Jump to content


Photo

Masters of the Universe


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

#76 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 April 2006 - 13:23

Da vas čujem ko je imao prrrrrrveeee prave figurice koje su počele čitav trend...

Radi se o, naravno, figuricama iz Rata Zvezda cool.gif Bio sam najponosniji vlasnik Vejdera! heart.gif

#77 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 06 April 2006 - 13:26

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 6 Apr 2006, 14:23)
Bio sam najponosniji vlasnik Vejdera!  heart.gif

pa gde im na muku stajes. svi kukaju kako im je to nemanje vejdera najveca trauma iz detinjstva. laugh.gif

#78 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 06 April 2006 - 13:28

QUOTE(Hawk @ 6 Apr 2006, 13:14)
Kako bese ona cuvena replika iz crtaca....nesto kao: Hocu novo telo Srederu, ili tako nekako?? huh.gif  unsure.gif


Navare se Krang i Šreder, i Krang iznova zanoveta:

"Šrederu, hoću novo telooo!"

A Šreder odgovara:

"Telo? Telo? Telo vretenooo"...

Eh... Mastersi...... wub.gif jedna od najkompletnijih priča za detinjstvo ikada. Nindža-kornjače imaju kanalizaciju, Šredera za neprijatelja, Njujork, jedu picu i šibaju se. Kasnije dolaze još gori krš-junaci.

Mastersi su imali celokupnu sagu, i zato mi je nezaboravno.

Inače, imao sam samo 4. orginala sad.gif , ali je zato Blejd bio najjači, sa ona dva mača. Ali, definitivno mi je najomiljeniji bio Moskitor, ali ga nikada nisam imao (originalnog).

Ne znam da li se neko seća buve koja je puštena da su Mastersi krenuli da se spuštaju na Zemlju, i da su viđeni u okolini Beograda. Nama klincima nikad lepši osećaj.

#79 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 06 April 2006 - 13:30

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 6 Apr 2006, 14:23)
Da vas čujem ko je imao prrrrrrveeee prave figurice koje su počele čitav trend...

Radi se o, naravno, figuricama iz Rata Zvezda cool.gif Bio sam najponosniji vlasnik Vejdera!  heart.gif


Mrzim te intenzivno. dry.gif

Ja sam imao 2-3 stormtroopera,R2D2,Yodu imam i dalje na polici.Imao sam i tie-fightera u delovima,"samo" ga je trebalo sastaviti,sto sam ja,kao i svaki bistri sestogodisnjak,pokusao...Kuku,na sta je to licilo laugh.gif laugh.gif laugh.gif O tepihu potpuno umazanom lepkom ne treba ni pricati biggrin.gif

#80 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 April 2006 - 13:36

A ja imao još stormtrupera, al ne onog klasičnog soldata, nego u zimskoj opremi, sa Hothske ofanzive. Han Sola i Leju, edicije iz epizode VI, Luka sa Hotha, ono mongoloidno čudo Akbara i nekog lika svog u ljubičastom, u nekom turbanu, da me tučete ako znam gde se on pojavio u filmovima! Ko li od njega napravi figuricu.

Želeo sam R2-a sad.gif Najlepša sporedna stvar nove figurice, posle naravno otpakivanja i prvog opipavanja, je pogled na poleđinu kartona u kojem je stigao, gde je prikazana cela zbirka, sa brojevima i imenima. Ah, koliko je sati provedeno, željno gledajući u tu listu i maštajući o ulasku u radnju gde su sve, sve poređane jedna do druge, sa neograničenim budžetom smile.gif

#81 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 April 2006 - 13:37

QUOTE(palchica @ 6 Apr 2006, 14:26)
pa gde im na muku stajes. svi kukaju kako im je to nemanje vejdera najveca trauma iz detinjstva. laugh.gif

Ja skonto da se radilo o nekoj Lego verziji Vejdera, to me nije zanimalo, pa nisam napravio asocijaciju innocent.gif

Edited by Marvin (Paranoid Android), 06 April 2006 - 13:37.


#82 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 06 April 2006 - 13:44

Svaka verzija Vadera je jednako traumaticna&frustrirajuca... R2 nije bio nista specijalno,brzo me smorio,dok sam dugo uzivao u neravnopravnoj borbi trojice stormtroopera sa mocnim master Yodom.Naravno,pecke ih je svaki put unakazio ohmy.gif

edit:mozda ipak nisam nepismen,mozda sam samo slep cool.gif

Edited by dig_chohano, 06 April 2006 - 13:45.


#83 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 06 April 2006 - 14:18

Jao... Pa vi niste normalni...wub.gif Idem sad na eBay da kupujem masterse. Jbt, toliko sam patio sto sam imao samo onog glupog Rokkona i ManAtArms-a u original izvedbi. Je l se seca neko posle onih divljaka sto su bili na pijaci? Crni He Man biggrin.gif biggrin.gif ... A moj drugar je tada imao sve najsmekerskije-Mosquitora, onog Hordaka sto izbacuje nesto, Skeletora sa onom azdajom sto bljuje vodu, Moduloka... Sva sreca sto se odavno ne druzimo, inace bih sad zvao da mu se naj..em majke i da mu kazem koliko sam ga intenzivno mrzeo.

edit: upravo pustio dl nekoliko epizoda sa eMazge wub.gif

Edited by Grunf, 06 April 2006 - 14:25.


#84 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 April 2006 - 14:23

QUOTE(Grunf @ 6 Apr 2006, 15:18)
Je l se seca neko posle onih divljaka sto su bili na pijaci? Crni He Man biggrin.gif biggrin.gif

Joj, ove pojave se sećam ph34r.gif Obojen vodenim bojicama. Pa to je za gulag dry.gif

#85 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 06 April 2006 - 14:41

uh ja nikad nisam imao SW figurice, mada sam redovno balavio nad jednim izlogom u vrhu 29.novembra. neka trash prodavnica, neki servis ili sta vec, mozda i dalje postoji. uglavnom, u izlogu su imali stormtroopera, vejdera, i mislim jos nesto. izgledali fantasticno, ja usao ali lik rece da nisu na prodaju sad.gif

btw dosta trolla s kornjacama mad.gif tongue.gif imao i ja par, ali to nije to.
evo mojih ispod.. ako neko ima kralja hissa, ajde da se menjamo smile.gif nudim hordaka sa topom biggrin.gif


#86 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 06 April 2006 - 14:44

QUOTE(shinobi @ 6 Apr 2006, 15:41)
uh ja nikad nisam imao SW figurice, mada sam redovno balavio nad jednim izlogom u vrhu 29.novembra. neka trash prodavnica, neki servis ili sta vec, mozda i dalje postoji. uglavnom, u izlogu su imali stormtroopera, vejdera, i mislim jos nesto. izgledali fantasticno, ja usao ali lik rece da nisu na prodaju  sad.gif

btw dosta trolla s kornjacama mad.gif  tongue.gif imao i ja par, ali to nije to.
evo mojih ispod.. ako neko ima kralja hissa, ajde da se menjamo  smile.gif nudim hordaka sa topom  biggrin.gif


Jaooo, kako se bese zove ovaj prvi sa desne strane? Je l' on bese good ili bad guy?

#87 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 April 2006 - 14:51

QUOTE(Grunf @ 6 Apr 2006, 15:44)
Jaooo, kako se bese zove ovaj prvi sa desne strane? Je l' on bese good ili bad guy?

Blejd. Baddie wink.gif

QUOTE(shinobi @ 6 Apr 2006, 15:41)
uh ja nikad nisam imao SW figurice, mada sam redovno balavio nad jednim izlogom u vrhu 29.novembra. neka trash prodavnica, neki servis ili sta vec, mozda i dalje postoji. uglavnom, u izlogu su imali stormtroopera, vejdera, i mislim jos nesto. izgledali fantasticno, ja usao ali lik rece da nisu na prodaju  sad.gif

Pazi kad znam na koju prodavnicu misliš... Vejderova figura, ali neka velikačka, sve sa crvenom sabljom, bar 30 santima visoka... pored nje i figura Stormtrupera, i valjda još jedna oveća Vejderova kaciga. A u izlogu je bila i maketa Millenium Falcona. Svaki put kada sam prošao tom ulicom, zagledao sam taj izlog (mislim da je bio komision?)

#88 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 06 April 2006 - 16:01

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 6 Apr 2006, 16:51)
Pazi kad znam na koju prodavnicu misliš... Vejderova figura, ali neka velikačka, sve sa crvenom sabljom, bar 30 santima visoka... pored nje i figura Stormtrupera, i valjda još jedna oveća Vejderova kaciga. A u izlogu je bila i maketa Millenium Falcona. Svaki put kada sam prošao tom ulicom, zagledao sam taj izlog (mislim da je bio komision?)


upravo ta. sigurno 30cm visoke, fasciniralo me kako su uradjene, totalno detaljno, kao makete, oni njihovi oklopi...uh. lik ih je godinama drzao u izlogu, kao u nekom sljunku, ili tako nekoj beloj podlozi, kao da im je napravio ambijent smile.gif
vrlo moguce da jedna figura stoji i danas tamo, ako prodavnica i dalje postoji..

#89 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 07 April 2006 - 18:34

Eh, omladino...

A ja se igrao figuricama kauboja i Indijanaca i partizana i Nemaca ... innocent.gif

#90 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 07 April 2006 - 18:42

QUOTE(gotivac @ 7 Apr 2006, 19:34)
Eh, omladino...

A ja se igrao figuricama kauboja i Indijanaca i partizana i Nemaca ...  innocent.gif



Bilo i toga. smile.gif

Nego kad smo vec kod kauboja i indijanaca, se seca neko onih tezgi na Tasmajdanu gde su valjali one plastikanere? smile.gif