Jump to content


Photo

Zasto se menja datum uskrsa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#31 Zoran Dimitrije

Zoran Dimitrije
  • Members
  • 80 posts

Posted 21 April 2006 - 15:32

I niko ne zna zasto se farbaju jaja za uskrs????
innocent.gif

#32 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 21 April 2006 - 15:44

QUOTE(Zoran Dimitrije @ 21 Apr 2006, 15:58)
Po tvojoj tezi; nemoj da budes primitivac kao oni dok ti otimaju iz usta.
Ej, rasturise jedan narod i drzavu, a mi treba da budemo fini????
Bre, Srbine, sve to treba poapsiti za obmanu naroda iz licne koristi.
Da ovom zemljom ne vladaju sekte pod firmom "CRKVA" ne bi se dovodila u pitanje razlika medju ljudima. Pazi onaj gore propoveda kako je neko protiv hriscanstva, pazi tezu koja vlada 150g sa pauzom od 60g.
Takvi, kako ti kazes primitivci, su vladali avganistanom, vladaju iranom i ubijaju one koji nisu vernici samo pod drugom firmom. Ako ovako nastavimo, uskor to i nas opet ceka.
Sta je gore od komunizma????
Pa, naravno, religija!!!

Sad si se nalupao i za Zorana,a Boga mi rolleyes.gif i za Dimitrija....vazno je napraviti distinkciju izmedju komunizma i "klerikalizma"...ili si vernik ili nisi...dok je u komunizmu bilo ili si "vernik" ili Goli Otok.

#33 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 21 April 2006 - 15:46

QUOTE(Zoran Dimitrije @ 21 Apr 2006, 15:58)


Samo hocu da kazem da ako vec hoces nesto da kritikujes,postoji nacin za to.Ovo gore svakako nije nacin.Nisi onda nista bolji od tih koje kritikujes.

#34 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 April 2006 - 15:47

farbaju se jer su na Uskrs sve koke snele crvena jaja. eto. mutacija neka bila or smt pa sad Salmonella za svaki Vaskrs ima field day .

#35 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 April 2006 - 15:54

QUOTE(Zverilla @ 21 Apr 2006, 15:41)
reklo bi se da srbija krece losim putem gde verujuca vecina namece svoju veru svima ostalima koji su u manjini (bilo da su nevernici ili da pripadaju nekoj zvanicno nepriznatoj religiji)

Koja verujuca vecina? Ona od 5%? Evo, pop Alef je insajder pa neka kaze. U stvari one je i sam vise puta pisao o tome. Vernik, tacnije pripadnik crkve SPC je onaj ko redovno posecuje liturgije, pricescuje se i radi te njihove stvari, a ostalo su fukara i pomodari. E takve treba mlatiti, mlatiti, mlatiti, mlatiti...

QUOTE(guimaraes @ 21 Apr 2006, 15:37)
Cekaj,hoces da kazes da u tvojoj porodici ili medju tvojim prijateljima nema nidenog jedinog vernika.Ili ih ima,ali im svejedno zelis da crknu???

Pitanje je da li uopste postoji neki vernik bilo gde, a za ove sto si pitao, u mojoj porodici vala takvih nema, ali ona je vrlo mala, bar ono sto ja shvatam pod porodicom, a za ove druge me jako boli milokliz da ti posteno kazem, pa neka su mi sto puta takozvana familija. I to me zabole. Nemam ja sa takvima nista, osim sluzbeno, sto moram. I to ne iz nekog ideoloskog fanatizma ili sta ti ja znam, nego sam brate umoran od budalastina i budala. I sto se mene tice, svi koji su protiv progresa neka crknu i treba im pomoci u tome. Pri cemu ne podrazumevam da je nametanje ateizma silom progres, ali nije ni vracanje crkve i vere u drustvo dekretima i zakonima i davanje privilegija crnoriscima. Koji su oni kurac? Zasto bas njima? Sto ne i udruzenju pijacnih prodavaca ili drustvu konobarica? Elem, takve koji rade obe te stvari treba nemilice fizicki eliminisati kao gamad i stetocine. Doduse, znam ja da ce tako i biti, ova govna ovde su okruzena neprobojnim zidom i u rezervatu su, pa ce se cekati da vatrena voda, ćebad i djindjuve zavrse posao, kao i do sada sto su se civilizovali divljaci, i to ce trajati jedno 30 - 50 godina, dok govna ne pocrkaju i osuse se. Ali bih se ja svejedno vrlo rado prikljucio toj eliminaciji, da ubrzamo proces. Samo mora sve da bude legalno i po zakonu. Legalizam ti je zakon. Znas, kad eliminises gamad to nije nista strasno. Samo treba da gamad posmatras kao objekat, i ima mirno da spavas, boli te uvo. I onda kad eliminises gamad i smrad, mirno kao covek ides napred, razvijas svoju okolinu i sebe, ides u korak sa novim tehnologijama i civilizacijskim dostignucima u drustvenim odnosima i te stvari. I jos uz to gamad nemilice i sistematski istrebljujes cim je uocis. I to je to.

#36 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 21 April 2006 - 16:04

QUOTE(Henry Chinaski @ 21 Apr 2006, 15:08)
Nista manje ni vise nego kad verujuci naturaju neverujucima svoje obicaje, tj neprestano vrse nasilje nad neverujucima. To je gore. Oni to rade kroz drzavne institucije, kao sto vidimo, a neverujuci se sa njihovim verovanjima sprdaju na internet forumima i ne pada im na pamet da im brane da veruju. Samo, treba verujuci da znaju da nasilje uvek radja nasilje. Tako je bilo i tako ce biti.

P.S. A to sto su oni picke pa su za vreme druga Tite prestali da "veruju" je njihov problem i samo govori o njihovoj veri.


A ko je ovde naturao neverujucima svoje obicaje? Ili se to neverujuci svete ovde na nama nekoliko za nepravde koje su im ucinili negde i nekad neki popovi?
Ovakve reci, u dehristijanizovanoj Evropi, dovoljnim su razlogom za tuzbu zbog vredjanja verskih osecaja i raspirivanja mrznje na verskoj osnovi.
A vi sad i dalje orgijajte kad god se pomene Crkva ili Bog, i verujte da ste svetski.

#37 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 21 April 2006 - 16:07

QUOTE(Zoran Dimitrije @ 21 Apr 2006, 16:32)
I niko ne zna zasto se farbaju jaja za uskrs????
innocent.gif

Zato sto je, po legendi, Marija odnela jaje tadasnjem rimskom caru, i rekla mu je da je Isus vaskrsao. On joj je rekao da laze, a ona mu je rekla:"Ako ne lazem, neka ovo jaje postane crveno". Po legendi, jaje je pocrvenelo, i car je poverovao da je Isus stvarno vaskrsao...To je jedno tumacenje. Postoje i druga...

#38 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 21 April 2006 - 16:11

QUOTE(mile curcic @ 21 Apr 2006, 10:15)
Ukratko, Uskrs slavimo posle jevrejske Pashe (i

Isus je razapet za vreme trajanja Pashe, kada su Jevreji u provinciji Judeja imali pravo da biraju ko ce biti razapet na Golgoti, a ko ce biti oslobodjen...

#39 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 21 April 2006 - 16:16

Jebote,Urose...ne mogu da verujem da si ovako dobro obavesten(mozda si prolistao Svetu Knjigu).....impresivno,ako uzmemo u obzir perine seanse ohmy.gif

#40 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 21 April 2006 - 16:22

QUOTE(mandingo @ 21 Apr 2006, 17:16)
Jebote,Urose...ne mogu da verujem da si ovako dobro obavesten(mozda si prolistao Svetu Knjigu).....impresivno,ako uzmemo u obzir perine seanse  ohmy.gif

Ja nisam ateista, nego antiklerikalac! I nemam problem sa Bogom, nego sa crkvenim tumacenjem istog. Smatram da je religioznost stvar licnog izbora, i to niko nikome ne moze da namece.
Postoji razlika izmedju ateizma i antiklerikalizma! A Biblija, Kuran, Kabala, Ji-Djing, Bagavat Gita i Talmud su stvar opsteg obrazovanja!

Edited by uros_s78, 21 April 2006 - 16:30.


#41 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 21 April 2006 - 16:33

QUOTE(uros_s78 @ 21 Apr 2006, 17:22)
Ja nisam ateista, nego antiklerikalac! I nemam problem sa Bogom, nego sa crkvenim tumacenjem istog. Smatram da je religioznost stvar licnog izbora, i to niko nikome ne moze da namece.
Postoji razlika izmedju ateizma i antiklerikalizma! A Biblija, Kuran, Kabala, Ji-Djing, Bagavat Gita i Talmud su stvar opsteg obrazovanja!

Onda,svaka cast.

#42 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 April 2006 - 20:50

QUOTE(mile curcic @ 21 Apr 2006, 17:04)
A ko je ovde naturao neverujucima svoje obicaje? Ili se to neverujuci svete ovde na nama nekoliko za nepravde koje su im ucinili negde i nekad neki popovi?
Ovakve reci, u dehristijanizovanoj Evropi, dovoljnim su razlogom za tuzbu zbog vredjanja verskih osecaja i raspirivanja mrznje na verskoj osnovi.
A vi sad i dalje orgijajte kad god se pomene Crkva ili Bog, i verujte da ste svetski.

Hebe se meni moj bata Mile da ja mislim da sam svetski, isto kao sto mi se hebe i za hristijanizovanu i za dehristijanizovanu Evropu, kao i za crkvu i za boga i za sve zivo, a posebno za vase "smrdstvo" i "Smrdiju", iserem se na nju. Ja samo hocu da me ostave na miru da zivim normalno. I ja sam neka dzukela. Ko natura neverujucima svoje obicaje? Pa popovi i Kostunica koji hoce da se osvete "komunistima" kojih nema vec vise od cetvrt veka za nesto sto nije bilo i za svoj kukavicluk, pa ne znaju vise sta ce od ludila. Vec si zaboravio kobaje, a? A vec doslo vreme da pokusavaju popovima da daju komunizam od mojih para. E od mene samo kurac mogu da dobiju, sve im zivo i mrtvo jebem svima fasisticko. Ovde je valjda deponija pa moze da se ovako pise. Rekli smo, Osama je odgovor bliskog istoka na nasilje evropske civilizacije, pa nece nista cudno biti ni ako se ovde pojavi neki balkanski Osama kao odgovor na popovsko nasilje. Ovde mu to dodje kao tradicija, te zavere, terorizmi, tajna udruzenja i te stvari. Doduse, do sad su ih uglavnom organizovali anticivilizacisjki elementi, ali moze to da se promeni. Sta znas, novo vreme, sve je moguce.

Edited by Henry Chinaski, 21 April 2006 - 20:52.


#43 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 21 April 2006 - 23:06

Kako te Ben ono opisao?
Svaku ti anegdotu pogodio!

#44 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 April 2006 - 23:56

To ne znam, ali znam da ce od mene oni dobiti njeznik za njihova ludjenja. Samo se nesto brinem majku mu, kad mi EPS isplacuje to sto mi ovi duguju, da ne zaracunam ja previse? To nece da bude lepo sa moje strane. To su te stvari, o kojima pricam, vidis. Oni na mene nasiljem, ja na EPS i slicne nasiljem. Pa kome se vise isplati. A nisam to radio od 2000 - 2003. A sad baš 'oću. I da vidim ko će da mi zabrani i kako će da me spreče. Za ostalo me boli uvo, nemam ja veze sa njihovim ludilom, jer imam preceg posla, na primer da snimam spotove sa VH1 i prebacujem ih u DivX, evo, danas sam bas snimio novi singl RHCP, a sto se ovih degenerika tice, joj sto volim da uzivam dok oni crkavaju, pate, boluju, igraju se drzavnistva, bombarduju ih, propadaju, te stvari, ali pare im ne dam. Ne moze, bre! Hahahaha! Hahahaha! Nacionanisti voskresoše moja potrazivanja prema EPS - u! Vaistinu voskresoše! Hahahaha! Samo guzi!

QUOTE
Upoznaju se plavusa i bugarska fudbalska legenda Hristo Stoickov. Hristo pruza ruku i kaze: - Hristo Stoickov. A plavusa: -Vaistinu Stoickov

Edited by Henry Chinaski, 22 April 2006 - 00:00.


#45 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 22 April 2006 - 08:33

QUOTE(sbshogun @ 21 Apr 2006, 15:09)
'Teo si da kazes julijanja cool.gif

Hehe, znam, ali jednostavno nisam mogao da odolim na šlagvort georgijanja biggrin.gif Sjajna reč, mada više asocira na geopolitičku strategiju George(a) Bush(a).
wink.gif
Već smo na deponiji, ovde mu trolovanje dođe kao default ...