Jump to content


Photo

Pitanja za sampiona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#1 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 30 March 2006 - 23:14

Vidim najavu za novi kviz koji od sledece nedelje krece na B92...
Zna li neko o cemu je rec, mene asocira na sport i Ligu sampiona, je li to u pitanju?Samo se nadam da nije jedan od onih telefonskih kvizova kojih su tu samo da otmu pare narodu...To bi stvarno bilo previse, bar od devedesetdvojke to ne ocekujem...

#2 analiticar

analiticar
  • Members
  • 680 posts

Posted 31 March 2006 - 07:18

QUOTE(mr@ki @ 30 Mar 2006, 23:14)
Vidim najavu za novi kviz koji od sledece nedelje krece na B92...
Zna li neko o cemu je rec, mene asocira na sport i Ligu sampiona, je li to u pitanju?Samo se nadam da nije jedan od onih telefonskih kvizova kojih su tu samo da otmu pare narodu...To bi stvarno bilo previse, bar od devedesetdvojke to ne ocekujem...

nisi primetio identicnu temu i to ispisanu velikim slovima, na koju bas niko nije odgovorio?

#3 Odraz B92

Odraz B92
  • Members
  • 124 posts

Posted 31 March 2006 - 09:56

QUOTE(mr@ki @ 31 Mar 2006, 00:14)
Vidim najavu za novi kviz koji od sledece nedelje krece na B92...
Zna li neko o cemu je rec, mene asocira na sport i Ligu sampiona, je li to u pitanju?Samo se nadam da nije jedan od onih telefonskih kvizova kojih su tu samo da otmu pare narodu...To bi stvarno bilo previse, bar od devedesetdvojke to ne ocekujem...


Reč je o kvizu znanja, sa više učesnika koji istovremeno počinju takmičenje i postepeno bivaju diskvalifikovani, da bi se na kraju stiglo do jednog pobednika. Kviz je postigao veliki uspeh i popularnost u Francuskoj, nema posebne veze sa fudbalom, a nikakve sa kvizovima u kojima direktno učestvuju gledaoci.

QUOTE(analiticar @ 31 Mar 2006, 08:18)
nisi primetio identicnu temu i to ispisanu velikim slovima, na koju bas niko nije odgovorio?


U topicu koji pominjete nije bilo nikakvog pitanja na koje bismo odgovarali smile.gif

QUOTE
Vec par dana se na radiju najavljuje kviz koji ce se emitovati na TV, valjda. Doduse reklamu na TV nisam video tako da ne mogu da tvrdim da je nije bilo. U svakom slucaju ocekujem da prvi takmicari budu Zenga i Sakota, a za ostale... lako cemo

Salu na stranu, potpuno podrzavam kviz na RTVB92, to je jedna od stvari koje su nedostajali!


#4 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 31 March 2006 - 11:37

Hvala na odgovoru, to sam zeleo da znam. wink.gif

#5 analiticar

analiticar
  • Members
  • 680 posts

Posted 31 March 2006 - 13:50

QUOTE(Odraz B92 @ 31 Mar 2006, 09:56)
Reč je o kvizu znanja, sa više učesnika koji istovremeno počinju takmičenje i postepeno bivaju diskvalifikovani, da bi se na kraju stiglo do jednog pobednika. Kviz je postigao veliki uspeh i popularnost u Francuskoj, nema posebne veze sa fudbalom, a nikakve sa kvizovima u kojima direktno učestvuju gledaoci.
U topicu koji pominjete nije bilo nikakvog pitanja na koje bismo odgovarali  smile.gif

Predlog: bilo bi zanimljivo da neko, mozda bas ti/vi postavite najave novih emisija na RTV B92 jer ovako se postave 2 ili vise tema za istu emisiju. Kratak sadrzaj ili nesto slicno.

Edited by analiticar, 31 March 2006 - 22:02.


#6 mrda

mrda
  • Members
  • 224 posts

Posted 02 April 2006 - 12:36

KADA POCINJE SA EMITOVANJEM??
NA KOJI FAZON CE BITI, JEL PODSECA NA NEKI OD DOSADASNJIH KVIZOVA KOD NAS ILI JE NESTO TOTALNO DRUGACIJE?!

#7 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 07 April 2006 - 13:07

Kviz Pitanje za šampiona, kreće u ponedeljak 10.04. u 18h. Kviz počinje sedam takmičara. Sastoji se iz četiri eliminaciona kruga i na kraju se dobija pobednik, koji se plasira u polufinale. Pitanja su iz opšte kulture. Kviz je dinamičan, zahteva brzinu, koncentraciju, taktiku i naravno znanje. Traje oko 25 minuta. Konačni pobednik dobija MILION dinara! Ilija Kovačić kao voditelj će biti pravo otkrovenje.

#8 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 11 April 2006 - 17:42

Ilija Kovačić kao voditelj je pravo razočaranje. Totalni amaterizam, smešne gestikulacije rukom, stalno pokazuje brojeve prstima, kada nešto objašnjava pokazuje rukom kao da hoće nešto da posoli smile.gif Ukratko: blagi užasssss...
Nekad sportski komentator jednostavno nije podoban za vođenje kvizova.

#9 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 11 April 2006 - 18:50

QUOTE(Faithless @ 11 Apr 2006, 17:42)
Ilija Kovačić kao voditelj je pravo razočaranje. Totalni amaterizam, smešne gestikulacije rukom, stalno pokazuje brojeve prstima, kada nešto objašnjava pokazuje rukom kao da hoće nešto da posoli smile.gif Ukratko: blagi užasssss...
Nekad sportski komentator jednostavno nije podoban za vođenje kvizova.



Izvini Faithleess, meni je Ilija potpuno OK uradio posao. Njegove gestikulacije rukama, su samo odraz spontanosti. Po meni se odlično snašao kao voditelj, i mislim da je pun pogodak! Voleo bih da čujem još nečije mišljenje.

#10 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 11 April 2006 - 19:38

Poštujem ga kao sportskog komentatora, a ovo u vezi kviza je moje mišljenje. I ja bih da čujem šta ostali misle...

#11 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 11 April 2006 - 21:16

Drago mi je sto nije u pitanju kviz koji sebe shvata ozbiljno [muzika iz konana, soldiers of fortune, napetost zbog iscekivanja odgovora na pitanje gde izvire Dunav]. Bolji je nego sto sam ocekivao, a Iliji ce verovatno trebati jos par emisija da se opusti.

edit: Nemam postovanja prema Iliji kao komentatoru.

Edited by reg, 11 April 2006 - 21:17.


#12 hrabrikiza

hrabrikiza
  • Banned
  • 162 posts

Posted 11 April 2006 - 23:13

Bravo, reg. Potuno se slažem sa tobom. Biće i Ilija i kviz još bolji. Treba i takmičari da se uhodaju. Sličan format kviza se u Francuskoj daje već 18 godina. Mislim da je ubedljivo najdinamičniji kviz kod nas.

#13 Bruce Lee

Bruce Lee
  • Members
  • 74 posts

Posted 12 April 2006 - 15:48

Koliko ja razumem, devedesetdvojka je rešila da igra kontru trenutnom trendu kvizova koji se bave otimanjem novca i maltretiranjem učesnika. Nema sterilne atmosfere slagalice/mozgalice sa sve nekom voditeljkom-bolidušom koja izveštačenom dikcijom dodatno podcrtava sveopštu nelagodu. Razlika je očigledna jer učesnici u B92 kvizu se osmehuju i nemaju ni verbalnu i neverbalnu agresiju u ponasanju.

Ilija ostavlja utisak prilično simpatičnog i šarmantnog voditelja, a što je mnogo bitno dopada se ženama i to i starijim i mlađim wink.gif. Njegova tajna je u sposobnosti da se osmehuje i priča u isto vreme što je retkost na našim televizijama, pogotovo kod tradicionalno namrgođenih muških voditelja.

Struktura kviza je old skool - Kviskoteka revisited thumbsup.gif

#14 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 12 April 2006 - 15:59

Ilija, ti li si??? biggrin.gif

#15 evena

evena
  • Members
  • 95 posts

Posted 12 April 2006 - 18:33

samo neko treba da ga nauči da španci ne izgovaraju "h"!
(h)asta la vista, ilija!