Jump to content


Photo

'Srpska Vojska' ili 'Vojska Srbije'


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
228 replies to this topic

Poll: Za koju ste varijantu imena nase vojske? (90 member(s) have cast votes)

Za koju ste varijantu imena nase vojske?

  1. Srpska Vojska (39 votes [43.82%])

    Percentage of vote: 43.82%

  2. Vojska Srbije (50 votes [56.18%])

    Percentage of vote: 56.18%

Vote Guests cannot vote

#226 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 June 2006 - 07:58

QUOTE(Dubravka @ 6 Jun 2006, 20:34)
To sto ti za termin ranije nisi cuo, ne znaci da ga nije bilo... rolleyes.gif 
Ne zato sto ne zele, nego prosto zato sto nisu Srbi... ali jesu gradjani Srbije.



pravo objasnjenje i za naziv vojske...trebao bi biti vojska srbije, jer je to vojska i onih koji nisu srbi a zive u srbiji ('drzavi svih svojih gradjana wink.gif' jelte ,davno zaboravljeni termin)

zato nijedna drzavna institucija ne da ne bi trebala, nego ne bi smela nositi naziv "srpska". takvi nazivi postoje,naravno,ali su oni odlika vrlo nerazvijenih politickih sredina.

PS. sto se ne moze reci za 'srpski jezik' ,koji zaista ne pripada nikom drugom .prema tome tu je ta primena primerena.

I think...

Edited by BeatrisDal, 16 June 2006 - 08:10.


#227 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 June 2006 - 00:11

...

>> ... Predsednik Tadić, ministar Stanković i zastupnik načelnika Generalštaba general-major Zdravko Ponoš
prisustvovali su pokaznoj vežbi jedne inženjerijske čete 305. inženjerijske brigade ... <<


"Pokazna vezba"? Sta - strugali drva, - priredili mu roshtilj / razanj?
Matoro luche tatino i mamino!

Ma to se on samo predizborno rve sa Vonjislavom oko kutije olovnih vojnika.

Hebote, kako samo zvuci ponosno: 305. Inzenjerijska brigada "Crna trava" Srpske Vojske.
Pa ako britanci imaju "Black Watch", mozemo i mi "Black Grass"."

Mogu da im zamislim znak: na trobojci uspravan "srpski budak", ukrstene zlatne "srpska mistrija i fangla" - u vencu od "srpskog" belog luka.
Kakvi likovi!

Nego, mora da je Boci Dichti preseo "crnotravski rostilj" posle goleade i argentinskog "asado"-a od 0:6.

...

#228 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 17 June 2006 - 00:15

Srpska vojska? Tesko...

Da je srpska vojska ne bi cesala muda dok su trajali ratovi u kojima nije ucestvovala...

#229 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 June 2006 - 00:22

...

Ma od srBske vojske je i bog oprao ruke.

Nego, interesantnija mi je ova Srpska zandarmerija.

(mislim da je ovo jedan od retkih primera kad neka srBska ustanova treba na nastavi tradiciju sa "slavnim imenom").

Kako su, sa ociglednom ubilackom namerom jurisali na one navijace u "Pioniru", pomislio sam, bozemeprosti, - ti navijaci ko da su Albanci!

Ali, ako, ako - nije to lose, kad zlo napravi pun krug i vrati se kuci, - iz "rata u kome nikada nije ucestvovalo".

...

Edited by Kinik, 17 June 2006 - 00:23.