Jump to content


Photo

Koju klimu uzeti ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#46 matakovic

matakovic
  • Members
  • 47 posts

Posted 28 June 2006 - 00:01

A stace ti klima, nisi bolestan valjda. Klima je svugde u svetu bauk samo se mi jadnici na nju primamo. Evo ti primera kako funkcionise klima u Emiratima: Klima u stanu, krenes na posao liftom koji ima klimu, spustis se u garazu koja ima klimu, udjes u auto koji ima klimu i njim odes do garaze na poslu koja ima klimu, popnes se liftom koji ima klimu do kancelarije koja ima klimu i obratno. Ako uzmes klimu sjebaces zdravlje. nisi valjda od secera.

#47 matakovic

matakovic
  • Members
  • 47 posts

Posted 28 June 2006 - 00:04

E a ako bas zelis dobru klimu uzni Carier.

#48 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 28 June 2006 - 08:08

QUOTE(voja_pfc @ 27 Jun 2006, 20:15)
Kod mene od kako su bili radnici za godisnji servis , pocela je dosta slabije da radi.
Mozda je samo slucajnost da je bas tada, zato pitam.
Pre toga sam palio samo nekoliko puta ove godine, ali je sve ok bilo. Od tada (oko 2 nedelje prosle) ona hladi, ali dosta slabije.  Cini mi se da je 24 neki max koji moze da izvuce, a i primeti se da vazduh koji izbije iz nje nije toliko hladan.
Klima je u hodniku koji nema prozore. Zatvorio sam sva vrata samo da hladi njega (10-ak m2), stavio na 17 (PROBAO SAMO) da vidim da li ce da ohladi i stiglo je do 23 i nista ispod.
Gas nisu dopunjavali , kazu sve je ok. Da li je moguce da nisu dobro zatvorili pa da curi, ili sta drugo moze biti?
Molim one koji se razumeju da mi daju savet, da znam sta moze biti pre nego sto ih okrenem!

Pozdrav i hvala unapred!!

Pogledaj cevi,u slucaju da pusta freon cevi ce biti masne.Obavezno pogledaj ventile na spoljnoj jedinici tu najcesce pusta freon.Mada nemora da znaci da pusta mozda u startu nije napunjena koliko treba pa sad gad je bas toplo ona se muci.Mozda je prljav kondezator na spoljnoj jedinici.Ne znam to su najcesci kvarovi.Mada kazes da si je pustao samo nekoliko puta,kolika je temperatura bila tada napolju?

#49 arrgh

arrgh
  • Members
  • 496 posts

Posted 28 June 2006 - 15:41

Ja bih uzeo neku Karibsku klimu, Dominikana, Kuba, Jamajka...

A ti vidi, pa sam odluci!

I zapamti...

KUPUJMO DOMACE!!!

ph34r.gif

#50 jvujuc

jvujuc
  • Members
  • 543 posts

Posted 28 June 2006 - 15:49

QUOTE(matakovic @ 28 Jun 2006, 01:01)
A stace ti klima, nisi bolestan valjda. Klima je svugde u svetu bauk samo se mi jadnici na nju primamo. Evo ti primera kako funkcionise klima u Emiratima: Klima u stanu, krenes na posao liftom koji ima klimu, spustis se u garazu koja ima klimu, udjes u auto koji ima klimu i njim odes do garaze na poslu koja ima klimu, popnes se liftom koji ima klimu do kancelarije koja ima klimu i obratno. Ako uzmes klimu sjebaces zdravlje. nisi valjda od secera.


Znaci Emiracani su skroz sjebali svoje zdravlje?

#51 voja_pfc

voja_pfc
  • Members
  • 202 posts

Posted 28 June 2006 - 17:58

QUOTE(wu tang clan @ 28 Jun 2006, 10:08)
Pogledaj cevi,u slucaju da pusta freon cevi ce biti masne.Obavezno pogledaj ventile na spoljnoj jedinici tu najcesce pusta freon.Mada nemora da znaci da pusta mozda u startu nije napunjena koliko treba pa sad gad je bas toplo ona se muci.Mozda je prljav kondezator na spoljnoj jedinici.Ne znam to su najcesci kvarovi.Mada kazes da si je pustao samo nekoliko puta,kolika je temperatura bila tada napolju?


Pustao sam je samo par puta pre dolaska majstora OVE godine i bilo je 30-32, ne kao sada i nisam primetio da je lose radila, a i vec dva leta je super radila, da sam hteo na 18, ne bi bilo problema. Bilo je isto ovakvih dana i sve je super bilo, tacno po vazduhu vidim da nije hladan kao pre sto izbija.
Tek od kad su oni bili (opet ponavljam, mozda je slucajnost), pravi probleme.
24 je max dokle moze da stigne i to samo kada je sve zatvoreno, pa samo tu prostoriju hladi. I to nakon sat-dva.
Zvao sam servis, kazu da lici da fali freona, doci ce da vide ovih dana.

Pogledacu ventile, hvala na savetu.
U startu je sigurno bilo dovoljno jer je super radilo, provericu kasnije, na servisu su rekli da je ok i da ne treba dopuna, jedino da je tad doslo do ispustanja odredjene kolicine ili da nisu ventili zavrnuti ok.
Pozdrav!

#52 Dzems Bond

Dzems Bond
  • Members
  • 35 posts

Posted 02 July 2006 - 22:22

Mene interesuje vaše iskustvo sa radom klima uređaja na niskim temperaturama.
Osim toga, koliko vidim klima uređaji koji se nude ne rade na temperaturama ispod - 15 stepeni Celzijusa. Da li sam u pravu?

#53 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 July 2006 - 16:01

kada se dostigne zeljena temperatura u sobi, je l' se unutrasnja jedinica sama ugasi ili stalno mora da duva ?

#54 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 11 July 2006 - 20:51

QUOTE(Celt @ 11 Jul 2006, 17:01)
kada se dostigne zeljena temperatura u sobi, je l' se unutrasnja jedinica sama ugasi ili stalno mora da duva ?

stalno duva samo kompresor ne radi

#55 juemil

juemil
  • Members
  • 58 posts

Posted 12 July 2006 - 00:59

Gorenje u Beogradu prodaje prenosivu klimu ~40K din.
Moraš da izbaciš cev prečnika ~100mm kroz prozor, dimnjak...
Imaš u novom Merkatoru i predstavnistvo

#56 belier

belier
  • Members
  • 26 posts

Posted 20 July 2007 - 14:32

Moje lose iskustvo, mozda nekom pomogne:

2004 kupih klimu Midea mcp12xp, vec 2005 je pocela da slabo radi.
Servisirali smo je i 2005 i 2006, a i ove godine ....i slali na remont i nista.

Sad se svadjamo sa firmom koja nam je prodala da nekog posalju, jer ne radi skoro uopste i naravno da se prave ludi...sa sve komentarom da mozemo da zamenimo klimu uz doplatu?!?!?!?

Pa nismo je kupovali da bi nam radila jednu godinu, koliko je radila, a ostale tri da ih zivkamo svakih 3 dana.
Ne moze da ohladi ni sobu u kojoj je ( 20 kvm), a da ne pricam o ostatku stana koji ukupno ima 50 kvm.
Ne sporim da za 300 eura ne mogu da ocekujem bog zna sta, ali bas da radi samo jedno leto...hm..

Pri tom, u stanu imamo CG, tako da je zimi uopste ne koristimo.

Toliko o nasem iskustvu. mad.gif

#57 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 20 July 2007 - 14:59

Evo cisto i ja da doprinesem ovoj temi...kupih pre dve godine tursku (rekli da je korejska mamu im) LG i evo sada vec pocinje da se cuje ko traktor, radi inace samo danju jer se ne cuje od TV-a a nocu nema sanse dize iz mrtvih ph34r.gif nemam pojma sta joj je tako da je nikako ne preporucujem...

Zanima me kakva su vasa iskustva sa VOX-om jeftine su a i ne izgledaju lose... unsure.gif

#58 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 20 July 2007 - 19:36

QUOTE(bool# @ 20 Jul 2007, 07:59) <{POST_SNAPBACK}>
Evo cisto i ja da doprinesem ovoj temi...kupih pre dve godine tursku (rekli da je korejska mamu im) LG i evo sada vec pocinje da se cuje ko traktor, radi inace samo danju jer se ne cuje od TV-a a nocu nema sanse dize iz mrtvih ph34r.gif nemam pojma sta joj je tako da je nikako ne preporucujem...

Zanima me kakva su vasa iskustva sa VOX-om jeftine su a i ne izgledaju lose... unsure.gif

pokusaj da nabavis americke klima uredjaje kao na primer GE jer se u Americi koriste vec decenijama i daleko su ispred Evrope po tome.Solidan klima traje godinama bez ikakvog odrzavanja ili problema.LG ima dobre uredjaje ali je pitanje sta su ti Turci prodali pod imenom LG.Takodje bitno je i koliko BTU redjaj ima.5000BTU je samo za jednu sobu dok za stan od recimo 50kvm treba oko 12000BTU

Edited by MAGRIPA65, 20 July 2007 - 19:54.


#59 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 20 July 2007 - 22:17

Uzmeš Tadiran-izraelska tehnologija udružena sa Carrrier-om.

#60 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 20 July 2007 - 22:33

QUOTE(bool# @ 20 Jul 2007, 15:59) <{POST_SNAPBACK}>
Evo cisto i ja da doprinesem ovoj temi...kupih pre dve godine tursku (rekli da je korejska mamu im) LG i evo sada vec pocinje da se cuje ko traktor, radi inace samo danju jer se ne cuje od TV-a a nocu nema sanse dize iz mrtvih ph34r.gif nemam pojma sta joj je tako da je nikako ne preporucujem...

Zanima me kakva su vasa iskustva sa VOX-om jeftine su a i ne izgledaju lose... unsure.gif


Ja sam imao VOX radila je tri godine bez problema.