2006 - 22:55

QUOTE(LeChuck @ 7 Jun 2006, 23:53)
Ah, i nepismen i neduhovit.The list goes on...

Ne,ti sigurno nisi član SDU-a,u SDU je pristojan svet,a dugo beše i moja sjajna drugarica...

Da, ja jesam u SDU-u...A ti se peci, DSS-ovac, od mrznje prema onima koji ne zele ni status quo na celu sa vama legijalistima ni SMradove!

#216 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 June 2006 - 22:56

QUOTE(Cruella De Ville @ 7 Jun 2006, 23:55)
unsure.gif idem ja da spavam...

Troll on:
Ne kopiraj Milivoja...Ipak si na visem nivou od splacinara...
Troll off!

Edited by uros_s78, 07 June 2006 - 22:56.


#217 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 07 June 2006 - 22:59

QUOTE(uros_s78 @ 7 Jun 2006, 23:56)
Troll on:
Ne kopiraj Milivoja...Ipak si na visem nivou od splacinara...
Troll off!


jesi li video podmukli uticaj!
laugh.gif

#218 цијепам_дрва

цијепам_дрва
  • Members
  • 50 posts

Posted 07 June 2006 - 22:59

QUOTE(uros_s78 @ 7 Jun 2006, 22:55)
Da, ja jesam u SDU-u...A ti se peci, DSS-ovac, od mrznje prema onima koji ne zele ni status quo na celu sa vama legijalistima ni SMradove!


I histeričan,kao svaki pravi radikal.C-c-c...

#219 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 07 June 2006 - 23:03

QUOTE(Cruella De Ville @ 7 Jun 2006, 23:59)
jesi li video podmukli uticaj!
laugh.gif

Jesam, samo nemoj da mu odolis i ispunis mu zelju... wink.gif

#220 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 June 2006 - 17:12

...

Eno objavili, zvanican naziv je - VOJSKA SRBIJE.

Tako da pusti sanak o "srpskoj vojsci" nije trajano ni dva dana.

...

#221 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 08 June 2006 - 19:50

QUOTE
Vlada odlučila: "Vojska Srbije"
8. jun 2006. | 17:42 | Izvor: B92
Beograd -- Vlada Srbije donela Uredbu o položaju i nazivima institucija nekadašnje državne zajednice Srbija i Crna Gora.

Prema Uredbi, Vojska Srbije i Crne Gore menja naziv u Vojska Srbije. Konstatuje se da su prestale da rade institucije nekadašnje državne zajednice Srbija i Crna Gora: Skupština Srbije i Crne Gore, Predsednik Srbije i Crne Gore, Savet ministara, Vrhovni savet odbrane i Sud Srbije i Crne Gore.

Na sednici je doneta Uredba o finansiranju nadležnosti koje su prešle na Republiku Srbiju s državne zajednice Srbija i Crna Gora.

Doneta je Uredba o osnivanju Službe za ljudska i manjinska prava.


#222 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 08 June 2006 - 20:16

QUOTE(Kinik @ 8 Jun 2006, 19:12)
...

Eno objavili, zvanican naziv je - VOJSKA SRBIJE.

Tako da pusti sanak o "srpskoj vojsci" nije trajano ni dva dana.

...

Znaci Kostunica ipak nije fasista? wink.gif

#223 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 08 June 2006 - 21:15

QUOTE(WVIZ @ 8 Jun 2006, 21:16)
Znaci Kostunica ipak nije fasista?  wink.gif

Naravno da jeste...Ali ti to naravno ne shvatas...Kad i ako izvrsi lustraciju, zabrani SRS i SPS i zavrsi saradnju sa ICTY, a pritom osudi zlocine, slozicu se s tobom!

#224 alebuc

alebuc
  • Members
  • 289 posts

Posted 10 June 2006 - 16:10

Наравно да сам за назив "Српска Војска". Коначно после 90 година имамо шансу да имамо своју војску, а не неке војске, које су свачије, а не српске. На крају крајева не видим зашто би некоме могао или требао сметати тај назив. Иначе је у доста држава пракса да се војска назива по тој држави и већинском народу.
Међутим најбитније треба бити, да се направи професионална војска и да једном заувек прекине са неком комунистичком традицијом, те да се отпусте неспособни кадрови, који још увек живе у некој југославији. Потребни су нови, млади људи, који желе да тај посао раде и буду плаћени за то. Сматрам да се регрутација треба укинути, јер је за данашње време потребнија професионална војска, а не нека народна, као што је било у прошлости.
Уопште не налазим разлог да је ова тема завршила на депонији.

#225 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 16 June 2006 - 01:43

QUOTE(Kinik @ 8 Jun 2006, 19:12)
...

Eno objavili, zvanican naziv je - VOJSKA SRBIJE.

Tako da pusti sanak o "srpskoj vojsci" nije trajano ni dva dana.

...

Evo Tadic izjavio da ce biti SPRSKA VOJSKA-
PREDSEDNIK SRBIJE BORIS TADIĆ NA PREZENTACIJI NACRTA STRATEGIJE ODBRANE

QUOTE
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je juče u Obrenovcu da je za srpsku vojsku veoma važno da se što pre donesu svi strategijski dokumenti odbrane, jer imamo novu političku situaciju - uspostavljanje države Srbije, zbog čega je, kako je naglasio, veoma važno da se ključni dokumenti, koji imaju politički značaj, donesu što pre. Tadić je novinarima i precizirao da treba doneti sve dokumente koji imaju strategijski, a time i politički značaj u domenu odbrane i bezbednosti.

Predsednik Tadić, ministar odbrane Zoran Stanković i zastupnik načelnika Generalštaba Vojske Srbije general-major Zdravko Ponoš sa saradnicima su u obrenovačkoj kasarni “Bora Marković” prisustvovali prezentaciji nacrta strategijskog pregleda odbrane, dokumenta koji predstavlja pravni okvir za reformu sistema odbrane i vojske do 2015. godine. U njemu se kao najznačajnija novina predviđa da će Vojska Srbije na kraju 2010. godine imati do 21.000 profesionalnih pripadnika.

Priznanje Crne Gore - uskoro

Odgovarajući na novinarsko pitanje kada će Srbija priznati Crnu Goru, predsednik Tadić je izrazio nadu da će se to uskoro dogoditi.
- Priznanje Crne Gore je političko pitanje, a ja sam učinio sve što je u mojoj moći - kratko je odgovorio Tadić.


Podsećajući našu javnost da Srbija još nije usvojila strategiju nacionalne bezbednosti, predsednik Tadić je na sebe preuzeo obavezu da u vrlo kratkom roku predloži na usvajanje takav dokument. On je juče rekao da je već urađen nacrt staregije nacionalne bezbednosti, koji će uskoro biti poslat nadležnim institucijama na razmatranje, a posle toga će se naći u Skupštini Srbije.

- Potrebno je usvojiti i novi zakon o vojsci, o odbrani, o službama bezbednosti i postoji predlog da odmah na početku septembra jedan dan u našem parlamentu bude posvećen sistemu bezbednosti i sistemu odbrane i da se svi dokumenti usvoje. To je potrebno da bi naša država imala i svoje bezbednosno obličje. Bez bezbednosti i stabilnosti jedne države nema ni investicija, nema ni razvoja, niti normalnog i blagodetnog života građana - istakao je Tadić.

Tadić je novinarima rekao da ostaje pri predlogu da naše oružane snage nose naziv srpska vojska, a ne Vojska Srbije, kako to predviđa Uredba Vlade Srbije. Tadić smatra da je njegov predlog u skladu sa evropskim tradicijama i navodi primere naziva oružanih snaga država u našem okruženu, pa postoje Hrvatska vojska, Makedonska vojska, Bugarska vojska... Tadić ocenjuje da se nazivom srpska vojska ne ugrožavaju prava državljana Srbije koji nisu srpske nacionalnosti.
Prvo analiza, pa odgovornost

Predsednik Srbije Boris Tadić je izjavio da je nedozvoljivo da se na delove sektora bezbednosti, bez informacija i valjane analize prebacuje krivica što nije pronađen haški optuženik Ratko Mladić. On je naglasio da je i od glavne tužiteljke Haškog tribunala Karle del Ponte zatražio da to ne čini.
Analizu rada vojnih službi bezbednosti najavio je i ministar odbrane Zoran Stanković i dodao da će se tek posle toga videti da li neko snosi krivicu. Odgovarajući na pitanje novinara da li će, zbog neispunjenja obaveza prema Haškom tribunalu, smeniti načelnika Vojno-bezbednosne agencije (BVA) generala Svetka Kovača, kao što je to ranije najavljivao, ministar Stanković je rekao da je razrešenje i postavljenje načelnika Bojno-bezbednosne i Vojno-obaveštajne agencije (VOA) u nadležnosti predsednika Republike.


Predsednik Srbije Boris Tadić naglasio je da je, u trenutku kada se razdvajaju Srbija i Crna Gora, izuzetno važno na koji će način sistem bezbednosti i sistem odbrane u Crnoj Gori biti ustrojen, jer je to i bezbednosni interes Srbije. On kaže da funkcionalno uvek postoje mogućnosti da u trenutku razdvajanja nekada jedinstvene države ne budu pokriveni svi bezbedonosni izazovi i rizici na pravi način.

- Mi u Srbiji to radimo sa punom ozbiljnošću, a važno je da tako radi i Crna Gora - rekao je Tadić

Predsednik Tadić, ministar Stanković i zastupnik načelnika Generalštaba general-major Zdravko Ponoš prisustvovali su pokaznoj vežbi jedne inženjerijske čete 305. inženjerijske brigade, koja je završila obuku za učešće u mirovnim operacijama pod mandatom Ujedinjenih nacija.