Jump to content


Photo

Koju klimu uzeti ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 21 May 2006 - 12:03

Racunao sam na internet kao najbolji izbor, al' malo sutra. U nekom postu procitam kako je tadiran super, u drugom kako je nista ne valja i tako za x klima.

Ne znam da li da uzmem nekog japanca ili bosch-ovu klimu ?

Stedi se vec nesto vise od godinu dana pa je budzet, trenutno, 37k.

Je l' moze neko da mi da savet ? Kako oko ugradnje, na sta da pazim, sta za zbrkom oko hladnjaka ili kako se to zove, koliko sam skontao moram da pazim ko proizvodi taj kompresor, da mi ne uvali djubre za posteno skupljen novac sad.gif
Koju velicinu uzeti ? Jedan komsija kaze da je bolje uzeti manju nego "12", nasi ljudi kao to rade iz neznanja, a to je ustvari lose, iako je mala razlika u ceni...

help unsure.gif

#2 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 22 May 2006 - 10:04

Tadiran/Carrier su verovatno najbolje klime, možeš mirne duše da uzmeš.

#3 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 22 May 2006 - 10:33

Imas opsirnije o tome na elitesecurity forumu.
Otprilike, svi proizvodjaci nude isto u istom cenovnom opsegu.
Pre par meseci kupio sam Galanz za 25k (siguran sam da je u BG jeftinije) i sasvim je ok.
Za 37k mozda mozes da nadjes neki najjeftiniji model sa inverterom (uredjaj koji smanjuje potrosnju struje), mada one kvalitetnije su > 70k
Prilikom ugradnje, vrlo je bitno gde se nalazi spoljna jedinica. Ako je na prim. na izlozena udarima vetra i sl. mucice se da postigne zadatu temperaturu i stoga trositi vise struje ... itd.
Najbolje je da detaljno procitas misljenja drugih na ES forumu i sam odlucis

#4 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 22 May 2006 - 14:18

Midea. Kineska fabrika koja je pravila (ili i dalje pravi) Hauselove aparate. U potpunosti preuzet Hausel, samo upola jeftiniji.

Ja uzeo dve po ceni jedne. Rade ko sat. Plus pet godina garancije sa obaveznim godišnjim servisom. smile.gif

#5 cosmo

cosmo
  • Members
  • 371 posts

Posted 22 May 2006 - 14:42

Midea. U Aprilu 2004. godine Toshiba/Carrier grupa je kupila komplet Mideu u Kini, i od tad Midea pravi Toshiba i Tadiran/Carrier klime.

Najmanje se kvare, Toshiba kompresori su unutra, Sanyo elektronika (Sanyo je najkvalitetniji svetski proizvodjac logicke elektronike).

Housel je losija varijanta Midee (itekako ima razlike).

U slucaju da se raspolaze sa vecom svotom novca, neki Tadiran inverter. Mada, moze i Midea inverter.

Edited by cosmo, 22 May 2006 - 14:45.


#6 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 22 May 2006 - 14:49

QUOTE(cosmo @ 22 May 2006, 15:42)


Ok. Bejah obmanut glede porekla, ali ne i kvaliteta. wink.gif

#7 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 May 2006 - 16:27

QUOTE(CTPAX @ 22 May 2006, 16:18)
Midea. Ja uzeo dve po ceni jedne. Rade ko sat. Plus pet godina garancije sa obaveznim godišnjim servisom.  smile.gif


Hm. Nesto sam skeptican. Video sam te midea na faksu, hlade ok, ali... je l' to sigurna investicija ? Nije nesto tipa LG iz Turske ili nesto sto ce da ne vrsi posao...
sad.gif

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 22 May 2006 - 20:18

midea je sasvim okay
housel je fush midea i to jos skuplja
uzeo sam danas tadiran, imas jos uvek popust na ugradnju 50%, pa se isplati pozuriti. cak i jeftinije varijante su sasvim korektne.
sve se danas pravi u kini osim par linija tadirana i ponekog korejanca.

#9 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 23 May 2006 - 01:53

QUOTE(Celt @ 22 May 2006, 17:27)
Hm. Nesto sam skeptican. Video sam te midea na faksu, hlade ok, ali... je l' to sigurna investicija ? Nije nesto tipa LG iz Turske ili nesto sto ce da ne vrsi posao...
sad.gif


Ako je nešto upola jeftinije i pri tome daje garanciju 5 godina, onda ne znam što si skeptičan. Može i da je baciš posle tih pet, opet se isplati.

A za pet mogu da ti crknu i one ostale, duplo skuplje.

Edited by CTPAX, 23 May 2006 - 01:53.


#10 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 23 May 2006 - 09:31

QUOTE(CTPAX @ 23 May 2006, 02:53)
Ako je nešto upola jeftinije i pri tome daje garanciju 5 godina, onda ne znam što si skeptičan. Može i da je baciš posle tih pet, opet se isplati.

A za pet mogu da ti crknu i one ostale, duplo skuplje.



Upravo tako. Ja sam lani ugradio klimu za (PAZI SAD!) 180 eurica i super sam zadovoljan. Marka (nikad cuo) AirCool i ugradio ju na crno jedan kolega. Neka samo radi 2-3 godine i meni se isplati. Ako i crkne ranije za iste novce cu radije kupit drugu nego dat te novce u startu za hebenu ugradnju! Pa nisam lud da dam 100-150 eura za ugradnju kad me cijela klima kostala 180! Plus jos svake godine na odrzavanje ne-znam-koliko, a koje se svodi na najobicnije pranje filtera u vodi. Hebes garanciju i sve.

Moj savjet ti je da ne bacas pare. Sve ti one rade manje-vise isto. Das 200-300 eura max. i radice ti 5 godina sigurno.


I ja sam htio bacit svotu od 500-tinjak eurica na klimu (pucao na Samsung), ali mi je onda taj kolega rekao upravo ovo sto ti pricam. Ne radi se o nekom fusheru, nego o covjeku kojem je redovan posao odrzavanje i ugradnja klima uredjaja u HT-u (Hrvatski telekom) tako da sigurno zna sta prica. Kaze da su se zadnjih godina (s padom cijena uredjaja) istopile razlike u kvaliteti, tj. nestala je tzv. srednja klasa klima (Samsung, LG...) i sada su i one najjeftinije dobre koliko i ove duplo skuplje, pa je ovima ostalo jedino da pucaju na kartu dizajna (Art Cool i slicno). Mene je barem uvjerio i nisam se pokajao.

#11 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 23 May 2006 - 13:59

QUOTE(CTPAX @ 23 May 2006, 03:53)
Ako je nešto upola jeftinije i pri tome daje garanciju 5 godina, onda ne znam što si skeptičan. Može i da je baciš posle tih pet, opet se isplati.

A za pet mogu da ti crknu i one ostale, duplo skuplje.


pa, dobro...tacno.... a kakve su Fujitsu ?

#12 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 23 May 2006 - 15:40

QUOTE(Celt @ 22 May 2006, 17:27)
Hm. Nesto sam skeptican. Video sam te midea na faksu, hlade ok, ali... je l' to sigurna investicija ? Nije nesto tipa LG iz Turske ili nesto sto ce da ne vrsi posao...
sad.gif


Midea je proverena marka, fabrika u Kini im je 2x1 km.
Prodaju vise miliona klima godisnje u svetu

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 23 May 2006 - 16:51

I ako ti baja kod nas, kad budeš kupovao, kaže "мидеа", udari ga šakom u nos.

Slogan im je "Midea - It's Your Idea", tako da se sigurno čitaju "Маjди". wink.gif

#14 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 27 May 2006 - 04:15

odnosno majdiA... ili midia?

wink.gif

kako god da se izgovara, najbitnije da ladi

Edited by Jontra_Volta, 27 May 2006 - 04:16.


#15 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 04 June 2006 - 17:03

QUOTE(Celt @ 23 May 2006, 14:59)
pa, dobro...tacno.... a kakve su Fujitsu ?

Fujitsu je odlicna klima ako je original,treba paziti posto je nase trziste puno kineskih kopija