Jump to content


Photo

Zasto se menja datum uskrsa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#76 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 April 2006 - 22:45

QUOTE(Topgun33 @ 25 Apr 2006, 22:05)
Pa uglavnom se svi zagovornici demokrature u Srbiji slazu bar oko tih glavnih imena. E sad liste za odstrel se razlikuju po duzini, ali da se naslutiti uglavnom. Postoji taj izrazeni kult licnosti pa su zbog jednog Tijanica svi zaposleni na RTS-u potencijalni kandidati za listu. Naglasavam potencijalni, jer su svi pripadnici SRS-a sigurni kandidati. Takodje svako ko se mesa u rad sekti ili cini nesto za SPC gotovo zagarantovano dospeva na listu.

E sad ima i onih ekstremnih koji cak ljude iz DS-a imaju na toj listi. Ali to nisu demokraturisti vec ultra-cedisti.

Posto si zakljucio da je demokratija ustvari demokratura, a "lica za odstrel" neduzna poput Crvenkape u odnosu na zlog vuka, zanima me nesto drugo a ima veze s topicom- slavis li 1. maj kao svaki pravoverni radikal, normalno, nakon uskrsnjeg krkanluka?

Edited by melankolic, 25 April 2006 - 22:46.


#77 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 25 April 2006 - 23:54

Pa ne znam sta fali da ljudi proslave uskrs...cak mogu da te informisem da sam bio iznenadjen koliko je radnji radilo taj dan. U Austriji je to otprilike kao smak sveta...nema hleba danima da se kupi pa grickas bajato. A je l' znas ti da se tamo pre pocetka skolskog casa svi mole...svi u glas pevaju molitve. A ko nije katolik mora bar da stoji dok se drugi mole. Da se useres...kad sam to prvi put doziveo hteo sam da pobegnem. Da ne govorim sta je pred Bozic, to su visenedeljne pripreme, molitve itd. Ovde u Srbiji svako ima pravo na praznike bio katolik ili pravoslavac. I kad das ljudima prava onda ti se zahvale na taj nacin sto kazu da ima previse praznika...toliko o crkvi, praznicima i verskoj drzavi o kojoj ovde raspravljate.

Edited by Topgun33, 25 April 2006 - 23:56.


#78 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 April 2006 - 01:12

Topguze, otpadas kao glup. Posto izgleda da nisi placen za te price o "pravu na praznike", jer da si placen, ne bi pokusavao da prodas te gluposti kao neki argument kad se govori o uvodjenju komunizma popovima sto ce dovesti do jahanja, ovoga puta stvarnog, samo ne odmah, onda si glup, i to do koske, i sta tu. Idi ti bolje u kabinet pa tamo raspredaj te price sa sebi slicnim glupanderima.
QUOTE(mile curcic @ 25 Apr 2006, 20:36)
Ergo, Henru, sta je to po tebi 'trla baba lan'? To da je svet monopolaran? To da se zemlje treceg sveta ne razvijaju, i nikad se nece razviti? To da je Rusija, u vizuri NWO crna rupa?
Sta te seca sa meseca, sto rece Laza Kostic, ili sta ti ne stoji lepo u ovom Duginovom opisu monopolarnog sveta?

Ma jok, to je OK (samo sto me za to jako boli njeznik i ja se zbog toga veoma sekiram) , nego je trla baba lan kad je nekome ko je zadrigao i zivi u zemlji koju su mu drugi uredili jedini i glavni problem u zivotu to sto je svet unipolaran i sto je Rusija crna rupa, pa mu cisto bude drago kad postoji neka tamo Srbija, zemlja gologuzana i manijaka, koju takav zove "nasa zemljica" mada sa njom nema skoro nikakve veze, i u kojoj se neki degenerici koji ne umeju da promene sijalicu a kojima su slucajno ili na zlocinacke nacine zapale fotelje, "opiru" novom svetskom poretku i mrskoj globalizaciji. Eto to je trla baba lan. Zato sto se ova gamad "opire" da bi krala ili zadrzala privilegije, pri cemu zloupotrebljavaju takozvanu demokratiju i takozvani parlamentarizam, kako smo vec ranije naucili, a sta nije u redu sa ovima koji tom ludilu i tim kriminalcima aplaudiraju iz daljine, e to jebem li ga. Mora da ih neka gadna muka muci. Mozda drze perionice pa im komsije donose na pranje samo usrane gace, i onda moraju da non stop koriste Arijel, pa im bizmis ne ide, i onda drz za svetske nepravde. Ko bi to znao.

Sto se tice "okupirane teritorije nase zemlje" ja ne znam kad je to tvoj zavicaj bio deo moje zemlje, osim u SFRJ, ali posto je ona za tebe bila zlocinacka tamnica naroda, pa ste se ti i tvoji uspesno tih okova oslobodili, ne vidim zbog cega se sad bunite, umesto da slavite oslobodjenje. A po pitanju Ruja i tzv treceg sveta, od tih pijandura i propaliteta se drugo nije ni moglo ocekivati, osim da ostanu crne rupe, pijandure i propaliteti. Meni se zbog toga srce cepa, da ti posteno kazem. Ne znam kako mogu da spavam zbog te moje muke pregoleme. Je li, a sto se ti sekiras za njih kad se oni ne sekiraju? Samo polako, ima oni lepo da rasprodaju sve to sto imaju, gas, naftu, zlato, qrce, palce, pa ce posle da ciste klozete, kao u stara dobra vremena. Vreme sve leci, pa i crne rupe. Kroz celu dosadasnju istoriju evropska civilizacija je samo napredovala, pa ja ne vidim razlog da tako ne bude i od sada. Kome se to ne svidja - u Aziju pa neka se otuda opasuje bombama zbog ovih velikih svetskih nepravdi. Sta drugo da mu kazem.

Edited by Henry Chinaski, 26 April 2006 - 01:23.


#79 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 26 April 2006 - 02:02

QUOTE(Topgun33 @ 25 Apr 2006, 23:54)
Pa ne znam sta fali da ljudi proslave uskrs...cak mogu da te informisem da sam bio iznenadjen koliko je radnji radilo taj dan. U Austriji je to otprilike kao smak sveta...nema hleba danima da se kupi pa grickas bajato. A je l' znas ti da se tamo pre pocetka skolskog casa svi mole...svi u glas pevaju molitve. A ko nije katolik mora bar da stoji dok se drugi mole. Da se useres...kad sam to prvi put doziveo hteo sam da pobegnem. Da ne govorim sta je pred Bozic, to su visenedeljne pripreme, molitve itd.




e bravo.



PS.zasto je ovo aktivno na deponiji blink.gif

#80 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 April 2006 - 07:58

QUOTE(Henry Chinaski @ 26 Apr 2006, 02:12)
Topguze, otpadas kao glup. Posto izgleda da nisi placen za te price o "pravu na praznike", jer da si placen, ne bi pokusavao da prodas te gluposti kao neki argument kad se govori o uvodjenju komunizma popovima sto ce dovesti do jahanja, ovoga puta stvarnog, samo ne odmah, onda si glup, i to do koske, i sta tu. Idi ti bolje u kabinet pa tamo raspredaj te price sa sebi slicnim glupanderima.

Ma jok, to je OK (samo sto me za to jako boli njeznik i ja se zbog toga veoma sekiram) , nego je trla baba lan kad je nekome ko je zadrigao i zivi u zemlji koju su mu drugi uredili jedini i glavni problem u zivotu to sto je svet unipolaran i sto je Rusija crna rupa, pa mu cisto bude drago kad postoji neka tamo Srbija, zemlja gologuzana i manijaka, koju takav zove "nasa zemljica" mada sa njom nema skoro nikakve veze, i u kojoj se neki degenerici koji ne umeju da promene sijalicu a kojima su slucajno ili na zlocinacke nacine zapale fotelje, "opiru" novom svetskom poretku i mrskoj globalizaciji. Eto to je trla baba lan. Zato sto se ova gamad "opire" da bi krala ili zadrzala privilegije, pri cemu zloupotrebljavaju takozvanu demokratiju i takozvani parlamentarizam,  kako smo vec ranije naucili, a sta nije u redu sa ovima koji tom ludilu i tim kriminalcima aplaudiraju iz daljine, e to jebem li ga. Mora da ih neka gadna muka muci. Mozda drze perionice pa im komsije donose na pranje samo usrane gace, i onda moraju da non stop koriste Arijel, pa im bizmis ne ide, i onda drz za svetske nepravde. Ko bi to znao.

Sto se tice "okupirane teritorije nase zemlje" ja ne znam kad je to tvoj zavicaj bio deo moje zemlje, osim u SFRJ, ali posto je ona za tebe bila zlocinacka tamnica naroda, pa ste se ti i tvoji uspesno tih okova oslobodili, ne vidim zbog cega se sad bunite, umesto da slavite oslobodjenje. A po pitanju Ruja i tzv treceg sveta, od tih pijandura i propaliteta se drugo nije ni moglo ocekivati, osim da ostanu crne rupe, pijandure i propaliteti. Meni se zbog toga srce cepa, da ti posteno kazem. Ne znam kako mogu da spavam zbog te moje muke pregoleme. Je li, a sto se ti sekiras za njih kad se oni ne sekiraju? Samo polako, ima oni lepo da rasprodaju sve to sto imaju, gas, naftu, zlato, qrce, palce, pa ce posle da ciste klozete, kao u stara dobra vremena. Vreme sve leci, pa i crne rupe. Kroz celu dosadasnju istoriju evropska civilizacija je samo napredovala, pa ja ne vidim razlog da tako ne bude i od sada. Kome se to ne svidja - u Aziju pa neka se otuda opasuje bombama zbog ovih velikih svetskih nepravdi. Sta drugo da mu kazem.


Oduvek si predstavljao etalon konstruktivnog razgovora. Mislim, cemu tipkamo mi svi ovde ako je na sve moguc odgovor 'zabole me neznik'?

#81 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 April 2006 - 10:26

E, sad. A konstruktivan razgovor bi bio da zabrinuto mrstimo celo i brinemo se nad svetskim pravdama i nepravdama i nad sudbinom treceg sveta i Rusije. Ono, kad nam postane dosadno i nema nista na jednom od 600 miliona TV programa i ne voze nam se kola koja kostaju onoliko za koliko bi u trecem svetu jedno 20 ljudi moglo da zivi 5 godina. Ma idi begaj. Doduse, i jeste konstruktivan, u smislu sto kod frustriranih konstruise jos vise frustracija zbog njihovog gologuzanstva i jos vecu mrznju prema "prvom svetu", i time ih sprecava da i oni postanu taj svet, a u slucaju Srba pospesuje jos i endemski vid ludila definisan neprevodljivim terminom "inat" . Gledam ja to vec skoro 20 godina iz prve ruke.

Edited by Henry Chinaski, 26 April 2006 - 10:29.


#82 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 April 2006 - 10:52

QUOTE(Topgun33 @ 25 Apr 2006, 23:54)
Pa ne znam sta fali da ljudi proslave uskrs...cak mogu da te informisem da sam bio iznenadjen koliko je radnji radilo taj dan. U Austriji je to otprilike kao smak sveta...nema hleba danima da se kupi pa grickas bajato. A je l' znas ti da se tamo pre pocetka skolskog casa svi mole...svi u glas pevaju molitve. A ko nije katolik mora bar da stoji dok se drugi mole. Da se useres...kad sam to prvi put doziveo hteo sam da pobegnem. Da ne govorim sta je pred Bozic, to su visenedeljne pripreme, molitve itd. Ovde u Srbiji svako ima pravo na praznike bio katolik ili pravoslavac. I kad das ljudima prava onda ti se zahvale na taj nacin sto kazu da  ima previse praznika...toliko o crkvi, praznicima i verskoj drzavi o kojoj ovde raspravljate.

Dobro, necu bas ko Henry, onako u glavu. Imam strpljenja s tobom jerbo si mlogo izgubljen pa ti tesko da mi odgovoris i na najjednostavnije pitanje.
Ako slavis Uskrs zasto onda slavis (uz isti krkanluk, ovaj put sa manje jaja wink.gif ) i 1. maj, u narodu poznat kao komunjarski praznik (naravno, kao sto i za mnoge druge praznike ne zna zbog cega se slave), kojeg ce, vala, ukinuti "narod" samo kad se dovoljno nazdere?

#83 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 26 April 2006 - 11:38

QUOTE(melankolic @ 26 Apr 2006, 11:52)
Imam strpljenja s tobom jerbo si mlogo izgubljen pa ti tesko da mi odgovoris i na najjednostavnije pitanje.


Ako je toliko ljudi radilo za Uskrs pretpostavljam da ce sada 90% ljudi raditi za 1. maj. A i sta fali da ostane jedan komunjarski praznik? 50 godina smo ziveli u tom sistemu, zar bas sve u ovoj zemlji mora da se resava zaboravljanjem i ignorisanjem cinjenica...treba iskoristiti taj dan da se prisetimo kako je to nekada bilo.

Edited by Topgun33, 26 April 2006 - 11:39.


#84 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 April 2006 - 11:41

QUOTE(Henry Chinaski @ 26 Apr 2006, 11:26)
E, sad. A konstruktivan razgovor bi bio da zabrinuto mrstimo celo i brinemo se nad svetskim pravdama i nepravdama i nad sudbinom treceg sveta i Rusije. Ono, kad nam postane dosadno i nema nista na jednom od 600 miliona TV programa i ne voze nam se kola koja kostaju onoliko za koliko bi u trecem svetu jedno 20 ljudi moglo da zivi 5 godina. Ma idi begaj. Doduse, i jeste konstruktivan, u smislu sto kod frustriranih konstruise jos vise frustracija zbog njihovog gologuzanstva i jos vecu mrznju prema "prvom svetu", i time ih sprecava da i oni postanu taj svet, a u slucaju Srba pospesuje jos i endemski vid ludila definisan neprevodljivim terminom "inat" . Gledam ja to vec skoro 20 godina iz prve ruke.


Eto, sad si bar na nesto odgovorio. Znaci, Treci svet nece postati Prvi svet ne zato sto mu to Prvi svet ne da, nego zbog njegove frustracije i mrznje prema Prvom svetu? To je tvoje cenjeno misljenje?

#85 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 26 April 2006 - 12:05

QUOTE(Henry Chinaski @ 26 Apr 2006, 02:12)
Topguze, otpadas kao glup. Posto izgleda da nisi placen za te price o "pravu na praznike", jer da si placen, ne bi pokusavao da prodas te gluposti kao neki argument kad se govori o uvodjenju komunizma popovima sto ce dovesti do jahanja, ovoga puta stvarnog, samo ne odmah, onda si glup, i to do koske, i sta tu. Idi ti bolje u kabinet pa tamo raspredaj te price sa sebi slicnim glupanderima.


E izgleda da sam stvarno glup, jer ne mogu da dokucim sta je pisac hteo da kaze ovim...

Ako nisam placen za price o "pravu na praznike" (?) za sta sam ja placen i ko me placa??? unsure.gif

Sta znaci uvodjenje komunizma popovima???

U koji kabinet da idem???

#86 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 April 2006 - 12:40

QUOTE(Topgun33 @ 26 Apr 2006, 11:38)
Ako je toliko ljudi radilo za Uskrs pretpostavljam da ce sada 90% ljudi raditi za 1. maj. A i sta fali da ostane jedan komunjarski praznik? 50 godina smo ziveli u tom sistemu, zar bas sve u ovoj zemlji mora da se resava zaboravljanjem i ignorisanjem cinjenica...treba iskoristiti taj dan da se prisetimo kako je to nekada bilo.

E bas si nevaljao. Ovim biserom si me naterao da izbrisem u signature- u mudre reci Hane Arent. Nema veze, neka vide ljudi sta je zbrka u glavi.
Glupost je neunistiva!

#87 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 26 April 2006 - 13:14

Hvala...ova recenica govori o tome kako ja zamisljam efikasno razracunavanje sa prosloscu. Sta mislim o komunizmu to ne bi stalo u jednu recenicu. Svako interpretira na svoj nacin a ti si izgleda pogresno interpretirao...ali nema veze.

Lepo ti je Henry naveo primer kako se na zapadu bore protiv piraterije. A ti razumes samo metod buzdovana...to je tvoj problem.

Edited by Topgun33, 26 April 2006 - 13:28.


#88 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 April 2006 - 13:55

Topguze, glup si. Kad porastes kasce ti se sami odgovori na ta tvoja pitanja, ali samo ako ne insistiras na glupizmu kao demokratskom pravu.
QUOTE(mile curcic @ 26 Apr 2006, 12:41)
Eto, sad si bar na nesto odgovorio. Znaci, Treci svet nece postati Prvi svet ne zato sto mu to Prvi svet ne da, nego zbog njegove frustracije i mrznje prema Prvom svetu? To je tvoje cenjeno misljenje?

Ko bi uopste sumnjao u velike potencijale i dostignuca tzv treceg sveta i Rusije koji su kroz istoriju pokazali svoje veliko umece u cemu god da su se okusali. Sta da radis, dusmani su to ovi iz prvog sveta, pa namerno sprecavaju ove velicine da ih ne bi visestruko zasenile. Posebno Burmu, Burkinu Faso, Zelenortska ostrva i slicne velesile.

#89 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 April 2006 - 14:38

To sto si nabrojao je samo mali deo takvih zemalja koje su prvo sluzile da se hvataju robovi pa su tako demografisane, pa da se izvlace sirovine, pa su tako i prirodno osiromasene i zagadjene, a sad sluze kao bioloski rezervoar da popunjava stanovnistvo u Prvom svetu, jer ovi nece da se razmnozavaju; kazu nemaju vremena i para za decu.
A kriterijum selekcije je vrlo interesantan: sprovodi se po Darvinovom zakonu da najjaci samo ostaju. Puste da ih belosvetske bande natrpaju na desetine u male camce, predvidjene za 4-5 ljudi, pa kad se camac negde na pucini zalije vodom i potopi, isplivaju samo najjaci. E, ti dobiju azil.

Ovu sam ti pricu ispricao ordinarno. Mogao sam i drugacije, geopoliticki. Onda bi video kontinuitet sile mora, ideje nestabilnih vrednosti od Kartagine pa do danasnjih dana. I video bi ko je sve predstavljao Rim u istoriji i gde je Rim danas. Mogao sam tako da ti ispricam tu pricu, ali nisam. Zasto da ti to pricam kad se boris i sa ordinarnim stilom?

#90 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 April 2006 - 15:28

Ti znas moj odgovor. Boli me njeznik za te vase luzerske teorije. Gledam vas kako tupite o njima vec 20 godina, i u pocetku ste mi bili zabavni, kao objekat za podjebavanje, a sad me za vas i vase teorije cisto boli kurac, bez uvrede. To je moje pravo i nikoga ja time ne vredjam. Izgovori su kao dupe - ima ga svako, kako rece Prljavi Hari, pa tako i vi. To pricajte Topguzu, on je covek mlada generacija koja za njih nije cula, a vidite da vam takvi veruju, pa te price o milenijumskim pravdama pricajte njima i drugim luzerima, kao sto su na primer oni sto ih non stop karaju na antiglobalistickim demonstracijama ili nacionalni strojevi i novokurtoni. Niste im vec dovoljno zla naneli. A ja znam sta je bilo i cemu te price sluze svim komunistima sveta, u koje bata Mile i ti spadas, ako ideju komunizma uzmemo malo sire, pa tu ukljucimo i onu tvoju organizam naciju, koja je cisto komunisticka ideja i uzrok sto su Srbi vecinski jos uvek komunisti. Sto se mene tice, zabole me ona stvar za sve te vase Kartagine i Rimove, za ove sto se dave u camcima za 24 osobe i za sve svetske pravde i nepravde. Boli me dupe za Irak i Iran, oni se kokaju a ja sam miran. Ko ih jebe sve komplet. Ako si pao - padu si sklon bio, bato moj. To je cela prica. Koja vazi isto i za mene i za tebe i za sve. Ne bezim od toga. Ali te price, sto se mene tice, to su dezeni za toalet papir dokonih dedaka, a stvarnost je nesto sasvim drugo. Stvarnost je da je cela ta bulumenta sa kojom se ti kao identifikujes ali ti na pamet ne pada da ides tamo medju njih, pa cak ni da dodjes ovde (sto je tvoj problem koji bi trebalo da resis, to sto se lazno identifikujes sa azijatskim hordama, a ne sa civilizovanima medju kojima zivis) i koju branis jedna obicna gomila luzera koja hoce leba bez motike i koja nikada nista nije stvorila, osim neke diktature, teror i nesrecu svojim gradjanima, i takvima treba pomoci u tome da propadnu, rekli smo, a samilost neka im je prezir. Rek'o je Fridrih, nema zajebancije. Samo guzi - samo muzi.