Jump to content


Photo

Koju klimu uzeti ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#31 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 21 June 2006 - 09:03

QUOTE(Cro-boy @ 21 Jun 2006, 09:12)
Da li postoji obaveza "godisnjeg odrzavanja" klime od strane ovlastenog osoblja ili je to samo teorija zavjere preprodavaca i majstora protiv nas obicnih korisnika? Ovo pitam kao osoba koja je klimu ugradila na crnjaka+odrzava ju sama (pere filter).

Meni Midea 12,radi drugu godinu bez servisa.Moje pitanje je da li je potrebna u toku npr 5 godina neka ozbiljnija intervencija servisera ili je to definitivno njihov nacin da zarade a nista ne rade.
Razumem da ne treba prvu godinu nista dirati al posle...

#32 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 21 June 2006 - 09:33

Mini klima "Elite" 7894din , daljinac, lcd & tockici
U Metru od sutra.

#33 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 June 2006 - 09:36

QUOTE(Psycho @ 21 Jun 2006, 11:33)
Mini klima "Elite" 7894din , daljinac, lcd & tockici
U Metru od sutra.


mislim da se ne radi o klimi, vec o kutiji koja duva preko ladnih obloga koje u nju stavljas. proveri. nema pingvina ispod 250 jura.

#34 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 21 June 2006 - 11:23

QUOTE(Larko @ 21 Jun 2006, 10:36)
mislim da se ne radi o klimi, vec o kutiji koja duva preko ladnih obloga koje u nju stavljas. proveri. nema pingvina ispod 250 jura.



Mini klima SH 33 Elite

Kapacitet do 50m3
Rezim toplo : 1000-2000W
Rezim hladno: 60W
LCD
Programator
Filtriranje
Daljinsko upravljanje

Pise da je mini klima, izgleda ko mini klima. Sutra idem u trgovinu pa cu da pogledam ako je negde izlozena.

#35 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 21 June 2006 - 11:37

QUOTE(bogdan83 @ 21 Jun 2006, 10:03)
Meni Midea 12,radi drugu godinu bez servisa.Moje pitanje je da li je potrebna u toku npr 5 godina neka ozbiljnija intervencija servisera ili je to definitivno njihov nacin da zarade a nista ne rade.
Razumem da ne treba prvu godinu nista dirati al posle...


Pa ono sto sigurno moras napraviti svakih 2-3 godine je promijeniti (nadopuniti) plin u klimi.

#36 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 21 June 2006 - 12:12

QUOTE(Cro-boy @ 21 Jun 2006, 12:37)
Pa ono sto sigurno moras napraviti svakih 2-3 godine je promijeniti (nadopuniti) plin u klimi.

Ok,hvala na informaciji smile.gif

#37 paradajz

paradajz
  • Members
  • 81 posts

Posted 21 June 2006 - 14:52

QUOTE(Cro-boy @ 21 Jun 2006, 11:37)
Pa ono sto sigurno moras napraviti svakih 2-3 godine je promijeniti (nadopuniti) plin u klimi.
Komsija koji mi se ugradio klimu (inace servisira rashladne uredjaje) mi je rekao da za tim nema potrebe i da klima ne gubi plin bash tom brzinom, a i koliko se secam nisam nasao tako nesto ni u uputstvu.

#38 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 21 June 2006 - 15:22

QUOTE(paradajz @ 21 Jun 2006, 15:52)
Komsija koji mi se ugradio klimu (inace servisira rashladne uredjaje) mi je rekao da za tim nema potrebe i da klima ne gubi plin bash tom brzinom, a i koliko se secam nisam nasao tako nesto ni u uputstvu.


Ok, ja to onako "iz glave", odokativno.

#39 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 21 June 2006 - 17:33

To da klimu treba servisirati svake godine je glupost!Sve zavisi u kakvim uslovima klima radi.Sve sto korisnik treba da radi je da redovno cisti filter na unutrasnjoj jedinici.E sad ima jos jedna vazna stvar.Na spoljnoj jedinici se nalazi kondezator koji se takodje prlja i vremenom zapusi,i klima tada krece sve slabije da radi.Taj takozvani godisnji servis je ustvari pranje kondezatora na spoljnoj jedinici i mozda u retkim slucajevima dopuna freona.Inace kondezator se pere sa istim onim pumpama sa kojim perionice peru kola,nikakva filozofija.

#40 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 21 June 2006 - 17:37

QUOTE(Psycho @ 21 Jun 2006, 12:23)
Mini klima SH 33 Elite

Kapacitet do 50m3
Rezim toplo : 1000-2000W
Rezim hladno: 60W
LCD
Programator
Filtriranje
Daljinsko upravljanje

Pise da je mini klima, izgleda ko mini klima. Sutra idem u trgovinu pa cu da pogledam ako je negde izlozena.

Pitaj ti njih da li taj uredjaj ima uopste kompresor,nesto mi je ta potrosnja od 60W sumnjiva,to je potrosnja slabije sijalice.Nije to klima to je ventilator sa mozda nekom vodom koja kao hladi,po meni glupost!

#41 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 June 2006 - 19:14

QUOTE(wu tang clan @ 21 Jun 2006, 19:37)
Pitaj ti njih da li taj uredjaj ima uopste kompresor,nesto mi je ta potrosnja od 60W sumnjiva,to je potrosnja slabije sijalice.Nije to klima to je ventilator sa mozda nekom vodom koja kao hladi,po meni glupost!


zato sam i pitao dal duva preko ladnih obloga.

#42 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 22 June 2006 - 06:57

Posto vidim da nema preporuka za Panasonic evo ja da napisem par reci o svom iskustvu. Sedmu godinu evo i hladi i greje, od servisiranja videla je jedino pranje filtera mlakom vodom i deterdzentom za sudove.12tica je i hladi ceo stan od oko 60 kvm s tim sto je montirana u dnevnoj sobi tako da nocu u spavacoj i decijoj sobi nije prehladno, jeste da je u startu bila znacajno skuplja od kineske konkurencije (moja je iz Panasonicove fabrike u Maleziji) al' ja sam prezadovoljan.

Mada koliko vidim sada su se cenom priblizili konkurenciji tako obavezno treba razmisliti o Panasonicu.

#43 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 22 June 2006 - 10:18

e da, taj panasonic ja imam 12ticu , neki model od prosle godine. Radi ok, fino hladi fino greje ali mislim da malo guta previse struje pa i na to treba obratiti paznju. Sto se tice tih klima mislim da je to sve isto a da se samo spoljne kutije i nalepnice razlikuju ph34r.gif

#44 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 22 June 2006 - 12:45

QUOTE(Cro-boy @ 21 Jun 2006, 12:37)
Pa ono sto sigurno moras napraviti svakih 2-3 godine je promijeniti (nadopuniti) plin u klimi.


To je totalno bespotrebno. Ako je instalacija klime uradjena kako treba, nema sanse da gas iz klime iscuri. Niti ima potrebe da se menja. Kad gas pocne da curi, to se lako da primetit - ucinak je mnogo slabiji (slabo hladi ili ne hladi, slabo greje i slicno).

Godisnji servis klime se svodi na ciscenje filtera i isparivaca unutrasnje jedinice (to moze svako da uradi naravno, isparivac se samo poprska blagim rastvorom domestosa ili brefa i pusti na hladjenje da se isusi posle toga). Zatim provere spoljnu jedinicu - tj. ociste je od prljavstina ( i to moze svako, osim ako je bas nekako nedostupna ). I nista vise (neki kao fol provere pritisak, glupost najobicnija). Dopuna freona je isto zamlata, jer freon ILI curi ILI NE curi. Ako curi gas, to se odmah primeti (ne radi kako treba).

Meni klime vec 4 godine rade u stanu bez problema u svim mogucim uslovima (+40, -15). Samo redovno odrzavanje filtera, ciscenje unutrasnjeg isparivaca jednom godisnje i vizuelna provera spoljne jedinice - da nema lisca, nekih gnezda muva ili osa ili nekog granja i to je to. Rade isto ko i prvog dana.

#45 voja_pfc

voja_pfc
  • Members
  • 202 posts

Posted 27 June 2006 - 19:15

Kod mene od kako su bili radnici za godisnji servis , pocela je dosta slabije da radi.
Mozda je samo slucajnost da je bas tada, zato pitam.
Pre toga sam palio samo nekoliko puta ove godine, ali je sve ok bilo. Od tada (oko 2 nedelje prosle) ona hladi, ali dosta slabije. Cini mi se da je 24 neki max koji moze da izvuce, a i primeti se da vazduh koji izbije iz nje nije toliko hladan.
Klima je u hodniku koji nema prozore. Zatvorio sam sva vrata samo da hladi njega (10-ak m2), stavio na 17 (PROBAO SAMO) da vidim da li ce da ohladi i stiglo je do 23 i nista ispod.
Gas nisu dopunjavali , kazu sve je ok. Da li je moguce da nisu dobro zatvorili pa da curi, ili sta drugo moze biti?
Molim one koji se razumeju da mi daju savet, da znam sta moze biti pre nego sto ih okrenem!

Pozdrav i hvala unapred!!

Edited by voja_pfc, 27 June 2006 - 20:06.