Jump to content


Photo

Zasto se menja datum uskrsa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#46 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 22 April 2006 - 10:10

Jasta. Evo. E moj bata Mile, evo ovo je zemlja i drzava:

QUOTE
Internet ukida DVD?

21. april 2006. | FoNet

Ljubitelji filmske umetnosti u Sjedinjenim Americkim Državama mogu legalno sa Interneta da skinu najnovije filmove, istog dana kada se pojave u prodaji na DVD!

Kada se, recimo, film "Planina Broubek"pojavi na policama video prodavnica, vešti kompjuteraši ce moci da ga skinu i sa mreže - i to legalno!

Tako ce ovogodišnji dobitnik Oskara za najbolju režiju biti i prvi film koji je firma Muvilink pustila u promet kao video po zahtevu.

Pet velikih holivudskih studija formiralo je, pre cetiri godine, firmu Muvilink. Izvršni direktor kompanije Džim Rejmo naglašava da korisnici sada mogu da poseduju legalnu digitalnu kopiju koju mogu da gledaju koliko god žele.

"Želeli smo da ponudimo dobar miks sastavljen od dobitnika Oskara, najpopularnijih filmova i klasika. Publici je sada na raspolaganju nešto više od 300 naslova" -istice Rejmo za Glas Amerike.

Film "King Kong" je takodje moguce skinuti sa Internet, baš kao i "Harija Potera i vatreni pehar" ili "Memoare jedne gejše".

Šon Keri, koji je u kompaniji Sony Pictures Home Video zadužen za distribuciju digitalnih medija, ukazuje da studiji samo odgovaraju na zahteve publike: "S poslovne strane, to nam omogucava da svoje sadržaje ponudimo na nacin koji smatramo da to publika želi - u bilo kom obliku, bilo gde, bilo kako i tamo gde oni izaberu".

Muvilink u ponudi ima filmove producentskih kuca Warner Brothers, Sony, Universal, Paramount, Fox i MGM. Konkurentska firma Cinema Now, koja koristi slicnu tehnologiju, u svojoj ponudi ima samo filmove kompanija Sony i Lions Gate.

Ipak, kako naglašava Rejmo, samo publika u SAD za sada može da se koristi ovom uslugom Muvilinka.

"Muvilink je registrovan samo za poslovanje u SAD tako da mi filtriramo korisnike koji nisu odavde. Istovremeno, mislim da se studiji pripremaju da ovu uslugu ponude i širom sveta. Nedavno su takve vesti došle iz Holandije, iz Velike Britanije i iz Nemacke, tako da ce se sve više zemalja otvarati prema ovoj vrsti distribucije", najavljuje Rejmo.

Da li ovo znaci kraj DVD-a, koji su studijima donosili oko 40 milijardi dolara sa svetskog tržišta? Po oceni Džima Rejmoa, prerano je doneti takav zakljucak. Zasad, kaže on, filmofili bi ovo trebalo da prime samo kao još jednu opciju koja je kvalitetnija i bezbednija od piratizovanih kopija.


Eto, tako se to bore protiv piraterije oni koji idu u korak sa vremenom i razumeju nove tehnologije. I to ce uskoro da se prosiri i na druge civilizovane zemlje. A ove svinje ovde ce i dalje da brane srpstvo i resavaju nacianalna pitanja. Znaci sta? Pa to da te svinje treba da propadnu i jos im u tome treba pomoci, na primer glasanjem za vadikale ili jos gore fasiste, i jedina samilost prema njima treba da bude prezir, sto bi rekao cika Fridrih. Samo guzi! Te kretene. Te svinje. Tu stoku. Guzi! Ubij, zakolji, da svinja ne postoji. Hahahahaha!

Edited by Henry Chinaski, 22 April 2006 - 10:22.


#47 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 22 April 2006 - 12:43

I to ce uskoro da se prosiri i na druge civilizovane zemlje. A ove svinje ovde ce i dalje da brane srpstvo i resavaju nacianalna pitanja.

A kako drugacije? Svako se zabavio svojim jadom: Holivud kako da zaradi dolar extra a Srbi kako da prezive.

#48 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 22 April 2006 - 14:43

A to ne moze da se prezivi bez "smrdstva" i "nacianalnih pitanja" , e. Ne mogu da se gledaju filmovi, jer ti to ugrozava "nacionalno pitanje". Nije Mile stvar u tome i ti to vrlo dobro znas, a ni taj tvoj komentar nema veze sa vezom niti sa poentom teksta i obicno je podmetanje. Poenta je sloboda i mogucnosti u okviru svoje zemlje. I tako, dok neki napreduju i dok gradjani nekih zemalja imaju sve vise slobode i mogucnosti, drugi "brane srpstvo" i tome podredjuju sve, pa i svoje gradjane. Ti ljudi koje treba ubiti. I to vec 200 godina. Ko "Srbima" brani da prezive kao svi normalni ljudi na svetu, iduci u korak sa vremenom i civilizacijom? Niko brate. Nego "Srbi" hoce da "prezive" , ali pod njihovim uslovima. Da se svet prilagodi njima a ne oni svetu. Tacnije, ludaci i divljaci medju njima koji su uzurpirali Srbiju i pretvorili je u Smrdiju, i osramotili "sve sto je srpsko" pa cak i sam naziv naroda "Srbi" , a onda za svoje ludilo i nesposobnost okrivili druge. Kriva su im "lica i nalicja" i "ekstremisti". More ubij, zakolji, da divljak ne postoji! U rezervat, pa vatrenu vodu, i za kratko vreme (u istorijskim okvirima) gotova stvar. Samo guzi! Guzi tu bagru, nemilice, do poslednjeg. Hahahahaha! Hahahahaha!

#49 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 22 April 2006 - 19:29

QUOTE(Henry Chinaski @ 22 Apr 2006, 15:43)
A to ne moze da se prezivi bez "smrdstva" i "nacianalnih pitanja" , e. Ne mogu da se gledaju filmovi, jer ti to ugrozava "nacionalno pitanje". Nije Mile stvar u tome i ti to vrlo dobro znas, a ni taj tvoj komentar nema veze sa vezom niti sa poentom teksta i obicno je podmetanje. Poenta je sloboda i mogucnosti u okviru svoje zemlje. I tako, dok neki napreduju i dok gradjani nekih zemalja imaju sve vise slobode i mogucnosti, drugi "brane srpstvo" i tome podredjuju sve, pa i svoje gradjane. Ti ljudi koje treba ubiti. I to vec 200 godina. Ko "Srbima" brani da prezive kao svi normalni ljudi na svetu, iduci u korak sa vremenom i civilizacijom? Niko brate. Nego "Srbi" hoce da "prezive" , ali pod njihovim uslovima. Da se svet prilagodi njima a ne oni svetu. Tacnije, ludaci i divljaci medju njima koji su uzurpirali Srbiju i pretvorili je u Smrdiju, i osramotili "sve sto je srpsko" pa cak i sam naziv naroda "Srbi" , a onda za svoje ludilo i nesposobnost okrivili druge. Kriva su im "lica i nalicja" i "ekstremisti". More ubij, zakolji, da divljak ne postoji! U rezervat, pa vatrenu vodu, i za kratko vreme (u istorijskim okvirima) gotova stvar. Samo guzi! Guzi tu bagru, nemilice, do poslednjeg. Hahahahaha! Hahahahaha!


В своё время сербы бросили вызов США своей позицией, и стали, таким образом, народом изгоем. Всё, что делают сербы в отношении других народов, считается преступлением, квалифицируется как этнические чистки, а то, что делается против сербов это международным сообществом либо не замечается, либо даже поощряется в той или иной степени.

Я полагаю, что речь идёт о некоем геополитическом замысле создания в Европе радикального исламского албанского анклава, который потом будет выступать провокатором нестабильности в самой Европе. американцы в своей геополитической деятельности постоянно используют один и тот же ход: они создают злодея, а потом этого злодея наказывают. Так было с талибами и Бен Ладеном, так было с Ираком и Хусейном, и так же будет и с Косово. Помимо неприязни к сербам и потворства этническим чисткам со стороны албанцев, американцы играют ещё в геополитическую игру.

Никто не говорит, что в Косово мы должны поддерживать православных против мусульман. Но мы должны защищать своих. Своих братьев сербов, которые, фактически, являются продолжением России, продолжение русских в Восточной Европе. Соответственно, мы должны быть полноценными участниками в решении тех конфликтов, тех проблем, тех трений, которые возникают на этих православных пространствах.

Edited by mile curcic, 22 April 2006 - 19:32.


#50 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 23 April 2006 - 21:48

Slabo divanis ruski ili........
Dobro, evo odgovora na tvoje pitanje na srbskom:

Nije Zapad ni izdaleka ono sto je bio pre, recimo, 20-ak godina. Tada su vrednosti Zapada bile diktirane odnosima u bipolarnom svetu i, i pored nezaobilazne zapadnjacke lakirovke, imali su demokratiju i slobodu. Morali su da je imaju inace bi doziveli komunisticku revoluciju.
U danasnjem monopolarnom svetu sve je drugacije. Na Zapadu je sve manje i manje demokratije, i sve manje i manje slobode.

Ti znas, ili si cuo, kako Dugin opisuje monopolarni svet?
Svet je podeljen u 4 zone. Prva zona je USofA, i to se naziva kern, jezgro moci i centar upravljanja svetom. U zonu 2 spada celi ostali 'zapadni' svet, sto znaci Kanada, Australija i Novi Zeland, Japan i EU, kao i evropske zemlje koje moraju uci u EU (gde spada i Srbija), a i one cije se pridruzivanje trenutno ne planira, i mozda do njega nikad nece ni doci, ali ce biti asociranje na EU, a to su Ukrajina, Belorusija, Moldavija, Turska....). Ovo je povlastena zona sveta. U njoj ima da se razvija civilizacija buducnosti. Istinsku moc, istina, nemaju, ona lezi u Vasingtonu, ali ih se ipak ponesto pita, i dok se lepo ponasuju, moci ce da daju i neke predloge, ili da poduzimaju sami neke inicijative.
Treca zona je sva Latinska Amaerika, Afrika, Azija....jednom recju sve sto nije u prvoj i drugoj zoni, izuzev Rusije. Ova zona je predvidjena za rezervoar zone 1 i 2.
Ovo podrucje treba da sirovinama i radom zadovoljava potrebe izabranih zona i proteziranih nosioca kulture covecanstva. Ova ce zona vecno patiti i nece nikome iz te zone biti dozovoljeno da ojaca, ili da zivi u blagodeti.
Dakako, ovo je globalna i najgrublja podela. Sad bi trebalo uci u raclanjivanje unutar ove zone, jer jedna Bolivija, ili Bocvana, sigurno nemaju istu ulogu kao Kina ili Indija, ali necu se ovom prilikom zavlaciti dublje u teoriju od ove globalne slike.
Cetvrta zona je Rusija koja se naziva i crna rupa. Sa tom zonom NWO ne zna jos sta da radi; Rusi nece da saradjuju na ovom djavolskom projektu, a slomiti ih ne mogu jer Rusi imaju interkontinentalne balisticke nuklerne rakete pa mogu da pokvare planove.

Dakle, nama, Srbiji, ne samo da se nudi clanstvo u klubu povlastenih, nego ne mozemo ni da ga odbijemo (misle oni). Kako ce to sve zavrsiti sam dragi Bog zna, ali sam ja, kao Srbin, ipak ponosan da se rec otpora iz Srbije cula, i cuje se, i to mnogo glasnije nego sto bi covek ocekivao s obzirom na velicinu i snagu nase male i kroz istoriju napacene zemljice.

#51 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 23 April 2006 - 22:36

QUOTE(mile curcic @ 23 Apr 2006, 22:48)
Kako ce to sve zavrsiti sam dragi Bog zna, ali sam ja, kao Srbin, ipak ponosan da se rec otpora iz Srbije cula, i cuje se, i to mnogo glasnije nego sto bi covek ocekivao s obzirom na velicinu i snagu nase male i kroz istoriju napacene zemljice.

Pa što ne dođeš u ovu slobodarsku Srbiju da živiš, nego si se zavuk'o u tu vazalsku 'Olandiju, pa odatle podupireš borbu protiv NWO?

#52 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 23 April 2006 - 22:58

QUOTE(gotivac @ 23 Apr 2006, 23:36)
Pa što ne dođeš u ovu slobodarsku Srbiju da živiš, nego si se zavuk'o u tu vazalsku 'Olandiju, pa odatle podupireš borbu protiv NWO?


Jel to sav komentar koji imas?

Pa evo, ponudicu ti odgovor koji jamacno mozes da razumes: kukavica sam.
Menja li to nesto u istinitosti gore napisanog?

#53 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 24 April 2006 - 08:40

QUOTE(mile curcic @ 23 Apr 2006, 23:58)
Jel to sav komentar koji imas?

Pa evo, ponudicu ti odgovor koji jamacno mozes da razumes: kukavica sam.
Menja li to nesto u istinitosti gore napisanog?

Ne radi se o preispitivanju istinitosti gore napisanog.

Jer, šta u ovoj priči predstavlja istina? Skup informacija koje ja ili ti ili bilo ko od nas imamo o događanjima na političkoj sceni, i na osnovu kojih formiramo mišljenje u čiju smo istinitost ubeđeni ne predstavlja ništa drugo do podskup onog skupa informacija koji na ovaj ili onaj način, plasirano (namerno) ili procurelo (slučajno) dopre do nas.

Pravo pitanje je pitanje čistog pragmatizma. Nisi ti u Holandiji zato što si kukavica, već zato što si svestan da živeći tamo za sebe i svoju porodicu možeš da obezbediš bolje egzistencijalne uslove i "lepši život" nego da si ovde. E, sad, "lepši život" za tebe očigledno ne predstavlja slobodarenje i prkos, inače bi iskoristio priliku koja ti se pruža i došao ovamo da prkosiš, ali si zato u svakom postu spreman da nama koji živimo ovde objašnjavaš kako bi ti voleo i šta bi ti radio kad bi imao rezervni život. Ovaj "glavni" provodiš u Holandiji i ne bi ga menjao. E, vidiš, ni mi koji živimo u rezervatu Srbija nemamo rezervne živote, i nama je ovaj jedan jedini, i voleli bismo da malo manje prkosimo, a malo više da živimo.
Zato je neukusno kad našim qrcem mlatiš gloginje.

#54 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 24 April 2006 - 20:55

Da, sad mi je jasno. Nisam ja kukavica nego podskup pravih pitanja. To si mislio?
Ajde ne seri.

#55 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 24 April 2006 - 21:15

Nisi ti tako glup kakvim pokušavaš ovde da se predstaviš.

#56 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 April 2006 - 21:23

QUOTE(mile curcic @ 24 Apr 2006, 20:55)
Ajde ne seri.


Vala si ga pobio. Do-baar
roflmao.gif

#57 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 April 2006 - 11:58

QUOTE(mile curcic @ 23 Apr 2006, 22:48)
Slabo divanis ruski ili........

I to, a i slavim tvoje praznike po nekoliko dana. Ne mogu ni ja da non stop ovde dezuram. Pa eto, sve sto si napisao ima neki smisao, isto kao i kad trla baba lan da bi joj prosao dan, a Gotivac je lepo objasnio o cemu se tu radi. I to je to.

Jedino mi malo nije jasno koja je to tvoja, to jest kako kazes, nasa, napacena zemljica, ako se uzme u obzir ono od Vjekoslava, sto je isto cinjenica, ono o zemlji u kojoj nisi ziveo niti zivis, ali ipak tvrdis da je tvoja, i jos joj svojim pricama pomazes da se napacuje, i tvrdis da si ponosan sto su tu zemlju trenutno uzurpirali neki debili koji je negde oko 10% pa se "opiru" necemu tamo, a ti im se divis. A nije ti jasno da se oni "opiru" samo da bi krali i ludeli, i da sustina njihovog "otpora" nije u tim tvojim svetskim pravdama i nepravdama, nego to sto bi crkli od gladi kad bi ovde postalo normalno, sto oni znaju, i to zato sto ne umeju da rade aopsolutno nista, osim sto neprestano jedu fekalije, kradu i varaju fukaru. Mislim, ko bi i gde zaposlio nekog tamo Vucelica, Crncevica, Dacica, Kostunicu, Nikolica, Vucica, Karica, Miskovica i ine ratne i kriminalne profitere, da se oni sami nisu nakrali dok se bivsa zemlja rasapadala, tacnije oni su je i rasturili da bi krali, i sta bi radilo tih 100 miliona birokrata kad bi se ta zemlja stvarno modernizovala i popravila svoje zakone i propise? Sve bi to bio visak radne snage koji bi bio zamenjen kompjuterima. I onda se oni kao "opiru". Samo ilovaca. I jos, vidim, svi beze iz razvijenih zemalja zbog teske diktature koja se tamo vrsi nad gradjanima.

Edited by Henry Chinaski, 25 April 2006 - 12:41.


#58 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 April 2006 - 15:16

"..nasa, napacena zemljica, ako se uzme u obzir ono od Vjekoslava, sto je isto cinjenica, ono o zemlji u kojoj nisi ziveo niti zivis, ali ipak tvrdis da je tvoja, i ..."

Mislis na moj zavicaj?
To je trenutno okupirani deo nase zemlje.

#59 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 25 April 2006 - 17:27

QUOTE(mile curcic @ 25 Apr 2006, 16:16)
Mislis na moj zavicaj?
To je trenutno okupirani deo nase zemlje.

Mislio sam da ti ovo stavim na BISERE, ali kapiram da je to potpuno besmisleno, skoro svaki tvoj post može da ide tamo.

Šteta, rekoh već, nisi ti glup čovek.

#60 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 April 2006 - 19:36

Ergo, Henru, sta je to po tebi 'trla baba lan'? To da je svet monopolaran? To da se zemlje treceg sveta ne razvijaju, i nikad se nece razviti? To da je Rusija, u vizuri NWO crna rupa?
Sta te seca sa meseca, sto rece Laza Kostic, ili sta ti ne stoji lepo u ovom Duginovom opisu monopolarnog sveta?