Jump to content


Photo

Pitanja za sampiona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#31 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 18 April 2006 - 07:53

QUOTE(Bruce Lee @ 12 Apr 2006, 16:48)
Koliko ja razumem, devedesetdvojka je rešila da igra kontru trenutnom trendu kvizova koji se bave otimanjem novca i maltretiranjem učesnika. Nema sterilne atmosfere slagalice/mozgalice sa sve nekom voditeljkom-bolidušom koja izveštačenom dikcijom dodatno podcrtava sveopštu nelagodu. Razlika je očigledna jer učesnici u B92 kvizu se osmehuju i nemaju ni verbalnu i neverbalnu agresiju u ponasanju.


Kao npr. ona što vodi 'Da va čujemo' na BKTV,koja je mnooooogo dobra pička,ali tooooooliko iritantna.

#32 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 18 April 2006 - 09:53

QUOTE(hrabrikiza @ 17 Apr 2006, 22:08)
Faithless, predloži kakvo zvono hoćeš. Ja mislim da je i u francuskom kvizu isto.



Ma ne treba meni nikakvo zvono, samo komentarišem... mogli su da iskomponuju bar neko novo.

#33 heineken

heineken
  • Members
  • 842 posts

Posted 18 April 2006 - 11:20

kviz je poprilicno sterilan; ako je u pitanju samo provera znanja, to moze da se uradi i na neki drugi nacin, sve sto ide na TV-u je zabava, a ovaj kviz se vrlo malo moze podvesti pod zabavu.

Jos nisam upoznao nikoga ko je bio zainteresovan da nekome pokloni milion bilo cega pa makar i pezeta, samo zato sto taj neko poseduje enciklopedijsko znanje i brzinu, znaci cilj je da se troskovi kviza isplate, podigne gledanost, i po mogucnosti nesto zaradi, a ovo cudevenije to tesko moze da uradi.

Sponzori ce dati kintu, zato sto se kviz vrti na b92, sam kviz, ovakav kakav je malo moze da pomogne.

to sto se ovakav kviz negde vrti vec 18 godina, samo znaci da je punoletan, sto je za kvizove mnogo; moguce da je to sve vec pomalo zastarelo, moguce da je TV produkcija malcice napredovala, sto doduse i ovi ostali kvizovi zanemaruju (osim Milionera i Karike za koje je placena licenca, pa samim tim i nisu "nasih ruku delo")

termin kviza je pogresan; potpuno, konacno i nepopravljivo; negde izmedju muzickog tobogana i kviskoteke, vreme pogodno za popodnevnu dremku, pranje sudova ili emisije o receptima za sarmice od kiselih ......

Studio je osvetljen kao da se takmicari nalaze u sudnici specijalnog suda,
pri tome otkrivajuci vise nego bedne kulise.

Ilija je neuhodan, najblaze receno, siguran sam da mu kosarkaski dres bolje lezi nego odelo, pa dok se ne navikne, ....

i zaista koji se to idiot domislio da coveka koji je ziva enciklopedija kosarke ubaci u ovakvu zajebanciju?
dajte budite originalni, kao sto ste to nekada bili, napravite kviz poznavanja NBA lige, svetskih i evropskih prvenstava, doma - ce/ih li - ge/ga,

zgrozio sam se nad idejom da B92 prenosi Velikog Brata, kada sam video najavu za kviz pomislio sam eto doakali su ovim govnarima na ostalim TV stanicama, ali posle ovoga ne znam sta da mislim.

izgleda da je velika frka da se B92 izbori za medijski prostor, pa preduzima neke poteze dostojne ocajnika....

steta

#34 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 18 April 2006 - 12:48

heineken, jedino u čemu se u potpunosti slažem sa tobom je to da na našem medijskom nebu nedostaje kvalitetan sportski kviz, koji bi bez sumnje imao svoje gledaoce. (Uzgred, sinoć je dečko na Milioneru uzeo 125000 dinara, a nije znao kojim sportom se bavi Novak Đoković )!!!

Što se tiče Ilije i toga kako mu stoji odelo, primedbe apsolutno ne stoje. Koliko znam Ilija je na poslu koji obavlja van B 92, često viđen u odelu.

Kvizovi ovog tipa ne pretenduju na prime time, na većini evropskih televizija se emituju u ovo vreme ili ranije. Francuska verzija se emituje u pola pet po podne.

Od kviza koliko kapiram niko nije ni očekivao da drastično digne gledanost, ako si primetio, on je krenuo maltene bez ikakve najave i reklame.

Kviz ima ili će imati svoju publiku, kao što je ima i Slagalica već 12 godina (a mislim da je ovaj kviz dinamičniji i bolji od nje).

Što se tiče tehničkih stvari, svetlo, muzika itd., to će sigurno biti još bolje.

Kviz ovakvog tipa je poželjan i potreban i zbog osnovne edukacije (pogledaj negde "bisere" sa raznoraznih kvizova).

Kvizove na svom programu imaju sve svetske televizije, počevši od BBC pa do svih drugih, pa ne vidim zašto ne bi imao i B 92.

#35 Ivan Car

Ivan Car
  • Members
  • 1,309 posts

Posted 18 April 2006 - 18:55

Prvi put sam gledao veceras ovaj kviz. Nije los, cak sta vise, super. wink.gif

#36 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 18 April 2006 - 21:45

Super! Stavili su pravila kviza na naslovnu stranicu B 92. Malo je zamršeno, ali je dobar ovaj koncept turnirskog tipa. Kod Francuza je jednostavnije, ali ja nisam ukapirao šta voditelj pita na kraju pobednika emisije. Čini mi se da ga pita da li uzima nagradu ili ide dalje. Ako neko zna neka napiše.

#37 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 19 April 2006 - 17:46

Uuuu, voditelj je nadasve simpatičan (da ne upotrebim neku reč koja nije za javnost) wub.gif

#38 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 19 April 2006 - 19:24

Jucerasnja emisija najbolja do sad.

Ilija: Rodjen je 1893 u Madjarskoj. Ucestvovao u Prvom svetskom ratu, smatra se jednim od nasih najboljih pisaca...

crvrling

Takmicar: Bela Bartok?

#39 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 19 April 2006 - 20:16

reg, to je tipičan primer šta radi jezik kada je mozak pod pritiskom. Slažem se da je emisija bila dobra.

Dobro si zapamtio, ali ja ti šaljem stenografske beleške

ILIJA: Ovaj književnik je rođen je 1893. godine u Mađarskoj. Bio je esejista, pesnik i dramski pisac. Smatra se jednim od najvećih srpskih pisaca svih vremena. Učestvovao je u prvom svetskom ratu ...

crvrling(prijava)

TAKMIČAR: Bela Bartok

Bilo je i danas par provala, videću sutra u reprizi u 9 i 30 pa ću napisati.

#40 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 19 April 2006 - 22:09

Da, ko nije gledao, u pitanju je bio Miloš Crnjanski. Takmičari nisu do kraja pogodili o kom književniku je reč, i ako je spomenut i Roman o Londonu, Seobe itd... Zbunilo ih je ono :rođen u Mađarskoj.

#41 onlyme

onlyme
  • Members
  • 263 posts

Posted 19 April 2006 - 23:41

Američki astronaut koji je prvi bio u svemiru 1962....

zvrrrrrrrrrrrrr(prijava)

Odgovor: Jrij Gagarin.

Da nije tužno, bilo bi smešno.

#42 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 20 April 2006 - 00:07

evo i ja ih pohvaljujem, posto mi je stvarno muka od onih slagalica-cica.
ilija se bas dobro snalazi.
nego, je l' ste vi culi ranije za musko ime lolito? ja se ismejah ko idiot. smile.gif

#43 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 20 April 2006 - 00:15

Sad se setih, bilo je i ono

ILIJA: Koji veliki italijanski umetnik je dizajnirao predivne uniforme koje nose vojnici papine garde u Vatikanu ?

zvr

Takmičar: Đorđo Armani

tačan odgovor : Mikelanđelo

#44 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 24 April 2006 - 23:42

Bilo je večeras pitanje: Koja je zvanična valuta u Albaniji ?

Tip je ladno odgovorio : Dinar

p.s. Možda zna nešto što mi ne znamo ??? Možda se Crnogorci ujedine sa ...ima a mi sa Albancima.

#45 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 25 April 2006 - 00:16

Kviz je skroz simpa, a i spiderski je, sto je ql. cool.gif

a ima i dosta bisera biggrin.gif , jos jedan razlog za gledanje

Edited by masikslimasasiks, 25 April 2006 - 00:20.