Jump to content


Photo

Masters of the Universe


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

#46 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 02:31

QUOTE(jms_uk_2001 @ 6 Apr 2006, 03:18)
takodje na temu skupljanja u detinjstvu, je li neko citao clanak na B92 o slicicama i albumima?


Ne? huh.gif unsure.gif

Ima nesto zanimljivo?

#47 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 06 April 2006 - 02:34

QUOTE(jms_uk_2001 @ 6 Apr 2006, 03:18)
takodje na temu skupljanja u detinjstvu, je li neko citao clanak na B92 o slicicama i albumima?


De me nađe pred spavanje, ali mislim da NEMA sličica kojih nisam imao u izobilju, spominjalo se na nekom topiku, mislim na A/Q... Svetska i Evropska fudbalska prvenstva se podrazumevaju, na Zagora, Bleka, Snorkijevce (ovo je bilo BAŠ davno) su se takođe trošile kevine pare a da ona to nije znala ( innocent.gif ), nego, ima li neko ko je skupljao EVOKSE? smile.gif Pamtim ih po tome što su bili u samo jednom kiosku, a bila neka shebana serija pa su bile dve iste sličice u svakoj kesi, a ko za đavola, ja baš imao love tada.

I setih se, u 4. srednje pojavile se sličice "Premijer liga" ali od prošle sezone, samo prava, Engleska verzija, bilo nešto smešno, kesica dinar, te sam i to skupljao. whistling.gif Merlinov album, ljudi, to je staro koliko već, 7, 8 godina, ma izgleda kao Las Vegas, reljefne korice, presijavaju se nekom zlatnom bojom, perverzia kompletna, grbovi kao hologrami, imam i dan danas samo kolekciju grbova.

Skupljao i Jordanove sličke kada su se pojavile, relativno nedavno.

Inače, prvak u tapkama osnovne škole B.P. Pinki.

Sećam se da je John Bars na Mexico 86 bio broj 400, i sećam se da je Gaston Taument na nekom od prvenstava bio 138. I uvek se nađe neko čijih duplikata ima na tone, a to je bila Gastonova godina. smile.gif I pošto smo znali svi da je 138, ja i ortak nalepimo ispod 139. I onda igramo par nepar, i ako kaže osoba x par, mi okrenemo fake Gastona sa 139, ako kaže nepar - samo pokažemo Gastona od gore, facu, a pošto ga svi znaju kao 138, oma kreću da broje... smile.gif

I pitanje za kraj: jel ste navukli nekad nekog da igra par nepar u dupli zbir? wink.gif smile.gif

#48 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 02:34

Sad bas gledam po kuci...nema mi nigde Mastersa! mad.gif sad.gif

Al' sam zato nasao blok flautu. rolleyes.gif

#49 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 02:42

QUOTE(Glas RazumaN @ 6 Apr 2006, 03:34)
De me nađe pred spavanje, ali mislim da NEMA sličica kojih nisam imao u izobilju,



Jao slicice...


Prvi album - Tarzan. Stradao tako sto ga je cale iskoristio da podupre jelku (slomilo se postolje pa iscepao Tarzana i nabio strane u lonac kao drzac za jelku, biggrin.gif ).

I evo jos jedne traume...Mexico 86. Celo leto bio kod babe, trazio album al' cvrc! Kukao, plakao, ostao bez albuma! Baba bila iskljuciva po pitanju bacanja para na slicice. sad.gif

Sportske sam skupljao do EURO 96. Posle malo sa burazerom do 2002.

Evoksi...haha, naravno da sam skupljao. I Snorkijevce (Tuta, Zvezdan i ekipa).

Nego opet da se vratim na Masterse. Taj album je cela skola popunila i onda smo svi ko debili poceli da skupljamo drugi. blink.gif Ne znam koji nam je bio ali svi smo imali po dva popunjena sa Mastersima. Mislim da su totalni kreteni poceli da popunjavaju i treci.

#50 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 06 April 2006 - 02:42

QUOTE(Hawk @ 6 Apr 2006, 03:34)
Al' sam zato nasao blok flautu.  rolleyes.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif I ja imam to sranje u nekoj fioci.Kako su nas samo cimali sa time u O.SH. Ladno i dan danas znam da odsviram par onih gluposti iz notne sveske...Stvarno su nas * u zdrav mozak...

Od slicica skupljao sve,nista nisam popunio jer sve slicice odose na tapku... Omiljeni albumi su mi bili Tarzan (ultra-star,po onom crtanom koji je isao nedeljom u 7 uvece), Snorkijevci i prvi fudbalski koji sam skupljao-Espana '82.Mislim da sam imao 200 slicica sa onom maskotom Naranjitom,i hteo sam jos!Klasican glupan od 6 godina rolleyes.gif

#51 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 02:50

biggrin.gif

Moj prvi je EURO 84, onako, vise fore radi su mi kupili album i 10 kesica. Mexico sam propustio iz vec pomenutih razloga a EURO 88 je onako prvi koji sam skupljao.

Evo gledam...nasao sam samo burazerove EURO 2000, SP 2002 i svoj Merlinov EURO 96 (skupljao i Panini) i Fudbal '90-'91. Pazi ti mene...na prvoj unutrasnjoj strani mapa SFRJ a ja crvenim flomasterom obelezio liniju Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica ph34r.gif E tu je vec manje vise kraj ovoj nasoj nostalgicnoj prici od veceras. sad.gif

#52 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 06 April 2006 - 03:18

evo vam link:

http://www.b92.net/z...p?nav_id=193573

obavezno procitati komentare smile.gif

#53 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 07:24

QUOTE(jms_uk_2001 @ 6 Apr 2006, 04:18)
evo vam link:

http://www.b92.net/z...p?nav_id=193573

obavezno procitati komentare smile.gif


Genijalno. thumbsup.gif thumbup.gif

#54 Moshulj

Moshulj
  • Members
  • 71 posts

Posted 06 April 2006 - 08:06

Sto se tice slicica prvi album koji sam komplet popunio bio je onaj sa Fraglicima (Fraggle Rock)). btw fenomenalan crtani, ne znam da li ga se ko seca? Secam se (ko danas da je bilo) da mi je za Masterse falilo 4 slicice da popunim album, a za Italia '90 samo Paolo Maldini!

Od Mastersa sam imao i onog zelenog macora sto ide uz Himena, pa je mogla da mu se doda crvena plastika kada se desi "transformacija". Pre ihahaj dam ga (posto je jedini preziveo sve ove godine) bratancu i od tada ga nisam video jer ga je mali odmah izgubio sad.gif

#55 SyntheticProgress

SyntheticProgress
  • Members
  • 93 posts

Posted 06 April 2006 - 09:30

Eh... rolleyes.gif Kad se samo sjetim...

Imao sam skromnu kolekciju mastersa i to uglavnom kopija. (To su oni kojima su se cupale ruke, noge & ostalo poslije nekoliko sati igranja). Jedini original bio je Rotar
Jednom sam bio drpio Mer-man-a jednom drugu i kasnije dobio zestoke batine od starih zbog toga. Nije bilo druge, morao da mu vratim. Ko krade taj i laze, pa sam mu izmislislio pricu tipa, 'e, nadjoh ti mastersa na ulici, otkud on tu?' smile.gif

A sad jedan master blam blush.gif
Jednog dana, mladji brat i ja odlucimo da odemo do jednog druga koji je imao najvecu kolekciju originalnih! mastersa (imao strica, cini mi se, u Njemackoj). Brat se toga dana nije osjecao bas najbolje puke.gif, ali ipak nije mogao da odoli a da ne podje samnom. Eh, mi kod druga, a on nije doma. Udjite u njegovu sobu, i igrajte se, kaze njegova majka. Jok ti ces. I u zaru borbe, brat :throw up: po mastersima. Zelio sam propasti u zemlju... Jos vise sam zelio da stvari budu kao prije, ali jednostavno nije bilo tako. Kasnije sam imao i He-manov mac, stit & jos kojekakve drkalice, ali nista nije moglo da mi zamijeni originalne masterse.

Edited by SyntheticProgress, 06 April 2006 - 09:37.


#56 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 10:48

Zaboravih nocas da napisem da sam od pomocne opreme imao onaj He-Man vs. Skeletor komplet. Bilo je u RK Beograd da se kupi. Neko cudo sto se natakne na He-Mana. Pritisnes dugme i upali se lampa. A Skeletor je imao kao neku platformu sa nekim mitraljezom. I kad se svetlo uperi u socivo podigne se tlo na kome je stajao Skeletor i on padne. smile.gif

Nego jel imao neko zamak Grejskal ili onu Hordakovu pecinu? Mislim da je neko od ortaka (daljih) imao nesto od ta dva. smile.gif

#57 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 06 April 2006 - 10:58

Ufff,procitao sam sad clanak o slicicama i shvatio koliko sam mator...Mada,hvala jednom opd citalaca koji me svojim komentarom podsetio na jednu savrsenu aromu detinjstva- miris tek otvorene kesice slichica biggrin.gif

@Moshulj-Fraggle Rock,kako da se ne secam,legendarna serija.Najveci carevi su mi bili oni patuljci-workeri koji su po ceo dan gradili nesto,a ova stoka im to jela laugh.gif

@Hawk-Nikad nisam kupovao te pratece gluposti uz Masterse.Mada,posto sam imao brda Lego kockica,cesto sam organizovao ratove izmedju Mastersa i Legovaca,koji su bili zabarikadirani u zamku sve sa katapultima,topovima...Ipak,to sam radio samo par puta,jer me mrzelo da posle ponovo sastavljam zamkove (logicno sta im se desavalo-"rat" je obicno bio gotov kad Mastersi izgaze zamak i potpuno ga rasture rolleyes.gif )

#58 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 11:17

QUOTE(dig_chohano @ 6 Apr 2006, 11:58)
Mada,posto sam imao brda Lego kockica,cesto sam organizovao ratove izmedju Mastersa i Legovaca,koji su bili zabarikadirani u zamku sve sa katapultima,topovima...Ipak,to sam radio samo par puta,jer me mrzelo da posle ponovo sastavljam zamkove (logicno sta im se desavalo-"rat" je obicno bio gotov kad Mastersi izgaze zamak i potpuno ga rasture  rolleyes.gif )



biggrin.gif , i ja sam imao slicne igre. Mada sto se Lego kockica tice tu nisam bio bas najsjajniji. Imao sam jedan zamak, ambulantu, neku kao kucicu, pandursku maricu sa sve svirkom i svetlima (secam se da sam trazio onu specijalnu bateriju ko nenormalan) i jos mali milion onog sitnisa tipa dva coveculjka u kutiji i jedno drvo.

E, ali je zato moj najbolji ortak imao prakticno ceo grad. Pandursku stanicu, bolnicu, forumulu 1, djubretare (samo kamion), aerodrom, luku (sad ne mogu da se setim da li je postojala luka ili je samo imao neke camce?) + zamkovi, vitezovi, kocije, princeze i slicne dzidza bidze iz srednji vek kompleta. Imao je i neko cudo iz onog tehnickog kompleta (kao fol komplet za tinejdzere) ali sam uvek sa prezirom odbijao da ta nakaza udje u igru. Tehnicki komplet...fuj! To je bas za one star-male, cvikerase i strebere. Nije za nas decu. smile.gif

A formula 1 mi je bila najjaca. Jel igrao neko sa obicnim auticima onu igru 1-2-3? U dvoristu se iscrta kredom ruta, naprave se neke prepreke i kao savijenim kaziprstom se gura automobilcic. Prvi put, drugi put, treci put. I ako ispadne sa staze ili naleti na prepreku onda na start. E, mi smo se u sobnoj varijanti igrali te igre sa lego formulama (ivice tepiha su nam bile staza). E, i vodio ovaj moj ortak, debelo me ostavio i bio je na jedan potez do prolaska kroz cilj a ja barem 10 poteza dalje. I jedan, dva...formula mi je bila jedno metar-dva od cilja, skroz nemoguca misija. i na tri ja je zapizdim , ono govno poleti, slupa se kroz cilj i porusi ceo lego autodrom. smile.gif I dan danas ne mozemo da se dogovorimo da li je proslo kroz cilj pa sve sjebalo ili je udarilo o prolaznu kapiju. Mada zvanicno sam ja pobedio. Tad sam ga ubedio snagom....argumenata. wink.gif

#59 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 06 April 2006 - 11:21

QUOTE(Hawk @ 6 Apr 2006, 12:17)
Tehnicki komplet...fuj! To je bas za one star-male, cvikerase i strebere. Nije za nas decu.  smile.gif


Uz Elektropionir,najbolju stvar ikad napravljenu u SFRJ (Mehanotehna iz Izole),moja omiljena igrachka cool.gif

#60 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 11:36

QUOTE(dig_chohano @ 6 Apr 2006, 12:21)
Uz Elektropionir,najbolju stvar ikad napravljenu u SFRJ (Mehanotehna iz Izole),moja omiljena igrachka  cool.gif


thumbdown.gif


Nije to za decu. smile.gif