Jump to content


Photo

Pitanja za sampiona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#16 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 13 April 2006 - 00:04

QUOTE(evena @ 12 Apr 2006, 18:33)
samo neko treba da ga nauči da španci ne izgovaraju "h"!
(h)asta la vista, ilija!


evena, sedi 5. Vidim da si pažljivo gledao-gledala. Kakav ti je ukupan utisak o kvizu i Iliji ?

#17 Bruce Lee

Bruce Lee
  • Members
  • 74 posts

Posted 13 April 2006 - 23:34

Bilo bi dobro da se napravi i izdanje kviza na sajtu, pa da možemo i mi da učestvujemo wink.gif

#18 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 14 April 2006 - 01:00

To ti je super ideja Bruce Lee! Međutim vidiš da se ovi sa 92, ne zamaraju nešto oko ovog kviza. Bez reklame, bilo čega. BK reklamira svoje kvizove Kariku i Milonera, bar tri puta dnevno, svakoga dana i tako već tri-četiri godine. Ovi ga nisu stavili ni na svoj sajt. Mogli bi bar u uglu ekrana da podsete gledaoce kada je kviz. Šta je u pitanju? U novinama ništa o kvizu. Valjda će se nešto popraviti.

#19 gajdY sinisa

gajdY sinisa
  • Members
  • 90 posts

Posted 14 April 2006 - 07:01

I pored svih samopohvala bilo bi zgodno da bacite pogled na francuski TV5 i vidite kako to radi Julien Lepers. wink.gif

Ukoliko volite ovaj kviz mozete i da odigrate online partiju.
http://www.tv5.fr/TV5Site/jeunesse/

#20 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 14 April 2006 - 09:42

gajdY sinisa, ne znam sta mislis pod samopohvalama??? Nisi naveo jednu stvar, a to je da francuski TV5 i voditelj Julien Lepers, rade kviz sličan ovome već 18 godina. Da li misliš da je Julien Lepers u svojim prvim emisijama bio bolji od Ilije Kovačića ?
Bilo bi super kada bi rekao neku konstruktivnu kritiku ili predlog jer vidim da pratiš ovaj kviz na francuskoj TV5.

#21 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 14 April 2006 - 10:22

QUOTE(Bruce Lee @ 14 Apr 2006, 00:34)
Bilo bi dobro da se napravi i izdanje kviza na sajtu, pa da možemo i mi da učestvujemo wink.gif


Da, bilo bi dobro da postoji izdanje kviza na sajtu, ali ne na ovom - neka naprave neki poseban sajt za to, pa neka ga onda skinu sa tv-a. Kviz je stvarno ocajan.
A hvalospeve u postovima iznad mogu da shvatim iskljucivo kao propagandu.
Najsmesnije je sto sam danas u Blicovom TV programu procitao da Masa Mileusnic na pitanje "Na televiziji vam se ne svidja..." odgovara "Nedostatak ukusa, stila, sadrzaja, a najvise razloga za postojanje svih zabavnih, posebno folk emisija I KVIZOVA NA DOMACIM TELEVIZIJAMA". lol_2.gif
Dajte, uskladite se malo...

#22 gajdY sinisa

gajdY sinisa
  • Members
  • 90 posts

Posted 14 April 2006 - 13:25

QUOTE(hrabrikiza @ 14 Apr 2006, 10:42)
gajdY sinisa, ne znam sta mislis pod samopohvalama??? Nisi naveo jednu stvar, a to je da francuski TV5 i voditelj Julien Lepers, rade kviz sličan ovome već 18 godina. Da li misliš da je Julien Lepers u svojim prvim emisijama bio bolji od Ilije Kovačića ?
Bilo bi super kada bi rekao neku konstruktivnu kritiku ili predlog jer vidim da pratiš ovaj kviz na francuskoj TV5.


Sigurno je da iskustvo cini svoje i daje na kvalitetu.
Evo i da budem malo konstruktivan: voditelj bi mogao da popuni prazninu izmedju igara kratkim razgovorima sa kandidatima (par licnih podataka i zanimljivosti) i tako umanji utisak o mehanickom nizanju disciplina.

#23 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 14 April 2006 - 13:37

Pretpostavljam da bi ekipa dežurnih hejtera i tragača za dlakom u jajetu bila srećnija da je uveden neki od onih debilnih "daj mi, daj mi, daj mi lovu" ili šire poznato kao "očekujemo uključenje" (pa tako 15 minuta) nazovikvozova koji se vrte na drugim televizijama.

Valjda je logika "tako bi i ja mogao nešto da zaradim". rolleyes.gif

edit: slovce

Edited by CTPAX, 14 April 2006 - 16:58.


#24 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 14 April 2006 - 16:53

QUOTE(zeos @ 14 Apr 2006, 10:22)
Da, bilo bi dobro da postoji izdanje kviza na sajtu, ali ne na ovom - neka naprave neki poseban sajt za to, pa neka ga onda skinu sa tv-a. Kviz je stvarno ocajan.
A hvalospeve u postovima iznad mogu da shvatim iskljucivo kao propagandu.
Najsmesnije je sto sam danas u Blicovom TV programu procitao da Masa Mileusnic na pitanje "Na televiziji vam se ne svidja..." odgovara "Nedostatak ukusa, stila, sadrzaja, a najvise razloga za postojanje svih zabavnih, posebno folk emisija I KVIZOVA NA DOMACIM TELEVIZIJAMA".  lol_2.gif
Dajte, uskladite se malo...


Da li se tebi uopšte neki kviz sviđa ? Maša je verovatno mislila na one šatro kvizove Treći kanal, BK, SOS i ostale (klasično šibicarenje), gde babama postave pitanje da izbroje stepenice ili kuglice ? Šta je tebi očajno u kvizu ? Koji kviz je po tebi dobar ?

#25 Super Mario

Super Mario
  • Members
  • 131 posts

Posted 14 April 2006 - 17:39

Veoma simpatičan voditelj, kvizu fali muzička podloga, i malo bolja režija. Ukratko pozitivan utisak innocent.gif

#26 iorel

iorel
  • Members
  • 1,101 posts

Posted 17 April 2006 - 06:41

QUOTE(Super Mario @ 14 Apr 2006, 17:39)
Veoma simpatičan voditelj, kvizu fali muzička podloga, i malo bolja režija. Ukratko pozitivan utisak  innocent.gif


Tacno.Nedostaju zvucni efekti koji bi podigli tenziju, jer je ovako atmosfera (i pored simpaticnog voditelja) prilicno umrtvljena.

#27 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 17 April 2006 - 11:22

... a posle tačnog odgovora čuje se chimes iz Yahoo messenger-a

#28 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 17 April 2006 - 21:08

Faithless, predloži kakvo zvono hoćeš. Ja mislim da je i u francuskom kvizu isto.

#29 onlyme

onlyme
  • Members
  • 263 posts

Posted 17 April 2006 - 23:24

Kviz je super, budite strpljivi, ali su pitanja malo laganica za moj ukus. Inače voditelj na francuskoj televiziji radi to već duži niz godina tako da nije čudo što to radi tako dobro. Samo napred budite pozitivni.

#30 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 18 April 2006 - 00:27

Verovatno će pitanja, kada se kviz bude uhodao biti teža (nekom su i ova preteška). Problem je verovatno zato što je kviz ograničen na cirka 25 minuta, zbog dnevnika u pola sedam, pa zbog toga težina pitanja mora da se prilagodi. A treba i vremena da takmičari i gledaoci ukapiraju pravila. Jedino nisam ukapirao koliko pobeda treba neko da ima, da bi bio ukupni pobednik i osvojio MILION dinara. Da li neko zna ?